Bugun...


DEPREM DÜN MESAJLARLA HATIRLATILDI.. **RAY'DA VAR, TREN DE GEÇİYOR AMA TRENİN DURACAĞI BİR DURAK YOK!
GAZETECİLER BUGÜN SAAT 14.00'DA bir gün sizin de konuk olacağınız TEMPO TV'DE OLACAKLAR.. İki yıla yakın bir zamanda kesintisiz olarak sunulan GAZETECVLERLE GÜNDEM bugün saat 14.00'da TEMPO TV'de.. Baba, Kız gazetecilerin hazırlayıp, TEMPO TV'de canlı olarak sundukları GAZETECİLERLE GÜNDEM adlı bugünkü konuğu yeni klipini çıkaran sanatçı Azbey olacak. Saat: 14.00'da TEMPO TV ekranlarına davet eden Gazeteciler ülke ve dünya gündemini de masaya yatıracaklar.

DEPREM DÜN MESAJLARLA HATIRLATILDI.. **RAY'DA VAR, TREN DE GEÇİYOR AMA TRENİN DURACAĞI BİR DURAK YOK!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma YHılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her pazar günleri saat: 14.00'da TEMPO TV'de Sundukları Canlı Yayın Programı

Her Pazar günü saat:14.00'da 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

Başta Ardahan'ı tanıtıyoruz deyip, Ardahan kaşarı, balı olmayan ürünlerle stand açanlar ve nerede doğduğunu bilmedikleri Kura Nehri gibi kentin simgesinin ne olduğunu bilmeyen organizatörlerden aldıkları paralar uğruna tanıtım günlerini semt pazarlarına kadar düşürenler olmak üzere oturdukları masa başında klavye kahramanlığı yaparak, 'Doğu Expresinin son durağı olsun, Ardahan'a tren gelsin' diyerek kampanyalar açan, mesajlar atanların görüp, bilmediği tren rayları da var, üzerinden trenlerde gelip, geçiyor.

Orta Asya'dan kalkıp, Kafkaslara kadar uzanan Kars-Tiflis-Bakü Demiryolunun geçtiği Ardahan'ın Çıldır İlçesinin sınırları içinde bulunan Çıldır Gölünün yanı başına kadar gelen tren rayları ve üzerinden trenlerin gelip, geçtiğinden bihaber sözüm ona Ardahan sevdalıları ve Ardahanlıların sınırları içine kadar uzamasını istedikleri Doğu Expresi'nin durması için istedikleri istasyonda da hala bir haber yok.

DİKKAT!!! 'Deprem mi, savaş mı çıktı?!'

demeyin tatbikat olacak!

Başta kentsel dönüşüm olmak üzere depremden depreme gündeme gelen ama kısa sürede unutulan depremi hatırlatacak olan sirenlere dikkat.
Bugün 12 Kasım saat 18.57’de ülkece tatbikat yapacağız. Radyo ve televizyonlar anons geçecek, telefonlarınıza uyarı gelecek.
Düzce Depremi'nin yıldönümü olan 12 Kasım'da ülke genelinde yapılacak tatbikat sırasında 'Çök-kapan-tutun' denilerek çalacak olan sirenlere dikkat.
Bu çerçevede Ardahan AFAD'da Ardahan Öğretmen Evi ile boşaltılan Tugay'ın bulunduğu sahada açtığı sergi ile deprem esnasında kullanılan malzemeleri ve yapılacakları anlatacaklar.

Memleket Güllük, Gülistanlık..

Başkanı 657'ye tabi memurlara hakaret ettiği gerekçesiyle siyaset yasağı dahil cezalandırılması istenen İstanbul belediye seçimleri gibi 'seni başkan yaptırmayacağız' diyen HDP kazandı diye İki seçimin üst üste getirildiği 2015 seçimlerinden bugüne baktığımızda yani yarısının seçim tartışmaları yarısının pandemiyle, tümü ise ekonomik krizle geçen 2022 yılını da geride bırakmaya az kaldığını görmekteyiz.
Ve Türkiye’nin Kafkasya'ya açılan iki gümrük kapısına sahip Ardahan’da hastanenin her gün şikayet edilmesi, hayvan hastalıklarının her geçen gün yayılmasına karşın meydanların açık tutulması, başta yüksek kesimlere olmak üzere kar yağışının başlamasına rağmen, 20 yıldır bir türlü bitirelemeyen Göle yolu gibi Çıldır ve diğer yolların soğukların başladığı şu günlerde asfaltlamaya devam edilmesi bunca boş geçen yıllar gibi çok önemli şeyler değil sanki..
Zira başta Ardahan ve Hanak Belediye Başkanları olmak üzere yerel yöneticilerinin makamlarında bulunmadığı memleketimde sorun yokmuş gibi sanalda ve yalaka takımları aracılığıyla herşeyi güllük, gülistanlık göstermek isteyenlerin derdi bu yılda yapılmayan Ardahan kent içindeki yollar, kaldırımlar, parklar, bahçeler değil, yapılmaya başlanıp 5 yılda ancak 478 metre kazılan ve bu gidişle 50 yılda bitmeyecği  söylenen Posof/Ulgar, tünelinin yanında Şavşat/Sahara, Çıldır/Mozoret Tünelleri ise hiç değil onların derdi ‘Ben kazandım, sen kaybettin’ diyerek bu dert ve sorunları hatırlatanları susturmaktır..


İl Başkanı ile Îlçe Başkanı ve yönetiminin aralarının olmadığı HDP eş Başkanı Pervin Buldan'ın seçim öncesi geldiği, MHP'nin yeni İl Başkanını görevden aldırdığı İlçe Başkanlarının yerine yenilerini bulamadığı bu yetmezmiş gibi komşu kent Kars'ta MHP İl Teşkilatının toplu istifa ettiği memleketimde sus pus olmuş bir muhalefetin yokluğu yetmezmiş gibi elektrik, su, tabela, vergi borçlarını toplama derdine düşen belediyelerin siftah yapmadan kepenk kapatanları umursamadığı bir kentte gazeteciler de, ajanslar da bugün hala devam eden göç dolayısıyla nüfusun 95 binin altına düşmesine rağmen gözlerine taktıkları pembe gözlüklerle her şeyi güllük, gülistanlık göstermeye devam ederler..
'Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın' düşüncesiyle yaşananları görmezden gelenlerin birikmesine neden olduğu onca sorunun altında ezildiklerinin farkına varmadan oluşturulan güllük, gülüstanlık algısıyla yaşar giderler. Akşam saat 19.00’da  cadde ve sokaklarda kimsenin  kalmadığı Ardahan’da..
Üniversitenin kendi kampında, diğer kurumların kendi havasında günü kurtarma hesapları ile resmi daireleri açıp kapattığı Ardahan’da var olan ama görülmek istemeyenlerle bir yılı daha geri de bırakıyoruz..
Kısacası; her şeyin güllük, gülistanlık olduğunu sanıp, hiç bir şeyin güllük, gülistanlık olmadığını anlamadan..

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

arşiv haber 26/01/2016 tarihli haber

Atalay Irak’ta Endonezya Ödülü Aldı
İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamentolar Birliği Başkanı ve Uluslararası Siyasi ve Hukuki İşler Komisyonu üyesi olarak ülkeyi temsilen gittiği Irak'ta; çeşitli ülke heyetleri ile toplantılar yaparak görüşmelerde bulundu.

İslam dünyasın da ki savaşların durdurulması ve bölgeye Barışın gelmesi için yoğun çaba harcayan Atalay;''Ilim, düşünce, sanat, ilahiyat, felsefe, edebiyat ve hukuk gibi temel alanlarda 9 yy'dan 13 yy'la kadar Dünyanın ''Işık ve Kültür Başkent'i'' ünvanına layık görülmüş,güzelim Bağdat şimdi Güvenlik Duvarlarıyla örülü korkunun işgalinde kalmışlığın hüznünü yaşıyor. İmam Azam, Musa Kazım, Abdülkadir Geylâni, Rabıatü'l Adevi, Cüneydi Bağdâdi gibi büyük zatların türbelerini ziyaret etmek istedik ama güvenlik sebebiyle üç gündür izin alamıyoruz.''diyerek savaşın insanın yaşama hakkının üzerindeki vahşet ile geçmişte insan oğlunun emek ederek Tarıhe bıraktıkları kültür mirasının savaşlarla nasıl yok edilerek duvarlarla çevrili yasak alanlar olmasına tepki gösterdi.
Üç gün süren Uluslararası Siyasi ve Hukuki İşler Komisyonu süren yorucu bir programı tamamlayan Atalay; Endonezya Meclis Başkan Vekili ve Heyeti ile bir toplantı yaptı.
Endonezya Meclis Başkan Vekili ve Heyeti Barışa sunduğu katkı ve çabalarından dolayı ülkesi adına Atalay'a bir de plaket verdiler.
Kaynak: Ardahan'dan Siyaset Haberleri

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 2408 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI