Bugun...


İşte O çok aranan ve istenen dezenformasyon haberi.. BUDA POSOFLU NEWTON!
Newton kafasına düşen elma ile yer çekimini bulup çağ değiştirirken, bizim öğretmen görmeden başına vurulan elmanın rengini bildiği iddiasıyla günün haberi oldu!

İşte O çok aranan ve istenen dezenformasyon haberi.. BUDA POSOFLU NEWTON!

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

Yeni bir sansür yasası olduğu yönünde eleştiri alınan ve hala tartışılan Dezenformasyon yasasının yani 29. maddenin iptali ve yürürlüğünün durdurulması talebinin ilk incelemesini Anayasa Mahkemesince görüşülmesine üç gün kala mevcut iktidarca istenen haber, 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesi emekli bir öğretmenin türü kafasına vurulan elmanın rengini tahmin ettiği ileri sürülen Ardahan’ın Posof İlçesinden geldi.
Çünkü gümrük kapısı çalışmayan, bu gümrük kapısının önünde ki en büyük engel olan dağı delecek olan Ulgar tüneli çalışmalarının kaplumbağa hızı ile yol aldığı, BTC/BOTAŞ ve TANAP Doğalgaz Boru Hatlarının gözü önünden geçmesine rağmen doğalgazsız olan, devam eden göç nedeniyle boşalmaya devam eden ilçede İmam Hatip okulu dahil okulları ve köyleri boşalan, HES Barajının derelerindeki balıkları yok ettiği, köylüsünün banka borçları yüzünden tarlalarını ipotekle kaptırdığı ve bunlar kadar önemli olan dışı gibi içi de kırmızı olan Posof elmasının ağaçlarda çürüdüğü  Ardahan’ın Posof ilçesinde yaşayan hem de emekli bir öğretmen olan bir kişi kafasına vurulan elmayı görmeden rengini bildiği şeklinde bir haber ajanslara SON DAKİKA haber olarak girdi.


Ve birçok gazeteci ve o gazetecilerin çalıştığı yayın kuruluşu da kafasına düşen elma ardından yer çekimini bulan Newton misali Posofl'u emekli öğretmeninin bu büyük (!) hünerini önemli haber olarak gördü.

İşte o haber..

Ardahan'ın Posof ilçesinde yaşayan ve kendisini tamamen bitkilere adayan Adnan Bozyiğit'in kafasına vurulan elmanın rengini tahmin etmesi, gören herkesi şaşkınlık içerisinde bırakıyor.
Posof ilçesinde kendisini tamamen tabiata adayan emekli öğretmen Adnan Bozyiğit, bitkilerle beraber yaşıyor. Bozyiğit, kafasına vurulan elmaların renk ve cinsini biliyor.
KAFASINA ALDIĞI DARBEDEN ELMANIN CİNSİNİ BİLİYOR
Meyvelere karşı ilgisini ve duyarlılığını evinin önüne diktiği fidanlarla anlatan Adnan Bozyiğit, kafasına vurulan elmanın cinsini ve rengini biliyor. Çeşitli cins ve renkteki elmalar arasında kafasına vurulan elmanın rengini söyleyen Bozyiğit, görenleri şaşırtıyor.

Vali yardımcısının çocuğu balkondan düştü!
Galatasaray'ın eski yöneticisi iş adamı Abdurrahim Albayrak'ın 15 yaşındaki torunu Batuhan Bostanc'nın İstanbul Şişli Nişantaşı'ndaki AVM'nin dördüncü katından düşerek hayatını kaybettiği tartışmaları sürerken Ardahan'da da bu olaya benze bir durum yaşandı.
 Dolandırıcılık operasyonunda 25 zanlı adliyede!..

Balıkesir merkezli 12 ilde düzenlenen, internet üzerinden yapılan dolandırıcılık operasyonunda gözaltına alınan 25 zanlı adliyeye getirildi.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler 97 ayrı dolandırıcılık olayına karıştığı tespit edilen 43 şüpheliden yakalanan 25'ini geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye çıkarttı. Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince Balıkesir, İstanbul, Ankara, Afyonkarahisar, Eskişehir, Samsun, Düzce, Adana, Ağrı, Bitlis, Ardahan ve Muş'ta yakalanan şüphelilerin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Ekipler, 97 dolandırıcılık olayına karıştığı iddia edilen 43 zanlıyı yakalamak için çalışma başlatmıştı. 3 ay süren teknik takip sonucu 12 ilde başlatılan eş zamanlı operasyonda, internet üzerinden sahte ilan vererek 103 kişiyi 500 bin Türk Lirası civarında dolandırdığı iddia edilen 43 şüpheliden 24ü gözaltına alınmış, ardından bir kişi daha yakalanmıştı. Şahıslar bugün geniş güvenlik önlemleri altında Balıkesir Adliyesine çıkarıldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yeni Bir Ekiple İşe Başlamak...

Son Valiler kararnamesi ile değişen vali ve il emniyet müdürlerinin yeni görevlerine başladığı şu günlerde başta Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı'na atanan eski güreşçi Hamza Yerlikaya olmak üzere 6 ayda bir yeni ekiple çalışmak isteyen ve önümüzdeki günlerde atadığı bakanları da değiştireceği ileri sürülen Başkan Erdoğan'ın bu atamalarına kızmaktansa bunun nedenine bakmakta fayda var...

Çünkü bugün isimleri bile unutulan Akil Adamlar dahil 18 yıllık iktidarı boyunca en azından 18 bin insanın yerlerini değiştiren, Babacan ve Davutoğlu dahil olmak üzere çoğuna bir daha görev vermeyen Erdoğan'a kızanların anlamadıkları bir şey var; O da bu ülke kurulduğundan bu yana ya aynı kişiler veya onların yerlerine bıraktığı çocukları, akraba, yakınları hep aynı kadroların olmasına alışmış olanların tepkilerini görürüsünüz ya da bekleneni veremeyen ekip sıkıntısıdır...
Çünkü Merkez Bankası başta olmak üzere birçok kurumun yıllarca aynı soy adını taşıyanlarca ya da sanki bulunmaz Hint kumaşıymış gibi aynı kişilerce idare edilmesine alışıldığı için Erdoğan, hatta ABD'nin değişmez denen sistemini ülkemizdeki gibi değişmeye zorlayan Trump'u bile 'sistemi değiştiriyor' diye eleştirenler var...
Halbuki aynı durum kanun değişikliğine ihtiyaç duyulan İş Bankasına yönetici atayan CHP'de de görülüyor.
Zira bugün Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına atanan eski güreşçi Hamza Yerlikaya'ya kızan Kılıçdaroğlu'nun İş Bankası Yönetimine atadıklarının da bankacı olmadıkları ve Ardahan'ın eski milletvekillerinden Avukat İsmet Atalay'ı bile buraya yönetim kurulu üyesi olarak atadığını bilenlerdenim.
Ki aynı Atalay'ın amcası Sırrı Atalay'ın yerine kendisi ardından, amcaoğlu Orhan Atalay'ında yani aynı sülaleden  Milletvekili olduğunu hatırlayalım, bilelim...


Kısacası bugün Ardahan'ın da aralarında olduğu ve yeni görevlerine başlayan valilerin, İstanbul'un yeni emniyet müdürü ile diğerlerinin de yeni ekiplerle çalışmak istemesi en doğal hakkıdır ..
Tabi bunu yapmak içinde Başkan Erdoğan gibi cesaretli olmak ve kendisiyle çalışacak yeni yol arkadaşlarını seçmek istemesi kadar doğal bir şey yoktur...
Evet, yeni valilerin, müdürlerin ve yönetim kurullarının aynı çaycı ile aynı kapıcı ile çalışması da doğal olsada, benim ''değiştirmelerinden'' yana olduğumu belirterek onları değiştirmesi de doğaldır...
Ben şahsen değişimden yanayım ve bu düşüncemi her yeni işe başlayana buradan, bu köşemden yazarak anlatmaya çalışırım.
Çünkü değişenlerin büyük bölümünün değiştirilmesinden ya da görevden el çektirilmesinde en büyük rol oynayan yani başarısı ya da başarısızlıkları nedeniyle görevde kalmaları , halktan kopmaları hatta hatalar yapmaları onların yeni oturduğu koltuklarda daha önce oturanları yanlış yönlendirenlerdir..
Ve benim son olarak daha önce makamında ziyaret edip, 'Ardahan'da eğitimde neden başarısız olduğunu sorduğum ve bunun nedeninin yıllardır aynı idarecilerle yönetilen okul idarecelerinin hallaç pamuğu gibi yerlerinin değiştirlmesini ya da varsa yerine yeni isimler atamasını' önerdiğim gerek yeni valilerin gerekse müdür ve yöneticilerin ilk işe başladıkları yerde önce yapacakları şey eskilerden ziyade yeni bir ekiple yol almasıdır.
Bunu yapan görevinde başarılı ve uzun ömürlü olur.. Aynı Başkan Erdoğan gibi 20 yıldır iktidarda kalmayı başarır..
Yoksa başladığınız yerde 2 yılı değil 20 günü doldurmaz ya '' Eski tas, eski hamam'' dedirtir ya da ''Evet değişim hayırlı oldu'' diye herkesi sevindirir ve etrafına ışık saçmaya başlar..
Çünkü aynı tiplerin gideni de, geleni de baştan yorduğunu bir kez daha gördüm yeni Ardahan Valisini karşılama protokolünü uzatıp, daha işin başındayken valiyi ve diğerlerini yoran gereksizler bir hayli fazlaydı..

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

ORGANİZATÖRLÜK FESTİVALİ OSMAN'A!
AÇILIŞ MASALARI BELEDİYEDEN
arşiv haber 21/05/2015 tarihli haber
Genel seçimler öncesi daha bitmemiş binaları al acele açtıran AK Partililer devletin, milletin para ve imkanlarını seferber etmeye devam ediyorlar..

***BELEDİYENİN MASALARI İLE OSMAN'A ORGANİZATÖRLÜK!

Ardahan Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Yeni Hizmet Binası ile Yanlızçam Oteli'nin resmi açılışı öncesi yapılan hazırlıkları devam ederken, masaları Ardahan Belediyesinden alan ve Ardahan Kamuoyunda, 'Festival'i Osman' olarak bilinen AK Parti eski Gençlik Kolları Başkanı Osman Yıldız belediyenin malzemeleri işle organizatörlük yaptığı görüldü.

Masaları kendi taşıyıp, kendi arabasına yükleyen Osman Yıldız'ın halkın paraları ile alınmış olan masalarla yapacağı organizasyonda kaç TL. alacağı ise öğrenilemedi.

Bilindiği gibi aynı kişi Ardahan Beleidyesi tarafından yapılan Bal Festivalini organizesini de yapmış ve büyük tepki çekmişti.
Kaynak: Ardahan Haber

Editör: Ardahan Haberler

Bu haber 5249 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI