Reklam
Bugun...


Ardahan Haberleri İçin TIKla.. TAVUĞU DÖNER YAPAN ARDAHANLI!..
AŞIK ŞENLİĞE CNN PARKI!, Korona Ardahan'da yeniden yükselişte!, NEHİR'DEN SONRA DERELERDE ÇOŞTU,KÖYLER ÇAMUR OLDU!.. Sorunlu Tekstil Atolyesi Bayramdan Sonra.., **Doymak için doğdukları toprakları terk eden ve geldikleri topraklara renk katan, işler kurup istihdam sağlayan Ardahanlılar Ardahanlının yüzünü güldüren güzel işlere imza atmaya devam ediyorlar

Ardahan Haberleri İçin TIKla.. TAVUĞU DÖNER YAPAN ARDAHANLI!..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Cumartesi Günü Saat: 17.45'de de TEMPO TV'de Programa Başlıyor..

Her Cumartesi günü saat:16.00'da 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
 
Uzun yılar öncesi terk ettikleri memleketlerinin özlemi ile geldikleri topraklara sarılan Ardahanlı iş insanlarından olan Ardahan (Altaş) Ur köylü Hakan Altunbulak birçok hemşerimizin de hayatını idame ettiği Kocaeli, Darıca ve Gebze'de önemli bir işe imza atıyor.
Vali Piliç Bölge Bayisi olan ve Vali Döner adı altında Tavuk sektöründe önemli işlere imza atan Ardahanlı iş insanı Hakan Altınbulak 10 araç ve 40 çalışanı ile Kocaeli'nin yanı sıra bölgedeki illere beyaz et sektöründe hizmet veriyor.

Soğuk et deposu ile bölgede tavuk ve piliç dağıtım gerçekleştiren bunun yanı sıra tavuk döner dağıtımı yapan Altunbulak yıllar önce atıldıkları bu sektörde bölgede yaşanan 99 depreminde yaşanan olumsuzluklara rağmen Kocaeli, Adapazarı, İstanbul ve Bursa gibi kentlerde beyaz et sektöründe önemli bir yer tutarlarken şimdide pandemiye  rağmen sağlıklı bir ortamda hizmet vererek mücadeleye devam etmekde. 
Gazeteci Fakir Yılmaz ile Darıca'daki merkezinde bir araya gelen Bölgede önemli, işlere imza atan birçok Ardahanlının olduğuna da dikkat çeken Ardahanlı İş insanı Hakan Altunbulak kendisi dahil tüm iş adamlarının ve Ardahanlıların sağlayacağı samimi birliktelikle hem siyasi alanda hem de ekonomik olarak daha da güçleneceklerine inandıklarını ve bunun da tam zamanı olduğunu da belirtmeden geçmedi.
NEHİR'DEN SONRA
DERELERDE COŞTU,KÖYLER ÇAMUR OLDU!
Baharın kendisini iyiden iyiye hissettirdiği Ardahan'da erimeye başlayan karlar bölgede bulunan nehir ve dereleri yeniden coşturmaya başladı.
Başta Ardahan'ın Alevi kültürü ile yoğrulan Damal ilçesinde olmak üzere birçok alanda bulunan derelerin eriyen karla birlikte coştuğu görünen Ardahan'da başta Ardahan kent merkezindeki Alabalık deresi olmak üzere su yataklarının taşmasından korkulmakta.
Kura nehrinin ana su kaynakları olan derelerin eriyen kar suları ile iyiden iyiye coştuğu görünürken Hoçvan, Göle ve Hanak ovalarının da sular altında kaldığı, doğanında iyiden iyiye yeniden yeşermeye ve bin bir çiçekle renk vermeye başladığı da görülmekte. 
Öte yandan eriyen karların alt yapısı bulunmayan köy içlerini çamur deryasına çevirdiği de görülen diğer önemli bir konu olarak bölge insanın her yıl yaşadığı sorunların başında gelmekte. Foto: KAYAALTI KÖYÜ POLADİK/Ankara sayfası

Korona Ardahan'da yeniden yükselişte!


Ardahan'ın Göle ilçesine bağlı Okçu köyünde günlerdir uygulanan Covit karantinasının yeniden, 7 gün daha uzatıldığı haberlinin alındığı bir sırada Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 10-16 Nisan illere göre haftalık vaka tablosunu açıkladı. 3-9 Nisan tablosunda Türkiye'de vaka oranın düştüğü iki ilden biri olan Ardahan'da geçen hafta koronavirüs vaka oranı yüz binde 179,91 iken bu hafta 230,86'ya yükseldi.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın dün açıkladığı 10-16 Nisan illere göre haftalık vaka tablosunda bir önceki haftaya göre Doğu'da en fazla artış Erzincan, Erzurum ve Kars'ta görüldü. Geçen hafta düşüş görülen Ardahan'da ise vaka sayısı yeniden yükseldi. 3-9 Nisan taplosunda vaka oranı yüz binde 466,66 olan Erzincan'da bu hafta sayı 593,35'e yükseldi. Erzurum'da ise geçen hafta yüz binde 369,78 kişi koronavirüse yakalanırken bu hafta sayı 493,09'u buldu. Kentte günlük 536 vaka sayısı görülürken haftada bu sayı 3 bin 756'ya ulaşıyor. Kars da vaka sayısının arttığı iller arasında, geçen hafta yüz binde 191,28 olan vaka oranı 10-16 Nisan tablosunda 291,66 olarak belirlendi. Iğdır'da da vaka sayısında düşüş yaşanmadı. Kentte 325,36 olan vaka sayısı, 415,77'ye ulaştı. Muş'ta ise vaka sayısı yüz bandının üzerine çıkarak 94,86'dan, 123,32'ye yükseldi. Ağrı'da da artış devam ederken yüz binde 254,19 olan vaka oranı 307,23 olarak belirlendi.Sorunlu Tekstil Atolyesi Bayramdan Sonra..

Posoflu bir iş insanının yapımını, Hanaklı bir teksticinin işletmesini yapacağı öğrenilen tekstil atolyesi Ardahan Halilefendi Mahallesinde yaklaşık 3000 bin metrekarelik alanda yer aldı.

Alınan bilgilere göre 250 kişiyi istihdam edecek fabrikanın isminin ”Ardahan Tekstil Fabrikası” olacağını ve Ramazan Bayramından 10 gün önce işçi alımına başlanacağını, Ardahan Tekstil Fabrikası’nın Ramazan Bayramından sonraki hafta içinde açılışı yapılacağı açıkladı.

AŞIK ŞENLİĞE CNN PARKI!

Haber/Foto: Çıldır Sancağı facebok sayfası

ÜNLÜ FENOMEN ÇILDIR DA.. Czn Burak lakabıyla tanınan ve yaptığı yemeklerle milyonlarca takipçisi bulunan ünlü işadamı ve fenomen Burak Özdemir Çıldır´ın Aşıkşenlik Mahallesine verdiği oyun parkı sözünü kısa zamanda yerine getirdi.

Kısa zaman önce Kars ve Ardahan´ı ziyaret eden CZN BURAK lakaplı ünlü aşçı ve sosyal medya fenomeni Burak Özdemir, Aşık Şenlik mahallesine vermiş olduğu çocuk oyun parkını sözünü yerine getirdi. Aşık Şenlik Mahalle Muhtarı Dural Karahan´ında katkılarıyla tamamlanan park çocukların kullanımına açıldı.
CZN Burak parkın tamamlanıp teslim edilmesinin ardından son dönemde turistlerin ilgi odağı haline gelen Şeytan Kalesini ziyaret etti. Yaptığı sıra dışı yemek pişirme ve sunma teknikleriyle büyük beğeni toplayan ünlü fenomen Şeytan kalesinin manzarasında görsel şovla meşhur Adıyaman Çiğ Köftesi yaptı.
Aşık Şenlik Muhtarı Dural Karahan'ın daveti üzerine Çıldır'a gelen yaptığı paylaşımlar ile bölgemiz turizmine büyük katkı sağlamış oldu.
ARDAFED KONGRESİ YENİDEN ERTELENDİ...
Camide küfür okundu, dayak geldi!..
Başkanlığını Gazeteci Fakir Yılmaz'ın yaptığı ve bir yıldan fazladır dünya genelinde yaşanan Covit-19 virüsü paniği dolaysıyla art arda getirilen yasak ve önlemler dolaysıyla, yaklaşık bir yıldır kongresini yasal ve zorunlu olarak ertelemek zorunda kalan Ardahan Dernekler Federasyonu, bu hafta sonu yapmayı hedeflediği kongresini, getirilen yeni önlemler dolaysıyla, Ramazan Bayramından sonra belirlenecek gün ve saatte yapmak üzere, bir kez daha ertelemek zorunda kaldı.
ARDAFED'in de aralarında olduğu bir çok federasyon ve derneğin kongresinin yeniden ertelenmesine neden olan ve ARDAFED'in kongresinin yeni tarih ve saatinin Şeker Bayramı sonrasında alınacak kararla duyurulacağı belirtilen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı son açıklamada konuyla ilgili madde aynen şöyle;
* Düğün, nikah, nişan, kına, genel kurul ile toplantılar, kapalı alanda yapılan etkinliklerin tamamı bayram sonrasına kadar ertelenmiştir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 
Tüm Üye Derneklere ve Delegasyona Duyurulur.

Cami minaresinde küfürlü anons! 

Ardahan'ın Göle İlçesine bağlı Karlıyazı köyü muhtarının, karantina döneminde dışarıdan çoban getirmek isteyen Sürmeli Kara'yı darbettiği öne sürüldü. Muhtardan şikayetçi olan Kara, şahsın caminin minaresine çıkıp küfür ve tehdit dolu bir açıklama yaptığını da söyledi.

8 Nisan 2021 Perşembe günü gerçekleşen olayda, 10 günlük karantinaya alınan Karlıyazı Köyünde Muhtar Yıldırım Karakoç, Iğdır'dan çoban getirmek isteyen Sürmeli Kara'ya, "Dışarıdan çoban getirmeyin, Vali ve Kaymakamlık izin vermiyor. Çobanlar köyden tutulacak" dedi. Bununla da yetinmeyen muhtarın, caminin minaresinden küfürlü, tehditli ve hakaret dolu bir açıklama yaptığı ileri sürüldü.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Yaşanan bu durum üzerine, Karlıyazı Köyünde ikamet eden Sürmeli Kara, Göle ilçe Müftülüğünü arayarak, "Hayırlarımızla alınan mikrofonla küfür duymak istemiyoruz. Biz ezan sesi duymak istiyoruz" sözleriyle şikayette bulundu. Müftülük yetkilileri ise "Biz gereken uyarıları yapacağız" dedi.

 

Cumhurbaşkanına hakaret'ten gözaltına alındı..

Ardahan'ın Göle ilçesinde bir kişi, sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre, Ardahan'ın Göle ilçesi Eskidemirkapı köyünde ikamet eden bir şahsın, internet ve sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanına hakaret edip, terör örgütü propagandası yaptığının tespit edilmesi üzerine harekete geçildi. Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda şahsın yakalanması için İl Jandarma Komutanlığı TEM Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Ekipler, yapılan operasyonla şahsı gözaltına aldı. Gözaltına alınan şahıs, Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Don lastiği

Okulu bitirdikten sonra gelip, benimle birlikte televizyon yayıncılığı yapan gazeteci meslektaşım Özlem Şeyma Yılmaz'ın gece yarısı bana gönderdiği ve mevcut iktidarın 20 yıla yaklaşan hikayesini ve bu hikâyeye konu olan ülkenin gidişatını anlatan youtube videosunu, güzel bir sofraya serilen sabah kahvaltısında izlerken, bir diğer taraftan da bol korona haberli TV’lerde sabah haberlerini izliyordum.

Bana son 20 yılı özetleyen videoyu izlerken, ülkenin nereden nereye geldiğini düşünüp, bir taraftan bir an önce sigaramı yakmak için kahvaltı lokmalarıma hız veriyor, diğer taraftan moral bozan TV’lerdeki haberleri kaçırmamaya çalışıyordum.

Çünkü Özlem Şeyma'nın mutlaka sonuna kadar izlememi istediği videoyu, diğer taraftan da bol koronalı TV haberlerini izlerken, haftanın ilk günün de gerilmeyip, güne iyi başlamak istiyordum.


Evet, bu ülkede darbeye kalkıştığı ileri sürülen fetönün, aslında darbeye Ecevit dönemin de başladığı ve bunu gerçekleştirmek için çabalarken daha iyi bir demokrasi ve Avrupa uyumlu bir ülke özlemi engeline takıldığını anladığım o videoya bakarken, bugün gelinen nokta da yeniden bir şeyler olduğunu ve bu yeni şeyin aslında 100 yıldır aynı olduğunu da anlıyordum.
Çünkü izlediğim videonun sonunda bu ülkede yaşananların bir don ve lastiği meselesinden öte bir şey olmadığını görüyor, görürken de üzülüyordum.
Ve Çetin Altan'ın “Türkiye bir don lastiğidir” sözleri ile biten videoyu da anlatılanlara bakınca birçok parti ve siyasiyi, tarihin sayfalarına gömen, büyük umutlarla iktidara gelen mevcut iktidarın da tüm çabalarına karşın başa döndürüldüğü ve bu ülkeyi başa, yani geriye  döndürenlerin, bu ülkenin ileriye gitmesini, uzamasını istemeyenler, yani ülkenin kendilerinin dediğinden öteye geçemeyeceğine inanan bürokrasi iktidarı olduğunu anlıyor, algılıyordum...
Ve bana videoyu göndereceğine yorumlayarak yazıya dökmesi gerektiğini düşündüğüm Özlem Şeyma Yılmaz'a bir taraftan teşekkür ederken, diğer taratan da ne anlatırsam, anlatayayım onun da ileriye değil aynı yerde durduğuna üzülüyordum...
Çünkü gazeteciliğin gördüğünü, izlediğini düşüncesini “bana sonuna kadar izle” demeden yazıya, habere dökmesi, gerektiğini anlamadığına, yani kısacası bu ülke misali dönüp, dolaşıp, başa geldiğine, kopan donumun lastiğine kızsam da, çevirip, çeksem de, elimdekinin don lastiği olduğunu anlamadığımı anlıyordum yeniden başa dönen Erdoğan misali benim çabalarımın boşa gittiğine de yanarken...

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle.. 

Ardahanlılardan
3. Bölge Derneğine Tam Destek
arşiv haber 01/12/2016 tarihli haberler
Aynı zamanda İstanbul 3. Bölge Ardahan İl Derneği Başkanı olan Özgür Polat’ın iş yerinin soyulmasına tepki gösteren bir grup, Ardahanlı Polat’ı soyulan iş yerinden ziyaret edip, kendisine destek oldular.

Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı ve bir çok ileri gelen Ardahanlının ziyaret ederek, kendisine destek sunduğu Özgür Polat bölgede her geçen gün sayıları artan hırsızlık olaylarının önüne geçilemediğini e en son kurbanın da kendisi olduğunu belirtti.

**BİRLİK OLMAK ŞART..

Polat’ı ziyaret edenlerin yaşanan olayı kınarken, faaillerinin bir an önce bulunması için başta güvenlik güçleri olmak üzere herkese görev düştüğünü bekirttiler.
Bu olayın da birlik, berberlik içinde olmamızı gerektiğine dikkat çeken Ardahanlılar bugün Polat’ın başına gelen yarın bir başkasının başına gelebileceğinin unutulmamasını belirtirlerken, Ardahanlıların birlikteliğine de dikkat çektiler.

**HIRSIZLAR 60 BİN TL.'Yİ ÇALDILAR!

**22/11/2015 Tarihli Haber

Ardahan'da yaşanan hırsızlık olayında kimliği belirsiz hırsız yada hırsızlar 60 Bin TL'yi alarak, ortadan kayıp oldular.

Ardahanda Soygun

Ardahan Küçük Sanayi Sitesinde bulunan Pimapenciden 60 bin TL. çalındı...

Ardahan Küçük Sanayi sitesinde pimapen ve mermercilik yapan Yusuf Özdemir'in işyerinden dün akşam saatlerinde hırsız veya hırsızlarca 60 BinTL. çalındığı öğrenildi.

Alınan bilgilere göre, dün akşam saatlerinde iş yaptığı müşterisinden 60 Bin TL. alıp iş yerinde bulunan para kasasına koyup iş yerinden ayrılan Yusuf Özdemir, sabah iş yerine geldiğinde kasanın açık olduğunu ve paranın çalındığını görünce emniyet güçlerini aradı.

Ardahan Emniyet müdürlüğüne bağlı birimler hırsızlık olayını aydınlatmak için olay yerini incelemeye aldıkları öğrenilirken; savcılıkta soruşturma açtığı bilgisi geldi...
Kaynak: ardahan haber

Editör: Ardahan Belediyesi Haberleri

Bu haber 6143 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI