Bugun...


ARDAHAN'DA EKMEK 5 TL OLDU
Girdi maliyetlerinin pahalı olduğu gerekçesiyle fırıncılardan gelen talep üzerine ilgili kurumlardan oluşturulan komisyon Ardahan’da ekmeğe zam kararı aldı. Yani Ardahan’da 230 gram ekmeğin 50 kuruş zamla 5 TL olması kararını aldı.

ARDAHAN'DA EKMEK 5 TL OLDU

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma YHılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her pazar günleri saat: 14.00'da TEMPO TV'de Sundukları Canlı Yayın Programı

Her Pazar günü saat:14.00'da 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

TRAKTÖR 50 METRELİK UÇURUMA UÇTU
1 KADIN ÖLDÜ, EŞİ YOĞUN BAKIMDA!
arşiv haber 15/11/2022 tarihli haber/yorum
Ardahan'ın Damal ilçesinde meydana gelen kaza da bir kadın hayatını kayı ederken eşi ağı yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Alınan bilgilere göre traktörleriyle sabah saatlerinde Damal'ın Ata mahallesinden Damal merkeze gitmekte olan Gasım ve eşi Fadime Ağay traktör sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kayıp etmesi dolaysıyla 50 metrelik uçuruma uçtular.

Olay yerinde hayatını kayıp ederken eşi Gasım Ağay önce Damal sağlık merkezine ardından Ardahan'a oradan da Erzurum'a ağır yaralı olarak Erzurum sevk edildi.

İL YAPMADAN ÖNCE GARAJI YAPIN!

Devam eden göçü durdurur, gelişmeyi sağlar, Kafkasların başkenti olur diye umut ettiğimiz ve bu yönde başlatmış olduğumuz 'Ardahan yeniden vilayet olmalı' öneri ve kampanyamıza toplumun tüm kesimlerinin sahiplenmesi ile daha önce bizden alınan 'İL' olma hakkımızı hiç hesapta yokken Iğdır'ı da kendimize katarak 1992 yılında yeniden vilayet olmayı başarmıştık. 
Kazanmıştık kazanmasına ama gelin görün ki kazanmayı düşündüğümüz birçok şeyi bırakın kazanmayı daha fazla kaybetmiş ve 92 yılında yeniden vilayet olurken nüfusumuz 175 binin üzerinde iken bugün 98 binlere kadar düştüğü yetmezmiş gibi beklenen yatırımlar da gelmemişti.
Bakü-Tiflis-Ceyhan  TANAP petrol ve doğalgaz boru hatlarının ilk geçtiği yer olmasına rağmen Posof, Damal ve Hanak'ın beklediği doğalgaz gibi hala beklediğimiz birçok şey de Kars-Tiflis-Bakü Demiryolunun son istasyonu gibi beklenen hizmetler bir türlü gelmedi.
Evet, aynı fikri 1999 depremi öncesi 'Kimse çıkaramaz' denen 3. günlük gazetesini yani Siyah Beyaz Kocaeli Gazetesini çıkardığımızda da bu yönde ilk seslendirdiğimiz fikirlerimizden olan 'Gebze İl Olmalı' çağrımızda o günden bugüne kadar devam ediyor.
Ancak geçtiğimiz gün bir yolcumu almak için uğradığım Gebze Otogarını görünce bu kent vilayet olmalı diyenlerin burayı ve onca yeri görüp, görmediklerini de merak edip, 'Ey siz vilayet olmak isteyen ama bu yönde bir türlü kamuoyu oluşturmayı başaramadığınız Gebzeli meslektaşlar, gazeteciler siz bu otogarın halini görmüyor musunuz, bu otogar İL olmak isteyen Gebze'ye hiç yakışıyor mu?' diye soruyor, sitem ediyordum.


Çünkü 30 yıl sonra askeri dozerin zor bela düzelttiği araziyi İBB'nin desteği ile bir garaj yapılabilen ancak ilçelerine olduğu gibi alelacele açılan ama birçok eksiği olan Ardahan'daki yeni otogara da doğalgaz taşımayı akıl edemeyenler gibi Gebze İL olsun diyenlerinde E-5'in üzerinde bulunan bu ilçenin genel görünümü yani şehir imar planına dikkat etmedikleri yetmezmiş gibi arka mahallelerdeki değil kent merkezindeki yerler gibi adeta bir gecekonduya benzer otogar denmeyecek kasaba garajını görmemiş, gündeme getirmemiş ve yeniletmemiştiler.
İnsana 'Siz İL olmadan önce Garajı yapın' dedirten çirkin manzaralarla dolu bir garajı olan ama kendisi gibi doğru dürüst bir yolu bile olmayan Gebze otogarı değil adeta kasaba garajı gibi, acilen el atılması gereken ve İL olmayan isteyen Gebze'ye yakışmadığını burada Büyükşehir Belediye Başkanı ile reklam panolarında gördüğüm Gebze Belediye Başkanına, yerel ve genel basına, ileri gelen tüm Gebzelilere buradan duyuruyor ve diyorum ki; 'GEBZELİLER SİZ GEBZE'Yİ İL YAPMADAN ÖNCE HELE GİDİN BAKINDA O GARAJI ADAM EDİN!'

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

arşiv haber 26/01/2016 tarihli haber

ARDA/FED ARDAHANLILARI EMITT’E DAVET ETTİARDA/FED ARDAHANLILARI EMITT’E DAVET ETTİ
Fuar’ın açılış günü e Saati: Tarih :28-31 Ocak 2016 Saat :11.00 (Açılış) Yer :TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi/Beylikdüzü-İstanbul

Türkiye'nin Kafkaslara açılan, iki gümrük kapısı olan, ülkenin kırmızı et deposu, Kafkas Arısı balı, Yalanızçam Uğurludağ Kayak Tesislerine sahip, Çıldır Gölü gibi bir çok güzelim doğaya sahip Ardahan’ın tanıtılması çalışmaları içinde bulunan EMITT Fuarı açılıyor.
Ardahan Valiliğinin organizesinde Ardahan'ın tanıtımı amacıyla Ardahan Standının da bulunduğu fuara tüm Ardahanlılar davet edildi.
Konu hakkında bir açıklama yapan Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Gazeteci Fakir Yılmaz Ardahan Valiliğinin koordinesinde düzenlenen bu önemli etkinlikler ARDA/FED’in çatısı altında olan yada olmayan tüm Ardahan Derneklerinin katılması gerektiğini belirtti.
Ardahan'ın ülkenin 75. Vilayet olduğunu, Türkiye'nin Kafkaslara açılan gümrük kapılarının sınırları içinde olduğu, Doğu Anadolu Bölgesinin Karadeniz’e geçiş güzergahı olan, petrol e Doğalgaz Boru Hatlarının geçtiği stratejik vilayetimiz Ardahan’ı tanıtmak için gösterilen her türlü çabaya tam destek verdiklerini belirten ARDA/FED Genel Başkanı Gazeteci Fakir Yılmaz Ardahan Valiliğinin desteklediği Adahan Belediyesi, Göle, Hanak, Çıldır, Posof ve Damal Belediye ve Kaymakamlıklarının yanı sıra İl Turizmi ve Kültür Müdürlüğü, Ardahan Arıcılar Birliğinin birlikte organize ettiği bu anlamlı etkinliğe ARDA/FED olarak tam destek eriyor, derneklerimizin de başta açılış gününe katılma konusunda her türlü yardımda bulunması gerektiğinin altını çizerek,  28-31 Ocak tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü TÜYAP'ta yapılacak olan 20'nci Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katılarak Ardahan Standımızın açılışına katılmalarını istedi.

Fuar’ın açılış günü e Saati: Tarih :28-31 Ocak 2016
Saat  :11.00 (Açılış)
Yer   :TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi/Beylikdüzü-İstanbul
Kaynak: ARDAHAN FEDERASYONU

Editör: ARDAHAN DERNEKLERİ

Bu haber 6243 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI