Bugun...


MİLLETTEN ZİYARET, VEKİLDEN SES YOK!
VALİ'DEN SONRA ŞİMDİDE İL BAŞKANI İLE LİMONLU! Öte yandan bir çok stk, dernek, sivil vatandaşında AK Parti Ardahan İl Başkanlığını yeni binasını ziyaret ederek, İl Başkanı Hakan Aydın'ı ve ekibini kutladıkları dikkat çekerken yerel basının bu ziyaretleri ve milletvekilinin kendi partisinin binasını ziyaret etmediğini görmemesi de dikkat çekmekte.

MİLLETTEN ZİYARET, VEKİLDEN SES YOK!

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
Kaymakam iken Ardahan'a vali olarak atanan ve son valilier kararnamesi ile başka bir vilayete vali olarak giden Ardahan eski Valisi Mustafa Masatlı ile 2 yıla yakın limonlu olan AK Parti Ardahan Milletvekili şimdie kendi İl Başkanı ile limonlu.
Hakkkında öne sürülen bir çok iddia ardından kısa bir süre önce görevden el çektirilen Ardahan eski Genel Sekreteri Anıl Aksel dolaysıyla eski vali ile limonlu olduğu iddia edilen ve 2 yıl süresince vali ile aynı karede gözükmeyen AK Parti Ardahan Millletvekili Prof. r. Orhan Atalay Ardahan'da olmasına karşın yeni il binasına taşınan partisinin teşkilatını oluduğı gibi İl Başkanınıda ziyaret etmememesi dikkatlerden kaçmıyor.
Miiletin ziyaret edip kutladığı, vekilin gitmediği AK Parti Ardahan İl Başkanlığına ait yeni bina da milleti, genel sekreterin yerine bakan ismi makamında karşılayan AK Parti Ardahan İl Başkanı Hakan Aydın ise yeni il başkanlığına kendisine gelip, hayılı olsun dileklerinde bulunanlarla yaptığı sohbette, kendisinin kimseyle sorunu olmadığı ve birilerinin 'Alındeı, alınacak' demelerine, bu yönde dedikodo yaymalarına hatta basına haber yaptırmalarına karşın görevi vbaşında milletine hizmete devam ettiğini belirtmesi de dikkatlerden kaçmıyor.
 
Dernekler Başknaları da Ziyaret Edip, Kutladılar..
 
Ardahan Kura Nehri yanı başında yaptırılan ve AK Parti'ye ait olan yeni Ardahan Ak Parti İl Başkanlık binasını ziyaret ederek Başkan Aydın’a destek açıklamasından bulundular.
Ardahan İl platformu çatısı altındaki Tekbir.Sen Genel Başkanı Necdet Kaya, Ensar Vakfı İl Başkanı Halil Yıldız, İlim Yayma Cemiyeti Ferman Güller, Tügva, Sağlık Birsen, Önder ve İHH Başkaın ve temsilcileri Ak Parti İl Başkanı Hakan Aydın’ı yeni binasında ki makamında ziyaret ettiler.
Heyet yeni binayı da dolaşarak Ardahan’a böyle modern bir hizmet binası kazandırdıkları için İl Başkanı Hakan Aydın ‘a teşekkür ettiler.
Daha sonra Aydın, heyeti makamında ağırladı. Bu sohbette STK temsilcileri özellikle Başkanlığın nicelik yanında nitelik olarak da gelişeceğine olan inançlarını dile getirdi. Ayrıca bilhassa bu kritik dönemde Hakan Aydın gibi inançlı ve azimli bir il başkanının olmasının kendilerine mutluluk verdiğini vurguladılar. Ardahan’ın özlenen il başkanı portresine kavuştuğunu önemle vurguladılar. Yeni şekillenecek yönetiminde bu değerde olacağına inandıklarını ve kendisine olan desteklerinin tam olduğunu dile getirdiler.
Aydın ise Platform üyelerine duyarlıklarından dolayı vede partisine olan desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Öte yandan bir çok stk, dernek, sivil vatandaşında AK Parti Ardahan İl Başkanlığını yeni binasını ziyaret ederek, İl Başkanı Hakan Aydın'ı ve ekibini kutladıkları dikkat çekerken yerel basının bu ziyaretleri haber yapmaması da milletvekilinin kendi partisinin binasını ziyaret etmemesi kadar dikkat çekmekte.
AK PARTİ ARDAHAN İL BAŞKANI
HAKAN AYDIN GÖREVDEN ALINDI MI?
arşiv haber 03/08/220 Tarihli Haber/yorum
Yeni ve kendisine ait binaya taşınmaya başlayan Adalet ve Kalkınma Partisi, AK Parti Ardahan İl Başkanı Hakan Aydın'ın görevden alındığı ileri sürülürken geçtiğimiz günlerde Ardahan'a gelen ve Aydın ile arası olmadığı belirtilen AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın Aydın'ın bulunduğu AK Parti Ardahan İl Başkanlığının yeni binasını ziyaret etmemesi de dikkatlerden kaçmadı.
Alınan bilgilere göre geçtiğimiz hafta bayram öncesi Ankara'ya çağrılan ve genel merkezde bir dizi görüşmeye davet edilen AK Parti Ardahan İl Başkanının Ardahan'a dönmek üzere olduğu gün görevden el çektirildiği iddia edildi.
Aydın'ın yeni Merkez camisinin yapıldığı, Ardahan Kapalı pazarının bulunduğu, Kura Nehrinin yanında bulunan yeni İl Binasına taşınmaya başlayan AK Parti Ardahan İl Başkanının yerine  kimin atanacağı merakla beklenirken Efsal Nalbant'ın adının öne çıktığı alınan bilgiler arasında.
**En Son Ziyaretçisi Genç Parti İl Başkanı Oldu..
Atama ile gelen ve önümüzdeki aylarda kongresini yapmaya hazırlanan  görevden el çektirildiği ileri sürülen AK Parti Ardahan İl Başkanı Hakan Aydın yeni İl Başkanlığı binasında Genç Parti Ardahan İl Başkanı Cihan Çoban'ı kabul etti.
İki Başkanın son siyasi gelişmelerle ilgili görüş alışverişinde bulundukları ve Aydın'ın görevden el çektirilip, çektirilmediğinin de konuşulduğu alınan bilgiler arasında oldu.
Yaklaşık bir haftadır görevden el çektirildiği ileri sürülen Hakan Aydın ve AK Parti İl Başkanlığının bir açıklama yapıp, yapmayacağı ise merakla beklenirken Aydın ile yaptığımız görüşmede 'Bu partinin bir genel başkanı var, Oda Sayın Recep Tayyip Edoğan'dır. O ne derse o olur. Ben görevimin başındayım".dedi Milletvekilinin partiyi ziyaret etmeyip, partiye 500 metre uzaklıkta bulunan ve CHP'den kaç kez milletvekili aday adayı olmuş başkanı olan Ardahan Ticaret ve Sanayi Odasını Ziyaret etmesi, Orman Bakanlığının kararlarına rağmen muhalif kesimle Göle'de bir araya gelmesi, partinin haberi olmadan toplantı yapması, Posof'u ziyaret etmesi benimde dikkatimi çekti. Siz bu dediğimi bir kenara yazın şayet görevden alınmazsa 3 ila10 gün sonra yine burada olursam o zaman da  "hani İl Başkanı görevden alınmıştı" diye bana sitem edersiniz..
 İl başkanıyla yaptığım görüşmede"Kısacası ben şu an AK Parti İl Başkanıyım ve görevimin başındayım. Partimin İl Başkanlığı Kongresine hazırlanacağız. İşimize ziyaretlerimize bakıyorum. Birilerinin bu yönde ürettiği dedikoduları bizde duyuyor ama dinlemiyor, moral bozmuyor, işimize bakıyoruz'' şeklinde konuştu.
12 Eylül de Ardahan Merkez ve Posof İlçe Teşkilatlarının Kongrelerini yapacağı öğrenilen AK Parti İl Başkanlığı İl Kongresinin ve partinin yeni İl Binasının resmi açılışı ne zaman yapılacağı da bilinmiyor.

**Milletvekili partisini değil, ATSO, Posof'u ziyaret etti, Muhaliflerle Göle'de Orman kesimi hakkında toplantı yaptı..

Öte yandan Ardahan'a gelerek, partisinin yeni İl Başkanlığı Ardahan Ticaret ve Sanayi Odasını, Posof Belediyesini ziyaret eden AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay kapatılan ve açıldı, açılacak denilmesine rağmen hala açılmayan Göle İlçe Orman Müdürlüğü ile değil, orman kesimi ile ilgili muhalif olan ve partisinin politikalarını beğenmeyenlerle  Göle'de bir toplantı yapması dikkat çekti.CORONAYI FOX YAYDI!..

Solun sağı bölme hesaplarının arttığı, Davutoğlu ve Ali Babacan'a güvenip, iktidarı gönderme hesapları yapanların Öztürk Yılmaz'dan sonra Muharrem İnce'nin solda yeni bir hareket başlattığı haberleri ile sarsıldığı şu günlerde bir türlü gündemden düşmeyen ama başta Erdoğan ve benim gibilerinin ısrarla '' işinize bakın'' dediği korona da hala kendisinden bahsettirmeyi başarmakta ve herkesi korkutmaya devam etmekte..

Irak'ın tarımda kendisine yeten bir ülke haline geldiği, ABD'nin Irak'tan sonra Suriye'de kurmaya devam ettiği ikinci kurtarılmış bölgede ki yönetim olan YPG ile petrol anlaşması yaptığı şu günlerde, biz ise her gün gri listeyi temizlediğimizi, 40 yıldan fazladır bitmeyen ama her gün eski görüntülerle birlikte yeni haberler yaptırıp, bellerini kırdığımızı bunlar yetmezmiş gibi Irak, Suriye, Libya'dan sonra kuzey de Ermeni'ye göz dağı vermek adına bir taraftan '' güçlü iki kardaşız'' denilip, alelacele yapılan askeri tatbikatla uğraşırken corona haberlerinin de ardı arkası kesilmiyor.

Ve 5 ayı geçen Covit-19 Virüs paniğinin devem ettiği ve bu virüse yakalananların, ölenlerin sayıları konusunda açıklanan sayıların yalan/yanlış ve kasıtlı olarak saklandığı yönünde tartışmaların devam ettiği şu günlerde yeniden artışa geçen Coronanın ikinci, hatta üçüncü  dalgasının da olabileceği konuşulmakta.

Peki dünyayı delirme noktasına getiren ve her gün adeta zoraki ölü sayarak insanlığı sosyal hayattan koparan, sanallaştıran corona niye bu kadar gündemde tutuluyor diye baktığımızda karşımıza ilk çıkan medya oluyor.


Evet, demokrasi denen bakışta 4. Kuvvet olarak adlandırılan ama bu kuvveti iktidar yanlısı kullanıp, gerçek gündemi saklamakla ünlü medyanın bu konuyu aylardır, her gün, her saat başı ısrarla gündemde tutmasının nedeni de iktidara yaranma veya istemedikleri iktidarları zorda bırakmaktan başka bir şey değil diye düşünüyorum.
Ve bu oyunun başında geleninde iktidarları ekonomik olarak zorda bırakmak, tepkileri arttırmak bunu yaparken de Coronadan daha beter bir haber yaygarası ile virüs yaymak yani her gün yaptığı haberlerle beyin yıkayıp, korkutmak, insanların çalışmasını engellemek ve bu yolda biriken tepkilerle ya yanında oldukları iktidarı gerçek gündemden kurtarıp, gelen tepkilerden korumaya almak ya da sevmedikleri iktidarı zorda bırakmak olduğudur..
Bunun en açık örneği de ABD kaynaklı FOX medyasıdır.
Orda Trump'u göndermek, burada ise gerçek gündem olan işsizlik, ekonomik sıkıntıları unutturmak ve gündemi değiştirme çabası içinde olmasıdır. İnanmıyorsanız A Haberi sollayan bir yayın anlayışı ile  fox  gene foxluğunu yaptı zira İngilizcede anlamı  tilki olan yayın gruplarının günün 24 saati aynı teraneyi yani ölü sayıcısı gibi 7,5 milyarlık dünyada 560 bin, 82 milyonluk ülkede 5 bin 600 kişinin hayata göz yumduğunu kıyametmiş gibi haberleştirmesidir..
Halbuki daha kaç gündür geride kalan bayram öncesi ve sonrası yaşanan trafik kazalarına baktığınızda birçok şeyin coronadan daha çok ölümlere neden olduğu ve zamanı geldiğinde ölümün ağızlara takılan maske dahil hiç bir şey tarafından engellenemediği insan hayatında hak, batıl yani olağan bir durum olduğunun unutulduğu şu dünyada...

AK Partinin Merkez Adayı
Fırat Avşar Olacak..
Kongrelerini yapmaya başlayan AK Parti Ardahan İlçe Teşkilatlarının yönetimleri de yavaş yavaş belli olmaya başladı.

*Arşiv Haber 21/09/21017

Geçtiğimiz günlerde Posof ve Hanak İlçe Başkanlarının devamına karar kılan AK Parti Ardahan Merkez İlçe Başkanını değiştirmeye karar kıldı.

Fırat Avşar'ın AK Parti İlçe Başkanının yeni İlçe Başkanı olmasına karar kılan AK Parti Ardahan İl Yönetiminin bu yönde ki istemi AK Parti Genel Merkezince kabul gördüğü ve önümüzde ki günlerde yapılacak olan kongre ile Avşar'ın AK Parti Ardahan Merkez İlçe Başkanı olacağı öğrenildi.

**AK Parti Posof ve Hanak Aynıları..

*16/09/2017 Tarihli Haber

Aynı zamanda AK parti Genel Başkanı da olan Cumhurbaşkanı Recep TGayyip Erdoğan'ın 'Parti de metal yorgunluğu var, bazıları değişmeli' dediği bir süreçte Ardahan AK Parti eskiler ile yol almaya devam edecek gibi..

Hanak'ta Beleidye alamayan, Evet, Hayır'da kayıp eden ekibin yeniden İlçe Başkanlığına getirildiği görülürken aynı durum Posof AK Parti İlçe Teşkilatında da yaşandı.

Aynı gün yapılan kongrelerin ilki Posof ta gerçekleşti. Kongrelere, Genel Merkez´i temsilen İl Koordinatörü Alaaddin Güven katıldı.

   AK Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar, Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, İl Genel Meclis Başkanı Taviddin Çoskun Kadın kolları İl Başkanı Leyla Kargı,Gençlik Kollari İl Başkanı Özgür Yılmaz İl genel meclis üyeleri ve belediye meclisi üyelerinin katıldığı Posof ve Hanak Kongrelerinde Songül Öner ve Tanju Kilit yeniden ilçe başkanlıklarına seçildiler.
   AK Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar kongrelerde yapmış olduğu konuşmada " Birlik ve beraberliğe dikkat çekerek bu bir hizmet yarışıdır bu süreçlerden partimiz daha da güçlenerek çıkmalıdır. Onun içinde birlik ve beraberliğimizi bozmadan 2019 seçimlerine hazırlanmalıyız. Siyaset bir sonuç alma sanatıdır, bizimde sonuç almamız lazım.
   Daha önce de sizlerle paylaştığımız gibi 6 ilçemizde teşkilatlarımızın faaliyetleri ve performansları, tüm teşkilat kademelerimiz ve yerel yönetimlerimizle uyum ve birlikteliklerini ölçmek ve değerlendirmek üzere istişari çalışmaları yapılmış, Koordinatör Milletvekilimiz katılımları ile yüz yüze görüşmeler ve kanaatler alınmıştır. Ayrıca milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımızın, ana kademe kadın ve gençlik kolları yönetimleri ile meclis üyelerimizin kanaatleri de alınarak değerlendirme çalışmalarına dâhil edilmiştir.
   Tüm bu çalışmalar neticesinde Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızın ortaya koyduğu istişari çalışma ve uzlaştırıcı anlayışla, mevcut ilçe başkanlarımızın performansları değerlendirilmiş olup, Posof ve Hanak Teşkilatlarımız 6. Olağan Kongrelerinde mevcut ilçe başkanlarımız Songül Öner ve Tanju Kilit ile yola devam edilmesi kanaati hasıl olmuştur.
Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızın talimatları doğrultusunda yürütülmüş olan tüm bu istişari çalışmaların neticesini değerli teşkilat mensuplarımız, kıymetli delegasyonlarımız ve kamuoyu ile paylaşmaktayız.
    AK Parti Teşkilatı olarak 16. yılımızda tüm gayemiz, bugüne kadar aynı dava şuuru ve bilinciyle ortaya koyduğumuz başarıyı daha da kıymetlendirmek, çok daha güçlü bir şekilde bizleri 2023 lü hedeflerimize taşıyacak teşkilat bilgi ve birikimimizi geleceğe taşımaktır.
    Bu doğrultuda yapılan tüm çalışma ve fedakârlıkları daha da bereketlendirerek, teşkilat çalışmalarımızı AK Parti nin menfaatine olacak bir şekilde ortaya koyarak tüm teşkilat ve delegasyonlarımızın aynı özveri ve sağduyusunu ortaya koyacağına inanıyoruz.

    Bugüne kadar hedeflerimize güçlü bir teşkilat yapısıyla ulaşan AK Parti, bundan sonra da aynı anlayış, çalışma ahengi, uzlaşma, uyum ve aynı disiplinle yoluna devam edecektir. Her iki ilçemizdeki ilçe başkanı olan Arkadaşlarımıza başarılar diler, 6. Olağan Kongrelerimizin ülkemize milletimize ve partimize hayırlı olmasını temenni ederim " dedi. 
**Yörük Atalay'dan Daha Çok mu Bu Ülkenin Sevdalısı..
*Fakir Yılmaz/Gazeteci
Dün yoğun bir gündemin telaşında koşuştururken oğlum arıyor..
Anasını da alıp geldiğimden beri beni aramayan oğlumun bu telaşının ne olduğunu merak edip telefonu açarken oğlum hal hatır sormadan 'Baba Ömer Turan'ın AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay hakkında twitterda ki yazısını okudun mu?' diye soru soruyordu..
'Ula oğlum sen önce baban hatırını sor' diyecektim ki morali bozulmasın diye bundan vazgeçerken, Göle'de ki arkadaşım Ömer Turan yine Göleli olan Milletvekili Orhan Atalay hakkında ne yazabilir?' diye düşündüm..
Ne yazmış Ömer Turan, aleyhine yazamaz, lehine de zaten gerekeni yazıyorlar' derken Ömer'in o Ömer değil o başka Ömer Turan hem de gazeteci deyince 'Ula bizim Ömer Turan'da başka gazeteci tanımam. Bu Ömer o Ömer'den meşhur mu?' diye sorunca oğlum gülümsedi ve konumuzun muhatabı Ömer Turan'ın bir dönem diliyle olmazsa parmakları ile sarayın parlatıcısı, sonra da kapının mandalına asılınca MHP'ye, Bahçeli'ye yalakalık yarışına giren bir gazeteci olduğunu söyledi.
Merak edip, bahsi geçen Ömer'in twitter da ki sayfasını açıp, bakınca sayfasının başlığında 'İslam'ın ve Onun Sancaktarı Türk Devletinin Hizmetkarıyız' sloganvari mesajını görünce bu Ömer'in bizim Ömer olmadığını tam aksine kriptocu, fetocu denenlerden birinin olduğunu iyice hatırladım..
Evet bu Ömer'i fetocu diye kesin bilinen ama bunun tv'lerde, yazılarında onlara ısrarla 'fetocu değiller' demesi ardından saray'dan kapı dışı edilen Ömer olduğunu hatırladım..
Ve Fetonun ne kadar tehlikeli olduğunu ilk kez dillendiren Atalay hakkında daha önce de buna benzer twitler attığını da..
Yörük olan yani yurdu, yuvası olmayan, buldukları yerde çadır açan ve o çadırı açtıkları alanların sahiplerinden daha çok oranın sahibi olduklarını iddia edenlerden olan bu Ömer Turan'ın Atalay hakkında yazdıklarına bakıca İslam'ı kullanıp, beyninin altında yatan faşistliği de sayfasının başlığın koyduğu mesaj gibi görünmekte..
Neyse Atalay'ın Kürt olmasını fırsat bilip, yıpratmak için çabalayan bu Ömer'in Göle'de ki Ömer kadar yanımda değeri olmadığını da belirttiğim oğluma rahat ol, bu ülke de kimin namuslu, kimin namussuz olduğunu Allah'ta biliyor, Halk'ta biliyor, Saray'da biliyor, ben de biliyorum diyerek telefonu kapatınca MHP'de kovulan Taşkın Polat'ın da Atalay üzerinden Kürtlere yine hakaretler yağdırdığını da öğreniyordum..
Ama şu bilinmeli ki Türk'ten daha çok Türk kesilip, Kürtlere saldıranların hemen hepsinin bugün esamesi okunmaz olduğu bu ülkede göze girmek için Kürdün mezarına bile saldırmanın normal olduğunu da biliyoruz diyerek 'Üzülme oğlum' dedim, değere alınmayacak konuyu ve telefonu kapattım..

**12 Aday Adayın Hangisi Paralelci?

Ardahan'ın Paralelci AK Parti Milletvekili Aday Adayları..

*15/03/2015 Tarihli Haber

Haziran ayın da yapılacak olan genel seçimlerde milletvekili olabilmek için yarışan aday adayların hangisinin aday olacağının yoğun bir şekil de tartışıldığı şu günlerde, aday adaylar hakkında AK Parti Genel Merkezine ihbarlar da yağıyor..

Saffet Kaya'nın 'Beni aday etmezseniz bağımsız girerim' diye direttiği AK Parti Genel Merkezine ardı adına yapılan 'Falan aday aday paralelcidir' şeklinde ki ihbarların arkası kesilmiyor.

Kiminin muhtarlara imzalattığı, 'Falan aday edilmezse seçimi kayıp edersiniz', bir diğerlerinin seçimden seçime hatırladıkları derneklerden destek istediği, çoğunun basından medet beklediği şu günler de AK Parti Genel Merkezine yapılan ihbarların başında gelenin, 'Falan paralelcidir, haberiniz olsun' olduğunu öğreniyoruz.

Uzun bir süre bu partinin il başkanlığını yapan Yunus Baydar ve Demokrat Parti kökenli Avukat Fatih Yılmaz dışın da hemen hepsinin önceden FT Örgütü ile uzaktan yakından diyalog için de olduğunu düşünürsek ve eğer AK Parti Genel Merkez gerçekten FT örgütünü yıkmaya kararlıysa Baydar ve Yılmaz dışındakilerin işinin bir hayli zor olduğunu da düşünebiliriz..

Cavit Çetin'in Milli görüş kökenli, Kadri Tarikatı savunucusu ve destekçisi olduğunu bilen bizlerin Çetin, Baydar ve Yılmaz'dan geriye kalan diğer aday adayların 17 Aralık Operasyonuna kadar nerede olduğunu da sormaya gerek var mı?

Gerçi o güne kadar AKP'nin tümünün de FT Örgütü ile birlikte olduğunu düşünürsek AK Parti Genel Merkezine yapılan, 'Falan aday aday paralelcidir' ihbarlarının çokta etkili olmayacağını da düşünebiliriz.

Bilemiyorum ama taban da olmayan, tavanda kenara çekildiği ileri sürülen mevcut milletvekillinden diğerlerine tek tek baktığınız da bu aday adayların işinin hem zor, hem de kolay olduğunu da söyle biliriz..

Zor tarafı AK Parti gerçekten FT Örgütü ile savaşıyorsa adlarını vermediğimizi aday adayların işi bir hayli zor..

Kolay tarafı ise AK Parti'nin 'Solcu, Kemalist olacağına yine bizden olanlar olsun' derse bu adaylar hakkında yapılan ihbarların görülmeyeceğidir..

Ama paralel devlet, pararlelci derken birilerinin bu seçimde aradan gidecek gibi..
Kaynak: Ardaha Haberleri

Editör: Ardahan Haber

Bu haber 19631 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI