Reklam
Bugun...


POLATLAR TEKSTİL ARDAHAN'A İŞ KAPISI OLDU!
Göçü tetikleyen işsizliğin diz boyu olduğu Ardahan'a açtıkları atölyeyi kısa sürede bir dev üretim merkezine çeviren ve 'Kalite Her şeydir' diyen POLATLAR TEKSTİL 25 kişi ile başladığı tesiste bugün 105 kişiye ekmek sağlıyor.

POLATLAR TEKSTİL ARDAHAN'A İŞ KAPISI OLDU!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Cuma Günü Saat: 20.00-22.00'de 'de TEMPO TV'de 

Her Cuma günü saat:20.00-22.00'de ekranlarınızda..

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

İki yıl önce kurulan ve başta kadınlar olmak üzere birçok kişiye iş imkânı sağlayan POLTLAR TEKSTİL Kurucuları, Ahmet Polat, Erhan Polat ve Muharrem Aktaş merkezi İstanbul'da bulunan iş yerlerinin bir kısmını taşıdıkları memleketleri Ardahan'da hem bir fabrika hem de birçok insana iş imkânı sağlamanın mutluluğunu taşımaktalar.


Bir çok iş insanınu ve işçiyi mağdur eden Pandemi süreceinde hiçbir işçi çıkarmadan istihdam sağlamaya devam eden POLATLAR TEKSTİL'in yeni hedefi kendisine ait dev bir tekstil fabrikası merkezi kurmak.
Bu yöne çalışmalarını sürdüren POLATLAR TEKSTİL her türlü zorluğu göğüsleyerek belirlediği hedefe adım adım ilerlemeye devam etmektedir.

TUĞLAYI ÇEKMEK…

MHP'lilerin her geçen gün istifa edip çekildiği, İYİ Parti ve CHP'ye yöneldiği bir gerginlik içinde olduğunu düşündüğüm ve Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney beldesinde BBP'nin bile kendisinden daha çok oy aldığı yapılacak ilk seçimde baraj altında kalacağını düşündüğüm Devlet Bahçeli'nin kapatılmasını istediği Halkların Demokratik Partisi (HDP), Parti Meclisinin organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in açıklamalarına isim vermeden “Çürümüş, bir depremde sarsıldığında dökülecek duvarın çökmesi adına, tuğlayı çekmek için HDP'ye destek verilmeli” diyordu.
HDP'nin üstü kapalı bu göndermesine ve TİP Milletvekili Ahmet Şık'ın "Bu devlet katil, bu devleti yıkmamız gerekiyor, evet Türkiye Cumhuriyeti devleti bir katil devlettir" dediği için yine aynı Bahçeli tarafından dokunulmazlığının kaldırılması ve tutuklanması gerektiğini söylediğine baktığımız bir sırada "Yıllar önce devleti yönetenlerin kirli elleri, hukuk dışı gayri meşru işlerini ve cinayetlerini arkasına saklamak için ördükleri kanlı duvardan bir tuğla çekilirse, bu duvarın çökeceğini ve altında kalacaklarını söylemişlerdi. Tuğlayı halkların ortak iradesi ve mücadelesi, en geniş demokrasi ittifakında bir araya gelen ezilenler, emekçiler, kadınlar, gençler çekebilir. O nedenle çağrımız vicdan sahibi herkesedir: Gelin güçlerimizi birleştirelim ve hep birlikte o tuğlayı çekelim ve bu karanlık düzeni değiştirelim,” diyen HDP'nin kendisiyle kapı arkalarında görüşüp, açık alanda yan yana görünmekten kaçan, korkan muhalefete yönelik satırlarını da görüyordum.
Evet, HDP'nin, MHP Liderinin, Afyon'da ki seçim sonuçlarını değerlendirmesini yaptığım zamanda dikkatimi çeken şey bu ülkede yapılacak olan bir seçimde yenilip, iktidarın değişeceği söylendiği bir sırada
Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney beldesinde 7 yıl aradan sonra yapılan belediye başkanlığını MHP destekli AK Parti'nin adayının kazandığını görüyordum.
HDP hariç, CHP, İYİ Parti ve diğerlerinin tüm ekipleri ile orada olduğu seçimini resmi olmayan kesin seçim sonuçlarına AK Parti’nin adayı Erol Karabacak kazanırken, Resmi olmayan seçim sonuçlarına göre AK Parti 63,9 ile birinci parti çıkarken CHP adayı Furkan Özkan yüzde 1,81'de kaldı. Sandıktan çıkan ikinci parti ise Büyük Birlik Partisi 31,53 ile çıkmış.
Yani AK Parti’nin adayı Erol Karabacak'ın 504 oy (yüzde 31,53) alırken, AK Parti, MHP hükümetini kapalı kapılar ardından değil alenen, açıkça destekleyen BBP’nin adayı Süleyman Çağlar ise seçimi ikinci sırada tamamlamış


Cumhuriyet Halk Partisi adayı Furkan Özkan ise 29 (yüzde 1,81) oy ile üçüncü sırada yer aldı. İYİ Parti 23 (1,43), Saadet Partisi 5 (0,31), Gelecek Partisinin ise 16 oy (Yüzde 1) alabildiğini gördüğüm bu küçük ama bir kez daha yenilen muhalefet tarafından belki de önemsiz denecek seçim sonuçlarına baktığımızda bahsedilen tuğlanın tüm muhalefetçe çekilmemesi halinde Erdoğan’lı AK Parti'nin yanına alacağı yeni parti ve stk'larla bir 5 yıl daha iktidar olacağını görmemek için ya kör, ya sağır ya da ulusalcı CHP’nin başını çektiği CHP olunmalı…
Çünkü “Tuğlayı halkların ortak iradesi ve mücadelesi; en geniş demokrasi ittifakında bir araya gelen ezilenler, emekçiler, kadınlar, gençler çekebilir. O nedenle çağrımız vicdan sahibi herkesedir: Gelin güçlerimizi birleştirelim ve hep birlikte o tuğlayı çekelim ve bu karanlık düzeni değiştirelim. Tuğlayı çekelim, hakikati ortaya çıkaralım; barış ve demokrasi yolunu açalım; iş, aş, ekmek ve özgürlük yolunu genişletelim; doğa talanına, kadın kıyımına son verelim.” diyen ve kapatılması için yeniden dava açılan HDP'yi haklı bulup, sözde açıklamalar, tweetlerle yanında olduğunu gösterir gibi yapmak ama onunla alenen, açıkça değil, kapalı kapılar arkasında dans etmekle Afyon'daki seçimin tüm ülkeye örnek olarak görmek yeter, artar bile…
Bunu görmek için de HDP'nin ve HDP'lilerin desteği ile yerelde iktidar olan belediye başkanlarının “HDP'li onca belediye başkanı gibi yerimize kayyum atanır… Ranttan oluruz” korkusuyla belediyelerdeki rantlar karşısında sus-pus olmalarıdır...

ki...

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle.. 

Arşiv Haber: 02/07/2020 tarihli haberler/yorumlar

ARDAHAN'DA KAPLUMBAĞA
YAKALALANDI.. 3 TUTUKLANMA!..

BAHTİYAR ARDAHAN’I GERDİ..

O FOTOĞRAF KÖTÜ DE, BU FOTOĞRAF İYİ Mİ?

arşiv haber 03/04/2015 tarihki haber

Giresunlu arkadaşı ile birlikte İstanbul Çağlayan Adliyesini basan DHKP-C'li Bahtiyar Doğruyol’un Ardahanlı olduğu öğrenildikten sonra başta sanal ortamda olmak üzere tüm ülke de büyük 
bir tartışma başladı.

Ardahanlı Bahtiyar Doğruyol ile Giresunlu arkadaşının gerçekleştiği eylem sırasında sanal ortamda çekilip internette ve ulusal ve de yerel gazetelerde yayınlanması bir yerlerin tepkisini çekip, savcının alnına dayanmış fotoğrafı yayınlayanları nazikçe ama üstü kapalı uyarıp, bazılarına da dava açarlarken bu olayın hemen ardından yaşanan ve bir kişinin daha cadde ortasında öldürüldüğünü ortaya koyan ‘Polis Haber’ logosuyla fotoğrafa ne diyecekleri bilinmiyor.
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 3006 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI