Bugun...


ARDAFED 2 HAZİRAN'DA KONGREYE GİDİYOR!..
Kongre öncesi bir açıklama yapan ARDAFED Başkanı Gazeteci, Tempo TV programcısı, Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fakir Yılmaz kongre öncesi yaptığı açıklamada, 'Kongrede kimse aday olmazsa zaten sırtımızda olan yükü taşımaya ve Ardahan ve Ardahanlılara 'Güçlü Lobi' parolası ile hizmet etmeye devam edeceğim.' dedi.

ARDAFED 2 HAZİRAN'DA KONGREYE GİDİYOR!..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Cumartesi Günü Saat: 17.15'de de TEMPO TV'de 

Her Cumartesi günü saat:17.15'te ekranlarınızda..

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

Merkezi İstanbul Şişli’de bulunan Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) 4. Olağan Kongresinin 2 Haziran’da yapılacağı açıklandı. Alınan bilgilere göre İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) Pandemi sürecinde yaşanan kısıtlamalardan dolayı uzun süredir ertelenen 4. Olağan Kongresi 2 Haziran 2021 Çarşamba günü Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezinde saat 11.00’de yapılacak. 

Kongre öncesi bir açıklama yapan ARDAFED Başkanı Gazeteci, Tempo TV programcısı, Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fakir Yılmaz kongre öncesi yaptığı açıklamada, 'Kongrede kimse aday olmazsa zaten sırtımızda olan yükü taşımaya ve Ardahan ve Ardahanlılara 'Güçlü Lobi' parolası ile hizmet etmeye devam edeceğim.' dedi.

Yılmaz, 'Gördüğüm o ki bugüne kadar yapılan onca dedikodu ve çeper dibinde yaptıkları çekememezliklere rağmen bugüne kadar kimsenin ortaya çıkıp, Gazeteciler Cemiyeti Derneği ve onun oy verecek olan delegelerini seni, beni arayın 'ben başkan adayıyım, ekibim şunlar, ben şunu, ben bunu yapacağım, Taahhütlerim şunlar. Ve ben ve ekibim şunları yapmak için adayım dememiş, diyemiyor ve dernekleri arayıp, oy bile istemiyor. Birilerinin federasyonu bir partinin arka kapısı, kendi egolarını tatmin etmek için yan cebime koy' demesinede izin vermeyeceğiz. Ve kürsüye çıkıp, bir kez daha hesabımı vereceğim, kimlerin ne amaçladığını anlatacağım kongreye tüm Ardahanlıları davet ediyorum. Ve eğer önce delege, dernekler onaylarsa kongrede 'federasyona bir yer alma taahhüdü ile, var olan borçlarını, sorunlarını çözmeye, çabalamak için yeniden aday olmayı düşünmekteyim. Bu nedenle 2 Haziran 2021 Çarşamba günü Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezinde saat 11.00’de yapılacak olan ARDAFED kongresine tüm delegeleri, dernekleri, federasyonları, Ardahanlıyım, Ardahan için varım diyen, bölge siyasilerini, basınını, gazetecilerini herkesi davet ediyorum ” açıklamasını yaptı.

Dünden, geride kalan yazılar..

Ülke siyasetine bulaşan mafyanın başta derin devlet denen konu olmak üzere Uğur Mumcu cinayetinin de aralarında olduğu faili meçhul cinayetler ve nice kirli ilişkilerin ortaya serildiği şu günlerde başında bulunduğu iktidarın her gün yeni bir dosya, iddia, suçlama gibi konularla karşılaşan Erdoğan başta olmak üzere herkes ne yapacağını şaşırmış durumda desem sanırım doğru olur. 

Ve ben başta olmak üzere aynı ülkenin ferrleri olarak bizlerde iş, aş ve aşk dahil onca ilişkiler yoğunluğu içinde ne yazacağını, ne yapacağını da  şaşırmış durumdayız.
Çünkü her insanın kendisine has özel sorunları olması dolayısıyla yani adeta limandan uzaklaşma hüznü ile okyanusa açılan bir gemi meselesi gibi attığı demiri çekmeyi, çekemediği için de hem limanı, hem de kendisini yaralayıp, kanattığını unutmuş bir haldeyiz şu günlerde..
Evet, 'Sen ne yapıyorsun, şaşırdın mı?' diye soranlara, 'Dün ne yediğimi biliyor muyum?' diye pişkin, pişkin cevap veren bir halde olan tüm toplumun bir ferdi olarak bu ülkede yaşananların, kapalı kapılar ardında olanlar insana dünü değil, az önceyi hatta bu yazının üst satırlarını bile unutturan, öteleyen bir haldeyim desem de yalan olmaz.
Çünkü yaşananlarla dün düşündüğünü bugüne ertelemek zorunda kaldığım bir duygu ile yazımı yazarken Erdoğan'ın çıktığı partisinin grup toplantısından memleketine giden ve kadın olan bir partinin genel başkanının üzerinden, 'Bu daha iyi günleriniz, siz bekleyin daha neler olacak?!.! demesiyle bir kez daha şok olup, şaşırıyorum ve dünden kalan düşüncemin ne olduğunu unutup, ne yazacağımı düşünürken yerimde dona kalıyorum.


Ve daha çok yazamayarak, dün düşünüp, bugün yazmayı düşündüğüm yazımı hatırlamaya çalışıyorum, kül tabağını dolduran izmaritlerin yeni bir izmarit alamayacak halde olduğunu görürken...
Ama umudumu yitirmeyip, 'Bugünler de geçecek elbet. Çünkü biz ne fırtınalar gördük, tsunamilere çarptık, bunları, yaşananları da, geride kalıp, anlamayanları da da aşarız. ' diyerek...

ki...

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle.. 

arşiv haberler 29/03/2015 tarihli haber

Önce Gürcüce Öğrenin
Ahıska Türkleri Ahıska'da sorunlarını tartıştı
YURTDIŞI Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül, Gürcistan'ın Ahıska Türkleriyle Ahıska'da bir araya gelerek sorunları ve istekleri tartıştı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül, Dünya Ahıska Türkleri Birliği Avrupa Temsilcisi Burhan Özkoşar ve Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, Gürcistan'ın Ahıska kentinde Ahıska Türkleriyle bir araya geldi. Ahıska Türklerinden mutlaka Gürcüce öğrenmelerini isteyen Doç. Dr. Kudret Bülbül, sorunlarını dinledi. Ahıska Türklerinin haklarını savunması için Gürcistan kanunlarını iyi öğrenmesi gerektiğine dikkati çeken Bülbül, gereken desteği vereceklerini belirtti.  
Ahıska Türklerinin sorunlarını çözüme kavuşturmak için yetkililerle görüştüklerini anımsatan Kudret Bülbül  şöyle konuştu:
"İlgili bakanlıkla Ahıska Türklerine oturum izni ve vatandaşlık verilmesi, aile birliğinin gözetilmesi, Gürcistan vatandaşlığına geçişte tanınan 2 yıllık sürenin 5 yıla çıkarılmasını konuştuk. Teknik ve yasal sorunların çözülmesine dair bakanlıktan söz aldık. Ahıska Türklerinin vatandaşlık alana kadar Gürcistan'daki mavi kart uygulamasına dahil olmalarını teklif ettim."
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 6663 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI