Reklam
Bugun...


AK Parti İl Başkanı: Ardahan ve Göle'de Artışı Önlemek İçin Aşınızı Yaptırın!
İKİ KÖY DAHA KARANTİNAYA ALINDI... , AKDARI'DA ARILARI ZEHİREDİLER! , El Kaide'yi Övdü Gözaltına Alındı! Ardahan'ın Çıldır ilçesine bağlı Gölbelen (Urta) köyü ve son olarak Ardahan'ın Göle ilçesine bağlı Kayaaltı (Polatik) köyünğn 10'ar günlük korona karantinasına alındığı ve buna rağmen Ardahan'da aşıya karşı ilgisizliğe dikkat çekildi. Öte yandan özel aşı ekibinin kurulduğu öğrenildi.

AK Parti İl Başkanı: Ardahan ve Göle'de Artışı Önlemek İçin Aşınızı Yaptırın!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Cumartesi Günü Saat: 17.45'de de TEMPO TV'de Programa Başlıyor..

Her Cumartesi günü saat:17.15'te ekranlarınızda..

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
Başta Ardahan merkez ve Göle ile diğer bir çok köyde yeniden artışa geçtiği belirtilen Corona-19 virüsü dolayısıyla, zor günlerin yaşandığı Ardahan ve ülkede tek çarenin evde kalma, temizlik ve misafir kabul etmeme, misafirliğe gitmemenin şart olduğunu açıklayan Adalet ve Kalkınma Partisi Ardahan İl Başkanı Mühendis Kaan Koç, aşı konusunda şanslı olan bir kentte insanların aşı yaptırmamasını anlamadıklarını belirttiği açıklamasında, bir çok kişinin sırası gelmesine karşın aşı yaptırmadığını öğrenmenin sıkıntısını yaşadıklarını ve herkesi aşıya davet ettiklerini belirtti.
Gazeteci Fakir Yılmaz ile görüşen ve önemli açıklamalarda bulunan AK Parti Ardahan İl Başkanı Kaan Koç, Ardahan'da olan Milletvekili ile birlikte,başta korona konusunda olmak üzere, var olan sorunların çözümü konusunda vali ve yetkililerle sıkı bir iş birliği içinde olduklarını söyledi.
Öte yandan gerek kent merkezinde gerekse il genelinde olağanüstü bir uygulama yapan güvenlik güçleri uygulanan sokağa çıkma yasağına izin vermemeye çalıştığı görülürken sağlık müdürlüğünün özel aşı ekibi kurup, aşılanlamayan vatandaşları aşı olmaya iknaya çalıştığı dikkat çekiyor.
AKDARI'DA ARILARI ZEHİREDİLER!

Ardahan'ın Çıldır ilçesine bağlı Akdarı (Çamurda) köyünde bulunan Fatih Balcı’ya ait 12 kovandaki arılar, kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce tarım ilacı ile zehirlendiği iddia edildi.

Alınan bilgilere göre Arılı kovanların telef edildiğini belirten Çıldırlı Arıcı Fatih Balcı yaptığı açıklamada şöyle dedi.

'Gördüğünüz gibi bu şekilde bir zulüm ettiler. Hiçbir din bunu kabul etmez diyerek şöyle devam etti; ’’Maddi ve manevi hasar çok büyük, bunun için yetkililerden yardım istiyorum. Köyümüzde bu ilk değil, önceden de birkaç kez aynı şekilde yapıldı. Buna bir çare bulmalarını istiyorum ve ben yandım ama başkaları yanmasın. Arıları öldürmek için patates, koyunlar ve büyük baş hayvanlara sulandırıp verilen parazitleri öldürmek için kullanılan ilacı kullanmışlar. Ve aşırı derecede sulandırmadan; yani sade bir şekilde adam hazırlamış ve kovanlarımın kapaklarını açarak resmen devirmiş. Gördüğünüz gibi arı tamamen su, aşırı bir derecede döküm yapmış. Konuyla ilgili İlçe Tarım ve Jandarmaya 'da haber verdim. Umarım en kısa zamanda failleri bulunur.’’ dedi.

El Kaide'yi Övdü Gözaltına Alındı!

Ardahan'da sosyal medyadan terör örgütü El Kaide lehine propaganda yaptığı ileri sürülen 1 kişi gözaltına alındı.Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla sosyal medya üzerinden terör propagandası yaptığı belirtilen 1 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. İl Jandarma Komutanlığı Terörle Mücadele Şube ekipleri, Çıldır ilçesine bağlı Eski Beyrahatun köyünde belirlenen adrese baskın yaptı. Operasyonda 1 kişi gözaltına alındı.Şüphelinin jandarmadaki işlemleri sürüyor.

CORONA BİR HEMŞEHRİMİZİ DAHA ALDI!,
CORONA DENETİMLERİ SÜRÜYOR!,
Ardahan'da silah ele geçirildi!.,
AMERİKA'YI MANA EDİP HDP'YE
YÜKLENDİLER!
Arşiv Haber 29/04/2021 Tarihli Haberler/Yorum
Ardahan Ölçek köylü, emekli polis Baş komiseri Cevdet Şentürk’ün oğlu, Doğuş Üniversitesi Öğrenci Dekanlığını yapan Fenerbahçe Üniversitesi Daire Başkanı Alaattin Fırat Şentürk (45) Corona virüsten dolayı yaşama veda etti.
CORONA DENETİMLERİ SÜRÜYOR!
17 gün boyunca uygulanacak 'tam kapanma' öncesi koronavirüs tedbirlerine yönelik denetimler Ardahan'da da sürdürülüyor. Kent merkezinde ve perşembe pazarında denetimlere katılan Vali Hüseyin Öner, Sokağa çıkma kısıtlama uygulmasını emniyet ve jandarma aracılığıyla sık sık denetleyeceğiz dedi.
Vali Hüseyin Öner başkanlığında yapılan denetimlere ilgili kurum müdürleri, esnaf odaları temsilcileri ve muhtarlar da katıldı. Esnaf ve müşterilere maske, mesafe ve hijyen konularında uyarılarda bulunan Vali Öner, maske de dağıttı. Tam kapanma denetimlerine aralıksız devam edileceğini kaydeden Öner, Bugün 19.00'dan itibaren tam kapanma uygulamasına giriyoruz. 17 Mayıs tarihine kadar tam kapanma, diye tabir ettiğimiz uygulama söz konusu olacak. Bugün hem iş yerlerini hem de ilimizde kurulan perşembe pazarını denetledik. Vatandaşımızın kurallara gösterdiği hassasiyeti görmek istedik ve genel olarak kurallara uyulduğunu gördük. Bu süreci inşallah iyi değerlendiririz. Son dönemlerde ilimizde de vaka sayısı artmıştı. Buradan şunu duyurmak istiyorum. Bizler bu süreçte bilhassa kolluk kuvvetlerimiz vasıtasıyla sokağa çıkma kısıtlaması başta olmak üzere pandemi kurallarına uyumları sıkı sıkı takip edeceğiz dedi.
Ruhsatsız tabanca ele geçirildi..
Ardahan´da kısıtlamayı ihlal eden bir kişide ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Ardahan Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı Hasköy Karakol Komutanlığı ekiplerince Hasköy Köyünde önleyici kolluk devriyesi esnasında 1 şahsın sokağa çıkma kısıtlamasına uymadığı tespit etti.  Şüpheli şahsa uyarı yapıldığı esnada şahsın üzerinde 7,65 mm. çapında ruhsatsız astra marka silah olduğu tespit edildi.

Yakalanan silaha el konularak şüpheli hakkında soruşturma başlatıldı.

GAZETECİLER ÖNEMLİ KONUKLARI İLE TEMPO TV'DE!
Aynı zamanda Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı da  olan Gazeteci  Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma Yılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her hafta cumartesi günü, Saat: 17.15'te Tempo TV'de canlı olarak yayınladıkları “Gazetecilerle Gündem” adlı programın bu haftaki konukları,  Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi ve AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ardahanlı Korkmaz Karaca ile MAKTEKSER A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Nasıroğlu olacaklar.
Yerel ve Ulusal da gazeteciliğinin yanı sıra STK başkanlığı ve televizyonculuk sahasında da yer almayı başaran ve son 10 yıldır Seymen TV, Gala TV, Yaşam TV, Yıldız En TV'den sonra, simdi de Tempo TV'de canlı program yaparak, konukları ile birlikte ülkenin yanında dünyanın gündemini ekranlara taşıyan gazeteci Fakir Yılmaz, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gazetecilik bölümü mezunu kızı, Özlem Şeyma Yılmaz ile bu hafta ağırlayacakları misafirleri ile yeniden gündemi tutup, ekonomik, siyasal ve sosyal konuları tartışacaklar.
Sizi de Tempo TV ekranlarına konuk olmaya davet eden gazeteciler bu hafta ve her Cumartesi günü, saat 15.17’de Tempo TV ekranlarının yanı sıra Facebook, YouTube’da da canlı olarak evinize, iş yerinize, cep telefonlarınıza konuk olacaklar.
AMERİKA'YI MANA EDİP HDP'YE YÜKLENDİLER!
ABD Başkanı Biden’ın 1915 Olayları’nı ‘Ermeni Soykırımı’ diye tanımlayan açıklamasından sonra Ermeni mezalimine birinci derecede maruz kalmış bölge vekilleri toplanarak Türkiye Büyük Millet Meclisinde basın açıklaması yaptı.
AK Parti Bölge milletvekillerinin de bulunduğu açıklamada, Ermeni soykırımı iftirasını destekleyen başta ABD Yönetimi olmak üzere diğer ülkelere ve HDP’nin bu konudaki tavrına tepki gösterdiler.

Gündemi, Değiştirme Ustası..

Hala inanmadığım ve insanlığın varlığından bu yana olan gribal bir olaydan öte basit bir rahatsızlık olduğuna inandığım covit saçmalığının, birilerinin imdadına nasıl yetiştiğini bir kez daha gördük.
Evet, kutlama telefonunu açmayan ama art arda dosyalar açan ve son olarak Ermeni dosyasını açan okyanus ötesinden gelen kara haberler ardından iyice köşeye sıkışanlar, ülkenin harıl, harıl tartıştığı konuyu ötelemek ve unutturmak için çok kolay bir yola yani yasağa sığındılar, 20 gün hapiste pardon evlerde kalacaksınız diyerek..
Bu yazıyı yazmaya hazırlandığım sırada WhatsAppıma gelen ve 'Ak Koyunlar' başlıklı videolu bir klibi izlerken bu videoyu hazırlayanların neyi anlatmak istediğini bir süre düşünürken aynı klibin içindeki bir satır ve müzik her şeyi anlattı bana benim ve benim gibi topluma bir şeyler anlatıpta anlatamadığı gibi..
Ekonomik krizin, bozulan göstergelerin, yoğunlaşan sıkıntılar ve insanların evine ekmek götüremediği bir süreçte içte olduğu gibi dıştan gelen baskılara karşı nasıl bir yol izleneceğini düşünenlerin en kolay yolu bulup, korona korkusuna sığınırlarken bu yöndeki yasaklarının mırıldanan, homurdanan toplumun bağırmasını önlemek adına, yasak üzerine yasak getirmeleri, var olan sorunları daha da büyüteceğinden korkar oldum.

Çünkü her türlü çabaya rağmen bastırılamayan, örtülemeyen rakamlar her köşeden çıkıverirken NATO’da askeri, AB’de de ticari ortağı olan bir ülkenin mallarına boykot çağrısı yapmanın bedelleri ile her geçen gün ağırlaşan açık/gizli ambargolar, zaten zorda olan ülkenin ekonomisini ve gidişatını tıkatırken benim ve toplumun büyük kesiminin karşı olduğuna inandığım, ama bu yasaklardan kendisinin değil, iktidarın zarar gördüğüne ellerini ovuşturarak muhalefet dahil kimse çıkıp, 'Ya ne oluyor, ülkeyi mi batıracaksınız?' deme cesaretinde bulunmadığı korona, yasaklarla iç çarkları da durduracak gibi..
Ve bana soracak olursanız benim değil sohbet ettiğim bir okurumun dediğinin altına bende aynı hem de kalınca imzamı atıyor ve diyorum ki; Bu yasaklar korona yasakları değil, Ermeni sorunu denen sıkıntının okyanus ötesinden gelen soykırım iddiasının kabulü karşısında sıkışanların, her zaman yaptıkları gündemi değiştirmekten öte bir şey olmadığıdır.
İnanmıyorsanız, 'Hep penguen belgeseli izleyecek değiliz ya? Buyurun size koyun belgeseli!.. AK Koyunlar'  koplyalayın izleyin https://www.youtube.com/watch?v=haKF_GD6b90&ab_channel=MustafaSARITA%C5%9E
Yazık ve Nokta..

ki...

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle.. 

arşiv haberler 04/02/2017 tarihli haberler/yorum
ÇILDIR GÖLÜNDE KAR VE BUZ ŞOVU!..
Çıldır ilçesinde bu yıl 4'üncüsü düzenlenen "Çıldır Kristal Göl Uluslararası Kış Şöleni" renkli görüntüler oluşturdu.

Buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde düzenlenen festivale yerli ve yabancı turistler ile çevre illerden gelen vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Foto: Suat İnceder

50 santimetre buz üzerinde düzenlenen şölende atlı kızak, rahvan at yarışları, atlı okçuluk yarışı, cirit, buz pateni, kayak yarışları ve çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Renkli görüntülerin sahne olduğu yarışlarda rakipler birinci gelebilmek için kıyasıya yarıştı. Rahvan at yarışlarında bazı yarışçılar atlarıyla birlikte düşerek kara gömüldü.

Ardahan Valisi İbrahim Özefe, programda yaptığı konuşmada, "Ardahan yaz ve kış potansiyeline sahip, bu potansiyeli harekete geçirebilirsek buradan yapılan göçü durdururuz. İnşallah cazibe merkeziyle istihdam sağlayacak fabrikalar kurulacak." dedi.
Kentte kış turizminin yaygınlaştırılması için kayak merkezinin kurulduğunu vurgulayan Özefe, "Bu merkezimizin kış turizminde önemli bir merkez haline getirebilmek için yeni ihale yapıldı, inşallah bin 600 metre olan pisti, telesiyej hattıyla 3 bin metreye çıkartacağız. O zaman daha cazip, daha önemli bir kayak merkezi haline gelecek." diye konuştu.
Özefe, kış turizminde Çıldır Gölü'nü de değerlendirdiklerini anlatarak şu değerlendirmede bulundu: 


"Çıldır Gölümüzü değerlendirmek için tesislerin yapımını başlattık inşallah bahar ayında tamamlanacak. Tabii bu tesisler bir başlangıç buranın potansiyelini değerlendirmek için iş adamlarımıza burada yatırım yapmaları için bir numune olarak yapıyoruz. Devamını da inşallah iş adamlarımızdan bekliyoruz. Bu yaptığımız faaliyet Ardahan'ın turizminin tanıtılması adına önemli bir faaliyet, faaliyetimizin hayırlara vesile olmasını diliyor, buraya katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum."

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy da programa katılanları ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade ederek, "Her karışında şehit kanıyla sulanmış toprakların üzerindeyiz. Elbette bu şehitlerimizin kadrini, kıymetini bilmemiz lazım, daha iyi korumamız lazım. Allah'ın gizli açık nimetleri var uzun bir kış sezonu yaşadığımızArdahan'da da donmuş Çıldır Gölü bir nimettir, şimdi bu nimetin inşallah insanımıza veTürkiye'ye turizm sektörüne kazanımlarını burada birlikte yaşayacağız." dedi.
Programa, AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan AtalayAK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu, bazı il protokolü, vatandaşlar ve çok sayıda fotoğrafsever katıldı.
Çeşitli dallarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren sporculara ödüller verildi.**ÇILDIR GÖL HABER VE POZLARI GÖSTERİMDE..

Hava sıcaklığının gece sıfırın altında 33 dereceye kadar düştüğü Ardahan'da Çıldır Gölü dondu. Gölün donmasına sevinen balıkçılar göl üzerinde çay içerek kutladı.

Sibirya soğuklarının etkili olduğu ve sıcaklığın eksi 33 derecelere kadar düştüğü Ardahan'daÇıldır Gölü, Aktaş Gölü, Kura Nehri ile birlikte tüm akarsu ve göller dondu.

DERECELER EKSİ 30'U GÖSTERİYOR

Hava sıcaklığının gece sıfırın altında 33 dereceye kadar düştüğü Ardahan'da, 126 bin metrekare alana sahip Çıldır Gölü'nün üzerini buz tabakası kapladı. Aşırı soğuklar nedeniyle göl üzerinde 8-10 santimetre kalınlığında buz oluşurken, buz kütlesinin kalınlığının soğuklarla birlikte yarım metreye çıkabileceği belirtildi.

DONAN GÖL ÜZERİNDE ÇAY KEYFİ

Gölün donmasına sevinen balıkçılar göl üzerinde çay içerek kutladı. Balıkçı Ethem Kılıç, "'Geçen yıl bu zaman daha donmamıştı. Bu yıl ayaz çok olduğundan dolayı daha erken dondu. Araçların bile çıkabileceği seviyeye gelen göle kıyıdan yol olmadığı için ve tekneler yolu kapattığı için çıkamadık. Kış olduğu zaman göl üzerinde balık mangal yaparız, donan göl üzerinde çay yapıp daha zevkli oluyor. Açık havada güzel bir ortam ve dışarıdan gelen insanlar araçlarıyla göl üzerine çıkarak mangal keyfi yaşıyorlar. Çok da zevkli oluyor, gördüğünüz gibi çayımızı içip mutlu oluyoruz" dedi.

ÇOCUKLAR KIZAK KAYIYOR

Buz tutan göl, doğal güzelliğiyle dikkat çekerken, çocuklar da göl üzerinde kızakla kayarak eğlendi. Yüzeyi tamamen buz tutan gölde kızakla kaymanın keyfini yaşayan büyükler ise çocukluklarını hatırladıklarını söyledi. Haber: Ajanslar

**Göle’de Ayaz, Çıldır’da Saz..

Ağır ve uzun kış günleri ve kar yağışının devam ettiği Ardahan’da vatandaşlar televizyon ve internete inat eski gelenekleri yaşamaya devam ediyor.

Ardahan’ın olduğu gibi ülkenin en soğuk ilçesi olan Göle’de başta olmak üzere tüm ağırlığıyla etkisini sürdüren kış Gürcistan ve Ermenistan’a komşu Çıldır ilçesin de aşıkların sazlarıyla azda olsa ısınıyor.
Cemrenin yere düşmesiyle birlikte son bir haftadır yaşanan sıcak havaların erittiği buzlara karşın kar yağışının yeniden başladığı Ardahan’da vatandaşların boş zamanlarını kahvehaneler de, yöresel aşıkların sazları eşiliğinde söylediği türkülerle geçirdikleri görülüyor.
Aralarında Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu’nun da bulunduğu kahvehanelerde yöresel aşıkların hünerlerini ortaya koyduğu anlarla vakitlerini geçiren Çıldırlılar diğer ilçelere nazaran eski geleneklerini yaşatmanın güzelliğini yaşamaktalar.

Avrupa Kriterleri..
  Selmi Yılmaz Kadınca
selminazo@hotmai.com
 
 

Gazeteci Fakir Yılmaz’ın 1 Kasım Genel Seçimleri ardından başkan olarak ilan edip, her yazısında başkan dediği ama bana göre bu gidişle ne mecliste nede yapılacak bir referandumda başkan olamayacak diye düşündüğüm Cumhurbaşkanının önüne gelene kafa tutup, ekonomi dahil ülkeyi ve kendi atadığı hükumeti zorda bıraktığı bir gerçektir.
Önce kendisini BOB’un eş başkanı ilan edip, Afrika ve Ortadoğu’da oynan oyunların gazına gelerek ülkenin güneyinde ki ülkeler ile arayı bozan, 40 yıldır kanayan Kürt Sorununa, ‘elimi değil, kellemi koydum’ dediği ama sonra 7 Haziran yenilgisi ardından ‘Ne süreci kardeşim’ deyip barış masasını tekmeleyen, ardından Rusya’nın ne işi var havamızda deyip, uçağının düşürülmesini normalleştiren ardından da elinde tuttuğu savaş mağduru Ortadoğu insanlarını kalkan olarak kullanıp, Avrupa’yı da karşımıza aldıran Cumhurbaşkanının hedefinin ne olduğunu kimse kestiremezken dolar başta olmak üzere ekonominin alt üst olması yaklaşan 2017 yılını şimdiden kayıp yıl ilan ettirdi..
Altına bir milyondan daha çok imzanın atıldığı Avrupa Sözleşmelerini yok sayan ve bunların yerine getirilmemesi halinde başımıza nelerin geleceğini hesaplamadığı görülen Cumhurbaşkanın kırıp, döktüğü ortalığı toparlamaya çalışan hükümet yetkililerininde bizler kadar zorda olduğu bir sürecin nereye varacağını kestirmenin de zor göründüğü şu günlerde HDP’li Milletvekillerinin, basın üzerine kurulan baskının, önüne gelenin pkk, kck ve  fetocu denilip, içeri atıldığı ülkenin başı bir hayli sıkıntıda olduğu da bir gerçektir.
Israrla ilk yıllardaki demokratlığından uzaklaşmaya başlayan cumhurbaşkanının bunları yaparken taraftarlarının hala ‘bir bildiği var’ deyip, kendisinin haklı olduğunu belirtseler de onlarında toplumun büyük bir kısmı gibi yaşadıkları ekonomik sıkıntı ve krizden dolayı uzaklaştığı da bir gerçektir.
Bu nedenle; Başta her gün biraz daha ağırlaşan ekonomik kriz ve gelmeye başlayan ambargoları aşmak için Cumhurbaşkanının bu aralar biraz sakin olup, AB Kriterleri başta olmak üzere bir çok konuda dünya ile birlikte nefes aldığımı anlamlıdır derim..
Kaynak: kuzeyanadolugazetesi

Editör: Fakir Yılmaz

Bu haber 10841 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI