Bugun...


KIŞ VE KAR GÜZELİ ARDAHAN
ile Hanak ilçesinde bulunan Hanak ormanlarında kar ve sis manzarası havadan görüntülendi. İki gün önce etkili olan kar yağışıyla ormanlar beyaza büründü. Karla kaplanan ormanlar güzel bir manzara

KIŞ VE KAR GÜZELİ ARDAHAN

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Özlem Şeyma Yılmaz'ın Birlikte Hazırlayıp, TEMPO TV'de Sundukları 'Gazetecilerle Gündem' Alı Program Her Pazar Günleri ve Hafta İçi Özel Programlarla TEMPO TV'de 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw
Bölgede kalınlığı yaklaşık 20 santimetreye ulaşan kar ile Hanak ormanlarında etkili olan sis bulutları, vatandaşların ilgisini çekiyor. Ağaçların üzerine yapışan kar kütleleri de güzel görüntüler ortaya çıkmasına neden oldu. Ormanlık alanda etkili olan kar yağışı, dronla görüntülendi.
Sis ve Pus’tan Kayıp Olan Ardahan!
Ardahan da, hava sıcaklıkları günden güne düşmeye devam ediyor. 
Pazar günü yoğun sis ve ayazın hakim olduğu şehir merkezinde sıcaklık -14 dereceye kadar düştü. kartpostallık görüntülerin oluştuğu Ardahan da yılın son haftasının hava durumu programı ise şu şekilde;
26 Aralık 2022 Pazartesi günü ise havanın Bulutlu, ve sıcaklığın -2 derece olacağı tahmin edilmekte. 
27 Aralık 2022 Salı günü hava Güneşli, sıcaklık ise -2 dereceyi gösterecek. 28 Aralık 2022 Çarşamba günü için havanın Bulutlu olması bekleniyor, sıcaklık da -2 dereceyi bulacak. 29 Aralık 2022 Perşembe günü için havanın Güneşli olacağı yönünde tahminler var, sıcaklık ise -3 dereceyi gösterecek.

BU ANLAYIŞLA MI SEÇİM KAZANACAKSINIZ?

Son bir yıldır bir türlü sonu gelmeyen gaz müjdelerinin en sonuncusunu dinlediğimiz sırada doğalgaza gelen yeni zam ile eve, iş yerine, matbaaya gelecek faturayı düşünerek, TEMPO TV'de canlı olarak sunduğum programıma yetişme telaşı içinde yol aldığım bir sırada 'abi baskıya girecek olan gazete günlük köşe yazını bekliyor, senden ricam köşe yazını bir an önce atarsan seviniriz. Çünkü tasarruf edelim diye az yaktığımız matbaanın kaloriferleri gibi bizde donacağız..' mesajını okuyordum.


Günlük gazetemizin emektarı Baran'ın whatsaptan yazdığı bu mesajını okuyup, panik içinde telefonla aradığım kızım Yaprak'a rica edip, gazete yazıyı bekliyor, bende trafikteyim söyleyeceklerimi yazıya dök' diyerek yeni bir köşe yazısı için başlıyorum anlatmaya, Yaprak kızıma, 'Koalisyon Kaybederse Belediye Yüzünden Kaybeder!.' başlıklı dünkü köşe yazımı yazdırıyorum. 
Kızıma söylediklerimi yazıya döküp yine whatsaptan bana göndermesini beklerken gelmişken şurada çoktandır ziyaret edemediğim aile büyüklerini ziyaret edip, hal hatır sorma derdine düşünce telefonla kızıma yazdırdığım yazıyı ve gazeteyi baskıya verecek Baran'ı unuttuğumu fark edip, arabamı kenara çekerek Yaprak kızımın dediklerimi yazıp gönderdiği yazımı düzeltmeye çalışıyorum.
Ve yazımızı düzeltirken bir yandan da yoğunlaşan trafiğin yarattığı stresi atmak adına sigaramı yakmak için başımı kaldırdığımda karşımdaki binayı süsleyen ve Erdoğan'ın dev fotoğrafı ile süslenmiş olan pankarta gözüm takılıyor ve diğer telefonumla bu manzarayı fotoğraflayıp, 'Adeta Allah yaz diyor' diyerek 'Bu manzara yazımı anlatan en güzel fotoğraf' diyerek kendi kendime gülümsüyorum.


Çünkü karşımdaki manzara benim alelacele yazdırdığım yazımı ve anlatmak istediklerimi anlatan bir manzaraydı... 
Yani karşımda ki manzarada olduğu gibi dün ve bugünkü yazımda yer alan o fotoğrafın bile beni anladığını ama anlatmak istediklerimi anlamayanların anlamayı bir kenara bırakın, kazanmaktansa kaybetmeyi çoktan kabullendiklerini kara kara üzülerek ve of çekerek düşünüyordum.
Neyse 40 dakikayı bulan bir gecikme ile önümdeki trafiğin iyiden iyiye yoğunlaşmasının yarattığı stresle gecikebileceğimizi düşünüp, zar zor düzeltmeye çalıştığım yazımı toparlayıp, Baran'a attıktan sonra çıktığım yolda yeniden yol alırken bu kez telefonum çalıyor.
Ellerim direksiyonda, gözlerim gittikçe iyiden iyiye tıkanan yolda seyrederken manuel debriyaj ve frene basıp, çekmekten yorulan dizimin üzerinde bulunan telefondan gelen sesi duymak için mikrofonu açıyor, camlarımı iyice kapatıyorum.
Arayan bir bayandı ve geçtiğimiz yerel seçimlerde kendisi gibi birçok Ardahanlının yaşadığı İstanbul'un Esentyurt ilçesinde Demokratik Sol Parti'den belediye başkanı adayı olmuş, kazanamasa da kendisi gibi hemşerim olan şimdiki Esenyurt Belediye Başkanını ve diğer partileri bir hayli terletmişti.
Belkide hiç terletmemiş ama 13 bin oy ile geri dönen bir seçimde 5 oy bilemediniz 50, belki de bin 500 oy almıştı.
Sonuçta HDP, İYİ Parti ve diğerleri gibi CHP'nin ve adayının yanında durmamış, karşısında kalıp, her aldığı oy ile İBB'nin de içinde olduğu belediye seçimlerinde alınan oyların bir ikisine engel olmuş onların alacağı oyların önüne geçmiş bir siyasetçi, bir bayan ve başka bir partili İpek Süt idi.
Alo deyip hal hatırdan sonra kendisinin CHP'ye geçmek istediğini ve benim kendisine nasıl yardımcı olabileceğimi ve böyle bir geçişte benim ve meslektaşlarım gazetecilerinde orda olmasını isterim deyince 'olur tabi sizin bu aldığınız karar önemli bir karar ve habere değer bir karar' dedim kendisine.
O da bana, CHP Esenyurt İlçe Başkanını tanıyorsan telefonu varsa bu önerimi kendisine benim iletmemi ve müsait olduklarında birlikte gidip katılım sağlarım deyince 'bende niye olmasın ama ben önce ilçe başkanının telefonunu bulayım, arayayım, sizin teklifinizi kendisine sunar sonra sana dönerim' diyerek telefonu kapattık.


Tabi sizi de konuk olarak beklediğimiz TEMPO TV'de sunduğumuz GAZETECİLERLE GÜNDEM programıma yetişme telaşı içinde ve geç saatte biten programı yapıp gece yarısı eve dönüp, yorgunluktan bitap şekilde uyuyunca meslektaşım Hakan Hazar'dan telefon numarasını aldığım CHP Esenyurt İlçe Başkanına dönmeyi de unutmuştum sabah İpek Süt hanımdan gelen ikinci telefona kadar.
Ve CHP'ye geçmek isteyen DSP'li, DSP'den Belediye Başkan adayı gösterilecek kadar önemsenen bir siyasetçi, bir işçi, bir insan, bir kadını bir kez daha dinledikten sonra Hazar'ın verdiği rakamları telefonumun tuşlarıma yazdırırken 'Esnyurt CHP Bşk. Hüseyin Ergin' diye kayıtla meğer numarası bende varmış diyerek gördüğüm CHP Esenyurt İlçe başkanını aradım.
Telefonu bende olsa de niye olduğunu düşündüğüm ve ne zaman aradığımı ve ne zaman telefonuma kayıt ettiğimi düşünüyordum. Yani sokakta görsem tanımam.. O da beni tanımaz diye düşünüp, kendimi kendisine tanıtırken beni bizzat görüp tanımasa da verdiği kem kümlü ve önden hazır cevaplarla yanı 'hım, ey, işte' şeklinde ki mırıldamasıyla sanki beni az çok tanıdığını sezmiyor değildim...
Çünkü bölgede birçok gazetede yazı yazan, onca dost, akraba, başında bulunduğu partilisinin belediye başkanı gibi onca hemşerimin ilçesinde adımı duymuş gibi davransa da tanımamazlıktan gelip, memleketim Ardahan kışından daha soğuk bir cevapla 'buyurun' diyordu.
Neyse sayın başkan merhaba ben falan, filan dedikten sonra konuya geçip, 'Başkanım bölgenizde İpek Süt vardı. Geçen seçimlerde sizin partiniz ve diğerleri karşısında DSP'den aday olmuş bir kadın siyasetçi beni aradı. Partinize katılmak istiyor ulaşmamı istedi. Eğer uygunsanız sizin de olduğunuz bir zamanda bu katılımı sağlamak ve biz gazeteciler de 'DSP'den Başkan adayı olmuş İpek Süt CHP'ye katıldı' başlıklı haberi yapmamız için İpek hanıma ve biz gazetecilere bir randevu verme imkânınız var mı bilmem ama şunu da bilin bir rica üzerine sizi aradım ben sadece bir elçiyim, elçiye zeval olmaz' dedim.
Demez olaydım.. Çünkü başkanın bana verdiği cevabın her satırında şekerimizi arttıran liyakatsizlik, samimiyetsizlik ve kerhen cevaplarla karşılaşıyor kendisini zorda olsa dinliyor cevabını bitirmesini bekliyordum.
Başkanın verdiği cevap aynen şöyle;
'Evet evet arkadaşlara söyleyin partiyi arasınlar orada arkadaşlar gelirler üye yaparlar beni aramaya da gerek yok .. Kimseyi arayıp randevu almaya da gerek yok, partimizin kapısı herkese açık arkadaşlara söyleyin arasınlar, gitsinler üye olsunlar' diyordu..
Yani bir başka partiden belediye başkanı adayı olmuş bir insan partisinden istifa ediyor, kendisi ve arkadaşlarıyla birlikte başka partiye yani 6'lı masayı kurduk Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerini kazanacağız. Sistemi değiştireceğiz, Hak, hukuk yetmedi adaleti de sağlayacağız' iddiasında bulunan bir parti ilçe başkanının bu önemli teklife bakışı ve samimiyetsizliği aynen böyle idi..
Meğer AK Parti, MHP İlçe Başkanı olsaydı ve bu teklifi alsaydı aynısını mı söylerdi bilmem ama benim bir önceki 'Koalisyon Kaybederse Belediye Yüzünden Kaybeder!.' başlıklı yazımda anlattığımın aynısı CHP'nin ilçe başkanı ve teşkilatlarında da varmış da yazıma eklememişim..
Evet, bu görüşmenin ardından kapattığım telefonuma acı acı bakarken tesadüf mü bilmem ama 9 bine yakın isim ve noyun olduğu telefonumun rehberimde CHP'nin üst yöneticilerinden olan ama inanın yerel yönetimlerden yani ' dün ele aldığım 'Koalisyon Kaybederse Belediye Yüzünden Kaybeder!.' yazımda geçenlerden sorumlu oluğu aklıma gelmeyen bir isimle karşılaşıp, onu arıyorum.
Ne tesadüftür ki O da eski bir DSP'li ve iki dönem DSP'den Ordu Belediye Başkanlığı yapmış sonrada CHP'ye geçmiş ve MYK Üyeliği dahil CHP Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapan ve bir siyasetçiydi. 
Ve ne görevde olduğunu hatırlamadığım ama CHP'li bir milletvekili diye kendisini arayıp, kendimi tanıttıktan sonra CHP Esenyurt İlçe başkanına anlattıklarımı anlatıp, eşimin de şahit olduğu konuyu yani sabah sabah yaşadıklarımı da ekleyince bir iki çalan telefonumu hemen açıp beni sakince dinleyen ve bir hayli mütevazi konuşmasıyla beni sakinleştirip, bana hak veren Torun'un da benden daha çok şekeri arttığı ve bir o kadar teşkilatlardan yakındığını dinliyordum.
Çünkü daha bir iki kelimemden sonra ne yaşandığını hemen anlayan ve 'Kusura bakmayın ya ne kadar üzüldüğünüzü anlıyorum. Örgütlerimiz bu işi sahiplenirlerse bugün yaşadıklarımızı yaşamayacağız zaten' deyip diğer yakınmaları bende kalmak üzere İlçe Başkanını arayacağını ve uyaracağını söyleyerek azda olsa beni rahatlatıyordu.
Ama şu bir gerçek ki bu tutum ve davranışlarla seçim kazanacaklarını ve pusuya girip, İl Başkanının milletvekilliği için istifa etmesini bekleyip, her önüne gelene rakılı masalarda türküler söyleyerek, vekillik satmayı düşünenler, çöpçünün topladığı çöplerle övünüp, başkasının yaptırdığı tahta bir köprü ile övünüp, sanalda şov yapmakla iş yaptıklarını sananlar sadece iyi bir rüya gördüklerini bilsinler...

arşiv haber 19/09/2019 tarihli haber/yorum/reklamlar

GÖĞE ÇIKMAYA HAZIRLANAN ARDAHANLILARDAN VE ARDAHAN'DAN EN SON HABERLER!
EMNİYET MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ.. SAFFET KAYA TUTUKLANABİLİR!, HIRSIZLAR ÇALDI, JANDARMA BULDU!, GAZİLER UNUTULMADI, BAŞKANSIZ HOÇVAN SPOR ALTIN BULDU!.. ATLAR YİNE DE KOŞTU!.. Güçlü Bir Ardahan Lobisi' çalışmalarına devam eden ve yarın, Üniversite öğrencilerine Burs sağlamak amacıyla Ardahan Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen gecede İstanbul'un tepesine, Avrupa'nın ek yüksek gökdeleninin 55. katına çıkacak olan Ardahanlılardan ve Ardahan'dan en son haberleri her zaman bu sitede okunabilir..

ARDAHANLILAR GÖĞE ÇIKARACAK!

ARDAFED EĞİTİME DESTEK GECESİ YARIN GÖKDELEN'DE, SAAT 19.00'DA BAŞLIYOR..

SİZDE BİLET ALIP, KATILACAKMISINIZ?!.. GECEYE KATILMAK İÇİN ARDAFED HESAP NOSU KANALIYLA 1 BİLET ALMANIZ YETERLİ OLACAKTIR.. ARDAFED HESAP NO; Vakıf Bank Şişli Şubesi
TR950001500158007297404844

Daha önceki Ardahan Günlerinde 25 öğrenciye burs sağlayan Ardahan Dernekler Federasyonu, hazırlıkları süren ve 1-7 Ekim Günlerinde yeni bir Ardahan'ı Tanıtma Günleri öncesi yeniden Ardahanlı Üniversite öğrencilerine Burs katkısı sağlamak için başlattığı ARDAHANLILAR ZİRVEDE adlı gecesi yarın saat 19.00'da Avrupa'nın en yüksek gökdeleni Sapphire Gökdelenin en üst katında bulunan terasta gerçekleşecek.

Ardahan çıkarması ardından İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve yönetimini ziyaret ederek gecelerine davet eden ARDAFED Yönetimi tüm duyarlı Ardahanlıları bu önemli etkinliklerine davet etmekteler.

Başkanlığını Gazeteci Fakir Yılmaz'ın yaptığı ARDAFED Yönetimi ve ARDAFED Kadın Komisyonun birlikte organize ettiği ARDAHANLILAR ZİRVEDE adlı geceye, Ardahanlı Fox TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk, Sabah Gazetesi İstihbarat Şefi Erhan Öztürk, İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, ARDAFED İşadamları Konseyi Başkanı Ali Rıza Nasıroğlu, Hürryet Gazetesi Haber Yazıişleri Müdürü Ateş Yalazan, gibi Ardahanlı bir çok ünlü ve tanınmış sima, işadamı, gazetecinin yanı sıra siyasiler ve eğitim sevdalısı yabancıların katılması bekleniyor.

*SAFFET KAYA TUTUKLANABİLİR Mİ?!..

Jandatma Komutanlığı tarafından Ardahan'ın Göle ilçesi merkezli başlatılan 'Küpe Operasyonu' na adı karışan ve geçtiğimiz 12 Eylül günü savcılığa ifade veren Ardaha eski Milletvekili Saffet Kaya'nın her an tutuklanabileceği ileri sürülmekte.

Yapılan operasyon ardından bir çok kişinin tutuklanması ve mal varlıklarına el konulmasına neden olan ve Ardahan İl Jandarma Komutanlığının başlattığı, Ardahan merkez, Göle ile diğer bir çok kente yayılan Küpe Operasyonun 3. dalgasında da bir çok kişi tutuklanmış ve mal varlılarına el konulmuştu.

Bilindiği gibi Jandarma Komutanlığı tarafından Ardahan'ın Göle ilçesi merkezli başlatılan 'Küpe Operasyonu' na adı karışan ve geçtiğimiz 12 Eylül günü savcılığa ifade veren Ardaha eski Milletvekili Saffet Kaya'nın her an tutuklanabileceği ileri sürülürken Kaya'da karşı açıklama tekzip yoluyla geldi.

Kaya Ben Suçsuzum Tekzibi..

Adının karıştığı olayla ilgisinin görgü tanıklığı dışında olmadığını belirten Saffet Kaya ifadeye çağrıldığını ortaya çıkaran basın kuruluşuna 'Ben suçsuzum' başlıklı bir tekzip gönderdiğide öğrenildi. Kaya'nın tekzibi şöyle

Odatv.com isimli haber sitenizde 16/09/2019 tarihinde yayınlanan ‘’Reisçiler Babacan Ekibini Bu Dosyayla Vurdu’’ başlıklı haber içeriği kamuoyunu yanıltmaya yönelik, kötü niyetli ve gerçek dışı bilgilere dayalıdır.

Sayın Ali Babacan’ın parti kurma çalışmalarına destek verdiğim, Ardahan’da yeni parti çalışmalarını sürdürdüğüm ve bu sebeple Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma dosyasının ortaya çıktığı iddiaları son derece yersiz ve yakışıksız iddialardır.

Yeni Parti çalışmalarına bir dahilimin olması söz konusu olmayıp, şahsım da kamuoyundan takip etmekteyim. Bu hususta Ardahan İlinde bir çalışma yaptığım iddiası gerçek dışıdır.

Ayrıca haricen edindiğim bilgiler Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen 2019/73 Sr. Sayılı soruşturma dosyasının 2018 yılında başlatıldığı ve dosyada gizlilik kararı bulunduğu, şahsımın tanık sıfatı ile görgü ve bilgime başvurulması amaçlı davet edilmeme ilişkin çağrı kağıdının tarafıma tebliğ edilmeden gazeteniz eline geçmesinin manidar olduğu, bu hususta soruşturmanın gizliliği kurallarını ihlal eden ve dosyada taraf sıfatım bulunmamasına rağmen zan altında kalmama yol açacak şekilde çağrı kağıdımın internet ortamında yayınlanmasına katkı sunan ilgililer hakkında yasal yollara tevessül edeceğim bilinmelidir.

Yine 2016 yılında başlatılan Genç Çiftçi projesi ile hiçbir ilgisi olmamasına rağmen sanki bu proje kapsamında ve yasadışı bir menfaat temin etmişim gibi algı oluşmasına yol açacak şekilde 2006 yılından 2012 yılına kadar geçen süreçte karşılıklı alacak, verecek ve borç açıklamasına havi bir kısım para transferlerinin bu proje ile ve doğal olarak soruşturma ile ilişkilendirilmesini akıl ve mantıkla izah etmeye olanak yoktur.

Üç dönem milletvekilliği yapmış, tanınan ve sevilen bir kişi, siyasetçi olarak hem seçim bölgemden ve hem de Türkiye genelinde her bölgeden vatandaşların kolaylıkla ulaşabileceği bir kimseyim. İnsanların zor zamanlarında siyasetçilerden yardım talebinde bulunmaları gayet olağan olup, benimde yasal sınırlar dahilinde insanlara yardımcı olmamdan daha doğal bir durum düşünülemez. Şahsımın suçu örtmeye ve soruşturma makamlarını etkilemeye yönelik bir girişimimin olmadığı ve olamayacağı ortada iken, yayınlanan belgelerde de bu durumun aksine bir fiile rastlanmadığına göre kötü niyetli haber ve yorumları kınıyor ve iş bu tekzip metninin haber sitenizde yayımlanmasını rica ediyorum.
Kamuoyuna saygı ile sunarım.

SAFFET KAYA 20.-21. ve 23’cü Dönem ARDAHAN MİLLETVEKİLİ
21.Dönem TBMM Başkanlık Divanı İdare Amiri.

*HIRSIZLAR ÇALDI, JANDARMA YAKALADI!

Ardahan'ın Göle ilçesinde çalınan 8 büyükbaş hayvandan 7'si, jandarma ekiplerince Kars'ta bulunarak sahiplerine teslim edildi. Göle ilçesi Senemoğlu köyünde besicilik yapan Faik ve İsmail Yeni, merada otlayan 8 büyükbaş hayvanlarının çalınması üzerine durumu jandarmaya bildirdi.

Harekete geçen jandarma ekipleri, çalınan hayvanların Kars'ın Susuz ilçesine götürüldüğünü tespit etti. Bunun üzerine Susuz'a operasyon düzenleyen ekipler, çalınan 8 büyükbaş hayvandan 7'sini bir kamyonette buldu.

Bulunan hayvanlar Ardahan'a getirilerek sahiplerine teslim edildi. Olaya ilişkin 1 kişi gözaltına alındı. Çalınan diğer büyükbaş hayvanın ise bulunmasına çalışıldığı öğrenildi.

*Emniyet Müdürü Değişti.. 

Taş Karaman'a, Polis Başmüfettişi Ünsal Hayal Ardahan'a

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla, aralarında Ardahan İl Emniuet Müdürnün de bulunduğu Emniyet Müdürleri Atama Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara göre, boş olan 4 Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı görevine atama yapılırken, Ardahan'ın da içinde olduğu  49 ilin Emniyet Müdürü de değişti.Bu illerden 14'ünün Emniyet Müdürü, polis başmüfettişliğine getirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi'ne göre;

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Resul Holoğlu Personel Daire Başkanı Ahmet Şengün ve Kayseri Emniyet Müdürü İbrahim Kulular emniyet Genel Müdür Yardımcılığı'na atanırken, Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı görevini vekaleten yürüten 1. Hukuk Müşaviri Selami Hüner de bu göreve asaleten getirildi. Hüner’den boşalan 1. Hukuk Müşavirliği’ne ise Polis Başmüfettişi Ziyaettin Kaygusuz atandı.

*Van Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici Aydın'a
*Mardin Emniyet Müdürü Hasan Onar Balıkesir'e,
*Diyarbakır Emniyet Müdürü Tacettin Aslan Bursa'ya,
*Ağrı İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız Denizli'ye,
*Konya Emniyet Müdürü Şükrü Yaman Diyarbakır'a,
*Balıkesir Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek Gaziantep'e,
*Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz Hatay'a,
*Hatay Emniyet Müdürü Kamil Karabörk Kayseri'ye,
*Şanlıurfa Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu Kocaeli'ne,
*Tekirdağ Emniyet Müdürü Mustafa Aydın Konya'ya,
*Sinop Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren Malatya'ya,
*Şırnak Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy Manisa'ya,
*Muğla Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya Mardin'e,
*Hakkari Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu Muğla'ya,
*Tunceli Emniyet Müdürü Doğu Ateş Ordu'ya,
*Malatya Emniyet Müdürü Ömer Urhal Samsun'a,
*Kırıkkale Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) Müdürü Selçuk Doğuş Şanlıurfa'ya,
*Ordu Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan Tekirdağ'a,
*Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper Trabzon'a,
*Aksaray Emniyet Müdürü Ali Karabağ Van'a,
*Uşak Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder Adıyaman'a,
*Polis Başmüfettişi Nihat Özen Ağrı'ya,
*Çorum Emniyet Müdürü Murat Kolcu Aksaray'a,
*Polis Başmüfettişi Ünsal Hayal Ardahan'a,
*Polis Başmüfettişi Sinan Ergen Artvin'e,
*Polis Başmüfettişi Çetin Bozkuş Bartın'a,
*Polis Başmüfettişi Köroğlu Kıraç Batman'a,
*Polis Başmüfettişi Necmettin Koç Kütahya'ya,
*Polis Başmüfettişi Ali Canbolat Bingöl'e,
*Kars Emniyet Müdürü Ümit Bitirik Burdur'a,
*Gaziantep Emniyet Müdürü Faruk Karaduman Çanakkale'ye,
*Kırşehir Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) Müdürü Mehmet Gülser Çorum'a,
*Batman Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan Düzce'ye,
*Çanakkale Emniyet Müdürü Celal Sel Elazığ'a,
*Polis Başmüfettişi Atanur Aydın Hakkari'ye,
*Bingöl Emniyet Müdürü Metin Akay Isparta'ya,
*Ardahan Emniyet Müdürü Ayhan Taş Karaman'a,
*Polis Başmüfettişi Yavuz Sağdıç Kars'a,
*Kocaeli Emniyet Müdürü Necati Denizci Kastamonu'ya,
*Kilis Emniyet Müdürü Günter Şenses Kırıkkale'ye,
*Yozgat Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu Kırklareli'ne,
*İkmal ve Bakım Dairesi Başkan Yardımcısı Murat Türesin Kırşehir'e,
*Karabük POMEM Müdürü Mahmut Karabulut Kilis'e,
*Polis Başmüfettişi Cahit Şahin Sinop'a,
*Polis Başmüfettişi Mustafa Emre Başbuğ Şırnak'a,
*Polis Başmüfettişi Yılmaz Delen Tunceli'ye,
*Polis Başmüfettişi Mesut Gezer Uşak'a,
*Polis Başmüfettişi Murat Esertürk Yozgat'a,
*Polis Başmüfettişi Ayhan Bodur Bayburt'a atandı.

Ardahan'da 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen törenle kutlandı.

Valilik önündeki Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan Ardahan'daki törenler, öğrencilerin şiir okumasıyla devam etti. Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, gazilerin Türk milleti nezdinde önemli yeri olduğunu ifade ederek, "Bizler şehitlerimiz ve gazilerimizle gurur duyuyoruz. Onlarla övüneceğiz, övünmeye devam edeceğiz" dedi.

Ardahan Gaziler Derneği Başkanı Yener Göydemir de Türk milletinin canı pahasına da olsa aziz vatanı korumasını bildiğini söyledi.

Göydemir, "Ülkemizin toprak bütünlüğü uğrunda vatan hainlerine karşı kahramanca mücadele eden asker, polis, sivil ve tüm Malul Gazilerin Şeref Günüdür, Vatan savunmasında Şehitler nurlanmış, gaziler onurlanmış askerdir. Şehit ve Gaziler toprağı vatan, insanı ulus yapan değerlerimizdir. 19 Eylül, Bu aziz vatana canını adayan kahramanların günüdür, bu anlamlı gün Gaziler Günü olarak kutlanıyor, bu da devletimizin ve milletimizin gazilere verdiği önemin bir ifadesidir" dedi.

-Bu Milleti Anadolu'dan koparmak asla söz konusu olamaz. Buna kimsenin de gücü yetmez

Konuşmasına devam eden Göydemir, "Tarihin her döneminde olduğu gibi bugünde, yarında vatanımıza bayrağımıza göz diken içeride ve dışarıda hainler olacaktır. Biz bunu biliyoruz! Ama bu hainler, 15 Temmuz'da olduğu gibi vatan ve bayrağı uğruna yeniden yetmişe gözünü kırpmadan, canını ortaya koyan asil bir millet olduğunu bilsinler. Biz gaziler olarak dün cephede düşmana karşı korkusuzca nasıl savaştıysak bu günde, yarında aynı şekilde hiç tereddüt etmeden savaşacağımızı bilmelerini isterim. Bu milleti Anadolu'dan koparmak asla söz konusu olamaz. Buna kimsenin de gücü yetmez." diye konuştu.

Törene, Vali Mustafa Masatlı'nın yanı sıra Garnizon Komutanı Albay Tahir Savran, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir ve gaziler katıldı.

Katılımcılar, daha sonra İl Özel İdaresi binasındaki Ardahan Gaziler Derneği'ni ziyaret etti.

**İLÇELERDE DE UNUTULMADILAR..

Tüm yurt genelinde olduğu gibi Ardahan ve İlçelerinde de kutlanan Gaziler Günü Ardahan'ın Çıldır ilçesinde Hükümet Konağı önünde törenle kutlandı.

Törene Çıldır Kaymakamı Alper Taş, Çıldır Belediye Başkanı K.Yakup Azizoğlu, İlçe Tabur Komutanı Ercan Özcan, daire amirleri ve kurum müdürleri ile Gaziler katıldı.

Atatürk Anıtı'na çelenk sunulan törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İlçe Tabur Komutanlığında görevli komutan tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Töreni sonunda İlçe Kaymakamı makamında tebrikleri kabul etti.

Kaymakam Taş "Gazilerimiz, bu vatanın bütünlüğünün, ülkemizin bağımsızlığının teminatı olan kahramanlardır. Tarih boyunca kurduğumuz medeniyetlerin mimarı olmuş kişiliklerin gazi ünvanı taşıdığını hepimiz bilmekteyiz. Bu millet, savaş meydanlarında üstün kahramanlık ortaya koyan büyüklerine gazi ünvanını tevdi etmiştir. Gazilerimize hürmet ve saygı göstermek herkesin borcu ve aldığı emanetin gereğidir. Ebediyete intikal eden tüm gazilerimize Yüce Mevla'dan rahmet diliyor, hayatta olan gazilerimize minnet ve şükranlarımı arz ediyor, sağlık ve mutluluk dolu günler diliyorum" dedi.

*HOÇVAN SPOR ALTIN BULDU!..

Ardahan'ın BAL liginde temsil eden ve ilk maçında Kars Spor'a 1-0 yenilerek Türkiye Kupasına erken veda eden Hoçvanspor'un maddi sorunlarını aşması için başlatılan kampanyaya Ardahanlı iş adamlarından da destek gelmeye devam ediyor.

Ardahan Valisi Mustafa Masatlı'nın fiki babası olduğu kampanyaya en son katılan 2 iş adamı toplam 15 altını, bu hafta ilk BAL ligi maçına çıkacak olan Hoçvanspor'a bağışladılar.

Ardahanlı İşadamı Attilah Çeliktürk'un 12, Ardahanlı İşadamı Gürsoy Karataş'ın 3 Çeyrek Altın ile destek verdiği Hoçvan Spor'un hala başkansız olması bu takımın daha önceki BAL temsilcisi takımlar gibi sahipsiz olduğunu ortaya koymaya devam etmeside dikkat çekmekeye devam ediyor. 

**ATLAR ARDAHAN'DA KOŞTU..

Ardahan'da 7. Rahvan At Yarışları ve 5. Doğu Anadolu Şampiyonası yapıldı.

Rahvan at kültürünü geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla AK Partili Ardahan eski Belediye Başkanı Faruk Köksoy tarafından gündeme getirilen ve Köksoy'un başkanlığı boyunca belediye tarafından desteklenen Rahvan At Yarışları CHP'li belediyenin destek vermemesine karşın yine de yapıldı.

Ardahan Valiliği ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonunca düzenlenen organizasyon, Ardahan-Artvin yolu üzerindeki Ardahan Rahvan At Yarış Sahası'nda gerçekleştirildi.

Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, burada yaptığı konuşmada, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek, rahvan at yarışları kültürünü geliştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Türk kültüründe önemli bir yeri olan at yarışlarına bugün ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Masatlı, şunları dile getirdi:

"Dört kıtada at koşturmuş bir milletin evlatlarıyız. At kültürü bizim için kutsal olması dolayısıyla bu etkinliği önemsiyoruz. At bizim kültürün bir parçası olduğu için teknoloji ne kadar gelişse de insanımız bundan kopamıyor. Burada bunu ilk kez izlemekten dolayı da ayrıca heyecanlıyım."

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Ardahan Temsilcisi Murat Arabul ise etkinliğe katkı sunan ve katılım sağlayan herkese teşekkür ederek, "Bu sadece bir rahvan müsabakası değil, aynı zamanda ata kültürümüze sahip çıkmaktır. Atalarımız, bu millet Viyana kapılarına atlarıyla dayandı. Ecdadımız nice zaferleri at üstünde kazandı. Bize düşen bu ve benzeri etkinliklerle bu kültürü yaşatmaktır." ifadelerini kullandı.

Yeni kurulan Ardahan Barosunun ilk kongresine katılmak için Ardahan'a gelen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun da katıldığı ve belediyenin destek vermemesine karşın yüzlerce atseverin heyecanla izlediği yarışlara katılan biniciler, belirlenen kurallar çerçevesinde dereceye girebilmek için kıyasıya yarıştı.

Üçlü tay, dörtlü tay, küçük orta, büyük orta, başaltı ve baş kategorilerinde yapılan yarışmayı, çok sayıda vatandaş izledi.

Şampiyonada üçlü tay kategorisinde atıyla ipi göğüsleyen isim Şahin Hacı olurken, dörtlü tay kategorisinde Çetin Bakan birinciliği elde etti.

Küçük orta kategorisinde Tayfun Karataş, büyük orta kategorisinde ise Yener Koçulu birinciliğe ulaştı. Başaltında Seyfettin Enes birinci olurken, baş kategorisinde ise Ali Çalık birincilik ödülünü almaya hak kazandı.

Bel Altı Mı Merak Eden Kuyrukçular!

34 yılın içinde olan gazetecilik hayatım boyunca bel altı vuruşlar denilen alçaklığı hiç yapmadım, yazmadım. 
Ancak bu süreçte birçok kişinin olmayan kuyruklarına da basmadım değil. Bu basış öyle bir acı vermiş ki kuyruklarına bastıklarım 34 yıldır bu acıyı bir türlü unutamıyorlar...
Gerçi benden önce babamında bana bıraktığı miras olan haksızlığa, hukuksuzluğa göz yummayıp, benim kuyruklarına bastıklarımın babalarının, büyüklerinin kuyruklarını da acıtmasınında önüme getirdiği nedenlerden dolayı dün babamın bugün de benim, kuyruk acısı verdiklerim miyavlamaya devam ediyorlar. 
Son olarak, gazetecilik görevimin yanı sıra STK denen iki sivil toplum örgütünün başında olmamın yarattığı ağırlık altında kalan bu kuyruk acısı çekenler, dedikodu yuvası haline dönüşmüş olan sanal ortam vasıtası ile namuslu bir iş olan gazeteciliğe soyunmuş sözüm ona beni belimden aşağıya vurmaya çalıştıklarını gözlemliyor, izliyor ve duyuyorum. 
Gazetecilikte olduğu gibi sivil toplum örgütcülüğü görevimde ortaya koyduğumuz performans karşınında şok olan bu kişiler, toplumun büyük kesiminin baskısı altında kalmasının da verdiği agrasiflikle alçaklaşıp, çukurlara girdiklerini saklama ve gizleme adına bana hemde bel altından vurmaya kalkıştıklarını, bunuda dedikodu yuvası haline dönüşen sanal ortamda yaptıklarını izlemekte, duymakta ve görmekteyim. 
Gerek özel hayatım, gerek gazetecilik mesleğim, gerekse bu çukurcuların her yaptığımız ve toplum tarafından taktir toplayan çalışmalarımızı görmek istemediği STK görevi esnasında yaşadığım yoğunluk da bu çukurculara cevap verecek zaman bırakmıyor bana. 
Ancak daha önce ki bi yazımda ‘sabır’ diyerek şimdilik izlemekle ve not etmekle yetiniyorum!..
Önümüzde ki ve derdimiz olan Ardahan adını yeniden İstanbul’a yazdırma çalışmamız olan yeni bir Ardahan Günlerini ve bu günler öncesi Ardahanlı üniversite öğrencilerine burs katkısı sağlamak amacı ile düzenleyeceğimiz gecemizi atlatır atlatmaz bu lağımın bile kabul etmediği çukurculara gerekli cevabı ve yeni bir kuyruk acısını vereceğimi taahhüt ederim. 
Bu taahhüdümüde, başta İstanbul olmak üzere birçok kentte hatta Ardahan da, Ardahan adını kendilerine sermaye edenlere 5. Ardahan günleriyle ve samimi Ardahanlıları bugüne kadar yaptığımız gibi zirveye yani Ardahan rakımına uygun İstanbulun tepesine çıkarmakla yerine getireceğimiz gibi başta gazeteci kılıklı sanal dedikoducular kendini önce İstanbul sonra Kartal Ardahan adıyla yutturan alçağa ve son çırpınışlarını yapana vereceğim cevaplarla yerine getireceğim.
Hemde bu kez daha ağır bir kuyruk acısıyla..
Ha bu arada unutmadan bel altımı merak eden bunların, asıl saman altından su yürütenler olduğunu da tüm toplum biliyor...
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 4313 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI