Reklam
Bugun...


İstanbul’da Bir Ardahanlı Daha İlçe Başkanı Oldu..
Ardahanlı olan Gelecek Partisi İstanbul Esenyurt İlçe Başkanı ve Tay Sürücü Kursları Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Karatay’ın, DSP Genel Başkan Yardımcısı Doktor Handan Toprak ile birlikte bugün saat 16.30’da Yıldız En Tv’de canlı olarak her hafta perşembe günleri yayınlanan “Gazeteciler ile Gündem” adlı programın konuğu olmaya hazırlanırken bir Ardahanlı daha İlçe Başkanı oldu.

İstanbul’da Bir Ardahanlı Daha İlçe Başkanı Oldu..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Yıldız En TV Programcılığına Başlıyor..

Her perşembe saat:16.30'da

Sizde ekrana konuksunuz..

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle.. 

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

Birçok Ardahanlının yaşamlarını idame ettiği illerin başında gelen 39 ilçeli İstanbul’da bir Ardahanlı daha ilçe başkanı seçildi.
Ardahan Hanaklı iş insanı, siyasetçi Kemal Can, hemşerilerinin yoğun olarak yaşadığı ve Çıldır Gölü gibi bir göle sahip olan İstanbul Küçükçekmece ilçesinde Gelecek Partisinin ilçe başkanlığına getirildi. 
Mütevaziliğinin yanı sıra sivil toplum örgütleriyle yakınlığıyla tanınan, kendi işinde başarısıyla bilinen Ardahanlı iş insanı Kemal Can, Profesör doktor ve eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun genel başkanlığını yaptığı Gelecek Partisinin Küçükçekmece İlçe Başkanlığına atanmasıyla, 39 ilçeli İstanbul da Ardahanlı ilçe başkanı sayısıda 3 oldu. 


3 Ardahanlının da belediye başkanı olduğu İstanbul’da, Küçükçekmece’de Gelecek Partisinden Kemal Can, Esenyurt’ta yine Gelecek Partisinden Veysel Karatay, Ardahan Göleli Hayati Bozkaya’da İstanbul Sultanbeyli’de CHP ilçe başkanı olarak görev yapmakta. 
İstanbul’un yanı sıra Kocaeli Dilovası ilçesinde de bir Ardahanlının’da Belediye Başkanlığı yaptığı ayrıca Kocaeli’nin Gebze ilçesi CHP ilçe başkanlığınıda Ardahan Çıldır’lı Gökhan Orhan yapıyor.

Çanakkale, HDP'nin Kapatılması..

HDP'li Belediye Başkanlarının görevlerinden alınıp, yerlerine kayyum atanması ardından, şimdi de belediye başkanları gibi halkın oyunu alan ve onu temsil eden vekillerin, millet vekillikleri elinden alınıyor. Ve ardından HDP'nin kapatılması için savcılığın harekete geçmesi...
Bundan önce asıl dikkat çekilmesi gereken aynı partiden, yani HDP'den destek alıp, ilerde iktidar olan muhalefetin tutarsızlığına dikkat çekmek istiyorum. 
Çünkü HDP Milletvekili Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesi ve diğer geriye kalanlar hakkında meclise gönderilen dokunulmazlıkların kaldırılması  tartışıldığı bir anda, CHP'nin, iyi partinin ve son günlerde ortada görünmeyen Saadet Partisinin Milletvekillerinin yurt gezilerine, yani mecliste olmaları gerektiği bir sırada sanki seçim varmış gibi sahaya inip, meclisin bulunduğu Ankara'dan uzaklaşmaları tam bir iki yüzlülüktür.
Gerçi aynı muhalefet Selahattin Demirtaşların dokunulmazlıklarının kaldırılmasına, hapse atılmalarına sebep olmuş, hatta el kaldırmışlardır. 
Gelelim sahte demokrasiye.. 


“İran'ın bile yönetim şekli cumhuriyet, diğer bir çok demokrasiden yoksun dikta ülkelerinin tek adam, kral, padişah diyerek, sözüm ona demokrasi ile yönettiklerini idda etmelerine, sahte demokratlık” denir...
Gelelim halkın oy verdiği il genel ve belediye meclis üyeleri, kısacası karşı görüşlü olduklarından dolayı demokrasi adı altında yapılan seçimler sonucu milletvekili, belediye başkanı, meclis üyeliği yetkisini alanların hakkında ileri sürülen bir iddia ile, görevden el çektirmeleri bu ülkenin Avrupa birliğine girmeyi bırakın, dünyadan tecrit edilip ekonomik, sosyal, siyasal baskı altına alındığını anlamayanların, yeni paketler açarak hak hukuk adaletten bahsetmeleri gülünç olduğu kadar, toplum nezdinde ve dünya gözünde kendini sınırlamaktan öte bir şey değildir.

Bir taraftan yeni reformlar yapacağını söyleyip, diğer taraftan dağda değil, ovada  siyaset yapanları da vekillik zırhından yoksun bırakıp, içeri atmak kadar saçma bir anlayış olamayacağı gibi, muhalefet denenlerinde göz göre göre yaşananlara karşı bir twit ile, mesajla, açıklamayla geçiştirmeleri de “iktidarım” deyip, kendisini devlet yerine koyanların yanında rejim savunuculuğundan öte bir şey değildir. 
Bu arada şu anda bulunduğum Kocaeli/Gebze’de bir avukatın öldürülmesini kınayan baroların, STK’ların, sözde demokrasi yanlılarının ve kendilerine devrimci, solcu, demokrat, laik diyen iki yüzlü basın ve medyanında kendi kuyrukları dışında,  başkalarının başının ezilmesine de göz yumması, bu ülkedeki demokrasi anlayışının sadece iktidarın suçu değil, hepimizin olduğunu ortaya koymaktadır. 
Çünkü üç maymunları oynamakla, yani bu gün bana yarın, sana olacağı kesin ve net olan anlayışa solcu, sağcı, dinci, gerici demeden bakarsak, insan hakları hak, hukuk,adalet, eşitlik, Kürt-Türk, Alevi-Sünni tartışmalarının olmadığı ve bugün 106 yaşında olan Çanakkale Zaferlerinde verilen mücadeledeki samimiyetle el ele verilmiş, sırt, sırta dayanmış, nasıl olursa olsun ekonomik, sosyal, siyasal, kültürel de olsa karşıdan gelen kurşunlara göğüs geren bir ülkede hep birlikte huzur içinde yaşarız..

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

CHP İlçe Kongrelerini Tamamladı
Sıra İl Başkanından!
arşiv haber 03/12/2015 tarihli haber
Ardahan, Posof, Hanak, Damal ve Çıldır'dan sonra Göle İlçe Kongresinde tamamlayan CHP Ardahan'da şimdi gözler kimin il başkanı olacağında.. CHP Göle ilçe başkanlığı seçimi belediye konferans salonunda gerçekleştirildi. Vahit Atasoy, Metin Kasımoğlu ve Tekin Aydın'ın yarıştığı seçimi Tekin Aydın farklı kazanarak yeni başkan seçildi.

**KİM İL BAŞKANI OLACAK?

Sinan Onay'ın Merkez İlçe Başkanlığına, Nevzat Şirin'in Çıldır İlçe Başkanlığına, Erkan Ocak'ın Posof İlçe Başkanlığına, Hanak'ın İlçe Başkanlığına Katip Ayık'ın, Damal'ın ise İlçe BaşkanlığınaAli Çaylar'ın seçildiği CHP Ardahan'da İlçe Kongreleri Göle'de yapılan kongre ile son buldu.

Tekin Aydın'ın Göle CHP İl Başkanlığına seçildiği CHP Ardahan'da gözler şimdi İl Başkanlığı Kongresine döndü.

Mevcut İl Başkanı Fevzi Uygur'un hasta olması dolaysıyla Yaşar Daşdemir'in ekaleten baktığı CHP Ardahan'da kimlerin İl başkanlığına aday olacağı önümüzdeki günlerde netleşmesi beklenirken Göle'de dün yapılan kongre saat 10:00 da başladı.

Kongrede açılış konuşmasını yapan eski başkan Uğraş Güvercin, birlik ve beraberlik mesajı verirken bu bir görev yarışıdır bu yarışı da bayrağı yeni arkadaşlara devredeceğiz” dedi. Ayrımız gayrımız yok diyen Güvercin: “Kazanan partimiz olacaktır diyerek divan kurulu oluşturuldu. Delegelerin oylarıyla divan kurulu başkanlığına CHP Eski İl Başkanı İlimdar Senem seçilirken, katip üyeliğine Memet Daş ve Oktay Özdemir seçildi.

Daha sonra istiklal marşı ve saygı duruşunun ardından faaliyet raporunun okunmasının ardından başkan adayları sırasıyla konuşmalarını yaptılar. Ortak düşüncelerin belirtildiği konuşmalarda birlik ve beraberlik mesajı verilirken, partiyi gerek yerelde gerekse ulusal anlamda daha ileriye taşımak için birlik içinde çalışma mesajı verildikten sonra aday listelerinin karşılaştırılması yapılarak ilçe seçim kurulu personelinin gözetiminde seçime geçilmesine karar verildi.

Yapılan seçimde 67 delegeden 58 delege oy kullandı. Tekin Aydın 32 oy alırken, eski Başkanlardan Metin Kasımoğlu ise 22 oyda kaldı. Sonradan CHP Göle İlçe Başkanlığına aday olan Vahit Atasoy’da 4 oy alabildi. CHP delegesinden güven veren Tekin Aydın CHP Göle ilçe başkanı seçildi.CHP Göle İlçe Kongresinde İlçe Seçim kurulu görevlisinin başarılı ve sorunsuz bir kongre yönetmesi ise tüm partilileri mutlu etti.

KASIMOĞLU TEK BAŞINA TERLETTİ

CHP Göle İlçe Kongresinde eski ve yeni CHP’lilerin bir araya gelerek CHP Göle İlçe Başkan adayı Metin Kasımoğlu karşısında oluşturduğu blok zorlandı. Kasımoğlu’nun adeta tek başına aldığı oylara şaşıran Tekin Aydın ve ekibi, kongrede Kasımoğlu’na 10 fark atarak CHP Göle İlçe Başkanı seçildi. CHP’liler, Metin Kasımoğlu’nu başarısından dolayı tebrik ettiler.
Kaynak: ardahan haber

Editör: Göle Haberleri

Bu haber 6240 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI