Reklam
Bugun...


ORMAN İŞLETMESİ KAPALI OLAN GÖLELİ ARTVİN'E ORMAN MÜDÜRÜ OLDU!
CORONA HOÇVAN'DA!..Yeşil Göle adını almasına neden olan sarıçamlarıyla ünlü Göle Orman İşletmesinin hala kapalı olduğu şu günlerde, Bursa Orman İşletme Müdürü iken, Artvin Orman Bölge Müdür Yardımcılığı görevine atanan Ardahan Göleli Nacettin Doğan, Artvin Orman Bölge Müdürlüğüne atandı.

ORMAN İŞLETMESİ KAPALI OLAN GÖLELİ ARTVİN'E ORMAN MÜDÜRÜ OLDU!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Cumartesi Günü Saat: 17.45'de de TEMPO TV'de Programa Başlıyor..

Her Cumartesi günü saat:16.00'da 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

HOÇVAN'DA DA BİR KÖY KARANTİNAYA ALINDI!

Sağlık Bakanı Koca sosyal medyadaki paylaşımında vaka sayısında en çok artışın Kırklareli, Çanakkale, Bayburt, İstanbul ve Tekirdağ'da olduğunu, Samsun ve Ardahan'da ise azalış gerçekleştiğini belirttiği paylaşımın hemen ardından Ardahan'da bir köy daha karantinaya alındı. Ardahan'da merkeze bağlı Hoçvan/Yukarı Kurdoğlu köyünde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantina uygulaması başlatıldı.İl Hıfzıssıhha Kurulu, vaka artışı ve temaslı kişilerin fazla olması nedeniyle Yukarı Kurdoğlu köyünde, salgının yayılmasının engellenmesi, sosyal izolasyon sağlanarak vatandaşların sağlığının korunması amacıyla, 10 gün karantina uygulanmasına karar verdi. Kararın ardından jandarma ekiplerince giriş ve çıkışların kapatıldığı köyde, karantina uygulaması başlatıldı. Bilindiği gibi başta Göle'de olmak üzere, bölgede bir çok köy Covit-19 Virisü dolaysıyla hala karantinada bulunurken, başta Ardahan Valisi olmak üzere, bölge idarecileri bu virüs dolaysıyla alınan önlemleri yakından takibe alarak, sıkı bir uygulama yapmakta olsalarda, tüm yurtta olduğu gibi Ardahan'da vakaların artışının önüne geçilemiyor.

KORKMAZ KARACA'NIN ACI GÜNÜ

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca'nın halası vefat etti.
Korkmaz Karaca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "İnsanlığın korona salgını ile mücadele ettiği bu günlerde halamız Ayten Karaca’yı kaybettik. Mekanı cennet olsun. Bu şartlarda bizi yalnız bırakmayan acımızı paylaşan tüm eş , dost, akrabalarımıza şükranlarımızı sunarım. Allah hepinizden razı olsun" dedi.

GARTOL VE AÇLIK NEDİR Kİ?

 

Muhalefet belediyelerinin belediyeciliği bırakıp, Sebzecilik, Kasaplık, Sütçülük, Tekstilcilik yaptığını gören iktidarın “Onu da ben yaparım” diyerek başlattığı gartol kampanyasının tartışıldığı şu günlerde, 128 Milyar doların kayıp olduğu iddiaları ve buna yönelik sorulan sorular da devam etmekte.
Gartollerın, kaymakamların poz verip, mutfaktan anladığı söylenen kadınlardan biri olan Tuzla vali yardımcısının törenle patates dağıttığı ülkede, 128 milyar dolar paranın ortadan kaybolduğu öne sürüle dursun, savcılar da yeşil dolarları kaybedenleri değil, bu soruyu soranları, polis ve vinçlere verilen emirlerle baskı altına almak ister...


Zaten "Sormayın 128 milyar dolar nereye gitti?" diye susan bir toplum ve bu tür sorular ile sıkça karşılaşan ve cevapsız bıraktıkları bu tür sorularla veremedikleri cevaplarla dünyayı başlarına güldürenlerin iktidar olduğu bir ülkede, açlığın ne olduğunu sormakta abes olur demi?!
Tam da mübarek ay denilerek tutulan oruç, bu ve buna benzer onca şeyi sorması gerekenlerin, yani toplumun "Git başımdan kardeşim zaten oruçluyum, zaten açım,” diyenlerin çok olduğu şu adım gibi fakir ülkemde.
Yüzlük bankotlar haline çevrilmesi halinde en az 128 kamyon yük olarak dolup taşacağı söylenen “128 milyar dolar nerede?” diye sorulan soruya cevap verilemezken, tavuğun kilosunun kırmızı ete ulaştığı, Gartolun (patates) vali yardımcısına, kaymakama ulaştığı  ülkemde, bir zamanlar da ayakkabı kutularına sığan yeşil dolarlar ve ardından gelen darbe kalkışması da çok ama çok tartışılmıştı. Hala da tartışılmakta ve “ankesörlerde konuştun,” “Bildiriye imza attın” diye toplamalarda...


Evet açlığın daha iyi hissedildiği şu günlerde, değil dolar, delik cebinde lirası olmayanların adına sorulan bu sorunun cevabını vermesi gerekenlerin, deprem paralarının sorulduğu zamanlarda da “yol, su, köprü” dediklerini bir anda unutup Korona, Covid-19 sonra pandemi denilerek sosyal hayatı öldüren virüsün ağızlara taktığı maskenin avantajıyla zaten konuşmayan topluma gittiğini söyleselerde, o söyledikleri toplum hala üç maymunu yani “görmedim, duymadım, konuşmaktan korkarım” demekte...
128 lira yevmiye alıp, 128 milyar doların sorulmasına ses çıkarmayıp yaşananları izleyenlerin aç kalarak günahları, suçları affedilecek diye inandıkları dinin bile haksızlığa, hırsızlığa karşı susan "şeytandır" emrini bile unutuverirler “ayakkabı kutucuklarına sığan yeşil dolarların kamyonlarda ne işi
olur?” diyerek bu vurgunu, bu talanı bu hırsızlığı yapanları sorgulamaktansa soranlara "bozmayın huzurumuzu" deyip yine sessizliği seçerlerken, açlıktan guruldayan midelerinin sesini bile duymazlar.
Ne diyelim ki; Aha 3 gün geçti kaldı 27 gün 128 milyar dolar gitti de ne olmuş ki...

PARTİ ARAYAN SAFFET KAYA CHP'DEN ADAY MI OLACAK?
arşiv haber 14/04/2012 tarihlş haber/yorum
Kurtkale Meyveleri İçin Proje.. Geçtiğimiz günlerde Halk TV'ye katılıp, Ardahan'da yaşanan sorunlarla ilgili bir açıklama yapan ve yapılacak ilk genel seçimde milletvekili adayı olacağını ilk açıklayan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yalçın Taştan, CHP'nin yurt genelinde başlattığı 128 Milyon Dolar Nerde kampanyasının afişlerinin savcılık tarafından kaldırılması ile başlayan gündemle uğraşa dursun, başında bulunduğu teşkilatın ince hesapları devam ediyor.
Bilindiği gibi bir süre önce fek hesap olduğu iddia edilen bir hesapta İlçe Başkanı Sinan Onay'ın İl Başkanı olmaya çalıştığı öne sürülen CHP Ardahan'da kafaları karıştıran gelişmeler, daha önce de CHP'li olan ve milletvekili adayı olmaya fırsat aradığı öne sürülen Hanak Belediye Başkanını ziyaret eden ve onunla bolca pozlar veren Ardahan eski Milletvekili Saffet Kaya'nın ve diğerlerinin hesapları olduğu ortaya çıktı.
Geçtiğimiz günlerde CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret eden Saffet Kaya'nın daha sonra Ardahanlı olan İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu'nu da ziyaret ettiği de görülürken, Kaya'nın bu ve diğer her ziyaretlerini kendisine ait sanal sayfalarda bol bol paylaşmasına karşın, aynı Saffet Kaya'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da ziyaret ettiği, ancak bu ziyareti gizli tutup, paylaşmadığı dikkatlerden kaçmadı.
Kaya'nın ard arda yaptığı bu iki ziyaret, Ardahan'daki siyasi kulisleri de hareketlendirirken. 
www.gercekgundem.com adlı haber sitesinin haberin göre Kılıçdaroğlu'nu da ziyaret ettiği ortaya çıkan aynı Kaya'nın bu ziyareti paylamayıp, gizli tuttuğu anlaşılmazken 4 dönem Ardahan Milletvekilliği yapmaktan doymayan ve son seçimlerde bağımsız aday olan, ancak seçilemeyen Saffet Kaya'nın CHP başta olmak üzere, kendisini yeniden aday gösterecek parti aradığı da ileri sürülmekte.
Kurtkale Meyveleri İçin Proje..
Mikroklima iklim özelliği ile Cancur (erik), Elma, Kiraz, Vişne, Armut, Ceviz gibi birçok meyvenin yetişmesine imkan sağlayan Ardahan'ın Ermenistan ve Gürcistan'a komşu ilçesine başlı Kurtkale bölgesinde bulunan köylerde meyveciliğin geliştirilmesi amacıyla proje başlatıldı.
Çıldır İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülecek çalışma konusunda şu açıklama yapıldı; Meyvecilik yapılan bölgelerimizde potansiyel verimi korumak, birim alandan alınan verimi arttırmak, mevcut durumda bulunan yaşlı ağaçları tekrar üretime kazandırmak, yeni dikilen veya küçük durumda olan ağaçlarımızı ileriki yıllarda daha verimli ve daha kaliteli meyve vermesi için gerekli budama işlemleri yapılacak, çiftçilerimize gerekli eğitimler verilecek ve teknik destek sağlanacaktır. Proje ile ayrıca meyve üreticilerimizin toptancılarla ve meyve kurutma tesisleri ile irtibatlarının sağlanarak ürünlerini satma imkanlarının geliştirilmesi hedeflenmektedir.
Ön çalışmalarına başlanılan proje dahilinde; ilçenin meyvecilik yapılan bölgelerinde, atalardan kalma meyve ırklarının kaybolmaması, güncel meyve çeşitlerinin bölgede denenebilmesi ve kalite-verim skalasını daha yukarılara çekmesi amacıyla verimsiz anaçlara aşılama yapılması ve üreticilerimize eğitim verilmesi çalışmaları başlatıldı.
Çıldır ilçe Kaymakamı Alper Taş proje ile ilgili şunları ifade etti; "Kurtkale Bölgesinde bulanan sınır köylerimiz mikroklima özellikleri ile birçok meyvenin üretilmesine imkan sağlıyor. Geçmiş dönemlerde ilimizin ve komşu illerin meyve tedariki büyük oranda buralardan karşılanırken maalesef zamanla meyvecilikte gerilemeler yaşanmış. Başlattığımız proje ile bir taraftan bölgemizin meyvecilik ihtiyacını karşılarken diğer taraftan meyvecilikle uğraşan çiftçilerimizin önemli bir gelir elde etmelerini hedefliyoruz. Kurtkale Bölgesi Meyveciliğini Geliştirme Projemizin ilçemiz meyveciliğin gelişmesinde önemli bir katkısının olacağına inanıyor, proje ekibimize çalışmalarında başarılar diliyorum."
Hazreti Yuşa Tepesi..
Tüm İslam dünyasının yeniden merhaba dediği mübarek ramazan ayı içinde bulunduğumuz şu günlerde birçok kutsalın olduğu İstanbul metropolünün keşmekeşinden hala inanmadığım ve abartılıp, ekonomi başta olmak üzere, sosyal yaşamı bitiren pandemi yasaklarının sözde önlemlerinin getirdiği yasakların boşalttığı yolların avantajını fırsat bilip, o keşmekeşten bir anda çıkıp, kendimi bulduğum tepede türbe denilen ve dev bir insanın yattığı söylenen alanda, kendimi buluyorum.
Günü birlik birçok tepesini ziyaretlerde bulunduğum ve Yeditepeli denen dünyanın en güzel kentlerinden olan İstanbul'un o hep anılan halini, trafiği, betonu, yoğunluğu, bir depremle yerle bir olacak gecekondularını, gökdelenlerini geride bırakıp, bir anda kendimi bulduğum alanın, Hristiyan ve Yahudi dünyası içinde çok önemli bir alan denen yerde buluveriyorum.
Ve bir anda kendimi tarihçi sanıp, bulunduğum yer hakkında araştırmaya giriyor, Hz. Yuşa, yani diğer adı ve anlamı ile Yûşa (Yeşu) olan İbrânîce aslı, “Tanrı kurtuluştur” veya “Tanrı kurtarır” anlamına gelen Yehoşua’dır (Yeoşua). Tevrat’a göre aslı Hoşea olan bu ismin zamanla Yeşua biçiminde kısaltıldığ ve bu isimin Arapça’ya Yûşa diye geçtiğini de öğreniyorum.
Yeşu ismi ilk defa, Mûsâ önderliğinde İsrâiloğulları’nın Mısır’dan çıkışını takiben Sin çölündeki Refidim’e gelmeleri sırasında tarih sahnesine çıktığını, Refidim’de İsrâiloğulları ile savaşan Amalek’e (Amâlika) karşı Mûsâ, Yeşu’yu görevlendirildiğini ve Yeşu Amalek’i yendiğinde bu tepede Hz. Yuşa'nın 17 metrelik mezarının bulunduğu, bu mezarın olduğu camili bahçede ki akmayan çeşmelerinde elimi, yüzümü yıkayamasam da kutsal denen alan da birçok şey öğreniyor ve benim gibi buraya neden geldiklerinden bihaber olanlarla birlikte mezar denen kabrin üzerindeki güllerden ikisini koparıp, alıp, sanki suç işler gibi gizlice kalbimin üzerindeki cebime koyup, duamı edip çıkıyorum.
Yeşillikler içinde sığındığım Kız Kuleli sarışın limandan ayrılan ve kanal kardeşinin geleceği söylenen, mavi boğazı geçip, doğalgaz bulunduğu söylenen ama bu bulunmanın da birçok şey gibi unutulduğu Karadeniz'e geçen gemileri izlerken, 195 m. rakımlı Boğaz’a hâkim, 3. Köprünün tepesinde Yuşa tepesi tarihin eski devirlerinden beri çeşitli inançlarda kutsal kabul edilmiş ve burada şu an çoğu ortada olmayan, olanlarında ise birçok yerdeki tarihi eserler gibi yıkık, dökük olduğunu üzülerek görürken, Yuşa tepesindeki mezardan ilk bahseden kişi memleketim Ardahan'a meşe Ardahan adını veren Evliya Çelebi olduğunu öğreniyorum.
Benim gibi çok gezdiğini bir kez daha anladığım Evliya Çelebi'nin Seyahatnâme’sinde Yuşa tepesini ve Yûşa‘ nebîyi ziyaret ettiğinden söz ederek bu tepede Yûşa‘ın mezarının, bir tekkenin ve “fukara”sının bulunduğunu ama Yuşa tepesindeki mezarın Yûşa‘ peygambere aidiyeti inancı yaygın olmakla birlikte Hz. Mûsâ’nın yardımcısı olan Yeşu’nun Beykoz’a gelmediğini, gerçek mezarının Nablus veya Halep yakınlarında bulunduğunu, Yuşa tepesindeki kabrin ise evliyadan veya havârilerden birine ait olabileceğini kaydettiğini de öğreniyorum. Arapça bilmedikleri halde gittikleri camilerde imam ne derse amin diyen, neye, kime dua ettiklerini çokta bilmeyen ama Konya/Akşehirde gittiğim Nasrettin Hoca'nın mezarından bile medet umup, umut bağlayan ve oradan çıkıp, Saros, pardon Yoros kalesinin bulunduğu tepeye çıkıp, selfie çekmek yarışı içindeki birçok insanı izlerken..
ARDAHAN'I BİTİREN SAFFET KAYA
ARDAHAN'DAN KAÇAN KÖYLERDE EL ATTI!..
arşiv haber 08/04/2021 tarihli haberler/yorumlar
DOĞRUYOL YANLIŞ YOLDA MI?!.. GAZETECİLERLE GÜNDEM BU HAFTA... 4 dönem Ardahan Milletvekilliği yaptığı sırada Ardahan'dan koparılan ve Kars'a bağlanan 9 köyün arasında bulunan, Kars Doğruyol köyünün sorunlarına Saffet Kaya bakacakmış.
KARS ARPAÇAY DOĞRUYOL KÖYÜ PLATFORMU Yöneticilerinden olduğunu belirten ve Saffet Kaya ile görüşen Muzaffer Yıldız kendisine ait sanal sayfada yaptığı paylaşımda köyünün sorunlarına Saffet Kaya'nın el atacağını belirtti. 
Yıldız'ın artık milletvekili olmayan Saffet Kaya ile birlikte çektiği fotoğrafıyla beraber yaptığı paylaşım şöyle; Kanaat Önderimiz Sayın Vekilimiz SAFFET KAYA'yı Makamında ziyaret ederek, Köyümüzle ilgili konuları görüştük ve desteklerini rica ettim. Özellikle Yollarımızın yapılması konusunda İl Valimiz ve İlçe Kaymakamımızla görüşeceğini, süreci özellikle takip edeceğini ve özel ilgileneceğini söyleyerek bizi onurlandırdılar. Şahsım adına onur ve gurur duyduğumu söylemeden geçemeyeceğim bir insan. Köyüm ve köylülerim adına, Platform adına kendilerine çok çok teşekkürler eder, saygılar sunarız.
Aynı zamanda Ardahan Dernekler Federasyonu ve Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Gazeteci  Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma Yılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her hafta cumartesi günü Tempo TV'de canlı olarak yayınladıkları “Gazetecilerle Gündem” adlı programın bu haftaki konukları,  CHP Sancaktepe ve İBB Meclis Üyesi, İş İnsanı Emlakçı sahibi Volkan Coşkun, Gazeteci Hakan Azar ve Sanatçı Dilek Albayrak olacaklar.

Gazeteciliğinin yanı sıra STK başkanlığı ve televizyonculuk sahasında da yer almayı başaran ve son 10 yıldır Seymen TV, Gala TV, Yaşam TV, Yıldız En TV'den sonra, şimdide Tempo TV'de canlı program yaparak, konukları ile birlikte ülkenin yanında dünyanın gündemini ekranlara taşıyan gazeteci Fakir Yılmaz, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gazetecilik bölümü mezunu kızı, Özlem Şeyma Yılmaz ile bu hafta ağırlayacakları misafirleri ile yeniden gündemi tutup, ekonomik, siyasal ve sosyal konuları tartışacaklar.
Sizi de Tempo TV ekranlarına konuk olmaya davet eden gazeteciler bu hafta ve her Cumartesi günü, saat 14.00’da Tempo TV ekranlarının yanı sıra Facebook, YouTube’da da canlı olarak evinize, iş yerinize, cep telefonlarınıza konuk olacaklar.
SAFFET KAYA
AİLCE İMAMOĞLU İLE GÖRÜŞTÜ!
arşiv haber 05/04/2020 TARİHLİ HABER/YORUMLAR
Ardahan eski Milletvekillerinden Saffet Kaya kardeşi iş insanı Fuat Kaya ve ailesi fertlerinden Oktay Kaya ile birlikte Ekrem İmamoğlu'nun misafirleriydiler. Son seçimler de Ardahan'da bağımsız milletvekili adayı olan ancak kazanamayan eski Ardahan Milletvekili Saffet Kaya kendisine ait sanal sayfada yaptığı açıklamada görüşmenin İmamoğlu'nun daveti üzerine yapıldığını belirtti.
Kaya kendisine ait facebook sayfasında yapılan açıklama şöyle;
Milletvekilimiz Sayın Saffet Kaya, yakın dostu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nun daveti üzerine makamında ziyarette bulundu. Ekrem bey vekilimizin ziyaretinden dolayı onur duyduğunu ifade etti.

Çift Başlı Kartal..

Avrasya bölgesinde pek çok farklı kültür tarafından benimsenmiş tarihsel bir figür olan ve bugün benim de benimsediğim serçe sembolü takımının rakibininde, logosu olan Kartal'ı anlatmak nereden çıktı derseniz, memleketim Ardahan'da sayıları bolca olan kargaların dansını “Kuşların gösterisi...” başlığıyla yapılan bir haberin, uzun süredir bekleyen bir yazım için beynime not ettiğimi hatırlıyorum.

Ve günümüzde Arnavutluk, Karadağ ve Sırbistan devletlerinin resmi bayrağında ve birçok ülkede hala bazı kentlerin ve kimi kuruluşların, armalarında ve amblemlerinde bulunan çift başlı kartalın Türklerin olduğu gibi, Kürtlerin kültüründe de geniş yer aldığını da görürken, Kartalın bana da ne kadar uyduğunuda hesaplamadım da değil.
Çünkü yerel ağızla basma denen, yani hayvan gübresi başta olmak üzere, dere yatakları gibi mahalle içlerinde ki çöplükleri kendilerine yiyecek merkezi seçtikleri için, kentin başından ayrılmayan Kargaların leş bulmuşcasına saldırdıkları gölgenin kanatlarında değil, estirdiği, estireceği rüzgarından bile korktukları, Kartal'ı tez unuttuklarını görüyorum şu birkaç gündür.
Ve gördüklerinin Karga olduklarını düşünüp, hesaplamayanların saf, saf, “Kuşların gösterisi...” başlıklarıyla haberler yaparlarken, kargaların büyük bölümünün değil, Kartal'ın kendisine leşine ve kanadına bile yaklaşamadıkları ve en çok sevdiklerinin de b...klu dereler, çöplükler olduğunu da anlamazlar...


Evet, daha açıkçası Ardahan başta olmak üzere, Ardahan gibi çokta temiz olmayan kent merkezlerine sahip alanlarda, basmaların bol olduğu köylerde ve b...klu derelerde çokça görünen Kargaların da bugünlerde unuttukları Kartal'ın ilginç olan noktalardan birisinin de şu olduğu anlıyordum, çift başlı Kartal'ı araştırıp, anlamaya çalışırken...
Ve KartaI'ı gagalamaya cesaret eden tek kuşun Karga olduğunu da öğreniyordum, küçük araştırmamda..
Bu araştırmamda Karga'nın çok agresif bir kuş olduğunu ve en çokta Kartal'a kızdığını, bu nedenle sıkça Kartalın üstüne konduğunu ve hızla boynunu ısırdığını da öğreniyordum.
Ancak Kartal'ın Karga veya Kargalara hiç yanıt vermediğini, savaşmadığını, boşuna zaman veya enerji israf etmediğini ve karganın sırtına binip, kendisini ısırmaya başladığında, sadece kanatlarını daha da çok açar, çırpar ve göklerde yükselmeye başlar. Uçuş ne kadar yüksekse, Karganın nefes alması o kadar zorlaşır ve Karga oksijen eksikliği yaşadığında geberip, yemlendiği çöplüğe leş gibi düşüyormuş..
Yani kısacası; B...klu alanları çok seven ve oralarda doyduklarını zanneden Kargalarla vakit kayıp etmeyi bırakınız. Sadece onları yükseklerinize götürün ve yolunuza devam edin diyen akıl adamları birde, “Kartallar hep yüksek uçar...”derler...
Ha bu arada yazımın asıl konusuna gelecek olursak eğer, çift başlı Kartal olmakta ayrı ve zor bir dünya olduğunu daha iyi anlıyorum, Kartalın Kargalarla uğraşmayıp, yükseldikçe yaklaştığı güneşin sarılarında kendisine yeni bir dünya kurma hesabını yaptığını anlıyordum, “acaba Kartal'ın özellikleri bende de var mı?'”diye düşünmek için yazımı bitirmeye, çöplüğe konan Kargalarla uğraşmaktan vazgeçmeye karar verirken...

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle.. 

Senemoğlu Köyüne Osmanlı Tuğralı Ödül..
arşiv haber 28/12/2015 tarihli haberler
Başta, çocukların bile öldürülmeye başlandığı Güneydoğu'da ki iç çatışmalar olmak üzere bir çok konuda duyarsızlıkları ile tanınan bölge dernekleri, 'Çal oynasın' gecelerine ara vermeden devam ediyorlar. Son olarak Göle Senemoğlu köyünün derneğinin düzenlediği gece geç saatlere kadar sürerken, Dernek Yönetimi Osmanlı tuğrasıyla ödüllendirildiği dikkatlerden kaçmadı.

Göle Derneği Başkanının da katıldığı geceye ilgi bir hayli yoğun olurken, Osmanlı Tuğrası ile Senemoğlu köyünün bağlantısının ne olduğu konusunda ki sorulara kimsenin ceap veremediği görüldü.

**Güngören Ardahan İl Derneği yolda,

Bağcılar için çalışma başlatıldı..

Bir çok derneğin ard arda düzenlediği geceleri ile gündeme geldiği şu günlerde yeni dernekler içinde  çalışmalar sürüyor.

Güçlü ve gecelerle, kazlarla değil ülkenin olduğu gibi bölgenin önemli sorunlarına parmak basacak olan yeni e ciddi derneklerin kurulması için İstanbul'un 39 İlçesinde çalışma yürüten Ardahan Dernekler Federasyonunun tasiyesi üzerine İstanbul Sancaktepe'den sonra şimdi de İstanbul Güngören ve Bağcılar da Ardahan İl Dernekleri kurulması için çalışma başlatıldı.

Bu hafta kurulması beklenen İstanbul Güngören Ardahan İl Derneği'nin anı sıra Bağcılar Ardahan İl Derneği için kolları sıvayan Ardahanlılar, Gazeteci Fakir Yılmaz'ın başında bulunduğu ARDA/FED'in önerisi üzerine İstanbul'un tüm ilçelerinde birer, 'Ardahan İl Derneği Olmalı' sloganı ile destekledikleri dikkatlerden kaçmıyor.

GÖLE KAYMAKAMI ZAFER OKTAY'DAN YILLIN SON TOPLANTISI!

Göle Kaymakamı Zafer Oktay, 2015 yılının son toplantısını Özel İdare , köylere Hizmet Götürme Birliği ile muhtarlarla bir araya gelerek Göle Belediyesi konferans salonunda toplantı düzenledi.
Toplantıya Göle Kaymakamı 
Zafer Oktay , İl Genel Meclis üyeleri Yaşettin özyıldırım, Yaşar Yıldırım, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Süleyman Çelenk, SYDV Adına Mahir Baysal katıldı.

Toplantıda; erken su projeleri ( yayla, köy suları), köy içi düzenlemeleri, grup köy yolları asfaltı, koriyer boru talepleri ve köprü talepleri ile köylerin sorunları ele alınarak 2016 yılı içinde yapılması gereken projeler kapsamında dahil edildi. Ayrıca 2015 yılında yapılan yatırımlar gözden geçirilerek eksik yada başlaması gecikmiş projelerinde başlanmasına ve bitirilmesi yönünde kararlar alındı. 
Ayrıca toplantıya gelen Göle kaymakamı Zafer Oktay ve konuklara hoş geldiniz diyerek başarı dileklerini iletti.
Kaynak: ardahan haberi

Editör: ARDAHAN ardahan

Bu haber 9149 defa okunmuştur.

YORUMLAR

salih
29-12-2015 16:19:00

OSMANLI TUĞRASINDAN DUYULAN RAHATSIZLIK NEDİR ANLAMADIM.GAYET YERİNDE OLMUŞ SENEMOĞLUDA KÜLTÜRÜ VE GEÇMİŞİ İLE TAM BİR OSMANLI KÖYÜDÜR.Güneydoğuda bebekleri katleden de ŞEREFSİZ pkk NINDA TA KENDİSİDİR.LAF CAMBAZLIĞI YAPMAYIN ADAM OLUN DOĞRUYU YAZIN.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI