Reklam
Bugun...


ONLAR ARDAHANLI ÇOCUKLARIN ARKADAŞLARI..
VALİ DENETİMDE!.. KENT KONSEYİNE AVUKAT BAŞKAN.. Korona virüs salgını nedeniyle evlerinden çıkmayan ve okullarına gidemeyen Ardahanlı çocuklar zor günler yaşasa da zaten olmayan park, gezi imkanları gibi sosyal hayattan sanal ortama teslim olmamak için evcil hayvanlarıyla zaman geçirip, mutlu olmaya çalışmaktalar. Kaz cücükleri, İnek danaları, Koyun kuzuları ve evlerinin bekçileri köpeklerin yavruları ile zaman geçirip, eğlenen Ardahanlı çocuklar ellerindeki bir parça yiyeceği de paylaşır.

ONLAR ARDAHANLI ÇOCUKLARIN ARKADAŞLARI..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Cumartesi Günü Saat: 17.45'de de TEMPO TV'de Programa Başlıyor..

Her Cumartesi günü saat:17.15'te ekranlarınızda..

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
TEMPO TV KONUĞU OLAN KOÇULU:
ASIL TEHLİKE GIDA KITLIĞI!
Bugün saat 17.15'te yayınlanacak olan ve Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma Yılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her cumartesi günü (bugün) TEMPO TV'de canlı olarak yayınladıkları 'Gazetecilerle Gündem' adlı programa konuk olan İş insanı İlhan Koçulu tüm dünyayı durduran coronadan daha tehlikeli bir sürece girildiğine dikkat çekti.
Kars'a bağlı olan Boğatepe köyünde açtığı peynir müzesi ve hayata geçirdiği birçok proje ile organik gıdanın önemini sürekli gündeme taşıyan ve yaşanan bu süreçte yaptıkları ve anlattıklarının ne kadar önemli olduğunu kabul gören ve dünya genelinde yaşanan corona vakasından daha tehlikeli bir sürece girildiğine dikkat çeken Karslı iş insanı İlhan Koçulu'yu ve aynı programa konuk olacak olan Uğur Akçay'ın güzel türküleri ile izlemek için bugün saat: 17.15'te tempo TV'yi izleyerek dinleyebilirsiniz.

VALİ PAZARI DENETLEDİ..

ARDAHAN'da, bugün açılan halk pazarını denetleyen Vali Hüseyin Öner, esnaf ve vatandaşları maske, mesafe ve temizlik konusunda uyardı.

Halk pazarında denetimlere katılan Vali Hüseyin Öner'e vali yardımcısı Cem Gümrükçü, İl Emniyet Müdürü Ünsal Hayal, İl Jandarma Komutanı Ali Naci Aldemir, Belediye Başkan yardımcısı Murat Zorba, ilgili kurum müdürleri, esnaf odaları temsilcileri ve muhtarlar eşlik etti.

Pazar yerini ve kert merkezinde açık olan esnafı denetleyen Vali Hüseyin Öner, maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulmasını isteyerek "Hep birlikte kurallara uyarsak tam kapanma sürecinde inşallah hastalığı azaltacağız? dedi.Polis noktalarında da gezen Öner, polis memurlarından denetlemeleri sıkı tutmalarını istedi.

KENT KONSEYİNE AVUKAT BAŞKAN..

Ardahan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlığına Av. Baran Çoban seçildi. Ardahan'ın başarılı Avukatlarından biri olan aynı zamanda toplumsal olaylara gösterdiği duyarlılığı ile tanınan Avukat Baran Çoban, Kent Konseyi’nin yeni Kadın Meclisi Başkanı oldu.
Konu hakkında bir açıklama yapan Ardahan Kent Konseyi Başkanı ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Burak Taştan, Avukat Baran Çoban'ın Kadın Meclisi Başkanı seçilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek bir kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Taştan mesajında şu ifadelere yer verdi; "Yürütme kurulumuzun kararıyla; Ardahan Barosu Başkan Yardımcısı Av. Baran Çoban, Ardahan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı olarak seçilmiştir. Bu göreve gelerek kent gönüllülüğünü ortaya koyduğu için Baran Hanıma teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim. Yeni Kadın Meclisi Başkanımız Avukat Baran Çoban ile Kent Konseyimiz daha başarılı projelere imza atacaktır. Konseyimize fikir ve düşünceleriyle büyük katkı sunacaktır" açıklamasında bulundu.

YAZMAKTAN VAZ GEÇME(me)K..

İnsanın iç dünyası dahil tüm dünyayı yazıp, yazıya dökmek için eline kalemi değil, teknolojinin klavyesine sarılması bu duygulara acı bir fren misali basan ve dur diyen bir ses ile kendisine gelirken tek bir soruya cevap arar..

Ki o düşünce ve duyguları frenleyen soru 'Peki, yaz ama değiyor mu?' olurken 'Hayır değmez, yorma, üzme kendini cevabı ile karşı karşıya kalıp, klavyeyi kırarcasına bilgisayarı okşayan parmakların da soğuduğu ve 'değmez' denilerek yazmaktan vazgeçtiğini hisseder insan.
Ve bırakır kendi dünyasını diğer onca yazılması gerekenlerle baş başa bulunan dünyaya döner, bir yandan coronadan ölenlerin, diğer yandan kim vurduya  uğramamak için yaşarken ölenleri yazmaya başlar..
Başlar başlamaz da her geçen saatte uzaklaştığı limandan açıldığı okyanusta yeni limanları arar kimi siyasetin yoğun olduğu bir limanda, kimi zamanda kendi sorunlarından daha ağır sorunlar yaşayan insanların limanında yazmaya, gördüklerini , hissettiklerini ve düşündüklerini yazıya dökerek asıl kendi limanından uzaklaşmanın, unutmanın rahatlığı ile adeta kalkan sisten gördükleri ile yaşamaya yeniden başlar.


Ve köşesine çekilip, kendi başıma kalıp, açtığı belgeselde izlediği heyelanın birçok güzelliği alıp, götürdüğünü görünce korkup, sığındığı sandığı limandan uzaklaşmaya karar kılmış ve durduğu yerde bir daha durmamak için geriye adım atmış yaşanan heyelan afetinin zemini alt üst ettiğini gören bir insan misali gerçeklerin aslında bir depremden farklı olmadığını anlayıp, kendisine gelir..
Çoruh nehrinin azgın akışı gibi hırsla akan bir nehir gibi olmaktansa kardelenleri açan güneş misali yeniden doğmuşçasına yazmaktan ve hayattan vazgeçmemek gerektiğini hatırlayıp, kendine gelmesi ise en güzeli ve yaşananlara direnmenin tek şartıdır aslında yaşananları, yaşanmamışcasına umursamayıp görmezden gelenleri bir an önce yeniden yaşayacaklarını sana yazan geriye kalan hayatı yaşamak daha doğrusu diyerek..

ki...

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle.. 

arşiv haberler 23/03/2015 tarihli haber

Salon Boş Kaldı!

CHP'li Çetin Demirci AKP'ye oy kullandı..

Hara-Hura Derneklerin Oy Kullandığı Seçimde Kullanılan Oylar İl Başkanının Evinde

Başta esnaf odaları olmak üzer bir çok STK'nın 'Sandık açılmazsa oy kullanmayz' diyerek protesto ettği AK Parti'nin STK'lara 'Benim adayım kim olsun?' seçimi fos çıktı.

Bir çok stk'nın 'AKP Demokrasi oyun oynuyor' diyerek katılmadığı ve oy kullanmadığı salon boş kalırken, Atalay'ın 4 yıldır milletvekili olmasına karşın bir güne bir gün ziyaret etmediği Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı STK'ların 'Sandık açılmazsa gitmeyeceğiz' diyerek protesto ettiği Halk Eğitim'e giderek, AK Partili Adaylar için oy kullandığı görüldü.

CHP'li olan ve bir dönem de CHP'den Milletvekili Aday adayı olan CHP'li Demirci'nin STK'ların eylemini delerek AK Partili Aday Aday Adaylara oy kullanmasına diğer stk'lardan büyük tepki gelirken, önümüzde ki günlerde Barcelona geziye gidecek olan Çetin Demirci AKP'li aday adaylara oy kullanırken fotoğraf karelerine takıldığı görüldü.

**OYLAR İL BAŞKANININ EİNE GÖTÜRÜLDÜ..

Çoğu cami ve spor derneği olan adı, sanı olmayan dernek yöneticilerinin ıy kullndığı sözde stk seçimin de 450 Oyun kullanıldığı bu oylarında torbalara konularak, AK Parti İl Başkanın eine götürüldüğü öğrenildi.
Kaynak: Fakir Yılmaz Gazeteci

Editör: Fakir Yılmaz

Bu haber 3159 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI