Reklam
Bugun...


ARDAHAN'DAN EN SON HABERLER İÇİN tıkLA..ATALAY MI, KARACA MI ETKİLİ OLACAK?!
ARDAHAN'DA MART AYINDA 18 KAZA YAŞANDI!.., RUHSATSIZ SİLAHLAR ELE GEÇİRİLDİ!. , ARDAHAN'DA KÖPEK SAYISI ARTTI!.., ARDAHAN'DA MART AYINDA 18 KAZA YAŞANDI!.., RÜZGAR VE HORTUM ARDAHAN'DA ÇATI UÇURDU!.., Posof için Acele Kamulaştırma Kararı..., CORONA KUMARCILARI YAKALANDI!.. GÖL AĞBUNDAN KORUNACAK!.. ARDAHANLI ÇÖPÇÜLER KRALI MANŞETTE!.. TRAFODA YANGIN!.. ARDAHAN'DA BİR KÖY DAHA KARANTİNAYA ALINDI!.AK PARTİ YERELİ ONDAN SORULACAK..

ARDAHAN'DAN EN SON HABERLER İÇİN tıkLA..ATALAY MI, KARACA MI ETKİLİ OLACAK?!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Cumartesi Günü Saat: 17.45'de de TEMPO TV'de Programa Başlıyor..

Her Cumartesi günü saat:16.00'da 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
ATALAY MI, KARACA MI ETKİLİ OLACAK?!
Yaklaşan yeni bir seçim öncesi siyasi hesap ve planlar içinde oldukları görülen Ardahanlı siyasilerin üstü kapalı yarışları genel merkezler düzeyinde sürüyor.
CHP Ardahan'da yaşanan parti içi yarışların yerelde olduğu gözlendiği, HDP'de, MHP'de, İYİ Partide ses çıkmadığı görülen Ardahan siyasi arenasında en dikkat çeken yarış Korkmaz Karaca ile Orhan Atalay arasında olduğu dikkatlerde kaçmıyor.
Biri Cumhurbaşkanı Başdanışmanlardan, diğer milletvekili olan bu iki isimin bugüne kadar bir araya gelmedikleri görülürken, her iki isminde içinde oldukları AK Parti'nin genel merkez düzeyinde daha etkili olma yarışı içinde oldukları son iki kararla daha netleşti.
Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi olan Ardahanlı Korkmaz Karaca, bu görevinin yanı sıra AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı olarak sürdüreceği ilan edilmesi hemen ardından, 4 dönemdir AK Parti Ardahan Milletvekilliği yapan Prof. Dr. Orhan Atalay'ında zaten yürüttüğü AK Parti Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı olarak, tekrardan atandığını ilan etmesi oldu.
Cumhurbaşkanından Posof için Acele Kamulaştırma Kararı...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlandı. Cumhurbaşkanı kararlarına göre Ardahan'ın Posof ilçesi Merkez Mahallesi sınırları içerisinde yer alan 143 ada, 10 parsel numaralı taşınmazın, ilçenin ihtiyacı olan Atık Su Arıtma Tesisinin yapımı amacıyla Posof Belediye Başkanlığınca acele kamulaştırılmasına karar verildi.
ARDAHAN'DA MART AYINDA 18 KAZA YAŞANDI!..
Ardahan'ın da içinde olduğu Doğu Anadolu Bölgesindeki 15 ilde 2021 Mart ayında en çok trafik kazası 243 ile Erzurum 'da en az ise 17 ile Tunceli'de meydana geldi.
Trafik istatistik bülteni 2021 mart sonuçlarına göre trafik kazalarının illere göre dağılımı açıklandı.
Ardahan'da toplam 18 trafik kazası meydana geldi. Bunlardan 8'i yaralamalı, 10'u maddi hasarlı. Meydana gelen kazalarda 18 kişi yaralandı.
RÜZGAR VE HORTUM ARDAHAN'DA ÇATI UÇURDU!..
Ardahan'da şiddetli rüzgâr hayatı olumsuz etkiledi. Kent merkezine bağlı Ömerağa, Otbiçen ve Meşedibi ile Göle ilçesinin Yavuzlar (üçkilise), Gedik, Çayırbaşı ve Esenyayla köylerinde şiddetli rüzgâr bazı ev ve ahırların çatısına zarar verdi. AFAD ekipleri, bu köylerde hasar tespit çalışması başlattı. (Lelevarginis), Çayırbaşı ve Esenyayla (Karatavuk) köylerinde şiddetli rüzgâr bazı ev ve ahırların çatısına zarar verdi. AFAD ekipleri, bu köylerde hasar tespit çalışması başlattı.
HAVA'YA DİKKAT..
Doğu Anadolu Bölgesinde Erzincan, Erzurum ve Ardahan'da aralıklı ve gök gürültülü sağanak etkili olacak.
Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmelere göre, bölgede hava parçalı ve çok bulutlu olacak. Erzincan, Erzurum ile Ardahan'da öğle saatlerinden itibaren aralıklı ve gök gürültülü sağanak görülecek.
Sıcaklıkların mevsim normallerinde seyredeceği bölgede rüzgâr, güney ve güneybatıdan orta, zaman zaman kuvvetli esecek. Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı Erzincan'da 10, Kars'ta 4, Erzurum ve Ardahan'da 5, Ağrı'da 8, Iğdır'da 16 derece kaydedildi. Gün içinde en yüksek sıcaklıkların ise Erzincan'da 25, Iğdır'da 29, Ağrı'da 23, Kars'ta 22, Erzurum'da 20 ve Ardahan'da 19 derece olması öngörülüyor.
RUHSATSIZ SİLAHLAR ELE GEÇİRİLDİ!. 
Ardahan’da 1 Ocak tarihinden bu yana düzenlenen operasyonlarda, ruhsatsız silah bulunduran 17 kişi gözaltına alındı. İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada, “İl Jandarma Komutanlığı JASAT Timleri ve Asayiş ekiplerince, 01 Ocak 2021 tarihinden bu yana Ardahan il genelinde icra edilen operasyonlar ve huzur güven uygulamaları sonucunda ruhsatsız silah bulundurduğu tespit edilen 17 kişi hakkında yasal işlem yapılmış ve ele geçirilen ruhsatsız tabancalara el konulmuştur” ifadelerine yer verildi.
ARDAHAN'DA KÖPEK SAYISI ARTTI!..
Ardahan´da başıboş sokak köpekleri sorunu içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı. Başta Kongre caddesine yayılan başıboş köpek sürüsü görenleri hayrete düşürdü.
Hayvan Barınağından kaçtıkları veya özellikle bırakıldıkları sanılan köpekler sokaklarda sürüler halinde dolaşıyor.
Vatandaşlar giderek büyüyen soruna Ardahan belediyesi ilgili ekiplerinin çare bulmasını istediler. Foto: ŞENOL KİRMAN
Ardahanlı Korkmaz Karaca'ya AK Parti'den de Görev..
AK Parti Kongreleri ardından gerçekleşen AK Parti Büyük Kurultayında yedekte ana yönetime giren Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi, Ardahanlı Korkmaz Karaca, bu görevinin yanı sıra AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi.
Geçen gün halası hayata göz yuman Ayten Karaca'yı kayıp eden Ardahanlı Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca, sosyal medya hesabından AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "AK Parti Genel Merkezi Yerel Yönetimler Başkanımız Sayın Mehmet Özhaseki Beyefendi’nin önermesi, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın olurları ile, Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı olarak atanmış bulunmaktayım.

Hem Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi olarak, hem de Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı olarak 7/24 var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz. Allah Mahcup etmesin" ifadelerini kullandı.

Korkmaz Karaca kimdir?  İş insanı ve profesyonel yönetici olan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca 1978 yılında İstanbul'da doğdu. Baba tarafından Ardahanlı; anne tarafından ise Rumeli Mübadili bir aileye mensuptur. İlköğrenimini Maltepe'de Feyzullah Efendi İlkokulu'nda, orta ve lise öğrenimini ise Marmara Koleji'nde tamamladı.

Üniversite eğitimine Uludağ Üniversitesi'nde Kamu Yönetimi alanında başlayan Karaca yüksek tahsilini yurt dışında iş idaresi eğitimi ile tamamladı. Lise yıllarından itibaren aktif olarak iş hayatına atılan Korkmaz Karaca birçok özel sektör kuruluşunda üst düzey yönetici olarak görev yaptı.

Gübre, hurda ve doğalgaz sektöründe uluslararası bir firma olarak faaliyet gösteren “Indagro Group”’un Türkiye Temsilciliğini yaptı. Çalık Holding, DAP Holding, Doğan Holding, Acarlar İnşaat, Sütaş A.Ş., Tahincioğlu Gayrimenkul, Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere birçok özel sektör ve kamu şirketine danışmanlık hizmeti verdi.

Sözcü Gazetesi ve İnternethaber Medya grubunda yazıları yayınlandı. 2007-2009 yılları arasında FoxTV’de İş ve Siyaset dünyasını konuk aldığı TV programları yaptı.

2010-2017 yılları arasında Deniz Baykal’ın Danışmanlığı görevinde bulundu.

Türkiye Başkanlık sistemi ile birlikte hayata geçen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulan Ekonomi Politikaları Kurulu'na 8 Ekim 2018 tarihli kararla Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi olarak atandı.

Bugüne kadar birçok televizyon programına konuk ve yorumcu olarak katılan Korkmaz Karaca iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyesi olan Korkmaz Karaca; Merve Karaca ile evli olup, İpek Karaca isimli bir kız evlada sahiptir.

ARDAHAN'DA BİR KÖY DAHA KARANTİNAYA ALINDI!.. 

Koronanın yeniden artışa geçtiği ülke genelinde ki panik devam ederken bir çok köyüCvit-19 karantinasında olan Ardahan'da bir köy daha karantinaya alındı.

Karamsar tablonun devam ettiği şu günlerde Sağlık Bakanlığı'nın 20 Nisan verilerine göre 322 bin test yapıldığı 61 bin 28 vaka belirlendiğini açıkladığı gün Ardahan merkeze bağlı Taşlıdere (Pangis) köyünüde Corona vakaları dolaysıyla karantinaya alındığı bildirildi.

20 Nisan Türkiye korona tablosu'na göre Hasta sayısı 2 bin 895 olurken Koronavirüs nedeniyle 346 kişi hayatını kaybettiği, hastalığa yakalanıp iyileşenlerin sayısı 55 bin 592 olarak belirlendiğide açıklandı.

CORONA KUMARCILARI YAKALANDI!

Öte yandan Ardahan merkeze bağlı Lehimli köyünde İçişleri bakanlığının genelgesini ihlal ederek, bir evde kart oyunu oynayan 8 kişiye 16 bin 988 TL para cezası uygulandı.Ardahan'da, hafta sonu yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerini ihlal ederek kumar oynadığı belirlenen 8 kişiye para cezası kesildi. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, il merkezine bağlı Lehimli köyünde kumar oynandığı tespit edilen bir eve operasyon düzenledi. Ekipler, kumar oynadıkları ve Kovid-19 tedbirlerine uymadıkları belirlenen 8 kişiye, 16 bin 988 lira ceza keserken, ev sahibi hakkında da "kumar oynamak için yer temin etmek" suçundan yasal işlem başlattı.

ARDAHAN'DA TRAFO YANGINI!..

Ardahan merkezde trafoda çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü. Çevrede korkuya neden olan yangın nedeniyle mahallede elektrikler kesildi.
Karagöl Mahallesi'ndeki elektrik trafosunda gece saatlerinde bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Trafodan duman yükseldiğini gören mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Alevlere müdahale eden itfaiye ekipleri yangını söndürmeye çalışırken, polis ekipleri de çevrede güvenlik önlemi aldı. Yangın yaklaşık 20 dakikalık çalışmanın ardından söndürüldü. Yangın nedeniyle Karagöl Mahallesi'nde elektrik kesintisi yaşandı. Yangın çevrede korkuya neden oldu. Elektrik dağıtım şirketi tarafından kesintinin sona ermesi için çalışma başlatıldı.

Gravatlı Çöpçü Ulusal Gazetelerde Manşette..

Gazeteci Dinçer Aktemur'un yaptığı haber ulusal gazetelerde maşet oldu. Ardahan'ın Göle ilçesinde temizlik işçisi Ensar Kerdige, günde 2 kez elbise değiştiriyor. 21 yıldır takım elbise ile cadde ve sokakları süpürüyor.

Takım elbisesini giyip kravatını takıyor. El arabasını, süpürgesini alarak işe koyuluyor. Ensar Kerdige 45 yaşında. Ardahan'ın Göle ilçesinde temizlik işçisi. Onu meslektaşlarından ayıran en büyük özelliği ise takım elbise ile çalışması.

Renkli kişiliği ile Göle halkının sevgisini kazandı

Ardahanlı çöpçüler kralı olarak adlandırılan ve 21 yıldır takım elbise ile işe giden Kerdige, babasından kalma madalyaları yakasından eksik etmiyor. Günde iki kere de elbisesini değiştiriyor. Renkli kişiliği ile Göle halkının sevgisini kazanan Kerdige, bazen de iş yerlerinden yükselen müziğin ritmine kendini kaptırıyor. 

"Çevre ne kadar temiz olursa millet de o kadar temiz olur"

İşini severek yaptığını söyleyen Kerdige, "Normalde çöpte çalıştığın zaman var ya üstü baş pis olur, bilmem ne olur. Bunu giydiğim zaman çevre temiz olur, millet yere çöp atmaz. Çevre ne kadar temiz olursa millet de o kadar temiz olur. Ben şu anda 21 senedir yapıyorum bu işi. Ama severek yapıyorum. İşimi çok seviyorum. Gece bile rüyama geliyor." diye konuştu.

Haber: Dinçet Aktemür

GÖL AĞBUNAN KORUNACAK!..

Baharın gelmesi ile tüm yüzeyi buzlarla kaplanan Ardahan'ın simgesi Çıldır Gölünün kirlenmemesi için yeni önlemler alınacağı bildirilidi.

Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Çıldır Gölü'nde son yıllarda özellikle ilkbaharda artan kirliliğin önlenmesi için harekete geçtiklerini belirterek, "Bu bir vicdanı sorumluluk. Çıldır Gölü'nü bize emanet edildiği gibi bizde gelecek kuşaklara emanet edelim." dedi.Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük ikinci gölü olan, masalsı güzelliğinin yanı sıra kışın yüzeyindeki buz kütlesinin kırılarak Eskimo usulü balıkçılık yapılan, atlı kızaklarla gezintiye çıkılan Kars-Ardahan sınırındaki Çıldır Gölü'nü kaplayan buzlar havaların ısınmasıyla çözüldü.Çevresindeki dereler ve su tahliyesini sağlamak için yapılan kanallardaki buzların erimesiyle son günlerde özellikle kıyılarında ve göle su sağlayan akarsularda çöp birikintileri oluştu.Civardaki köylerden dere ve kanallara atılan hayvan gübreleri ile hayvansal atıkların göle ulaşması yüzünden bazı kesimlerinin kirlilikten renginin değiştiği görüldü.Ardahan Valiliği, son yıllarda özellikle ilkbaharda yaşanan bu durum ve yöreye gelen piknikçilerin attığı çöplerin gölü ve çevresindeki doğayı kirletmesinin önüne geçilmesi için harekete geçti.Valilik, göl ve çevresindeki kirlilik sorununun çözümü için ilgili kurumlar ile çalışma başlatacak.

"Bu kirliliğin takipçisi olacağız"

Vali Hüseyin Öner,  Çıldır Gölü'nün Ardahan'ın en önemli değerlerinden olduğunu, bunu korumak ve genç nesillere aktarmak için gerekli çalışmanın yapılacağını söyledi.Özellikle kış turizminde çok önemli yeri olan Çıldır'ın güzelliğini korumak zorunda olduklarını vurgulayan Öner, "Çıldır, Türkiye'nin donma özelliğine sahip en büyük gölü. Bizler birçok aktiviteyi burada planlıyoruz. Tabii ki ilkbahar döneminde bu temizlik konusu daha fazla önem ifade ediyor. Ben tüm vatandaşlarımızdan, özellikle de muhtarlardan duyarlı olmalarını istiyorum. Sadece o bölgede yaşayanlar için demiyorum, günübirlik gelenlerin de böyle bir gölü korumalarını istiyorum." ifadelerini kullandı.Çıldır Gölü'ne, eriyen karların suları başta olmak üzere köylerdeki suların tahliyesi için yapılan kanallar ve akar sular aracılığıyla çok sayıda atık geldiğine dikkati çeken Öner, bunun önlenmesi gerektiğini belirtti.Öner, şunları kaydetti:"Gölümüzü korumak istiyoruz. Bu alanda yapacağımız her çalışmayla bu değerimizi korumuş olacağız. Bu bir vicdanı sorumluluk. Çıldır Gölü'nü bize emanet edildiği gibi biz de gelecek kuşaklara emanet edelim. Bunlar, her anlamda büyük değer ifade ediyor. Bu konuyla ilgili gerekli çalışmalar yapılacak. Devletin ilgili kurum ve kuruluşlarıyla hem sözlü hem de yazışmalarla bu kirliliğin takipçisi olacağız. Gayretlerimiz temiz Çıldır Gölü için."Vatandaşlardan Mahmut Güney de kirliliğin duyarsız kişilerden kaynaklandığını anlatarak, gölün herkes tarafından korunması gerektiğini söyledi.

Don lastiği

Okulu bitirdikten sonra gelip, benimle birlikte televizyon yayıncılığı yapan gazeteci meslektaşım Özlem Şeyma Yılmaz'ın gece yarısı bana gönderdiği ve mevcut iktidarın 20 yıla yaklaşan hikayesini ve bu hikâyeye konu olan ülkenin gidişatını anlatan youtube videosunu, güzel bir sofraya serilen sabah kahvaltısında izlerken, bir diğer taraftan da bol korona haberli TV’lerde sabah haberlerini izliyordum.

Bana son 20 yılı özetleyen videoyu izlerken, ülkenin nereden nereye geldiğini düşünüp, bir taraftan bir an önce sigaramı yakmak için kahvaltı lokmalarıma hız veriyor, diğer taraftan moral bozan TV’lerdeki haberleri kaçırmamaya çalışıyordum.

Çünkü Özlem Şeyma'nın mutlaka sonuna kadar izlememi istediği videoyu, diğer taraftan da bol koronalı TV haberlerini izlerken, haftanın ilk günün de gerilmeyip, güne iyi başlamak istiyordum.


Evet, bu ülkede darbeye kalkıştığı ileri sürülen fetönün, aslında darbeye Ecevit dönemin de başladığı ve bunu gerçekleştirmek için çabalarken daha iyi bir demokrasi ve Avrupa uyumlu bir ülke özlemi engeline takıldığını anladığım o videoya bakarken, bugün gelinen nokta da yeniden bir şeyler olduğunu ve bu yeni şeyin aslında 100 yıldır aynı olduğunu da anlıyordum.
Çünkü izlediğim videonun sonunda bu ülkede yaşananların bir don ve lastiği meselesinden öte bir şey olmadığını görüyor, görürken de üzülüyordum.
Ve Çetin Altan'ın “Türkiye bir don lastiğidir” sözleri ile biten videoyu da anlatılanlara bakınca birçok parti ve siyasiyi, tarihin sayfalarına gömen, büyük umutlarla iktidara gelen mevcut iktidarın da tüm çabalarına karşın başa döndürüldüğü ve bu ülkeyi başa, yani geriye  döndürenlerin, bu ülkenin ileriye gitmesini, uzamasını istemeyenler, yani ülkenin kendilerinin dediğinden öteye geçemeyeceğine inanan bürokrasi iktidarı olduğunu anlıyor, algılıyordum...
Ve bana videoyu göndereceğine yorumlayarak yazıya dökmesi gerektiğini düşündüğüm Özlem Şeyma Yılmaz'a bir taraftan teşekkür ederken, diğer taratan da ne anlatırsam, anlatayayım onun da ileriye değil aynı yerde durduğuna üzülüyordum...
Çünkü gazeteciliğin gördüğünü, izlediğini düşüncesini “bana sonuna kadar izle” demeden yazıya, habere dökmesi, gerektiğini anlamadığına, yani kısacası bu ülke misali dönüp, dolaşıp, başa geldiğine, kopan donumun lastiğine kızsam da, çevirip, çeksem de, elimdekinin don lastiği olduğunu anlamadığımı anlıyordum yeniden başa dönen Erdoğan misali benim çabalarımın boşa gittiğine de yanarken...

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle.. 

Göleli Korkmazlar’dan 3. İstasyon
arşiv haber 04/10/2105 tarihli haberler
Uzun yıllardan beri akaryakıt ve inşaat sektöründe faaliyet yürüten Ardahan Göleli Korkmazlar Group, Esenyurt ve İzmir'de faaliyet gösteren akaryakıt istasyonlarına bir yenisini daha ekledi.

Korkmazlar Group'un üçüncü akaryakıt istasyonu, geçtiğimiz gün gerçekleşen bir törenle Esenyurt Saadetdere Mahallesi'nde hizmete girdi.
 Esenyurt 'un iş ve siyaset alanında tanınmış ailelerinden olan Korkmazlar Group, akaryakıt istasyonlarına bir yenisini daha ekledi. 
Esenyurt Saadetdere Mahallesi Doğan Araslı Bulvarı üzerinde 3'üncü şubesini açan Korkmazlar Group, Total akaryakıt istasyonunu yaptığı görkemli açılış ile hizmete sundu. 
Korkmazlar Group'un 3'ncü şubesi olan Total Saadetdere akaryakıt istasyonunun açılışına; Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, Total A.Ş. Yatırımlar Müdürü Tuğrul Aybak, Esenyurt Belediyesi Başkan Yardımcıları, Esenyurt Belediyesi Meclis Üyeleri, Avcılar Belediyesi meclis üyeleri, Esenyurt'un önde gelen iş adamları, siyasiler ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı. 

 

**DOĞUKAN KORKMAZ: MUTLUYUZ, GURURLUYUZ 
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Korkmazlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Korkmaz'ın oğlu Doğukan Korkmaz, " Total ailesi ve Korkmazlar Grup olarak akaryakıt hizmetimize bir yenisini daha eklemiş bulunmaktayız. 1990 tarihinde Korkmazlar Grup ailesi olarak Yönetim Kurulu Başkanımız Selahattin Korkmaz önderliğinde çıktığımız bu yolda Esenyurt'umuza yeni bir tesisi kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün açılışımıza iştirak eden Esenyurt Belediye Başkanımız Sayın Necmi Kadıoğlu ve tüm konuklarımıza yürekten teşekkür ediyorum" dedi. 
Doğukan Korkmaz'ın ardından Total A.Ş. Yatırımlar Müdürü Tuğrul Aybak söz aldı. Aybak, "Açılışını gerçekleştirdiğimiz Total Akaryakıt istasyonu ile Esenyurt 'ta ikamet eden vatandaşlar için daha kaliteli hizmetler sunmaya yönelik çaba gösteriyoruz. Bu istasyon ile birlikte Türkiye'de yeni görsel kimliğe sahip Total'in istasyon sayısı 288'e ulaşmıştır. İstasyonumuzun hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum" şeklinde konuştu. 

 

**"HEM YATIRIMCI HEM DE ÜLKEMİZ KAZANIYOR" 
Aybak'ın konuşmasının ardından mikrofona davet edilen Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ise Korkmazlar Group'a hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Kadıoğlu, "Yeni bir ekmek kapısını daha Esenyurt 'un hizmetine açıyoruz. Bu istasyonun açılmasıyla birlikte istihdam da artacaktır. Açılan her işyeri ile hem yatırımcımız hem de ülkemiz kazanç sağlamaktadır. İlçemize bu yatırımı gerçekleştiren Korkmazlar Grup ailesine de teşekkür ediyorum. Benim ilçemde böyle iş ve istihdam yatırımlarının yapılması bana gurur vermektedir. Bu yatırımların hayırlarını ve zekâtlarının da yapılması dileğiyle Korkmazlar Grup ailesine hayırlı olsun" ifadelerini kullandı. Protokol konuşmalarının ardından Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Korkmazlar Grup Yönetim Kurulu Selahattin Korkmaz, Total A.Ş. Yatırımlar Müdürü Tuğrul Aybak, Esenyurt Belediyesi Başkanvekili Gürbüz Süleymanoğlu, Esenyurt Belediyesi Başkan Yardımcıları ve Korkmazlar Grup Yönetim Kurulu Üyeleri açılış kurdelesini birlikte kesti. 

 

**TÖRENE AVCILAR BELEDİYE BAŞKANI TOPRAK DA KATILDI 
Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, yoğun programına rağmen törene katılım sağlayarak Korkmazlar Ailesi'ni yalnız bırakmadı. Selahattin Korkmaz'a hayırlı olsun dileklerini ileten Başkan Toprak, başarı diledi. 

**Rektör'de Kabe Çıkışı!

Hac faciası ardında bir makale ele alan Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz Kabe'nin yönetiminin tüm İslam Alemine erilmesi gerektiğine dikkat çekti.

**İşte o makale
 

Hac´da ki katliama dönüşen izdiham, bütün petrol dolarları İsviçre bankalarına yatıran; yemekten, eğlenmekten, parayla oyun oynamaktan başka bir şey düşünmeyen asalak Arap Şeyhlerinin dünya için nasıl bir postülata dönüştüğünü gösteriyor. Dünyanın, İslamın ve insanlığın hiç bir sorunu ile ilgilenmeyen bu zavallı sürüngen takımı; kutsiyeti giydikleri kafanda, yaptırdıkları gökdelenlerde ve petro-dolarlarını güvende tutKuğulu sandıkları İsviçre bankalarında görmektedirler; o yüzden bunca servete rağmen insanlığın kanser gibi, HİV virüsü gibi büyük sorunlarının çözümü için yapılan araştırmalara beş kuruş ayırmazlar; o yüzden maddi destek olmadığı için okuyamayan/ araştırma yapamayan milyonlarca müslüman gence destek olmazlar... Oysa ki yeryüzünün maddi kaynakları, bütün insanlığındır; bunca petrol servetinin, bu kadar bakış açısı düşük, bu kadar insani yönü zayıf birilerinin elinde olması haksızlık. 
   Üstelik İslam aleminin ve tüm insanlığın diriliş muştusu olan Kabe´nin de bu düşük profilli zihniyetin elinde ticari bir metaya dönüştürülme çabası; artık ivedilikle sorgulanması gereken bir sorundur. Kâbe, yalnızca ; İngilizlerin sınırlarını cetvelle çizip üzerine "Kral" diye oturttukları kukla Arap Şeyhlerinin malı/mülkü değil; tüm İslam aleminin ruh kıblesidir. Bu kutsal mekan, tüm İslam aleminin ortak varoluş servetidir; yönetimi de tüm İslam aleminden oluşan bir konsey tarafından yapılmalı ve gelirleri, bilimsel anlamda kurulacak Mükemmeliyet Merkezleri (Center´da Of Excellence)´ne, buralarda yapılacak innovativ projelere ve bilim yapacak üstün zakalı/yetenekli gençlere burs olarak tahsis edilmelidir. Bu durum; islam inancını petro-dolarlarlara çevirerek yabancı bankalara istifleyen, gökdelenlerle biribiriyle itibar yarışına giren bu asalakların; İslamın kutsalı üzerindeki hegomanyalarına son verecek ve Doğu´nun yeniden dirilişine zemin hazırlayacak inkılapları başlatacaktır. Doğu ve özellikle de İslam alemi, artık görsel kandırmacalara, söylemsel illüzyonlara itibar etmemeli ve bu şarlatanlara haddini bildirmelidir. 
   Yaşlanan ve elbirliği ile yok etmeye çalıştığımız dünyamıza uzayda yeni alternatifler arayan insanlığın yarışına biz de katkı sunmalıyız; yoksa yaşanacak bir dünyamız olmayacak...

 

Ardahan Üniversitesi Rektörü

Pof. Dr. Ramazan KORKMAZ
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 5248 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI