Bugun...


HEM DE BORÇALI TÜRKÜMÜŞ
Dünya Karapapak Türkleri Kurucu Genel Başkanı Seyfullah Türksoy, Kars, Ardahan ve Sivas belediye başkanlarına tarihi bir çağrı yaptı.

HEM DE BORÇALI TÜRKÜMÜŞ

26 Temmuz’un Büyük Azerbaycan Türklüğü'nün bir parçası olan Borçalı Türkleri'nin birlik ve dayanışma günü olduğunu hatırlatan Tüksoy, bu vesileyle nüfusunun önemli kısmı Borçalı kökenli olan Kars, Ardahan ve Sivas’ın belediye başkanlarına çağrıda bulunak bu tarihte Borçalı Türklerinin maddi ve manevi olarak yanında olmalarını istediğini söyledi.

Türksoy, başta Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta olmak üzere Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy ve Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ın Borçalı kökenli Karapapak Türkleri'nin oylarıyla belediye başkanı olduklarına dikkat çeki.

Her üç belediye başkanının da herşeyden önce Borçalı Halkı'na vefa borçlarının da olduğunu açıklamasında belirten Türksoy: “Bu insanların her birinin Ulu Türk Yurdu Borçalı da akrabaları yaşıyor. 26 Temmuz'da bu kardeşlerimizin maddi-manevi yanında olmanızı bekliyoruz. Balkan kökenli belediye Başkanlarının Balkanlar'daki soydaşlarımıza gösterdiği duyarlılığı sizin de Borçalı'ya göstermenizi bekliyoruz. Borçalı'nın bu desteğe ihtiyacı var. Göktürkler'in yiğit, mert ve misafirperver torunları olan Borçalı Türkleri bunu hiçbir zaman unutmayacaklardır. Dünya Karapapak Türkleri Birliği olarak Türkiye'deki 7 milyon KARAPAPAK Türkü adına bundan sonra bu tür önemli hadiselerle ilgili siyasilerin ve yöneticilerin tavırlarını yakından takip edeceğiz ve medya vasıtasıyla doğruları ve yanlışları, vefasızlıkları ve aymazlıkları toplumumuzun bilgisine sunacağız. Şimdiden herkes ona göre tavrını belirlesin! Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” dedi. 

 

**BORÇALIGürcistan bölgesinde tarihsel bir yerin adıdır. Borçalıda Türkler binyıllardır yaşıyorlar.Türkler Borçalının ilk ve yerli halkıdır.Bununla ilgili birçok eski gürcü tarih eserleri de bilgi vermektedir.Orta çağlarda yazılmış olan "Kartlinin tarihi" isimli eserde Borçalının ilk sakinlerinin BunTürkler olduğu belirtiliyor.

**DAVUT ULBEĞİ: Çapan doğru politika yapmıştır.. 

7 Haziran Genel Seçimlerini değerlendiren Karslı İş adamı, siyasetçi Davut Ulbeği HDP’nin büyük bir başarı sağladığı genel seçimlerin Serhat ve Esenyurt yakasında ki en önemli gelişmesinin Esenyurt’un eski belediye başkanlarından olan Dr. Gürbüz Çapan ve yakınlarının olumlu tutumu olmuştur.

Bölge derneklerinin bir çok konuda olduğu gibi genel seçimlerin üzerinde de hiçbir etkisinin olmadığınıda ileri süren Ulbeği ‘benim bireysel düşüncem Dr. Gürbüz Çapan’ın 7 Haziran öncesi ve sonrası ortaya koyduğu tutumuyla doğru bir politika orataya koyarak devrimci, demokratların önüne geçmemiş, hatta tutum ve davranışları ile destek sunmuştur.’ dedi.

Çapan’ın seçimlerden önce Kars’a gidip, adeta kendisini oraya hapis etmesinin bunun açık göstergesi olduğunu da belirten Karslı İşadamı, Siyasetçi Davut Ulbeği ‘toplumları, kitleleri birilerine pazarlamaktan öteye gidemeyen derneklerin bu seçimlerin en büyük yenilgi alan kısmı olarak tarihe geçmiştir.’ diyerek Ardahan, Kars ve Iğdır derneklerinide yerden yere vurdu.

Nerede oldukları, kimim yanında oldukları bir türlü netleşmeyen bölge stk’larını yalpalamalarını 7 Haziran Genel Seçimlerinden de devam ettiğini belirten Ulbeği AKP’nin yenilgiye uğrayıp, başkanlık sistemini getirtemediği 7 Haziran Genel seçimlerinin yerel seçimler için de bir umut yarattığınıda görmek gerekir dedi.

Özellikle Esenyurt’ta oluşturulacak bir devrimci hareket ve birleşimin AKP’nin burada ki yani İstanbul’da ki gücünü kıracağı gibi Esenyurt’ta ki haramilerde dur diyeceğini belirten Ulubeğ 78 kuşağının 68 kuşağından daha sağlıklı vede  güvenilir bir kitle olduğunu da ileri sürdü.

Bakırköy Beleidye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun Esenyurt’ta ve Aleviler üzerinde elini çekmesi halinde bölge siyasetinde kazanım olacağına da dikkat çeken Davut Ulbeği bölgede ki yerel yönetimleri kazanmanın oluşturlacak olan birliktelikten geçtiğinede işaret etti.

Genel seçimler öncesi aktif bir siyaset ortaya koyduğunu ve Ardahan, Kars ile Iğdır’ında aralarında bulunduğu 6 bin 500 km.’lik bir yol yaparak HDP’nin başarıya ulaşması için elinden geleni yaptığınıda söyledi.

**ARDA-FED Gençlik Kolları İftar Yemeği Verdi..

 

İstanbul Ardahan İli Dernekler Federasyonu Gençlik kolları Başkanı Terlan KAYA, Üsküdar Gençlik Merkezinde 250 kişilık iftar yemeği verdi.

Üsküdar Gençlik Merkezi tesislerinde verilen 250 kişilik iftar yemeğine Ardahan’lı gençler büyük ilgi gösterdiği yemekte bir araya gelen Ardahanlı ve Ardahan gençlik kolları Başkanı birlik ve beraberlik mesajı verip fikir alışverişinde bulundular.

Sunuculuğunu Meryem KIZILIRMAK’ın yaptığı gece, Ardahan Dernekler Federasyonu Gençlik Kolları Başkanı Terlan KAYA ‘nın konuşması ile başladı,Terlan KAYA ’Bugün burada gerçekleşırdığimiz birlik ve beraberliğimizi, bütünlüğümüzü koruyup geliştirdiğimiz zaman Ardahan için hedeflerimiz olan arzu ve isteklerimizin hepsi gerçekleşmemesi için hiçbir neden kalmayacaktır’’ dedi.Terlan KAYA tüm katılımcıların ve konuklarına hayırlı ramazanlar dileğinde bulundu.

Üsküdar Belediye Meclis Başkanı Esat KALAY’in konuşması ıle devam etti.KALAY Böylesıne güzel bir etkinlikte olmanın menunıyetini anlatıp Telan KAYA’ya teşekkür etti. Kuran Tilaveti ile devam eden gecede oruçların açılmasıyla konuşmalara kalınan yerden devam edildi.

ARDA-FED Genel Başkanı Yaşar GELER, Ardahanlı misafirleri ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Amacımız gençlik kollarını tanıştırıp kaynaştırmaktır. 
Yemeğe Üsküdar Belediyesi meclis Başkanı Esat KALAY 
ARDA-FED Genel Başkanı Yaşar GELER
ARDA-FED Kadın Kolları Başkanı Julide KAYA ve yönetim kurulu üyeleri
Kartal Ardahan Dernek Başan Yardımcısı Zihni AKBULUT

KHA temsilcisi Burhan GÖRKEM 
Ateşoğlu ana bayi Özyiğit Süt ürünleri yönetim kurulu başk.Yılmaz KIZILHARABA
Ardahan Yaşam gazetesi sahibi Erkan SARIKAYA
Akçam A.Ş YÖNETİM Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Cenap UZUN
Madenliler Derneği Başkanı Hasan TUFAN

**DERNEK BAŞKANLIĞINDAN ÖĞRETİM ÜYELİĞİNE..

Kurduğu Ardahan Yatılı Bölge İlköğretim Okulu Derneği ile adının kamuoyuna duyuran Ardahanlı İşadamı ve STK'cı Celil Ünlü başta ODTÜ ve Marmara Üniversitesin de olmak üzere bir çok üniversitede ders ermeye başladı.
Geçtiğimiz gün toplanan Ardahan Federasyonu yönetim kurulu başkanlığına da aday olduğunu açıklayan  Ardahan Eğitim ve Kültür Derneğinin Kurucu Başkanı Celil Ünlü Marmara Üniversitesinde verdiği seminer ardından ODTÜ'de yapılan mezuniyet törenine de konuşmacı olarak katıldı.

**REKTÖR CNN'NİN KONUĞUYDU..

Öte yandan Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz CNN Tütk'ün konuğuydu.

**ARDAHAN ÜNİVERSİTESİNİN BİR ÇOK ARDAHANLIYI ÜNİVERSİTEYE KABUL ETMEDİĞİ İLERİ SÜRÜLE DURSUN..
CNN Türk'te yayınlanan 'Eğitim ve Başarı' adılı programın konuğu olan Ardahan Üniversitesi Canlı yayın konuğu olan Rektörü Ramazan Korkmaz 'Kafkasya'nın Yüzleri' başlıklı konuşmasında başında bulunduğu üniversitenin çalışmaları hakkında bilgi erdi.

**CELİL ÜNLÜ KİMDİR?
Geleneksel 6. Kariyer Günleri etkinliğimize katılacak olan davetlilerimizden
Celil ÜNLÜ Özgeçmişi:
Branşlar: Satış Pazarlama & Halkla İlişkiler –Kurum içi Satış ve Marka Eğitimcisi – Sivil Toplum Kuruluş Örgütleri Yöneticiliği ve Denetimci.
25.10.1980 yılında Ardahan Göle İlçesininMeşedibi Köyün ’de doğdu.
• İlk Okulu ; Meşedibiköyü İlk Öğretim Okulunda , Orta Okulu ; Ardahan Yatılı İlk Öğretim Bölge Okulunda ( YİBO ) , Liseyi ; Ardahan Lisesinde, Üniversiteyi ; Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Halka İlişkiler bölümünü okudu.
• 1998 – 2009 Express Kargo &FedEx ‘ de Sırası ile Bilgi İşlem Şefi, Finans Müdür Yardımcılığı, Türkiye Satış Destek Müdürü, Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürlüğü, Kargo ve Lojistik Denetim Müdürlüğü ve Kargo Lojistik Eğitim Müdürü Olarak Görev Yaptı.
• 2009 -2014 Aras Holding – Fillo Lojistik Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürlüğü dışında Denetim ve Eğitimci Görevini Yürüttü.
• 2012 – 2013 Türkiye de bulunan 600 YİBO ( Yatılı İlk Öğretim Bölge Okulu ) içinde ilk YİBO Derneğinin kurucusu ve Başkanlığı görevinin yürütülmesi,
• 2013 – 2014 Ardahan Eğitim ve Kültür Derneğinin Kurucu Başkanlığı ve halen de Başkanlığını yürütmekte.
• 2013 Yıllında Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi En İyi Dernek Ödülünü Almıştır.
• 2013 Yıllına Anadolu Lojistiği Şirketler Grubunu Kurarak Yönetim Kurulu Başkanlığı Görevini Üstlenmiştir.
PROFESYONEL GELİŞİMLER
• KalDer Toplam Kalite Yönetimi EFQM Mükemmelik Modeli
• 7 Saniye de Etkileme 7 Dakika da Evet Dedirtme Sanatı
• ‘’ISO 9001 : 2008 Kalite Yönetim Sistemi İç Denetici ‘’
• KalDer Süreç Yönetimi ve İyileştirilmesi ( Kİ )
• Modern Satış Teknikerleri - Tüyap Fuarcılık 
• (Nev Dil Yabancı Dil Eğitim Mrk.) İngilizce Kursu 
• Yüz Yüze Müşteri İlişkileri- CNR Fuarcılık
• Müşteri Şikâyetleri ve Halkla İlişkiler Yönetimi - Express FedEx Şirketleri Grubu 
• Etkili Satıcılık Uygulamaları - Express FedEx Şirketleri Grubu 
• Operasyon Planlama Ve Lojistik eğitimi - Lojitek
• Türkiye’deki Sivil Toplum Kuruluş Örgütleri İle İlgili Süreç Eğitimleri
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 34271 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI