Bugun...


ARDAHAN'DA BULUTLAR YİNE KIZARDI!
SANKİ VENÜS GELİYOR... Hanak semalarını saran kırmızı bulutlar hem güzelliğiyle hem de ‘acaba’ sorularıyla tedirgin etti..

ARDAHAN'DA BULUTLAR YİNE KIZARDI!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma YHılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her pazar günleri saat: 14.00'da TEMPO TV'de Sundukları Canlı Yayın Programı

Her Pazar günü saat:14.00'da 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

Yaklaşan kış öncesi Ardahan semalarını saran beyaz kar bulutları önceki gün akşam saatlerinde aniden kızararak hem doğanın muhteşem güzelliğini ortaya koyarken bu durumu görüp, cep telefonlarıyla fotoğraflayıp, ‘sanki Venüs geliyor’ satırlarıyla paylaşan vatandaşların deprem ya da başka bir doğal olaya işaret olabileceği konusunda tedirgin oldukları dikkatlerden kaçmadı.

Bulutlar neden kırmızı, kızıl, pembe olur?
Gökyüzünün mavi rengi, yüksek frekanstaki mavi güneş ışığını gözlemcinin görüş alanına yönlendiren Rayleigh dağılımının direkt bir sonucudur. Mavi ışık kırmızıdan daha kolay dağılıma uğradığı için güneş kalın bir atmosferden gözlendiğinde kırmızı bir ton alır, bu da gündoğumu veya günbatımında olur. Ek olarak gökyüzündeki parçacıklar farklı renkleri farklı açılarda kırarak akşam veya şafak vaktinde rengarenk parlayan bir gökyüzü meydana getirebilir.

Memleket Güllük, Gülistanlık..

Başkanı 657'ye tabi memurlara hakaret ettiği gerekçesiyle siyaset yasağı dahil cezalandırılması istenen İstanbul belediye seçimleri gibi 'seni başkan yaptırmayacağız' diyen HDP kazandı diye İki seçimin üst üste getirildiği 2015 seçimlerinden bugüne baktığımızda yani yarısının seçim tartışmaları yarısının pandemiyle, tümü ise ekonomik krizle geçen 2022 yılını da geride bırakmaya az kaldığını görmekteyiz.
Ve Türkiye’nin Kafkasya'ya açılan iki gümrük kapısına sahip Ardahan’da hastanenin her gün şikayet edilmesi, hayvan hastalıklarının her geçen gün yayılmasına karşın meydanların açık tutulması, başta yüksek kesimlere olmak üzere kar yağışının başlamasına rağmen, 20 yıldır bir türlü bitirelemeyen Göle yolu gibi Çıldır ve diğer yolların soğukların başladığı şu günlerde asfaltlamaya devam edilmesi bunca boş geçen yıllar gibi çok önemli şeyler değil sanki..
Zira başta Ardahan ve Hanak Belediye Başkanları olmak üzere yerel yöneticilerinin makamlarında bulunmadığı memleketimde sorun yokmuş gibi sanalda ve yalaka takımları aracılığıyla herşeyi güllük, gülistanlık göstermek isteyenlerin derdi bu yılda yapılmayan Ardahan kent içindeki yollar, kaldırımlar, parklar, bahçeler değil, yapılmaya başlanıp 5 yılda ancak 478 metre kazılan ve bu gidişle 50 yılda bitmeyecği  söylenen Posof/Ulgar, tünelinin yanında Şavşat/Sahara, Çıldır/Mozoret Tünelleri ise hiç değil onların derdi ‘Ben kazandım, sen kaybettin’ diyerek bu dert ve sorunları hatırlatanları susturmaktır..


İl Başkanı ile Îlçe Başkanı ve yönetiminin aralarının olmadığı HDP eş Başkanı Pervin Buldan'ın seçim öncesi geldiği, MHP'nin yeni İl Başkanını görevden aldırdığı İlçe Başkanlarının yerine yenilerini bulamadığı bu yetmezmiş gibi komşu kent Kars'ta MHP İl Teşkilatının toplu istifa ettiği memleketimde sus pus olmuş bir muhalefetin yokluğu yetmezmiş gibi elektrik, su, tabela, vergi borçlarını toplama derdine düşen belediyelerin siftah yapmadan kepenk kapatanları umursamadığı bir kentte gazeteciler de, ajanslar da bugün hala devam eden göç dolayısıyla nüfusun 95 binin altına düşmesine rağmen gözlerine taktıkları pembe gözlüklerle her şeyi güllük, gülistanlık göstermeye devam ederler..
'Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın' düşüncesiyle yaşananları görmezden gelenlerin birikmesine neden olduğu onca sorunun altında ezildiklerinin farkına varmadan oluşturulan güllük, gülüstanlık algısıyla yaşar giderler. Akşam saat 19.00’da  cadde ve sokaklarda kimsenin  kalmadığı Ardahan’da..
Üniversitenin kendi kampında, diğer kurumların kendi havasında günü kurtarma hesapları ile resmi daireleri açıp kapattığı Ardahan’da var olan ama görülmek istemeyenlerle bir yılı daha geri de bırakıyoruz..
Kısacası; her şeyin güllük, gülistanlık olduğunu sanıp, hiç bir şeyin güllük, gülistanlık olmadığını anlamadan..

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

arşiv haber 26/01/2016 tarihli haber

Ardahanlının bir gazetesi daha oldu..Ardahanlının bir gazetesi daha oldu..
Ardahan'da olduğu gibi İstanbul'da da bir Ardahanlı Gazeteciler Cemiyeti kurma çalışması yürüten Ardahanlı Gazetecilerden Erkan Sarıkaya'nın sahipliğin, yaptığı SİYASAL YAŞAM isimli bölgesel gazete ilk sayısı çıktı. Uzun süredir internet üzerinde habercilik yapan Ardahan Göleli Erkan Sarıkaya'nın çıkardığı SİYASAL YAŞAM adlı gazete bugünden itibaren okurlarına ulaştırlacak.

Ardahan Dernekler Federasyonu'nun düzenlediği futbol  turnuvasını da gazetesinin 1. sayfasına taşıyan Ardahanlı Gazeteci Erkan Sarıkaya çıkardığı SİYASAL YAŞAM isimli gazetesinde ele aldığı ilk yazısı şöyle;

Siyasal Yaşam Gazetesi Yayın Hayatına Başladı

11 yıl önce başlayan habercilik maceramız, 2016 yılında 3'ü yerel 1'i ulusal olmak üzere 4 haber sitesi ve 1 ulusal gazete ile en güncel haberlerle okuyucu ile buluşturuyoruz.

Merkezi istanbul'da bulunan haber portalarımıza olan ilgiden bir gazete çıkarma projemiz vardı. Sektörde kendilerini kanıtlamış bir ekip ile ulusal haber sitemiz Siyasal Yaşam artık gazete olarakta okuyucusuyla buluşturduk.

Sarıkaya Medya Yayıncılık tarafından basılıp, dağıtımı yapılan gazetemiz bağımsız, tarafsız ve gücel haberlerle gündemi belirleyecek.

Siyasal yaşam gazetesi'nde yerel haberler, siyaset, STK, İş dünyası, sağlık, teknoloji ve ülke gündeminden en güncel haberlere yer vereceğiz.

Medyanın ülke gündemlerini belirlediği, toplumları yönlendirdiği ve bir çok toplumsal olayı tetiklediği bir dünyada siyasetçilerin medyaya olan ilgisi artarak devam ediyor.

Son yıllarda medyaya olan baskı ve işten çıkarılan gazetecilerin artığı bir dönemden geçiyoruz.

Gazetecilerin yaşadıkları baskı ve zorlukları gören yeni gazetecilerin yetiştiği Üniversitelerin İletişim Fakültesi bölümlerine ilgiyide azalttı. Son yıllarda İletişim fakültelerin giriş puanlarında önemli düşüşlerin olduğu görülüyor.

Basın bilgiye ulaşmak isteyenler için bir araçtır. Okuyucuya ise doğru ve tarafsız haberi ulaştırmak gazetecinin asli görevidir. Günümüzde bir kısım sermaye kuruluşları kendi görüş ve ideoljisini yaymak ve kendileri gibi düşünmeyenleri hedef gösterek medyayı kendi amaçları için bir araç olarak kulandıklarını görüyoruz.

Haber ve bilgiye ulaşmak isteyen okuyucular için eskiye nazaran geniş seçenekler var.İnternetteki haber siteleri ve gazetelerin hangisinin doğru bilgiyi aktardığına karar vermeniz, sizi daha iyi düşünüp karar vermenizi sağlayacaktır. 

Erkan SARIKAYA
Kaynak: Ardahan Basınından Haberler

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 4743 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI