Bugun...


BAKAN DOĞALGAZ BEKLEYEN HANAK'TA ÜŞÜDÜ!
BÜYÜK BİR ŞAŞATAYLA AÇILAN ANCAK DOĞALGAZ ŞEBEKESİNİN OLMADIĞI İÇİN BİR ÇOK FRMA ÇALIŞANININ ÜŞÜDÜĞÜ ARDAHAN'I ZİYARET EDEN ENERJİ BAKANI VE BERABERİNDE Kİ HEYET HAVALARIN SOĞUDUĞU KENTTE ÇOK ÜŞÜDÜ. ARDAHAN'I ZİYARET EDEN VE DOĞALGAZ BEKLEYEN POSOF VE DAMAL GİBİ HANAK'TA BOTAŞ'IN KOMPRESÖR İSTASYONUNU ZİYARET EDEN ENERJİ BAKANI VE AK PARTİLİ VEKİLLER İLE HEYETİN SIKI SIKYA GİDİKLERİ PALOTLARA RAĞMEN BİR HAYLİ ÜŞÜDÜKLERİ DİKKAT ÇEKTİ.

BAKAN DOĞALGAZ BEKLEYEN HANAK'TA ÜŞÜDÜ!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma YHılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her pazar günleri saat: 14.00'da TEMPO TV'de Sundukları Canlı Yayın Programı

Her Pazar günü saat:14.00'da 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ardahan'da bazı ziyaretlerde bulundu.

Bakan Dönmez, Hanak ilçesinde BOTAŞ'a ait Hanak Kompresör İstasyonu'nda incelemelerde bulunduktan sonra Valiliği ziyaret etti.

Şeref Defteri'ni imzalayan Dönmez, Vali Hüseyin Öner ile bir süre görüşerek kentteki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kongre Caddesi'nde esnaf ziyareti yapıp vatandaşlarla bir süre sohbet eden Dönmez, Ardahan Üniversitesi Aşık Şenlik Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Ardahan Enerji Koordinasyon Toplantısı"na da katıldı.

BAŞKANIN DOSYASINI GERİ Mİ VERDİ?

Basına kapalı gerçekleşen toplantıya, Vali Öner, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, AK Parti Ardahan İl Başkanı Kaan Koç ve ilgililer katıldı.

BAKAN VE AK PARTİLİ VEKİLLER ERDOĞAN'IN FOTOĞRAFININ GÖLGESİNDE ARDAHAN'I ZİYARET
EDECEKLER!..
DOĞALGAZ ENERJİSİNİN İLÇELERİNİ ISITAMADIĞI ARDAHAN'A ENERJİ BAKANI GELECEK! Kafkaslardan gelip, Ardahan'dan Türkiye'ye girdikten sonra ülkenin geneline ve Avrupa'ya kadar uzanan Bakü-Tiflis-Ceyhan ve Tanap Boru Hatlarının geçtiği ama bu boru hatlarının ilk giriş yaptığı Posof, ardından Damal ve Doğalgaz pompa merkezinin bulunduğu Hanak'ın yanı sra Çıldır'ın doğalgaz beklediği Ardahan'a Enerji Bakanı geliyor.
Yaklaşan seçimler öncesi seçim startını veren ve aynı zamanda AK Parti Genel Başkanı olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafının süslediği davetle Ardahanlılara ziyaretlerini duyuran AK Parti Ardahan İl Başkanlığı, Enerji ve Tabi Bakanı Fatih Dönmez ve birçok AK Partili milletvekilinin "2023'e Doğru Şehir Buluşmaları" adlı program çerçevesinde Ardahan ve İlçelerini ziyaret edip, vatandaşların yanı sıra esnafları ziyaret edeceklerini duyurdu.
Enerji Bakanı ve Tabi Bakanı Fatih Dönmez'in yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Ardahan, Kars, Artvin, Gümüşhane, İstanbul Milletvekilleri ile AK Parti MKYK Üyesi ile AK Parti İl Koordinatörünün bulunduğu heyete AK Parti Ardahan İl Başkanı Kaan Koç ev sahipliği yapacak.
Ankara'da düzenlenen Türkiye Yüzyılı adlı toplantıda döner dönmez programı belli olan ziyaret öncesi bir açıklama yapan Adalet ve Kalkınma Partisi Ardahan İl Başkanı, İnşaat Mühendisi Kaan Koç Ardahan2023'eDoğru programı çerçevesinden Ardahan'ı ziyaret edecek olan Bakan ve Genel Başkan Yardımcısının da bulunduğu AK Parti Heyetinin İl Başkanlığında ki toplantı ardından kent merkezinde ve ilçelerde vatandaşların yanı sıra esnafın ziyaret edileceğini belirtti.
Bakan ve milletvekillerinin Ardahan ziyareti öncesi AK Parti Bölge Koordinatörü Muhammet Esat Nuhoğlu, AK parti Ardahan İl Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte bir araya gelen ve Şehir Buluşması Programı Öncesi İstişare Toplantısı gerçekleştirdiklerini belirten AK Parti İl Başkanı Kaan Koç Ankara'da makamında ziyaret etiği Ak Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Ali İhsan Yavuz’un da bulunduğu heyetin Ardahan ziyaretinde kendilerinin de kentte yapılan ve süren yatırımlar konunsun da bir rapor sunacaklarını da söyledi.

Başkan Erdoğan Konuşuyor..
Başlattığı barış süreci bugün birlikte hareket ettiği ileri sürülen Ergenekonların ve Paralelcilerin yüzünden tamamlayamadığına inandığımız ama her seçim öncesi ortaya attığı iddialarla yeni gerginlikler yaratan ve bu gerginlikler üzerinde yürüttüğü politikalarla 21 yıl boyunca iktidar da kalmayı başaran Recep Tayyip Erdoğan halen cumhurbaşkanı olduğunu farkına varmamış gibi..
Son olarak İstanbul’da benim gibi sigara içen gençlere çıkışan ve ‘Zabıta nerede?’ diyerek gençleri oradayken cezalandırmak isteyen Cumhurbaşkanı yaptığı konuşmalarından da ise sanki hala bir partinin genel başkanı gibi konuşuyor.
Ve sanki bunu bilerek yapıyor.

Çünkü cumhurbaşkanı da benim, başbakan da benim hatta muhalefet mi oda benim demek istiyor sanki...
Aslında başkanım, tekim benden başkası beka demek istiyor.
Ve öyle de davranıyor, davranmaya da devam ediyor ve edecek gibide..
Çünkü bugünkü aynı Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adayı ve yetmedi AK Parti'ni de Genel Başkanı ve başkanda...
Yani başkanlık sistemine geçilmeden yazdığım gibi Erdoğan artık başkandır ve Türkiye’de başkanlık sistemi başlatmıştır diye yazdığım gün gibi bugün aynılarını da yapıyor.
Barış sürecin de aracı olan HDP’ye Hain çetesi diyen ve adeta, ‘ne barışı, ne barış süreci’ deyip, adına barış süreci denen sürece nokta koyan aynı Erdoğan daha önceki seçimlerde olduğu gibi ve ‘eski demeye gerek olmayan’ partisini yeniden iktidar yapmanın peşinde...
Çünkü geri dönülemez dediği artık başkanlık sürecinin devamı peşinde ve partisinin 2023 seçimlerinde alacağı oylarla.
Peki Erdoğan’ın tüm engellemelere rağmen başkanlık sistemini beş yıldır yerleştirmeye çalışırken dün terörist dediği, vizyonlu 100 yıl Türkiye hayaline davet etmediği ama TRT'ye çıkardığı rahmetli gibi bugün de Adalet Bakanını gönderdiği bulunan ve onca söz verdiği onca beklenti içinde olanlar ne yapacak?
Bilmem ama onların olmadığı oyun da tek taraflı hele hele bunca ulusalcı faşistler, ergenekoncu ve değiştireceğim deyip, ama sanki teslim olduğu bürokrasi iktidarı oldukça tek başına başkanlık tat vermez,, 
Ve şimdiye kadar vermediği de belli derim, diyorum.
Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

arşiv haber 01.01.2016 tarihli haber/yorum

AK PARTİLİ BAKAN VE VEKİLLER ERDOĞAN'IN FOTOĞRAFININ GÖLGESİNDE ARDAHAN'I ZİYARET EDECEKELR!..Atalay Diyabakır'ı İnceleyecek..

6 yıl içinde 3. kez Ardahan Milletvekili olan Prof. Dr. Orhan Atalay'a yeni bir görev daha görevler verildi.
AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay  "12 Eylül Askeri Darbesinden Sonra Oluşturulan Diyarbakır Beş No'lu Cezaevi İnceleme Alt Komisyonu" ve "Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu" üyesi oldu.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu tarafından yapılan yazılı açıklamada, 17 Aralık günü yapılan komisyonun ikinci toplantısında 3 alt komisyon kurulmasına karar verildiği hatırlatıldı. Açıklamada, kurulan komisyonların "Mülteci Hakları Alt Komisyonu", "12 Eylül Askeri Darbesinden Sonra Oluşturulan Diyarbakır Beş No'lu Cezaevi İnceleme Alt Komisyonu" ve "Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu" olduğu belirtildi.
Açıklamada, "Mülteci Hakları Alt Komisyonu" üyeliklerinin AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Ak Parti Isparta Milletvekili Sait Yüce, AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen ve MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy'dan oluştuğu kaydedildi.

"12 Eylül Askeri Darbesinden Sonra Oluşturulan Diyarbakır Beş No'lu Cezaevi İnceleme Alt Komisyonu" üyeleri ise AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal, AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar ve HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran oldu.
"Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu" üyeliklerinde ise AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal, AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli, AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, HDP Muş Milletvekili Burcu Çelik Özkan, MHP İstanbul Milletvekili Atilla Kaya isimleri yer aldı.
Açıklamada, alt komisyonun önümüzdeki günlerde bir araya gelerek başkanları ve çalışma takvimleri ile yöntemini belirleyeceği vurgulanarak, yapılan alt komisyon çalışmalarının ardından hazırlanan raporların İnsan Haklarını İnceleme Komisyonuna sunulacağı kaydedildi.
Açıklamada şöyle devam edildi:
"İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde daha önce de mülteciler ile hükümlü ve tutuklularla ilgili incelemeler yapılmış, yasal altyapıya ve uygulamalara ilişkin tespit ve önerileri içeren raporlar yayınlanmıştır. Ancak her iki konunun da güncelliğini koruması ve acil çözüm bekleyen sorun alanları içermesi sebebiyle Komisyon önceliği bu konulara vermiştir. 12 Eylül askeri darbesinden sonra Diyarbakır Beş No'lu Cezaevinde gerçekleşen bütün uygulamaların ve siyasi sonuçlarının incelenmesinin ise, ülkemizin geçmişle yüzleşme politikalarına ve bugün en çok arzu edilen siyasi normalleşmeye katkı sağlaması ve insan hakları mücadelesini zenginleştirmesi beklenmektedir. Komisyonumuza sunulan diğer alt komisyon önergeleri gelecek toplantılarda görüşülecek ve karara bağlanacaktır."

Bilindiğimiz gibi geçtiğimi dönemler de aldığı görevleri bu dönemde üstlenen AK Parti Ardahan Milletvekili  Prof.Dr.Orhan Atalay Yeniden TBMM İslam Ülkeleri Parlamenterler Meclisi Başkanı, TBMM Milli Eğitim Komisyonu Üyeliği ve AK Parti Meclis Divan Kurulu Üyeliğine seçilmişti.
Kaynak: Ardahan'dan Siyaset Haberleri

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 4038 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI