Reklam
Bugun...


ESKİ DERNEK BAŞKANINDAN GÖLE KAYMAKAMINA AĞIR ELEŞTİRİ VE SUÇLAMA!
Yeni bir köyün daha Yavuzlar köyünün de karantinaya alındığı Ardahan'ın Göle ilçesi köylerinden olan Senemoglu köyü görülen Convit-19 vakası nedeni ile 20 günlük karantina sonrası 5 gün daha karantinaya alınması üzerine köy muhtarı ve heyeti İlce Kaymakamı Haluk Koç ile görüşmek için geldikleri kaymakamlık binasında güvenlik güçlerince apar, topar alınarak Ardahan'a götürülüp, karantina altına alınmaları başta eskş Dernek Başkanı Yılmaz Yeni'nin olmak üzere tüm Göle'nin tepkisine neden oldu.

ESKİ DERNEK BAŞKANINDAN GÖLE KAYMAKAMINA AĞIR ELEŞTİRİ VE SUÇLAMA!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Cumartesi Günü Saat: 17.45'de de TEMPO TV'de Programa Başlıyor..

Her Cumartesi günü saat:15.45'de 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
KAYMAKAM KOÇ İLE GÖRÜŞMEK İSTEYEN SENEMOĞU KÖY HEYETİ ARDAHAN'DA KARANTİNAYA ALINDILAR..
Göle'nin en büyük köylerinden olan Senemoglu köyü görülen Convit-19 vakası nedeni ile 20 günlük karantina sonrası 5 gün daha karantinaya alınması üzerine köy muhtarı ve heyeti İlce Kaymakamı Haluk Koç ile görüşmek için geldıkleri kaymakamlık binasında güvenlik güçlerince Ardahan'da karantina altına alındılar.
Karantina alanını terk ettikleri gerekçesi ile Ardahan'a götürüp karantinaya alınan köy heyeti, güvenlik güçlerinin denetiminde izinli olarak geldiklerini, köy halkının ihtiyaçları ve hayvanlarının ihtiyaçları için geldiklerini belirterek karanına alanı terk ettikleri için köy dışında karantinaya alındılar.
Yetkilerin yasal olarak "hicbir kolluk görevlinin karantina altında olan insanlara izin verme yetkisinin olmadığı"nı belitirlerken Karantina alanını terk eden köy heyetiyle ilçe Kaymakamı Haluk Koç'un görüşmediği edindiğimiz bilgiler arasındaydı.
Dernek Başkanı Yeılmaz Yeni Alçaklık!

Köy muhtarı ve heyetinin karantinaya alınmasıan sert tepki gösteren Senemoğlu köylüer ve Gölelilerin yanında Senemoğlu Derneini,n eski başkanlarından Yılmaz Yeni ise kendisine ait sanal sayfada yapılanaın alçaklık olduğunu iler sürdü.

İşte Yılmaz Yeni'nin o açıklaması;

Sn cumhurbaşkanı demiyordumu muhtarlar kaymakam ve Belediye Başkan'ın üstüdür ne oldu!...Alçakliğa!. Bak, köyümüz 28 gündür karantinaya alınmıştır ancak aziz köylülerimizin sağlığını düşündüklerini Asla Düşünmiyorum köyümüze resmen yaptırım yapıyor köylülerimiz 28 gündür mağdur oldukların kaymakam Efendi'ye iletmek istemişler ancak kaymakam görüşmek istemiyor ve emir veriyor! köyümüzün muhtarı dahil 8 köylülerimi apar topar ardahan zorla götürülüp bi yurda karantinaya alıyorlar köyümüze resmen yaptırım yapıyorlar ulan alçaklar senemoğlulara asla diz çöktüremesiniz Kaymakam sen adam olsan kendin köye gidip Sn Muhtarımızla ve aziz köylülerimizle bi zat görüşmen gerekmiyormu insanlarımızın mağduriyetlerini gidermeniz gerekmiyormu tabi sen kukla sın sana bu yaptırımların yetkisini verende sende farkı yok sosyal devletçilik anlayışınız bu mu kongirelerinizde 10 binler bi araya getiriyorsunuz sorun olmuyor 8 kişi haklı olarak mağduriyetlerini Efendi'ye iletmek isteyince sorun oluyor kamuoyunu vicdanına birakiyorum yılmaz yeni olarak canım köyüme ve aziz köylülerime fedadir haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır! ... (vatandaşına zülüm eden kaymakam istemiyorum Güzel ilçemde!...

Göle'de Bir Köy Daha Karantimaya Alındı!

Öte yandan Göle Hıfzıssıhha Kurulu Kaymakam HALUK KOÇ’un başkanlığında 06.04.2021 tarihinde toplanarak aşağıdaki karar aldığını açıklandı;

Açıklama şöyle; 1- İlçemiz Göle Yavuzlar Köyünde Covid-19 pozitif vaka sayısında meydana gelen artış nedeniyle 06.04.2021 tarih ve 15.00 saat itibari ile 10 (on) gün süreyle karantina altına alınmasına,​ Yukarıda madde halinde yazılı olan karara uymayan kişiler Umumi Hıfzıssıhha kanununun 282 inci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına Oy birliği ile karar verilmiştir.' denildi.

Çift Başlı Kartal..

Avrasya bölgesinde pek çok farklı kültür tarafından benimsenmiş tarihsel bir figür olan ve bugün benim de benimsediğim serçe sembolü takımının rakibininde, logosu olan Kartal'ı anlatmak nereden çıktı derseniz, memleketim Ardahan'da sayıları bolca olan kargaların dansını “Kuşların gösterisi...” başlığıyla yapılan bir haberin, uzun süredir bekleyen bir yazım için beynime not ettiğimi hatırlıyorum.

Ve günümüzde Arnavutluk, Karadağ ve Sırbistan devletlerinin resmi bayrağında ve birçok ülkede hala bazı kentlerin ve kimi kuruluşların, armalarında ve amblemlerinde bulunan çift başlı kartalın Türklerin olduğu gibi, Kürtlerin kültüründe de geniş yer aldığını da görürken, Kartalın bana da ne kadar uyduğunuda hesaplamadım da değil.
Çünkü yerel ağızla basma denen, yani hayvan gübresi başta olmak üzere, dere yatakları gibi mahalle içlerinde ki çöplükleri kendilerine yiyecek merkezi seçtikleri için, kentin başından ayrılmayan Kargaların leş bulmuşcasına saldırdıkları gölgenin kanatlarında değil, estirdiği, estireceği rüzgarından bile korktukları, Kartal'ı tez unuttuklarını görüyorum şu birkaç gündür.
Ve gördüklerinin Karga olduklarını düşünüp, hesaplamayanların saf, saf, “Kuşların gösterisi...” başlıklarıyla haberler yaparlarken, kargaların büyük bölümünün değil, Kartal'ın kendisine leşine ve kanadına bile yaklaşamadıkları ve en çok sevdiklerinin de b...klu dereler, çöplükler olduğunu da anlamazlar...


Evet, daha açıkçası Ardahan başta olmak üzere, Ardahan gibi çokta temiz olmayan kent merkezlerine sahip alanlarda, basmaların bol olduğu köylerde ve b...klu derelerde çokça görünen Kargaların da bugünlerde unuttukları Kartal'ın ilginç olan noktalardan birisinin de şu olduğu anlıyordum, çift başlı Kartal'ı araştırıp, anlamaya çalışırken...
Ve KartaI'ı gagalamaya cesaret eden tek kuşun Karga olduğunu da öğreniyordum, küçük araştırmamda..
Bu araştırmamda Karga'nın çok agresif bir kuş olduğunu ve en çokta Kartal'a kızdığını, bu nedenle sıkça Kartalın üstüne konduğunu ve hızla boynunu ısırdığını da öğreniyordum.
Ancak Kartal'ın Karga veya Kargalara hiç yanıt vermediğini, savaşmadığını, boşuna zaman veya enerji israf etmediğini ve karganın sırtına binip, kendisini ısırmaya başladığında, sadece kanatlarını daha da çok açar, çırpar ve göklerde yükselmeye başlar. Uçuş ne kadar yüksekse, Karganın nefes alması o kadar zorlaşır ve Karga oksijen eksikliği yaşadığında geberip, yemlendiği çöplüğe leş gibi düşüyormuş..
Yani kısacası; B...klu alanları çok seven ve oralarda doyduklarını zanneden Kargalarla vakit kayıp etmeyi bırakınız. Sadece onları yükseklerinize götürün ve yolunuza devam edin diyen akıl adamları birde, “Kartallar hep yüksek uçar...”derler...
Ha bu arada yazımın asıl konusuna gelecek olursak eğer, çift başlı Kartal olmakta ayrı ve zor bir dünya olduğunu daha iyi anlıyorum, Kartalın Kargalarla uğraşmayıp, yükseldikçe yaklaştığı güneşin sarılarında kendisine yeni bir dünya kurma hesabını yaptığını anlıyordum, “acaba Kartal'ın özellikleri bende de var mı?'”diye düşünmek için yazımı bitirmeye, çöplüğe konan Kargalarla uğraşmaktan vazgeçmeye karar verirken...

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle.. 

ariv haber 19/02/2017 tarihli haberer/yorum
Senemoğlu Derneği
Bugün Ekranda Olacaklar..
Gazeteci Fakir Yılmaz'ın Yaşam TV adlı televziyon kanalında her pazartesi günleri hazırlayıp, saat 17.00 ila 19.00 arasında canlı olarak sunduğu 'Hayata Dair' adlı televziyon programının bugünkü konuğu bir dernek olacak.

Gazetecinin Bugünkü Konuğu Senemoğlu Köyü Derneği Olacak..

Göle Senemoğlu Köyü Derneğinin Başkanı ve yöneticilerinin konuk olması beklenen programda Ardahalı sanatçı Uğur Yeni güzel sesi ile renk katacak.

*GAzETECİ’NİN BU HAFTAKİ KONUKLAR GÖLELİLER OLACAK::
Senemoğlu Köyü Derneğini ve Göleli Sanatcıyı konuk edecek olan Gazeteci Fakir Yılmaz Yaşam TV’de ki programlarına devam ediyor.

**Gazeteci konuk etmeye devam ediyor..

Önümüzdeki günlerde Gala TV adlı kanalda da sözleşme imzalaması beklenen Gazeteci Fakir Yılmaz'ın hazırlayıp, canlı olarak sunduğu ve her hafta pazartesi günleri saat 17.00 ila 19.00 arasında yayınlanan 'Hayata Dair' adlı programın bu haftaki konukları belli oldu.
**Fox'tan sonra Yurt Gazetesinin Üst-düzey Yöneticisi Konuk Oldu.

Yurt Gazetesini çıkaran Yurt Grubunun Başkan Vekili Gazeteci/Siyasetçi Metin Işık'ın yanı sıra  Ardahanlı genç sanatçı Umut Polat sazı ve türküleri ile renk kattı.
Daha önce Fox TV Haber ve Spor Müdürü Doğan Şentürk'ün yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, İYGAD Başkanı Mehmet Mert gibi gazetecinin yanı sıra birçok Ardahanlı işadamı ve sanatçının katıldığı ve Uydu, Dijitürk, D-smart ve İnternetten yayınlanan Yaşam TV'de canlı olarak yayınlanan 'Hayata Dair' adlı program her pazartesi günleri saat 17.00 ila 19.00 arasında yayınlanmakta.

**Geçtiğimiz Haftanın Konukları da Reyting Yaptı..

Her hafta başı pazartesi günleri canlı olarak yayınlanan ve gazeteci Fakir Yılmaz'ın hazırlayıp, sunduğu 'Hayata Dair' adlı program geçtiğimiz hafta da reyting yaptı.
Aynı zamanda Şişli Ardahan İl Derneği Başkan Yardımcısı olan Mali Müşavir Deniz Aydemir ve İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği Başkanı Gazeteci Mehmet Mert'in geçtiğimiz hafta katıldığı ve Levent Değirmenci ile Saim Çapan'ın sazı ve türküleri ile renk kattığı Hayata Dair' adlı program geride kalan programlar gibi reyting yaptı.

**Gazeteci Ardahan’ı Ekranlara Taşıyor..

30 Yıla yaklaşan yerel gazetecilik mesleğinin yanı sıra Habertürk, Akşam, Birgün ve Taraf gibi bir çok gazetenin ulusal muhabirliğini de yapan Gazeteci Fakir Yılmaz geçen yıl başladığı televziyon programcılığına yeniden başladı.

**SİZİ DE BU AKŞAM SAAT17.00'DA EKRAN BAŞINA BEKLİYORUZ..

Geçen yıl Seymen TV’de televziyon programcılığına başlayan Gazeteci Fakir Yılmaz yeni sezona Yaşam TV’de başladı.
Uydu, Digicom ve D-Smar’ta yayın yapan Yaşam TV adlı televziyonda yeni yayın dönemine hızla giren Gazeteci’nin bugünkü konukları ve konusu yine Ardahan olacak.

Aynı zamanda Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Merkezi İstanbul Şişli’de bulunan Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı da olan Gazeteci Fakir Yılmaz’ın en son konuğu Ardahanlı İşadamı Halis Köroğlu’ydu.
Ardahanlı Şair Yusufi ile birlikte ‘Hayata Dair’ adlı progamı sunan Gazeteci’nin ana konusu Ardahanlı İşadamları ve Ardahanlı işadamlarının Ardahan’a yönelik düşüncelerini Yaşam Tv Aracılığı ile tüm dünyaya aktarıyor.
Başta Ardahan kamuoyunda olmak üzere tüm kamuoyuna Ardahan’ın adını duyurma çabası içinde olan Gazeteci Fakir Yılmaz bir yanda da Ardahan’ın var olan sorunlarını dile getiryor.
**ARDA/FED FOX TV'DE TOPLANDI..

**05/12/2015 Tarihili Haber..

Aynı zamanda Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Gazeteci Fakir Yılmaz'ın İstanbul Ardahanlılar Federasyonu Başkanlığına gelmesi ardından hareketli günler yaşayan ARDA/FED'in yöneticileri ülkenin önemli televizyon kanallarından olan FOX TV Genel Yayın Yönetmenliğini yapan Ardahanlı gazeteci meslektaşımız Doğan Şentürk'ü FOX TV'de ziyaret etti.

**ŞENTÜRK: ARDAHANLILARIN DATASI ÇIKARILMALI!
 
Ardahan Dernekler Federasyonu Yöneticilerinin ziyaret ettiği Ardahanlı FOX TV Genel Yayın Yöneticisi Doğan Şentürk kendisini ziyaret eden hemşehrilerini FOX TV'nin Üst-düzey Yöneticileri ve Habercilerinin toplandığı toplantı masasın da karşıladı.
 
'ARDA/FED'in kendisini ziyaretinde duyduğu memnuniyeti dile getirdiği görüşmede, meslektaşı Fakir Yılmaz'ın ARDA/FED'in başına getirilmesinin doğru bir karar olduğuna inananlardanım. Daha önceki yöneticilerin çok değerli çalışmalarını bir adım götüreceğine olan inancımla Fakir Yılmaz ve ekibine başarılar diliyorum' diyen Doğan Şentürk, 'Ardahanlıların o çok istediği güçlü birlikteliğin bölünerek, irili, ufaklı dernekler kurmakla değil, iyi niyetle kurulan Ardahan Dernekler Federasyonun çatısı altnda bir araya gelmekten geçtiğini unutulmamasını isteyerek, bunun içinde öncelikte etkili, yetkili Ardahanlılardan başlayarak tüm Ardahanlılara bir telefonla ulaşılacak geniş çaplı bir dataya ihtiyaç duyulduğunu, Fakir Yılmaz ve ekibinin ilk iş olarak bu önemli çalışmayı başlatmasını umuyorum.'dedi.
 
**HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR..
 
Ardahan Dernekler Federasyonunun çalışmalarını yakından takip eden bir Ardahanlı olarak kendisine verilen her göreve hazır olduğunu belirten FOX TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk meslektaşım, Fakir Yılmaz'ın Başkan Yardımcısı olduğu dönemde de kendisini ziyaret eden ARDA/FED yöneticileri ile yapılan görüşme adından gerek İstanbul'da yapılan etkinliklere kamera ve ekip gönderilmesi, gerekse imkan buldukça yapılan etkinlikler katılmam, gerek İsmail Kahraman'ın sunduğu 'Çalar Saat' adlı Türkiye'nin en çok izlenen sabah haberleri program ekibiyle Ardahan Kalesinde 3 saatlik bir canlı yayınla gerçekleştirilmesi gibi önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Bunu yaparken de; gerek ARDA/FED'in çabalarına destek, gerekirse hala havasını, suyunu özlediğim, okulumu, iş yerimizi, evimizi, arkadaşlarımı hatırlarken büyük haz duyduğum ökkuşağı bile farklı olan sınır kentim, serhat memleketim Ardahan için yaptım, yapmaya da her zaman hazırım.' dedi.
 
Her Ardahanlının üzerine düşeni yapması halinde önce Ardahan, sonra Ardahanlı, ardından ülkemizin kazanacağının bilinmesini isteyen Şentürk, 'Bugün beni ziyarete gelen ve destek isteyen ARDA/FED'in gönüllerine teşekkür ederken, başta Ardahan Dernekler Federasyonu çatısı altında bir an önce birleşmelerini arzuladığım Ardahan Derneklerini, siyasileri, iş adamlarını, üst düzey yöneticilerini, Ardahanlıyım diyen herkesi ARDA/FED' yardımcı olup, katkı sunmaları gerekir. Ve bunun için herkesin üzerine düşen görevi yapmasını umuyorum' dedi.
 
**YILMAZ: BİZ KÖPRÜYÜZ..
 
Yönetici arkadaşları, ARDA/FED Başkan Vekili Ardahanlı İşadamı Mahmut Şenel, ARDA/FED Başkan Yardımcısı ve İstanbul Sulakyurt (Sarzep) Köyü Dernek Başkanı Yener Bayrakçı, Damal Dernek Başkanı Ünsal Erbudak ve Başkan Yadımcısı, Ardahanlı Öztürk Çınar, Türk Ulaşım-Sen İstanbul Şube Başkanı ve ARDA/FED'e üye olan Sulakyurt Dernek Yöneticileri ile Gazeteci/Televizyoncu Meslektaşı Doğan Şentürk'ü ziyaret eden İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Fakir Yılmaz ise bu önemli ziyarette yapığı açıklamada , Doğan Şentürk gibi önemli değerlere sahip Ardahan'ın gelişmesi, Ardahanlıların bir adım daha ileri gitmesi için adeta bir köprü olduklarını herkesin bilinmesini istediklerini, burada ki amaçlarının egolarını tatmin etmek, birleri bizlere 'başkan' desin diye değil, söz de değil, hiç bir menfaat beklemeden gerçek anlamda birer Ardahan sevdalısı olarak her Ardahanlıyım diyenden de o çok arzuladığımız ama hep sözde kalan ciddi bir Ardahan birlikteliği için buradayız. Bu nedenle öncelikle hala ARDA/FED'in çatısı altında olmayan derneklere bir kezde burada, ülkenin en etkili televziyon kanalının toplantı masasında 'Gelin birleşelim' diyor ve gazeteci meslektaşım Doğan Şentürk bey gibi başarılı, ülkemin gidişatına yön veren onlarca Ardahanlılardan da en azından bizler kadar azim ve istek, destek bekliyoruz' dedi.
Bu iş zor gibi mi?
 
  Selmi Yılmaz Kadınca
selminazo@hotmai.com
Türkiye'nin birinci gündemi referandumda sonucun ne olacağını merak eden her kes gördüğü ilk kişiye sorduğu, 'Evet mi çıkar?' yoksa 'Hayır mı?' sorusunun olduğu şu günlerde gittikçe netleşmeye başlayan duruma baktığımızda saray ve hükumetin sandığı gibi hiçte kolay olmayacak gibi?
Son 15 Yıldır geleneksel hale gelen 'Toplu Açılışlar' adı altında başlayan gayri resmi mitingler ile durumu kurtarmaya çalıştığı da gözlenen saray ve hükumetin de, bu işin bir hayli zor olduğunu görmeye başladığını ve moralinin hiçte sanıldığı kadar iyi olmadığını da gördüğümüz şu günlerde yeni bir çıkışa ihtiyaç duyulduğu da diğer bir gerçek..
İçinde bir çok Fethullahçısının olduğu AKP'nin il ve ilçe teşkilatlarının yanı sıra elinde tuttuğu belediyelerinde yarı yarıya bölündüğünü çaktırmayan iktidar yakasının bu yönde ki açığı bürokratların gözden, basından, medyadan yani dünyadan uzak köy, kasaba, ilçelerde düzenlediği muhtar toplantıları ile kapatmaya çalıştığını da izlediğimiz şu günlerde bu işin bir hayli zor olduğunu belirtmek gerekir..
Çünkü başkan cumhurbaşkanı, reise, evetçi hükümete en büyük darbenin hala birer canlı hücre halinde olan ve Sancaktepe ilçesinde ki belediye de olduğu gibi bir çok belediye de ki gizli hayırcı fetocunun olduğunu da ben değil, hükümetin kanadında bulunmasa da oy verenlerce deklere edilmeye çalışıldığı de bir gerçektir.
Referandum sonrası temizleyeceği açık açık söylenen hükümetin referandumda başarılı ile çıkması halinde sıranın kendilerine geleceğini hesaplayan iktidarın içindeki fetocuların hayırın çıkması için duadan vazgeçip, bu yönde hücre çalışması yaptığını da görürken CHP'nin de bu kez çok akıllı bir yol izleyip, işi ulusal bir sorun haline getirdiğini ve bundan da bir hayli hayırcı bulduğu da bir diğer gerçek olarak karşımıza çıkmakta..
Milliyetçi kesim dahil, ulusalçı ve AKP'ye oy veren bir kesimin birlikte ciddi bir direniş gösterdiği de görülen şu günlerde işi hiçte iyi olmayan iktidar kanadının bugünden sonra ne yapacağını merak ederken evet çıkarsa tek adam döneminin başlayacağı ileri sürülen makamın başında bulunan Erdoğan'ında Bursa'da yapılacak olan toplu açılış programını iptal ettiğini de öğreniyor ve bunu da hayıra yorumluyoruz..
 Kaynak: ARDAHAN FEDERASYONU

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 24289 defa okunmuştur.

YORUMLAR
2 Yorum

Birbey
25-11-2016 12:52:00

Yazıklar olsun ardahanı bu hale getirenlere 7 ile havaalanı var ardahana yok bir daha asla akp ye oy vermiycem

gokhan gulturk
22-11-2016 06:29:00

ayni sokakta yillarca oturdugu yillarca oynadigi hatta ayagini bile kirdigi arkadasini tanimayan dogan senturk simdi ardahanlilar biraraya glesin datasini cikaralim diyor ,,yesinler,,sen datani degil hatani duzelt once,,

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI