Bugun...


‘ENGİNKENT KONAKLARI ARDAHAN’ Projesi satışa çıktı
Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında olan Engin Gayrimenkul & Yatırım Danışmanlığı Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Engin’den hemşerilerine müjde!

‘ENGİNKENT KONAKLARI ARDAHAN’ Projesi satışa çıktı

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Özlem Şeyma Yılmaz'ın Birlikte Hazırlayıp, TEMPO TV'de Sundukları 'Gazetecilerle Gündem' Alı Program Her Pazar Günleri ve Hafta İçi Özel Programlarla TEMPO TV'de 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
 
MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında olan Engin Gayrimenkul & Yatırım birçok başarılı projeye imzasını attı. Yakın zamanda ‘Enginkent Konakları Ardahan’ projesi Ardahan’da büyük ilgi odağı haline geldi. Konumu itibariyle de Ardahan’lılar için büyük kazanım olacak olan proje; Ardahan Valiliğine 5 dakika, Kura Nehri’ne 15 dakika ve Devlet Hastanesine 4 dakika olması ise projenin dikkatlerde kaçmadı.

Biga Enginkent, Didim Enginkent ve son olarak Akçay Enginkent Projeleriyle kısa sürede adından sıklıkla söz ettirdi. 2003 yılında arsa ofisi olarak kurulan ve kısa sürede hem Türkiye’nin farklı noktalarında hem de yurt dışındaki şubeleriyle Türkiye’de gayrimenkul sektöründe lider firmalar arasında yerini aldı.

‘Belediye Başkanımızın teşvikleriyle hayata geçirdik’

Hızla büyüyen Enginkent projesi için gelen yoğun talepler üzerine kendi memleketi Ardahan’da ‘Enginkent Konakları Ardahan’ projesi için kolları sıvayan Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Engin konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle konuştu; ‘ Bildiğiniz gibi uzun yıllardır gayrimenkul ve yatırım danışmanlığı konusunda sektörde hizmet vermekteyiz. Türkiye’nin farklı noktalarında şubeler açarak projelerimizi hayata geçirdik ve geçirmeye devam ediyoruz.

Yatırımlarımızı yaparken gelen taleplerin bizim için büyük önem taşıdığını belirtmek isterim. Zaman zaman memleketim Ardahan içinde katkılar sağlamaya çalışıyorum. Çünkü bizler doyduğumuz yerde olsak bile doğduğumuz toprakları asla ve asla unutmadık. Enginkent Ardahan projesi esasında Ardahan Belediye Başkanımız Sayın Faruk Demir’in büyük teşvikleri ve destekleriyle ortaya çıktı. Bu vesiyle de kendisine sizlerin aracılığı ile bir kez daha teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Ayrıca bizlerde bu projede büyük özveri gösterdik her şeyin en güzeline layık olan Ardahan’lılar için hiçbir masraftan kaçınmadık. Oldukça şık bir çalışmayı ortaya koyduk.’ ifadelerini kullandı.

Engin, ‘Ardahan’a, Ardahanlılara vefa borcumuz var’

‘Enginkent Konakları Ardahan’ projesinin aslında memleketi için bir vefa borcu olduğunun altını çizen Üzeyir Engin ‘Bu projemiz memleketimize olan vefa borcumuzdur. Bu projede bizler maddi bir beklenti içerisinde değiliz. Tamamen maliyetine satışlar içerisinde olacağız. İlk olarak 30 villa ile başlayacağız. Daha sonrasında da konut projesiyle devam etmeyi planlıyoruz.

Bu çalışmamızın esasında diğer işadamlarımıza da örnek olmasını arzu ediyoruz. Projemiz; Ardahan Valiliğine 5 dakika, Kura Nehri’ne 15 dakika ve Devlet Hastanesine 4 dakika olması da aslında büyük bir avantaj olacağını kanısındayız. Ardahan’ın imajını da büyük katkısı olacak olan ‘Enginkent Konakları Ardahan’ en özgün projelerimizden biri olduğunu söylememiz gerekiyor. Tüm hemşerilerimizi bu projeden faydalanması için bizlerde firma olarak elimizden geleni yapacağız’ dedi.

Lansmana özel fiyatları ile satışa sunuldu

‘Enginkent Konakları Ardahan’ projesinde 30 Adet villa oluşuyor. Projede yer alan villaların Müstakil ve bahçeli olup hepsi 2 kattan inşa edilecektir. Kapalı otoparkı bulunan ‘Enginkent Konakları Ardahan’ 4+1, teraslı, ebeveyn banyolu olmasıyla konforu sizleri buluşturmak istiyor. Lansmana özel fiyatlarıyla siz yatırımcılarını bekliyor.

PIĞASLAR GARAJIN EVLERİNİN ÖNÜNE YAPILMASNI İSTİYOR!
arşiv haber 21/12/2021 tarihli haber/yorum
Ardahan'ın ortasında ki gecekondu otobüs terminalinin de kent dışına taşınması projesinin mimarı olan bir önceki Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy Ardahan kent merkezinde yıllar sonra dışarı çıkartıla bilinen hayvan meydanı gibi Göle şehir merkezinde kangren olan şehirlerarası otobüs terminali en modern haliyle Göle-Erzurum yolu üzerine taşındı.
Göreve geldiği günden bu yana kentin içme su sorunu başta olmak üzere birçok yarasına neşter vuran Göle Belediye Başkanı Gölelilerin kent merkezinde kangren haline gelen otobüslerin girip, çıkmada bin bir sıkıntı yaşadığı, trafiği alt üst eden şehirlerarası otobüs terminalini kentin yanı başına, hemen girişine çıkarması başta eski garajın etrafında bulunan iş yeri sahiplerince ve şehirciliğin içine kapanma değil,  açılma olduğunu anlamayanların işine gelmediği görülmekte.
Bu rahatsızlıklarını kendilerine yakın sözde haberci geçinenlere yaptırdıkları haberlerle dile getirdikleri görülen pığasların başta Damal ilçesi terminalini, inşaatı devam eden ve İzmir Büyükşehir Belediyesinin destekleri ile yapılan Ardahan'ın yeni terminalini olmazsa havaalanı olmayan memlekete gidip, gelirlerken İstanbul'un kilometrelerce dışına yapılan havalimanını görmeleri tavsiye edildi.

KÜRTLER HDP VE AK PARTİ'Yİ SEVİYOR, SENİ DEĞİL!

Hepimizi sosyal hayattan koparan sanal ortamdan bir gün uzak kalabilir miyim diyerek dün geceden itibaren kapattığım ve gün boyu direnip, bakmadığım internetsiz bir günün sonunda tv'de izlediğim haberlerin de dünden kalma haberler olduğunu görüyordum.
Aynı haberleri sabah kahvaltıda da izlediğimi hatırlatan akşam haberlerinin başında gelen haber ise Soylu'nun tahriki ile kavga çıkan meclisti. Ve bu haberin içinde geçen bir iddia ardından gelen bir son dakika haberini de okuyordum.
Sizlerin de okuduğunu düşündüğüm o haberde HDP'den sonra Anayasa Mahkemesinin kapanmasını isteyen MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin çıkarılacak olan yeni bir yasa ile hüküm altına alınması gerektiğini belirttiği anket şirketlerinden bir yenisinin yaptığı araştırmanın sonuçları vardı.
Ve o habere bakıldığında meclisi tahrik edip, kavga çıkarttıran Soylu'nun Kürtlerin nefret ettiğini söylediği HDP'nin MHP'yi ikiye katladığını görüyordum.


Çünkü Metropol Araştırma, kasım ayının seçim anketi sonuçlarına baktığımızda Ekim ayı anketinde 32,6 oy toplayan AK Parti bu ay yüzde 34,3 oy aldı. Geçen aya göre yüzde 2,6 düşüş yaşayan CHP yüzde 22,6 oy toplarken İYİ Parti de oylarını yüzde 0,6 artırdı. Bu partileri yüzde 12,8'le HDP takip ederken MHP de yüzde 6,6 oy toplamış.
Bu sonuçlara bakıldığında bu ülkede 6 milyon oyu alan HDP'nin bu oyların 5 milyon 999'unu Kürtlerden aldığını saklayama gerek var mı bilmem ama geriye kalanların ise faşistlikten öte bir şey olmayan ulusalcılara değil, Erdoğanlı AK Parti'ye yöneldiği diğer bir gerçektir.
Ve %13 hatta yapılacak bir seçimde 20'yi bulacak bir oranda HDP'ye yöneleceği alenen görünen Kürtlerin meclisi tahrik ederek Peker'in kendisine kaybettirdiği puanları almak isteyen ve CHP'li Özel'in çakallık yapmakla suçladığı Soylu'nun dediği gibi nefret edilecek bir olay göremiyoruz ve bu iddianın tam tersi seçtiklerinin yerine kayyum atayanları sevmediği gibi HDP'ye daha sıkı sıkıya sarıldığını da görüyoruz.

arşiv haberler 01/06/2015 tarihli haberler/yorum/reklamlar

Leyla Zana Ardahan'a Geliyor..
Hafta sonu yapılacak olan genel seçimler öncesi son kozlarını ortaya koymaya hazırlanan partilerden Halkların Demokrasi Partisi Diyarbakır HDP Milletvekili Leyla Zana ile seçim çalışmalarına son verecek.

HDP Diyarbakır Milletvekili ve Ağrı Milletvekili Adayımız  Leyla Zana'nın Ardahan ziyaretinde partisinin seçim çalışmalarına destek amaçlı 5 Haziran Cuma günü sırasıyla Göle, Hoçvan ve Ardahan'ı ziyaret edeceği öğrenildi.

**Atalay Cuma Günü Altın Vuruşu Yapacak!..

HDP'nin yaklaşık 4 aydır sürdürdüğü seçim çalışmalarını Ardahan'ı ziyaret edecek olan Leyla Zana ile sonlandırmayı hedeflediği Ardahan'da AK Parti'nin de Göle'de yapacağı mitingle seçi çalışmalarını sonlandıracağı bilgisi alındı.

 AK Parti Altın Vuruş Yapacak

Başta, Göle'de olmak üzere Ardahan genelinde bir hayli zorda olduğu öğrenilen Orhan Atalay'ın Altın Vuruşu yaparak Göle'de kayıp ettiği oyları geri almaya çalışacak.

ki...

 

arşiv haberler 19/18/17/03/2007 tarihli haberler/yorum/reklamlar

 

SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ, BAKIN BAKALIM HER TARAFA BEĞENECEKMİSİNİZ SİTEMİZİ. YORUM YAPMAYI UNUTMAYIN.
BİZE HOŞ GELDİNİZ..HABERLER BİZDEN REKLAMLAR SİZDEN!..

 

 

Gazeteci kar, tipi demeksizin haberde... 
Sitemiz Yazarlarının Gündemle ilgili yorumlarını 
sitemizin solunda bulunan EN YENİ MAKALE köşesinde okuyabilirsiniz.
RADYOMUZU DİNLİYORMUSUNUZ Yöre türküleriyle dopdolu RADYOMUZU DİNLİYORMUSUNUZ?!.

19/18/17/03/2007 Günlerinin Haberleri için DEVAMI tıklayın
Geçmiş günlerin haberleri için DEVAMLARI tıklayın..

 

 

SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ, BAKIN BAKALIM HER TARAFA BEĞENECEKMİSİNİZ SİTEMİZİ. YORUM YAPMAYI UNUTMAYIN.
BİZE HOŞ GELDİNİZ..HABERLER BİZDEN REKLAMLAR SİZDEN!..

 

 

Aktaş gölü bayrağımız oldu.. 
Sitemiz Yazarlarının Gündemle ilgili yorumlarını 
sitemizin solunda bulunan EN YENİ MAKALE köşesinde okuyabilirsiniz.
RADYOMUZU DİNLİYORMUSUNUZ Yöre türküleriyle dopdolu RADYOMUZU DİNLİYORMUSUNUZ?!.

Yollar açılmaya çalışılıyor, tipi yeniden kapatıyor..

 

Her taraf kar altında..ğ Mart ayının sonlarına gelinmesine karşın tipi şekilde devam eden kar dolaysıyla kapanan birçok Ardahan, Kars ve Iğdır köy yollarının yeniden açılması için büyük mücadele veren İl Özel İdare ekipleri gün boyu verdikleri mücadeleye rağmen kapalı bulunan yolların çok az bir bölümünü açabildiler. Özelikle yüksek yerlerde devam eden tipinin açılan köy yollarını kısa sürede kapattığı alınan diğer haberler arasında olurken, yol açma çalışmalarında önceliğin yaşlı ve doğum üzeri olan hasta bulunan köylere tanındığı bildirildi.
Haber ekleme saati: 22.00-19/03/2007
Haber: www.kuzeyanadolugaztesi.com-Foto: Şahin
Kars'te fısıltı gazetesi'nin manşeti;
GÖLELİ İMAMIN YAPTIKLARI!

Kars'ta yaşanan bir olay, bu ilde bulunan gerçek gazeteler ve gazeteciler tarafından dikkatlerden kaçarken, kentin fısıltı gazetesinin manşetinden düşmüyor.
Her geçen gün Kars'ın gündemine iyiden iyiye yereleşen olayın kahramanı ise Ardahan'ın Göle ilçesi, Dölekçayır (Kelpor) köylü bir imamın olması dikkatlerden kaçmıyor. Karslı gazetecilerin, 'kaçırdık' dedikleri haberin yapılmamasına kızan Karslılar, Ardahanlı gazetecileri arayarak, konuyu iletirlerken Göleli İmam'ın neden ve kimin evinde, ne yaparken dövüldüğünün araştırılıp, yazılmasını mutlaka istediklerini belirtiyorlar. G.A. isimli İmanın karakollukta olduğunu söyleyen Karslılar, Ardahanlı İmamın hayatının her an tehlikede olabileceğine de işaret ederlerken, konunun gizlenmekle kapanamayacağı gibi iki ili karşı karşıya getirebilecek tatsız olaylara neden olmadan Kars müftülüğünün İmamı başka yere atanması için bir an önce harekete geçmesinide önemle işaret etmeleri gözlerden kaçmadı. Kars'ın fısıltı gazetelerinin manşetinde düşmeyen bu olayı hemen araştıran sitemiz yöneticileri, Kars'ın fısıltı gazetelerinin gündeminde düşmeyen olayın doğruluk derecesine ulaşırken, Karslıların dikkat çektikleri olayın ciddiyetliğini de gördü. Umarız bu olay daha çok büyümeden ve de iki ili karşı karşıya getirecek bir olaya dönüşmeden gündemden düşer ve gerekli yetkililer olaya el atıp, Göleli imamı acil olarak bir başka yerde görevlendiriler.
Haber ekleme saati: 21.36-19/03/2007
Haber: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com
BELEDİYELERİN YAPAMADIĞINI OZAN SAVCI YAPTI!
Belediye'nin mezbahanesi ruhsatsız olunca, 
Savcı Belediyeye ve Kasaplara ceza kesti ..

Göle Mezbahanesi ve Savcı Ozan Kaya Göle’de göreve başladığı günden bu yana toplum yararına yaptığı yaralı çalışmalarla gündemde düşmeyen Savcı Ozan Kaya bir ilke daha atarak, halkın sağlığıyla oynayan belediyeye cezai işlem uyguladı..
Ardahan'da olduğu gibi ilçelerinde de yaşanan sağlıksız et kesimine ve de satımına belediyeler el atmayınca savcılar devreye girdi.
Bu yönde vatandaşlardan sıkça gelen şikâyetlerin devam ettiği süreçte Ardahan'a bağlı Göle Cumhuriyet savcısı vatandaşlardan gelen şikayetleri de dikket alarak Göle belediyesine ve bir kasaba para cezası kesti.
Alınan bilgilere göre, Göle ilçesinde faaliyet gösteren kasaplar, Göle Belediyesine ait ruhsatsız mezbahadan hayvan kesimi yaptıkları için Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2007/1 savcılık kararıyla,  "Ticari Amaçla Mahsus Yerleri Dışında Hayvan Kesmek ve Kesilen Etleri Satmak" suçunu işledikleri gerekçesiyle kasap başı toplam 984.00. YTL para cezası verildi. Göle Belediyesine de ruhsatsız mezbaha işlettiği için toplam 10. 000 YTL para cezası verildi. 
Bu ilginç karar ve de cezaya şaşıran ve Belediyenin ihmalkârlığından dolayı kendilerinin haksız yere cezalandırıldığını dile getiren Göleli Kasaplar ise, "Belediye bizlere veteriner hekim kontrolünde hayvanlarımızı kestirip, para kazanıyordu. Mademki Belediyeye ait mezbahanın ruhsatsız olduğu bilindiği halde neden böyle bir yanlışa gidildiğini bir türlü anlayamıyoruz" diyerek tepkilerini dile getirdiler.
Etler, halen at arabalarıyla, paslı araçlarla taşınır ve de satılır Ardahan <br />
ve ilçelerinde.. Konu hakkında görüşlerine başvurduğumuz Göle Belediye Başkanı Sabri Muratoğlu, "Göle ilçemizde zor şartlar altında faaliyet gösteren 6 tane et kasabın ve belediyemizin cezalandırılması, tamamen Cumhuriyet Savcısı Ozan Kaya'nın ön yargılı davrandığının birer işaretidir. Biz zaten mevcut olan mezbaha binamızın 3. sınıf olduğunu bildiğimiz için, yenileme ve modernizasyon çalışmaları başlattık, araç ve gereçlerimiz yazışmalardan dolayı geciktiği için yetiştiremedik" diyerek bir taraftan kendisini savunurken, diğer taratanda yapılan uygulamanın yanlış olduğuna değindi. 
Haber ekleme saati: 13.56-19/03/2007
Haber/Fotolar: Özkan Karakakaya/Tuğba Yılmaz/Göle
YAZIYORSAM SEBEBİ VAR/İş yapmak budur ..

Fakir Yılmaz Ardahan Valisinin belediyelere yönelik ültümatonunun ardından Göle Cumhuriyet savcısından gelen cezai uygulama, Ardahan ve ilçelerin de ki belediyeleri ve de yöneticilerinin ne kadar başarılı olduğunu ortaya koyuyor sanırım.. 
İktidarları gibi ‘80 yılda yapılmayanları yapıyoruz’ diyenlerin sözüm ona yaptıkları kanalizasyonları gibi mezbahanelerinin durumuda içler acısı halde olduğunun belgelenmesi vede cezalandırılması bu tür savunma ve de sığınmaları çürütüyor sanırım.
Belediye Başkanların artık, ‘Ya biz bu işleri yapmak için seçilmiştik, halk bizden hizmet bekliyor. Çeşitli manalar öne sürüp yan gelip, yatmak için bizi seçmediler’ demelerinin zamanı gelmiştir sanırım.
Şehirleri çöp merkezi haline gelmiş belediye başkanlarının şöyle bir silkelenip, ‘Ya Allah’ demelerinin zamanı gelip geçmiştir.
İllah ki, Gazeteci, Vali, Savcı’nın uyarılarını beklemeden halka hizmet etmelidirler. Halkın kendilerinden istedikleri belediye hizmetlerini vermelidirler. Belediyecilik yapmalıdırlar. Bilmiyorlarsa valinin ültümatonunda geçen maddeleri sıralayan belediyeler kanununu bulup okumalıdırlar. İşte o zaman ‘iş yapmak budur’ deriz kendilerine..
fakiryilmaz323@hotmail.com-0.535.418 32 58
Türkiye'nin Profesyoneli Engin oldu

Engin Atalay ATV'de Cumartesi akşamları yayınlanan Profesyonel yarışmasının finali bu hafta yapıldı.
Yarışma'nın favorilerinden Kdz. Ereğlili Engin Atalay finalde birinci olarak 50 bin YTL ödül ve bir albüm yapma hakkına sahip oldu.
Engin Atalay, Gazeteci Fakir Yılmaz'ı arayarak kendisine www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com adlı haber sitesinde yer vererek yaptığımız destek için teşekkür etti.
Daha önce Kars festivalinde konser verdiğini, bundan sonra da davet edilmesi halinde severek gelebileceğini belirten Engin Atalay, "Bu yarışma süresince bana destek veren tüm gönül dostlarına şükranlarımı sunuyorum" dedi.
Zonguldak'ın Ereğli İlçesi Çayırlı köyünden olan Engin Atalay aynı zamanda Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde öğretim üyeliği de yapıyor.
Haber ekleme saati: 13.51-17/03/2007
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com
Ardahanlı çiftçiler Isparta’da eğitiliyor

Süleyman Demirel Üniversitesi, OR-KOOP (Orman Köylülerini Kalkındırma Kooperatifi Birliği) ve KÖY-KOOP (Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatif Birlikleri Merkez Birliği) işbirliği ile düzenlenen ‘Süt Üretimi ve Değerlendirilmesinde Hijyenin Geliştirilmesi’ eğitimine katılan çiftçilere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.
SDÜ Çiftçi Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Ardahan’dan gelen 41 çiftçinin katıldığı eğitim yapılan sertifika töreni ile sona erdi.
Sertifika törenine katılan Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Atilla Aşkın, Çiftçi Eğitim Programı çerçevesinde ilk defa OR-KOOP ile çalıştıklarını belirterek, “Burada verilen eğitimlerin en iyi şekilde değerlendirilmesini diliyorum. Çünkü teknolojiyi tarımda kullanmak başarı getirir. ” dedi.
Proje koordinatörü Ziraat Mühendisi Arif Coşkun ise Ardahan’dan gelen çiftçilerin bu eğitim kapsamında yeni tarım tekniklerini öğrendiklerini dile getirdi. Coşkun, “Verilen bir haftalık eğitim sürecinde çiftçilerimiz, daha ileri düzeyde tarım teknikleri ile tanışmıştır.Bu teknikler onların kalkınmalarına destek olacaktır. Eğitim programına katkıda bulunanlara ve çiftçilerimize teşekkür ederim.” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından çiftçiler sertifikalarını; Dekan Atilla Aşkın, Burdur Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç Dr. Seval Sevgi Kırdar ve Arif Coşkun’un elinden aldılar.
Haber ekleme saati: 13.47-19/03/2007
Haber: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com
Bursa’da yaşayan Ardahanlılar kurtuluş yıldönümünü kutladılar

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Ardahan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 86. yıl dönümü sebebiyle Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen 2. Kültür ve Sanat Şenliği’nde Ardahanlıların coşkusuna ortak oldu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen gecede yaptığı konuşmada, Ardahanlılara ‘Şeyh Şamil’in torunları’ olarak seslendi. Kurtuluş yıllarında Ardahanlıların soykırım acılarıyla, bu kutsal toprakları korumak için canlarını hiçe saydığını anlatan Başkan Şahin, bugün salonda toplananların da onların torunları olduğunu söyledi. Bursa’nın en önemli zenginliklerinden birinin demografik yapısı olduğunu vurgulayan Başkan Şahin, “Bursa, gerek Anadolu, gerek Balkanlar gerekse diğer kentlerden gelenlerin kaynaştığı bir şehirdir. Ardahan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun Bursa’daki kutlandığı bu etkinlikte de kültürlerin birlikteliği net bir şekilde göze çarpıyor” dedi.
Şahin, daha sonra Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü ve CHP İl Başkanı Abdullah Özer ile birlikte Ardahan’ın yöresel sanatçılarının konserlerini ve halk dansları ekiplerinin gösterilerini izledi. Kafkas gösterisi sırasında oyuncunun hediye ettiği Türk Bayrağı’nı öperek alnına koyan Başkan Şahin’in “Bu bayrak inmeyecek, bu ezan susmayacak” şeklindeki sözleri salonu dolduranlar tarafından ayakta alkışlandı.
Bu arada Ardahan Dernekler Birliği’ne yardım amacıyla Ardahan’ın fotoğrafının yer aldığı tabloyu açık artırımla 2 bin 500 YTL’ye Kurtuluş Akdeniz isimli Bursa’da yaşayan Ardahanlı işadamı aldı. Gecenin sürprizi olarak sahne alan Bursalı illüzyonist Abdullah Karapınar, yaptığı gösterilerle geceye katılanları şaşırttı. İllüzyonist Karapınar, Başkan Şahin ve diğer konuklara sigarayı avucunda kaybetme numarası yaptı.
Ardahanlıların düşman işgalinden kurtuluşlarını kutladıkları gece türkücü Sebahat Akkiraz’ın, söylediği hareketli şarkılarla son buldu.
Haber ekleme saati: 13.44-19/03/2007
Haber: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com
Ardahanlı iş adamı Cavit Çetin,
“Gençlerimiz geleceğimizdir, onlara sahip çıkalım” dedi.

Ardahanlı İşadamı Cavit Çetin İlimizin geri kalmışlığını ber taraf etmek için geleceğimiz olan gençlerimize sahip çıkılması gerektiğine değinen Ardahanlı iş adamı Cavit Çetin, “Gençlerimizin kahve köşelerinden kurtulması, ilimizde yaşayan lise mezunu gençlere, işgücü piyasasının ve tarımsal faaliyetlerin acilen ihtiyaç duyduğu, eğitilmiş modern tarım tekniklerini bilen, mevzuat ve uygulamaları konusunda Ulusal ve AB düzeyinde çalışma proğramı yapacaklarına” değinerek AB hibe programları ve gençlerimiz üzerine ele aldığı yazı dizisini siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 
AB HİBE PROGRAMLARI VE GENÇLERİMİZ
Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba sevgili hemşerililerim. Geçen hafta yazmış olduğum makaleye gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederim. Artık biliyorum ki halkımız yeniliklere açık ve güncel gelişmeleri yakından takip eden bir yapıya sahiptir. Tek eksiği kendisine yön gösterecek vizyon sahibi aydınlık beyinlere ihtiyacı olduğu. Geleneksel politika yapan veya zamanın çoğunu iş yerine eski lafları tekrar tekrar üretenlere prim vermediği ve yenilikçi yapısıyla gelişmeleri takip eden ve yön gösteren kişilere sahip çıktığını görmek beni ayrıca memnun etti. Geçen hafta genel hatları ve makro amaçları ile ortaya koyduğum AB Hibe kredilerine bu hafta daha somut ve bir örneklem projesi üzerinden adım atmayı düşünüyorum. Bilindiği gibi gençlerimiz ilimizden her geçen gün azalmakta, kimisi çalışmaya, kimisi okumaya il dışına çıkıp bir daha dönmemektedirler. Doğdukları yerde değilde doyduklarını sandıkları yerleri tercih etmek zorunda kalıyorlar. Oysaki ilimizde bu gençlerimizi kazandıracak çalışmalar yapsak ve gençlerimiz ata yurdundan hiç gitmeseler. 
Bu yönde düşündüğüm ilk adım, meslek edindirme kursları düzenlemek gençlerimize modern tarım yöntemlerini öğretmek aynı zamanda kendi işlerinde kullanabilecek düzeyde teknolojiyi kullanma yetisi vermek. Bu kapsamda AB Hibe kredileri devreye girerek bize, donanım (bilgisayar, yazıcı, faks, ofis mobilyaları, telefon vb.) ve yazılım desteği ile araştırma-geliştirme için fon ayırmaktadır. Çok iyi bir organizasyon çalışması ile hazırlayacağımız meslek edindirme programı ile oluşturulan proje ayaklarını Türkiye İşçi Kurumu'na sunarak Destek Projesi Yeni Fırsatlar Hibe Planı "Aktif İşgücü Programları Projesi" kapsamında kurulacak olan (Belediye veya Valilikçe) Mesleki Eğitim Merkezinde belirlenecek olan bir meslek grubu adına  eğitim verilmesini sağlayacağız. Avrupa Birliği tarafından finanse edilecek proje İŞKUR yetkililerinin kontrol ve koordinasyonunda yöre halkına yeni iş fırsatları oluşturmak maksadıyla profesyonel teknik (akademik) ve idari (proje yönetimi) ekiplerce icra edilecektir. Özellikle, lise ve yüksek okul mezunu istihdam dışı gençlerimizin istihdamına yönelik mesleki eğitimle toplumsal ve ekonomik verimliliği arttırarak, bir yandan yerel üretiminin arttırılmasına katkıda bulunulurken diğer yandan da gelecek dönem için daha güçlü bir toplumsal yapının ön koşulu yaratılması genel amacımız olmalıdır. 
Gençlerimizin kahve köşelerinden kurtulması bu proje ile sağlanacaktır. Belediye sınırları ve kentimiz dahilinde yaşayan yararlanıcılar ile çalışacak modern tarım tekniklerinin uygulandığı ve anlatıldığı merkezin kurulması artık çok kolay. Modern tarım teknikleri ile ilgili kurum ve kuruluşların ara-kademe eleman ihtiyacının karşılanması için, daha güçlü bir tarımsal üretim potansiyeline ulaşılabilmesi için; doğrudan üretim mesleki eğitimi, birbirini izleyen iki aşamada 2 (iki) ay süreli olacaktır. Yararlanıcıların grupları için faydalı olacak istihdam olanaklarının araştırılarak bunların gerçekleşmesine yönelik kaynaklar sağlanacaktır. Yerel düzeyde hedef gruplar için faydalı olabilecek çeşitli bilgileri içeren bir veritabanı oluşturulacaktır.
Söz konusu çalışmalar neticesinde hedeflerimiz ise;
Kentimizde yaşayan lise mezunu gençlere, işgücü piyasasının ve tarımsal faaliyetlerin acilen ihtiyaç duyduğu, eğitilmiş modern tarım tekniklerini bilen, mevzuat ve uygulamaları konusunda eğitim vererek toplumsal kalkınma ve sektörel verimliliğin arttırılması. İşgücü piyasasında kolaylıkla istihdam imkanı bulabilecek bir meslek kazandırılması yolu ile, Eğitim merkezine odaklanmış sürdürülebilir bir yerel ortamın oluşturulması.Ulusal düzeyde ve AB düzeyinde yaygın olarak kullanılabilecek başarılı deneyimlerin/yöntemlerin paylaşımı için aktif bir ağın yaratılması. Yararlanıcıların ve ailelerinin yerel işgücü piyasasında aranan niteliklere sahip olabilmeleri için becerilerinin arttırılması.Dezavantajlı gruplar ile yerel yetkililer arasında etkin bir uyum ve işbirliğini sağlayacak fırsatlar yaratılması.Yeni bilgi teknolojileri ve hizmetlerinin kullanımı sayesinde Yararlanıcıların kendi gelirlerini ve bunun yanı sıra yerel düzeyde sosyal çevrelerinin gelirlerini arttırmalarını sağlayacak bir modelin yaratılması ve uygulanması başlıca hedeflerimizdir. Söz konusu programdan mezun olan gençlerimiz ilimizin gelişiminde ve modern tarımın yaygınlaşmasında motor güç olacaklar. Kentimizin gelişimi için kurulacak İl Kalkınma Konseyinin aktif güçleri olup ileride eğitmen olarak köylümüze birer rehber olacaklar. Gençlerimiz geleceğimizdir. Onlara yapılacak her yatırım geleceğimize atılmış verimli tohumlardır. Atalarından gördükleri saygıyı bilim ile birleştirip geleceğe güvenle bakan kendine güvenen yurtsever gençler bizim tek rehberimiz olacaktır. Ben gençlerimiz için elimden geleni yapacağım ilk önce meslek edindirme ve kişisel gelişim kurslarını yaygınlaştırıp modern tarım tekniklerinin ve pazarlama yöntemlerinin öğretildiği sertifika programları ile gençlerimizi bilinçlendirmek ilk gayemdir. Bu gençlerimiz köylerimizde açacak birer umut güneşi olacaklardır. Onlara her türlü desteği sunacağım. Özellikle hükümetimizin bu yönde sergilediği destek programlarını ilimize gelmesinde ön ayak olacağım. Avrupa Birliği Hibe programlarının çoğunun ilimiz dahilinde gerçekleşmesini sağlayarak gençlerimizi ve halkımızın ufkunu geliştirip, değişim programları ile yurt dışı gezilere orada kısa süreli eğitim görmelerini sağlayacağım. Bunlar benim gençlerimizin kişisel gelişimi ve meslek edinimleri için düşündüğüm yapılması olası modern çözümlerdir. Gençlerimiz GELECEĞİMİZİDİR, UNUTMAYALIM..
Haber ekleme saati: 13.40-19/03/2007
Haber/Foto: Özkan Karakaya
IĞDIR'DA KIŞ BEYAZLIĞI

Kar Iğdır'ı beyaza sürüdü Kışın artık bittiğine inanan ve sobaları kaldırmaya başlayan Iğdırlılar bu sabah beyaz örtüyle uyananınca şaşkına döndü. Birkaç gündür meteorolojinin uyarılarına rağmen iyice bahar havasına giren vatandaşlar; karı görünce nevruz karı yağdı demekten kendilerini alamadılar. Iğdır’da yaşayan 50 yaşındaki Berkan Bayat: “ Bu yaşıma geldim, Iğdır’a daha nevruza iki üç gün kala böyle kar yağdığını görmedim.” Diyerek şaşkınlığını dile getirdi. Her yıl bu mevsimde Iğdır’a gelen leylekler de şaşırdı. Ağaçların dallarına konan leylekler göç ettiklerine pişman gibi, dallarda büzüşerek kara kara düşünüyorlar. Öte yandan Tuzluca ilçesine bağlı bir çok köy yolunun ise kapandığı bildirildi.  
Haber ekleme saati: 13.30-19/03/2007
Haber/Foto: Suat Deniz/Iğdır
IĞDIR'DA NEVRUZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

Başkan çocuklarla yumurta tokuşturdu.. Iğdır'da Temsaş markette düzenlenen yumurta tokuşturma programında belediye başkanı Nurettin Aras vatandaşlarla yumurta tokuşturdu Iğdır Belediye Başkanı Nurettin Aras , yaptığı açıklamada, Nevruz'un Türk kültürüne ait olduğunu belirterek "Bu günler takip edilecek günlerdir. Dostluğun kardeşliğin, mutluluğun simgesi olan Nevruz'u büyük bir coşkuyla ilimizde kutlamaktayız" dedi. Aras, Nevruz'un Türk geleneği olarak günümüze kadar sadece Iğdır'da kesintiye uğramadan geldiğini belirterek şöyle konuştu: "Biz gençliğimizde iplikleri, pamuk ve bezleri bir araya getirerek telle sıkıştırır ve üstüne gazyağı dökerdik. Ateşler, havaya atar, bugünkü havai fişek gösterisi yerine kullanırdık. Nevruz'da nişanlı kızlara hediye, 'honça' dediğimiz bir tepsi içinde "yeddi levin", bayramlık elbise gönderilir. Bu bizim geleneğimizdir. Nevruz, bu yıllarda biraz kesintiye uğramış olsa da biz geleneğimizi devam ettireceğiz.’dedi " Başkan Aras daha sonra kazandığı yumurtaları yol çalışması yapan işçilere ve çocuklara  ikram etti.
Haber ekleme saati: 13.28-19/03/2007
Haber/Foto: Suat Deniz/Iğdır
Yanlızçamlılar bir araya geliyorlar

Merkezi İstanbul’da bulunan Ardahan İli Yalnızçam Hasköy Kalkındırma ve Kültür Derneği, 14.04.2007 Cumartesi günü 18-23 saatleri arasında Sarıgazi Yıldızlar Düğün Salonunda üyeler arasında birlik beraberliği sağlamak amacıyla yemekli eğlenceli toplantı yapacaklar. Geceye  Özkan ARAS- Aşık Zeynel ÇINAR Yöremiz Halk Oyunları ve Sürpriz Sanatçıların katılacağı bildirildi.
Ardahan İli Yalnızçam Hasköy Kalkındırma ve Kültür Derneği, Başkanı Hafiz ÖZTÜRK geceye tüm hemşerilerini davet ederken, dernek yöneticileri Erol Yılmaz, Bekir Öztürk, Yaşar Alkan, Şinası Şenel, Bayram Gültekin ve Özer Alptekin hemşerilerini en iyi şekilde karşılayacaklarını belirttiler.
haber ekleme saati 13.20-19/03/2007
Haber: Namık Avcı/İstanbul
Kayıp yeğeni için TBMM'sine gitti, ölüsünü buldu!


Ardahan'ın Göle ilçesinde yaşayan çiftçi Şah İsmail Bingöl, yeğeni Yasin Bingöl'ün ortadan kaybolması üzerine Meclis'e giderek CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt'ten yardım istedi. 
CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt'ü ziyaret eden Bingöl, yeğenini alacak tahsilâtı için Sivas Şarkışla'ya gönderdiğini ancak bir daha haber alamadıklarını söyledi. Şah İsmail Bingöl, yeğeninin ve kendi yaşamından endişe ettiğini söyleyerek Öğüt'ten yardım istedi.
Hemen devreye giren Ensar Öğüt, ilgili makamları arayarak kayıpla ilgili bilgi istedi. Ancak tam bu sırada 57 yaşındaki Şah İsmail Bingöl, fenalaşarak Öğüt'ün kollarına yığıldı. Kalp masajına başlayan vekil oda komşusu CHP Denizli Milletvekili Doktor Mehmet Neşşar'a seslendi. Masaja bu kez Neşşar devam etti. Bingöl'ün kalbi yeniden atmaya başladı. Hastaneye kaldırılan Bingöl ameliyata alındı.
Aranırken, ölü olarak bulundu.. **YEĞENİN CESEDİ BULUNDU

Talihsiz adamın yaşadıkları bununla da kalmadı. Aranan yeğen Yasin Bingöl'ün cesedi bulundu. Ensar Öğüt'ün yine devreye girmesiyle zanlı yakalandı. Borçlu Hasan K. Yeğen Bingöl'ün sırtından vurularak öldürmüş olduğu ortaya çıkmasını sağlamaya çalışmıştı. Yeğen Bingöl'ün cenazesine Öğüt ve Neşşar da katıldı.
Ensar Öğüt, yaşadığı ilginç olayı anlatırken "Bir yandan Şah İsmail'i kurtardığımız için çok seviniyorum. Ama diğer yandan Yasin'i kaybettiğimiz için çok üzgünüm. İki duyguyu aynı anda yaşadım." diye konuştu.
Mehmet Neşşar da, "Hastanın yanına gittiğimde ölmüştü. Ancak masajla hayata döndü. Kurtardığım için çok mutluyum" diye konuştu.
Haber ekleme saati: 23.58-18/03/2007
Haber: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com 
Emniyet müdürü makam aracıyla trafik kazası geçirdi

Müdürün lüks arabası şimdi hurda!.. Ardahan İl Emniyet Müdürü makam aracıyla gittiği Posof İlçesi dönüşünde trafik kazası geçirdi.
Alınan bilgilere göre geçtiğimiz pazar günü Posof’a gittiği öne sürülen Emniyet müdürü dönüşte makam aracının yoldan çıkması sonucu trafik kazası geçirdi.
İl Emniyet Müdürünün kullandığı sivil resmi makam araçta büyük maddi hasar meydana gelirken müdür ile sürücünün kazada yara almadan kurtuldukları öğrenildi.
Haber ekleme saati: 22.55-18/03/2007
Haber: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com
Ardahan’da yoğun tipi var

kar köy evlerini alt etti Son iki gündür etkili olan tipi dolaysıyla birçok köy yolunun kapandığı Ardahan’da şu an olağanüstü bir tipi var.
Çatıların kopmak üzere olduğu kent merkezinde tipiden göz gözü görmezken, zaten kapalı birçok köyü yolunun iyiden iyiye kapanmak üzere olduğu bildiriliyor.
Yarın hafta başı olması dolaysıyla köylüleri bekleyen esnafın yine sesiz bir gün geçirmesi beklenen Ardahan’da İl Özel İdare ekipleri de yoğun bir mesai ortaya koydukları gözlenmektedir.

**Ardahan'da 37 köy yolu kapalı

Ardahan ve ilçelerinde bayram günü yoğun tipi ve rüzgardan kapanan yaklaşık 37 köy yolu açılmayı bekliyor.
Mühendis Taner Gültekin, Ardahan merkezde Bağdeşen ve Dağevi köylerinin dün akşam itibari ile yoğun tipi ve rüzgarın etkisi ile kapandığını ve yol açma çalışmalarının başlatıldığını söyledi.
Gültekin, Hanak'ta 18, Posof'ta 9, Damal'da 7 ve Göle'de 1 köy yolunun yaklaşık 2 gündür kapalı olduğunu belirterek, yol açma çalışmalarının hızlı bir şekilde başlatılacağını belirtti.
Ardahan Karayolları 26. Şube Şefliği'nden yapılan açıklamada ise karayollarında herhangi bir sorun olmadığı ve yolların açık olduğu dile getirildi.
Haber ekleme saati: 22.54-18/03/2007
Haber: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com Foto: Ercan Yentek
9 köyden geldiler, sıcak bir okul buldular ..

Kurtkale Okulu kalorifere kavuştu Ardahan’ın sınır köylerinden olan Kurtakale İlköğretim Okulu kalorifere kavuştu.
Çıldır Kaymakamı Hüseyin Yılmaz ile Kurtkale Muhtarı Yaşar Bingöl’ün girişimleri ve de özel ilgisi sonucu kurulan kalorifer tesisatı, Çıldır merkeze 36 k. uzaklıkta ki okulda eğitim gören 180 öğrenci şimdi sıcak okullarında eğitim görmenin huzuru içindeler.
Kurtkale köyü öğrencilerinin yanı sıra, Dirsekkaya (Zerebük), Akkiraz (Kertene), Övündü (Başlop), Akdarı (Camorda), Kenardere (Ampur), Akçil (Colit), Sabaholdu (Godas), Baltalı (Tatalet) ve Horozöttü (Okşet) köylerinin öğrencilerinin taşımalı eğitimle eğitim gördüğü Kurtkale İlköğretim Okulu’nun onarılan kalorifer tesisatı sonucu 6’sı bayan olan 12 öğretmenin de öğrencileriyle birlikte sıcak bir okula kavuşmanın sevincini yaşıyorlar.

***Kaloriferi görünce yurtta istediler!

30 bin Ytl.’ye mal olan Kurtkale İlköğretim Okulunun kalorifer tesisatıyla okul ile birlikte yine okula ait olan lojman ve ek sınıflarda ısıtılmaya başlandı.
Kaymakam ve Muhtara’a teşekkürlerini belirten okulun öğrenci velileri, yıllardır tezekle ısınmaya çalışan çocuklarının artık rahat ve sıcak bir okulda eğitim görmelerine sevindiklerini belirtirlerken, taşımalı eğitimle zorlukla okuyan öğrencilerinin kalacağı bir yurt istemeden de edemediler. Kurtkale İlköğretim Okulunda okuyan öğrencilerin Velileri bunun sağlanması halinde gelecekleri olan çocuklarının yatılı olarak okuyabilecekleri okullarında daha sağlıklı bir eğitim alacaklarını ve yapılan masraflarında yüzde 50 azalacağına da dikkat çektiler.
Haber ekleme saati: 22.19-18/03/2007
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com
Çanakkale’nin ruhu Ardahan’daydı..

Şehitler Ardahan'da da anıldılar.. Çanakkale Zaferi'nin 92. Yıl Dönümü tüm yurtta olduğu gibi Ardahan’da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
Yıldönümü dolaysıyla başta kamu binaları olmak üzere kentin birçok yerine bayraklar ve Atatürk posterlerin asıldığı Ardahanda ki resmi kutlamalar, Atatürk büstüne konulan çelenklerle başladı.
Ardahan Valisi, Belediye Başkanı ve diğer kurum amirleri ile sivil toplum kuruşlarının hazır bulunduğu kutlamalar bayrağımızın göndere çekilmesi ardından Halilefendi mezarlığında ki şehitlik ziyaret edilerek, dualar okundu.
Haber ekleme saati: 11.58-18/03/2007
Haber: Fakir Yilmaz Foto: Deniz Başlı
Düğünümüzü dostlarımızla birlikte yaptık ..

Onlar erdi muradına, biz çıkalım..... Aynı zaman’da Gazeteci Fakir Yilmaz’ın kardeşi de olan Son Vilayet Gazetesi Yazıişleri Müdürümüz Nihat (Deniz) Yilmaz ile Tuğba Gurbet Balcı’nın hayatlarını birleştirme kararı, bugün yapılan muhteşem düğünümüzle gerçekleşti.
Dün Şükran Restoran’da iki ailenin fertlerinin katılımıyla gerçekleşen Kına gecesiyle başlayan ve bugün birçok dost, akraba ve de okurlarımızın katılımıyla yapılan düğünle son bulan Nihat/Tuğba’nın hayata birlikte devam kararı katılımcıların bolca eğlenmesiyle son buldu.
Ardahan Valisi Murat Yıldırım’ın, Halk Bank ve İş Bankası Şubelerinin çiçek gönderdiği düğünümüze, okurlarımızdan birçok telgraf mesajı geldi.
Olağanüstü uzunlukta bir konvoyla baba evinde alınan gelinimiz, damatla birlikte düğün salonuna getirilirken, düğün konvoyumuzla kornalar eşliğinde kent merkezinde 4 kez tur atıldı.
Hanak Belediye Başkanı, Ortakent Belediye Başkanı, Aşıkşenlik Belediye Başkanı’nın bizzat katıldığı düğünümüze, AK Parti ve CHP İl Başkanları, Beledeyiye Meclis Üyeleri, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, Ardahan Ziraat Odası Başkanı, Ardahan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı, Göle Ziraat Odası Başkanı’na katıldılar.
Gazeteci meslektaşlarımız gibi Ardahan’ın ileri gelen birçok bürokrat ve esnafının bizzat katıldığı düğünümüze, Ardahanlı Avukatlar, birçok Ardahan ve Göle köy muhtarları da bizzat gelerek, mutluluğumuza mutluluk katmıştırlar.
Ardahan Belediye Başkanı, Göle Belediye Başkanı gibi bu mutlu günümüze, işleri ve de imkânları dolaysıyla katılamayanların yakınları aracılığıyla hediye gönderirlerken, birçok dost ve yakınımızda bizi bizzat telefonla arayarak, mesaj çekerek kutlamışlardır.
Köyümüz olan Küçük Sütlüce’de ki köylü komşularımız gibi çevre komşu köylermizden bulunan dostlarımızın hemen hepsinin katıldığı düğünümüze, Hanak, Damal, Posof Göle ve Çıldır’dan gelen birçok yakınımız ve de dostumuz bu mutlu günümüze renk kattılar.
Büyük Ardahan Oteli’nde gerçekleşen düğünümüz, gerek yılın ilk düğünü olması, gerekse de olağanüstü yoğunluğuyla güne damgasını vururken, Yılmaz ve Balcı ailelerinin dostlukları da bir kez daha ayrılmayacak şekilde perçinlendi.
Haber ekleme saati: 23/52-17/03/2007
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com
GÖRME ENGELLİ ÇOCUKLARI ZİYARET.

Görme engellileri sevindirdiler.. İlimiz Valisi Saim Saffet Karahisarlı İlimiz Yenimahalle köyünde bulunan Salas ailesinin üç görme özürlü çocuğunu İstanbul'da bulunan Sabancı Görme Özürlüler Okuluna yerleştirilmelerini sağlamıştı. İlimiz Valisi Sn.Saim Saffet Karahisarlı'nın eşi Fatma Karahisarlı, İstanbul'a gittiğinde bu öğrencileri ziyaret etmeyi ihmal etmeyerek, her seferinde onların ziyaretine giderek, okula uyumları hakkında bilgiler almaktadır. Aynı aileden olan Özlem (14), Haydar (12) ve Mehmet (8) kardeşler durumlarından çok memnun olduklarını ifade ettiler. Ailelerini çok özlediklerini, ancak bu okul sayesinde geleceklerinin garanti altına alındığını söyleyen çocuklar okula uyum sağlamakta fazla zorlanmadıklarını da söylediler. Iğdır Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer ile birlikte Sabancı Görme Özürlüleri Okuluna giden Fatma Karahisarlı onlarla hatıra fotoğrafıda çektirdi.
Haber ekleme saati: 22.26-17/03/2007
Haber/Foto: Suat Deniz/Iğdır
Sokak köpekleri geri toplanıyor!

Şimdi geri toplanıyorlar... Kış aylarında Ardahan’da başta öğrenicilerin korkulun rüyası olan sokak köpekleri ilkbahar ayları gelince hayvan sürülerine bekçilik yapmaları için toplanıyor. Kış aylarında bakımları zor olduğu için köylerden şehir merkezlerine getirilip bırakılan köpekler şehirde guruplar halinde gezerek tehlike saçıyorlar. Yaz aylarının başlamasıyla birlikte hayvanlarını otlaklara çıkarmak isteyen köylüler hayvanlarını yırtıcı hayvanlardan korumak için sokaklara bıraktıkları köpekleri toplayarak köylere götürüyorlar.  
Haber ekleme saati: 21.41-17/03/2007
Haber/Foto: Bülent Kılıç/Ardahan
Sevilmiş, sevilmeyince bölge müdürlüğü devreye girdi..

Soy ismi sevilmiş, kendisi sevilmemiş... Son günlerde gündemde düşmeyen Ziraat Bankası ile Köylüleri arasında yaşanan soruna çözüm bulmak için önümüzdeki günler içinde geniş çaplı bir toplantı yapılacağı bildirildi.
Özelikle Göle Ziraat Bankası Müdürü iken Ardahan Ziraat Bankası Şube Müdürlüğüne atanan Bahadır Sevilmiş döneminde yaşananların basın aracılığıyla gündemin birinci tartışma konusu olduğu Ardahan'da devreye giren Ziraat Odası'da soruna çözüm bulamayınca Ziraat Bankası Bölge Başkanı olaya el atıp, Ardahan ve Göle Ziraat Odaları ile yaşanan tartışmaları masaya yatırma kararı aldı.
Önümüzdeki Perşembe günü, Ardahan İl kültür Müdürlüğü Toplantı Salonunda saat 13.00'da yapılacağı öğrenilen toplantıya, köy muhtarları, il genel meclis üyeleri, çiftçiler ve basından temsilcilerin katılması bekleniyor.
Ardahan ziraat Odası Başkanlığı ile birlikte ortaklaşa toplantıya ev sahipliği yapacak olan Ardahan ziraat Bankası yetkileri böylece köylü ve vatandaşla karşı karşıya gelerek yaşanan soruna çare arayacağı alınan diğer bilgiler arasında.  
Haber ekleme saati: 21.28-17/03/2007
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com
SAĞLIK OCAĞI DEĞİL,  SANKİ 5 YILDIZLI OTEL!

Devasa yatırım boş bekliyor... 6 yıl önce temeli atılan ve finansörlüğünü dünya bankasının yaptığı 4 katlı devasa Ardahan İl sağlık Müdürlüğü Eğitim Tipi Sağlık Ocağı, doktor, hemşire, ebe ve elamansızlık dolaysıyla hizmet veremiz durumda, boş yatıyor.
Aynı zaman Ardahan İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan 3 Nolu Sağlık Ocağının da içinde bulunduğu binanın en güzel hizmet veren tarafı yemekhanesi ile yatakhanesi olduğu gözleniyor.
DSP/MHP/ANAP iktidarı döneminde temeli atılan kısa sürede bitirilmesine karşın bir yılda boş kalan Ardahan Sağlık Müdürlüğü Eğitim Tipi Sağlık Ocağı'na bugüne kadar resmiyette bir doktor atanmış, ancak bu doktorda şu an İl Sağlık Müdür Yardımcısı görevini yürüttüğü için ocak doktorsuz.
Tam kadrolu çalışması halinde en az 5 doktor, 10 hemşire 5 ebe ve 15'e yakın çalışını olması gereken trilyonluk dev binada şu an sadece, bu binaya geçici olarak taşınan İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde bulunan Aile Sağlık Planlama Merkezi hizmet veriyor.
36 yataklı, lüks yemekhaneli olan Sağlık ocağının en iyi hizmet veren bölümleri ise de yemekhane ile yatakhanesi olması dikkat çekiyor. Yatakhanesinin her gece ful çektiği, yemekhanesinin de tam faal çalıştığı ocak bu hizmeti de vatandaşa değil, müdürlüğün çalışanlarına ve de misafirlerine olduğu görülmektedir.
Haber ekleme saati: 21.25-17/03/2007
Haber/Foto: Fakir Yılmaz/Ardahan
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 3231 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI