Bugun...


DEVA 6'LI MASAYI TEKMELEDİ!
Dolmabahçe masasının tekmelenip, bozulduğu ileri sürülen barış sürecinin kaldırıldığı buzluktan çıkarılmaya çalışıldığı ve yapılacak olan seçime damgasını vuracağı söylenen HDP ile arka kapılarda yeniden görüşülmeye başlandığı iddialarının öne sürüldüğü şu günlerde Ardahan'da ilginç bir o kadar da önemli bir çıkış yaşandı.

DEVA 6'LI MASAYI TEKMELEDİ!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Pazar Günleri ve Hafta İçi Özel Programlarla TEMPO TV'de 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ile Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi liderlerinin oluşturduğu 6'lı masanın durumu konusunda tartışmalar deva ederken masada bulunan DEVA Partisinin Ardahan İl Teşkilatı masanın özürlü olduğunu ileri sürüp, sert şekilde eleştirdi.


Kent içi yolların yanı sıra ara mahallelerin yol vermediği Ardahan'da CHP'li Belediyenin yaptırdığı kaldırımların plansız, mimarsız, programsız ve insan kullanımı ile imar planına uygun olmadığını belirten DEVA Partisi Ardahan İl Başkanı Candar Yılmaz bir süre önce ülke gündemine gelen kaldırımları fotoğraflayıp, Ardahan Belediyesinde etiketleyerek 'Engelli vatandaşlarımız için yapılan yol çalışması.. Düşünce güzel, uygulama berbat ..' diyerek eleştirdi.
Bilindiği gibi daha önce de CHP'li Başkan'ın kent merkezindeki kaldırım çalışmalarını incelediği sırada söylediği, "Biz engellilerin elinden tutar götürürüz. Her yol bitti, engelli kaldı." sözleri ülke gündeminde uzun süre tartışılmıştı.

DEVA'nın çıkışı bir ilk..

Öte yandan DEVA Ardahan İl Başkanının 6'lı masaya bu önemli çıkışı kentteki muhalefet anlamında il ve önemli bir çıkış olarak değerlendirildi.
Buna neden ise iktidar partisi AK Parti ve ortağı MHP'nin de aralarında olduğu muhalefetin Ardahan yerelinde yaşananlara karşı sus pus olduğunu belirten Ardahanlılar vatandaşın beklediği, onun temsilcisi siyasilerin muhalefetiyle çözülmesi beklenen birçok sorumlarının üç maymunları oynayan parti temsilcileri, aydınları, yerel basının yüzünden çözüm bulmadığı bir zamanda DEVA İl Başkanının çıkışının önemli olduğuna dikkat çektiler.

'İL BAŞKANI DEĞİŞTİRME HESAPLARI İÇİNDE OLAN HDP ARDAHAN'IN GENEL MERKEZDEN GELENİ OKUMAKLA, MHP'NİN İLÇE BAŞKANLARINI ALIP, ATMAKLA, AK PARTİNİN GENEL MERKEZİN EMİR VE KOMUTALARINI BEKLEMEKLE, CHP; DSP, YENİDEN REFAH, ANAP, İP, EMEK, YENİLİK, SAADET PARTİLERİNİ VAR OLUP OLMAMAKLA suçlayan Ardahanlılar muhalefetin, ESOB, ATSO, Baro başta olmak üzere bir çok stk'nın, aydının, yerel ve ulusal gazetecilerin başta Ardahan Devlet Hastanesi Yolu olmak üzere kent yerelinde yaşananlar karşısında orta da olmadığı sırada 6'lı Masada bulunan Deva Partisi İl Başkanın ayda, yılda da olsa da bu çıkışı önemli bir adımdır.' dediler.

BOĞA KENDİSİNİ SUYA GÖTÜREN ÇOCUĞU ÖLDÜRDÜ...
arşiv haber 07/08/2022 tarihli haberler/yorum
Tatil için memleketine giden çocuk babasının boğasını suya götürmek isterken canından oldu.
Alınan bilgilere göre Kocaeli'nin Darıca İlçesinde oturan Karadağ ailesinin 10. sınıf öğrencisi  oğlu Hamza Efe Karadağ (13) tatil için gittiği Kars'ın Arpaçay ilçesine bağlı Bacıoğlu köyünde hayvancılık yaparak geçimlerini sağlayan babasının boğasını suya götürmek istedi.
Zincirle bağlı oluduğu öğrenilen boğayı suya götürmek isteyen Karadağ'ın zincirle tuttuğu boğa bir anda azdı. Çocuk zincire takılması yüzünden dakikalarca yerde sürüklendi ve kayalıklara çarpıp, ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan Hamza Efe Karadağ'ın kurtarılamadığı bilgisi alındı.
Darıca'ya getirilip, Salı günü toprağa verileceği öğrenildi.
AK PARTİ'DE YÜZLER GÜLMÜYOR...
arşiv haber 04/08/2022 tarihli haber
CHP'lilerin Bal Festivalini siyasi fırsata çevirmeye hazırlandığı şu günlerde Ardahan AK Parti'de de partililerle kendi partililerle durum değerlendirmesinde. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'sahaya inin, halkla, seçmenle buluşun' demesine rağmen, saha da değil, kapalı alanlarda kendi partililerini ziyaret ettikleri görülen AK Partili üst düzey yöneticilerinin çoğu partililerinin olduğu toplantılarda yaptıkları konuşmalarının yüzleri güldürmediği dikkat çekiyor.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, partisinin Ardahan İl Başkanlığına ziyarette bulundu. Bazı temaslarda bulunmak üzere kente gelen Kandemir, beraberindeki heyetle AK Parti Ardahan İl Başkanı Kaan Koç'u ziyaret etti. 
Koç ve birkaç AK Partilinin dışında yas tutarcasına elleri bağlı halde yüzü gülmeyen partililere seslenen Kandemir'inde fotoğraflarda görünen partilileri gibi bir hayli yorgun ve yüzü asık olması da dikkatlerden kaçmadı.
 
HALKLA BULUŞMAYANLAR, BASINA DA KAPALILAR...
 
AK Parti eski İl Başkanı Yunus Baydar'ında katıldığı toplantı esnasında Ardahan'ı ziyaret eden Kandemir, daha sonra teşkilat üyeleri, ilçe başkanları ve belediye başkanlarıyla basına kapalı toplantı yaptı.
Ziyarete, Kandemir'e AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay ile Kars ve Artvin'den gelen partililerin de eşlik etmesine karşın partinin toplantı salonunun dolmaması da dikkatlerden kaçmadı.

RÜTBELERİ SÖKÜLENLER!.. 

CHP Genel Başkanının helalleşme adına ziyaret ettiği, Roboski Katliamının aileleri ile görüşmesi ardından, çıktığı basın karşısında çok da bir şey demeden, iptal edilen sınavlarla ilgili bir soruya cevap verdikten sonra basın ve medya mensupları karşısından ayrılırken yeni bir haber düşüyordu ekranıma.
Cumhurbaşkanı sözcüsü İbrahim Kalın, çıktığı ekranlarda yüksek askeri şura kararları ile ilgili açıklama yapıyordu. 
Ardahan doğumlu, Bayburt kökenli Genel Kurmay başkanı Yaşar Güler’in görev süresinin bir yıl daha uzatıldığını, deniz ve hava kuvvetleri komutanlarının, 36’sının diğer generallar gibi emekliye sevk edildiklerini, aynı rakama yakın bir çok askerinde yeni rütbeler aldığını söylüyordu.
Kılıçdaroğlu’nun muhafazakar ve milliyetçi Erzurum’dan sonra, kürt ağırlıklı olan Şırnak’a gidip Roboski olaylarında hayatlarını kaybeden ailelerini ziyaret edip, olayın halen aydınlatılmadığını belirttiği bir sırada, görev süreleri uzatılan ve emekliye sevk edilen generallerin haberlerinin aynı anda gelmesi ise, tesadüf mü , mesaj mı çokta anlaşılamadı. 
Çünkü hala aydınlatılamayan Roboski olayında emir veren ve bu emiri uygulayanların ben veya siz değil, siyasi iktidarın sorumluluğu ve emrinde olan askerlerdir. Ve bu askerlerin kiminin üste, kiminin ise emekliye sevk edilmesi, bu siyasi iktidar döneminde yaşanan ve hala aydınlatılamayan Roboski Olaylarını bir kez daha sorgulatmıştır.
Kılıçdaroğlu’nun Şırnak’ı ziyaretinde iktidara gelip, bu konuda ve diğer birçok konuda aydınlatılmayan olayları aydınlatacağız derken, tam da içinde bulunduğumuz muharrem aynının etkisiyle de Sivas Katliamının aydınlatılması boynumuzun borcudur diyen, aydınlatılmadan hayata göz yuman rahmetli Erdal İnönü aklıma geldi. 
Hal ve hareketleri ile, yüz mimikleri ile rahmetli İnönü’yü andıran ve onun kadar dürüst ve samimi olduğuna inandığım Kılıçdaroğlu’nun "Genel aftan ziyade, helalleşeceğiz." deyip birbirlerine küsmüş, kırılmış toplumu yeniden bir araya getirme iddasını devam ettire dursun, emekliye ayrılan bir üst rütbeye çıkarılan görev süreleri uzatılan generallerin de helalleşip helalleşmeyeceğini sorgulamak geldi içimden.
Çünkü bu ülkede yaşananlardan, siyasiler kadar, bürokrasinin içinde bulunan ve ellerindeki gerçek silah ile daha güçlü olan askerlerde sorumludur.
Bu nedenle helalleşmeden önce gerçek samimi bir adalet anlayışı ile herkes yargılanmalı, sorgulanmalı, hesap vermelidir diye düşündüm, rütbeleri sökülen, bir üst rütbeye çıkan askerleri izlerken..

 arşiv haber/yorum 31.07.2015 tarihli haber/yorum
Partililer Gözaltına Alınırken Onlar Seyrettiler..
Yurt geneline devam eden gözaltıların Ardahan'a da sıçradığı bugün ilginç durumlarda yaşanıyor. Son olarak Ardahan'da ev kapısı satan ve iş yeri HDP Ardahan İl Binasının yanında bulunan A.K isimli bir HDP'linin daha gözaltına alınırken, polislerin gözaltı yaptığı sırada parti binasında bulunan HDP Ardahan Dr. Taşkın Aktaş, HDP Ardahan İl Başkanı ve HDP'li yöneticilerin umursamazlıkları dikkat çekti.

**Bir çok kişi gözaltına alındı..

**Polisler bile şaşrıdılar!
HDP’li esnafın gözaltına alınması hakşısında ses çıkarmayıp, parti binasından dışarı çıkmayan HDP Ardahan Milletvekili ile İl Yönetiminin tepki alan bu tutmları, eli kelemçeli A.K.’yi olduğu gibi polisleri bile şaşırttı.. HDP'ye baka kalan A.K ve polisler içeri kaçan Milletvekili ile il yönetimine adeta acıyarak bakmaları objektiflere böyle takıldı.

Yaşanan çatışmalar adından yurt genelinde kesintisiz devam eden göz altılar Ardahan’da da başladı.
Alınan ilk haberlerde Ardahan ve Göle’de yapılan operasyonlarda HDP Üyesi bir çok kişinin sabah satlerinden itibaren gözaltına alındıkları öğrenilirken, en son gözaltına alınan HDP'liyi HDP Milletvekili ve HDP İl Yöneticileri izleme gereği bile duymadılar.

Elleri kelemçelenen A.K isimili HDP'linin kelempeçelenip, gözaltına alındığı sırada A.K. nin iş yerinin hemen üzerinde bulunan ve HDP Ardahan Milletvekili Dr. Taşkın Aktaş ile İl yöneticilerinin de içinde bulunduğu partiden kimse dışarı çıkıp, 'Ne oluyor?' bile dememesi dikkatlerden kaçmadı.

**Koordinasyonda, Güvenlikte Berkemal..

Son günlerde yurt genelinde ard arda meydana gelen olaylar karşısında İl Emnitey Müdürlüğünü ziyaret eden ve alınan tedbirler hakkında bilgi alan ve başında bulunduğu İl’in güvenliği aksatmayan Ardahan Valisi diğer taraftan Ardahan’da görev yapan diğer il idarecileri ile bir araya geldi.

**3'NCÜ DÖNEM KOORDİNASYON KURULU TOPLANDI

2015 yılı 3’ncü dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Ahmet Deniz başkanlığında gerçekleştirildi.
Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya, Vali Yardımcıları, İl ve İlçe Belediye Başkanları, İlçe Kaymakamları, İl Özel İdare Genel Sekreteri, Bölge müdürleri ve kurumların il müdürleri katıldı.
Toplantıda konuşan Vali Deniz, “Ülkemizin planlı kalkınma çabalarının bir aracı olarak her yıl hazırlanan Devlet Yatırım Programının il düzeyinde uygulanması, koordinasyonu ve izlenmesine etkinlik kazandırmak amacıyla Koordinasyon Kurulu Toplantımızı icra etmekteyiz” dedi.
2015 yılı üçüncü dönem yatırım programlarında merkezi ve yerel idarelerin toplam 249 projeye sahip olduğunu söyleyen Vali Deniz, bu projelerden biten proje sayısının 28, devam eden proje sayısının 156, işe başlanmamış proje sayısının 53, ihale aşamasında olan proje sayısının ise 12 olduğunu söyledi.
Vali Deniz’in konuşmasının ardından ilgili kurum yetkilileri tarafından, kurum çalışmaları hakkında sunumlar gerçekleştirildi.
Toplantıda ayrıca yapımı tamamlanan ve inşaat çalışmaları devam eden barajların durumu ile kamu yatırımları ve ödeneği mevcut olup, yıl içerisinde yapılması planlanan yatırımlar detaylı olarak ele alındı.

**Valiye AB'yi Öğrettiler..

 

Vali Ahmet Deniz, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan “Bana AB’yi anlat” konulu slogan, resim ve öykü yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

Ödül alacak olan öğrencileri, Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret Eteker ve öğretmenleriyle birlikte kabul eden Vali Deniz, bir süre sohbet ettiği öğrencilerden birincilik elde edenlere dizüstü bilgisayar, ikincilik elde edenlere bisiklet, üçüncülük elde edenlere ise satranç takımı hediye etti.

Başarılarından dolayı öğrencileri tebrik eden Vali Deniz, “İlimizin her alanda olduğu gibi özellikle eğitim alanında da en iyi yerlerde olmasını istemekteyiz. Bütün amacımız, gayemiz budur. Eğitim camiası olarak hep beraber, ailelerle birlikte öğrencilerimizi motive ederek, başarıya ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.

Öğrencilerin teşvik edilmesinde emeği olan öğretmenlere ve okul yöneticilerine de ayrıca teşekkür eden Vali Deniz, öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

"Bisiklet yolları çabaları AB'ye girebilmek için"

Ankara ve Eskişehir bisikletlileri Deniz Kırımsoy(Ankara Bisikletliler Ortak Platformu Genel Koordinatörü) ve Ardahanlı Doğucan Yılmaz(Ankara Bisikletliler Platformu Üyesi) 29 Temmuz'da Kanal B'de Günce programının sunucusu Seval Yıldırım'ın konuğu oldular. Siyasilere, belediyelere, bakanlıklara, motorlu taşıt sürücülerine yani kısacası Türk toplumuna seslendiler. 

"Bisiklet yolları çabaları AB'ye girebilmek için"
Doğucan Yılmaz belediyelerin konuyla ilgisini şöyle açıkladı: "Bunların nedeni Avrupa Birliği'ne girebilmek için. Girmek için bisiklet yolları gerekiyor. Şu an işlek yolların hepsi ulaştırma projesinde, enerji projesinde. Sağlık projelerinde var... Ama işte bunlar yaptırıma geçirilemiyor ya da yapılanlar yeterli şekilde yapılmıyor. Sadece biz yaptık diyebilmek için. Eskişehir'de bisiklet şeritleri var ama sözde. Ben Ankara'da bulamadım. Yani daha yeni geldim Eskişehir'den. Ankara'dan üç arkadaşımı götürüyordum, eziliyorduk. Bisiklet yolundan giderken bir araçta karşı yönden geldi. Bisiklet yolu yolun sol tarafına yapılmış, yoldan ayrı değil. Sadece aynı yol üzerine bir şerit çekilmiş. Üzerine de bir sprey boyayla bisiklet çizilmiş. Araç karşıdan geliyor. "Seni öldürürüm, seni kimse kurtaramaz." dercesine. Eskişehir'de ayriyeten cam kırıklarıyla dolu. Ben belediyeye bir kaç defa şahsi olarak mail attım. Ne bir geri dönüş var, ne cam kırıkları temizlendi. Yapılan şeyler göstermelik bence. Ankara'da hiç yok." 
Anlaşılan o ki ülkemizde hala bisiklet alt yapısı yok, sadece ülkemizde değil. Siyasetçilerimizin, belediyelerimizin düşüncelerinde bile yok ki kendilerine başvurulan yazılı iletilere dönüt bile yapmıyorlar.

İnsanların aklındaki "bisiklet algısı"nı değiştirmeye çalışan bisikletlileri temsilen programda yer alan Deniz Kırımsoy ve Doğucan Yılmaz sorunlarını, isteklerini dile getirdiler.

Ekonomik, zevkli.. Hayatın tadını alın!
"Benim üniversiteye başlamamla oldu. Ulaşıma para vermem gerekiyordu, yurdum değişti, mesafeler arttı. Tabi ekonomik boyuta çevirmek için Eskişehir düz bir zemine sahip olduğundan bisiklete başladım. O bisikletimi sattıktan sonra yeni bir bisiklet alıp bundan sonra turlara, şehirler arası.. Tabi önce şehir içi. Eskişehir'de köylere gidiyorduk 150-160 kilometrelik. Şimdi kendimi iyice aştım. Şehirler arası gidip geliyorum. Hafta sonu yine yanıma 3 tane arkadaş aldım, Eskişehir turu yaptık. 9 saat sürüş, 7 saat dinlenme toplam 16 saat sürdü. Amaç gezmek, ulaşım değil. Eğer bir yerden bir yere tur amaçlı gidiyorsanız belli bir vaktiniz olmayacak "buraya bu saatte gideceğim" gibisinden. Gideceksiniz, bir su gördüğünüz zaman o suyun tadını alacaksınız. Meyve bahçesi görünce o ağaçların tadını alacaksınız. Araçla gittiğinizden daha çok kalıyor hafızanızda gördüğünüz yerler, emek vererek gidiyorsunuz çünkü. Harika bir ulaşım aracı herkese tavsiye ediyorum." dedi Doğucan Yılmaz.

"Yaş algısını silmek lazım"
Deniz Kırımsoy'un görüşleri şöyle: "Yaş konusu açılmışken bizim Yılmaz abimiz vardır. Her sene Çanakkale'ye gider, uzun yol yapar. Kendisi 70 yaşında şu anda. 6 yaşından beri bisiklete biniyor. Bisikletin gerçekten yaşla ilgisi yok. Hatta performansla, şişmanlıkla, sakatlıkla...
Funda hikayesi vardır. Fransa'dan buraya engelli bisikletiyle geldi mesela. Her şey yapılabilir. Bu bütün algıları biz bozmaya da çalışıyoruz."

"Neden bisiklet?"
Deniz Kırımsoy "neden bisiklet? " sorusunu cevaplıyor: "Bence bisiklet kullanmanın herhangi bir sebebi yok. Bir tutku, bir ilgiyle başlıyor ama onunla beraber tabi ben diyeyim 50, siz deyin 100. Bilmiyorum yararı ne kadardır. İnanılmaz sayıda avantaj sağlayan bir araç. Bir kere her şeyden önce kişisel dünyamızdan bahsedelim. Biraz önce onlarca korkumdan arındım dedim yani hayatımı dar ettiğim, kendimi kapattığım ve zincirlere vurduğum şeylerin hepsini kırıp bunlardan kurtulmak gerçekten çok önemli bir şey. Özellikle kadın olarak bunu yapabilmek... "

Kadınlar bisiklete biniyorlar diye öldürülmekle tehdit edilmişler!
Deniz Kırımsoy'un anlattığı bir yaşanmış hikaye de şöyle: "Yemen'den örnek vermek istiyorum. Orada da bir kadın bisikletli var. 3 kadın olarak orada bisiklete binmeye çalışıyorlar ve öldürülmekle tehdit edilmelerine rağmen bunu yapıyorlar. Yani buraya kadar gidebilen bir var oluş mücadelesi olabilir bisiklet."

"Spor yapmayın! Hayır, gerek yok."
Deniz Kırımsoy bisikletin sağlığa yararlarından bahsediyor: "Onun dışında sağlık avantajları inanılmaz fazla. İnanılmaz şekilde hastalıklar geçirirdim, bunların hepsinden kurtuldum. Artık hasta olmuyorum. Ben spor yapmıyorum açıkçası. Bunu ifade etmem lazım: spor olarak kullanmıyorum. Sadece bir noktadan bir noktaya gitmek için kullanıyorum ama bir harekettir. Spor yapalım dediğimiz zaman bir sürü insan çok korkuyor. Hayır spor yapmayın, gerek yok. Sadece düzgün olarak hareket edin sistematik. Düzgün, sakin, acele etmeden, vücudunuzu yıpratmadan. Sakin sakin bir hareket. Bu yürümek de olabilir, yani çok önemli değil. Ama hareket çok önemli. Dolayısıyla bünye inanılmaz kuvvetlenmeye başlıyor. Fazla su tüketiyorsunuz mesela. Su bütün detoks sisteminizi sağlıyor. Pek çok şeyi yeniliyor. "

Çok ekonomik!
Deniz Kırımsoy'un hesaplarına göre bisiklet: "Oturduk bir gün bir hesap yaptık. Günde 2.25TL'den bir bilet alsan, gitsen-gelsen işine yılda ne kadar eder, işte şu gün gitmedin bu gün gitmedin, izindeydin diye yine kestin bir hesap yaptık. Sadece 8 ay yaptık. Ondan sonra aynı yolu bisikletle yaptığımız zaman ne kadar kar kalıyor elimizde diye. Arasında inanılma bir fark çıkıyor. Ortalama 3 bin ile 8 bin TL arasında yıllık bir kara geçiyoruz. "

Motorlu araçlar olmasa insan ölmez!
Deniz Kırımsoy'dan şok edici bir ifade: "Bisikletle kaza yaptığınızda iki bisiklet birbirine ya da bir bisiklet duvara, bir bisiklet çukura girse çok anormal bir durum olmadığı müddetçe bisikletle ölmez ve öldüremez. Çok özel bir durum olması lazım... Bizim ölmemizin sebebi araçlar oluyor ya da inanılmaz yol bozuklukları oluyor. Yani insanın aklına gelemeyecek yol bozuklukları bizi öldürüyor. Motorize bozuk bir araç trafiği olmadığı zaman kimse ölmeyecek ve bunu bisiklete çevirmeyi başarabilirsek bu 9.000 kişiyi(2014 yılında kazalar ile hayatını kaybeden insanlar) biz kurtarabiliriz. Ulaşım Bakanlığı'nın projelerinde var ancak uygulamaya geçilmesinde güçlükler çekiyoruz."

**Çıldır'a Sınır Ülke de Çatışma!Ardahan'ın Göle ilçesinde bir kişinin ölümü, 2 kişinin yaralanması ardından ülke genelinde yaşaşan gerginlik ve barış sürecini bozan bombalamalar ardından şimdi de Ardahan'ın sınırında çatışma haberi geldi.

Ardahan'ın Çıldır ilçesine sınırı olan Ermenistan komşusu Azerbaycan ile yine çatışmaya girdi.

Alına bilgilere göre Azerbaycan sınırında çıkan çatışmada 5 Ermenistan, 1 de Azerbaycan askeri hayatını kaybetti.

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında çıkan çatışmada Ermenistan 5, Azerbaycan 1 askerini kaybetti.

ERMENİSTAN ASKERLERİ ATEŞ AÇTI

Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, dün, gün boyu ve gece cephe hattının Goranboy, Terter, Ağdam, Fuzuli ve Gedebey bölgelerinde Ermenistan askerleri Azerbaycan mevzilerine çeşitli çaplı silahlardan ateş ederek provokasyon girişiminde bulundu.

AZERBAYCAN'DAN CEVAP GECİKMEDİ

Ermenistan askerlerinin cevap ateşiyle geri püskürtüldüğü ve geri çekilirken en az beş askerlerini kaybettikleri belirtildi.

6 Asker Öldü..

Çatışmada, Azerbaycan ordusundan ise Eldar Feteliyev isimli bir Azeri askerin öldüğü bildirildi.
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 12539 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI