Reklam
Bugun...


YİNE MİLLETİN SIRTINA BİNDİ!..
Yıllarca Ardahan'da siyaset yapan ve her seçim öncesi kendi maddi imkanları ile kendisine uzun konvoylar dizdiren Şavşat kökenli siyasetçi yaklaşan seçimler öncesi yeniden Ardahan'da.

YİNE MİLLETİN SIRTINA BİNDİ!..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Pazar Günleri ve Hafta İçi Özel Programlarla TEMPO TV'de 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle..  

Bu haber aşağıda ki linki kopyalayarak izleyebilirsiniz..

https://www.youtube.com/watch?v=x_54lQa4WaQ&ab_channel=ArdahanTV

Her seçim öncesi hazır/kıta ekip tarafından karşılanan eski Milletvekili Ardahan'ın girişinde bir grup tarafından karşılanan ve yine omuzlara bindiği görülen eski siyasetçi yılarca siyaset yapıp, vekilliklerini defalarca üstlendiği ama dediği hiçbir şeyi yapmamakla eleştirilen siyasetçi hemşerileriyle hasret gidermek için memleketini ziyaret ettiğini söyledi.

Liderin yansıması..
Öncelikle başkalarının da olduğunu görüp, öğrendiğimiz güneşin birinin yansıdığı dünyanın hep karanlıkta kalmaması için gece ile gündüz arasındaki dengeyi eşit tutup yansımasını düşünürken 'Güzel günler göreceğiz çocuklar' şarkısını söyleyemesem de okuma gereği duydum.
Çünkü uzun süre sonra ilk kez katıldığım ve geçtiğimiz hafta sonu İstanbul Maltepe miting alanında gördüklerimi anlatmadan önce o mitinge önderlik yapan liderin tutum, davranışlarının ne kadar önemli olduğunu anlıyordum.
Kadın ağırlıklı bu mitingin aslında bir kadın olan ama benim düşünceme göre partisinin içinde bulunan Kozmik Odaca hiç kabul görmeyen yani ulusalcıların beklediği AK Parti yönetiminde olduğu iddia edilen hukuk denen karar ile 'şimdilik' saha dışına itilen İl Başkanının davul zurna olmasa da evinden ayrılıp, başka eve gönderilen bir gelin edasıyla yolcu edilmesi olarak algıladığım o mitinge önderlik yapan liderin güzel yüzü, iyi niyeti, olağanüstü korumasız toplum içinde sırasını bekleyen bir lider Profilo'su çizmesi, orada bulunan topluma yansımasını güneşli güzel bir günde tüm sıcaklığı ile hissettim.
Ve sahada bulunduğum esnada düşündüklerimi aktarmam gerektiğini düşünürken bu miting liderinin yansıttığı sıcak mesajını alan oradaki toplumun nazikliğini ve anlamayan mevcut iktidara zarar verenlerin başını çeken ve toplumca 'cahil' diye adlandırılan kesimi anlatan bir mesajı twitterda görüp, okudum.
Ve liderinden beklenen konuşmayı yapmadığından birçokları gibi alandan erkenden ayrıldığı İstanbul'da ki cumartesi günkü mitingde edindiğim izlenimleri bir dahaki yazıma bırakıp, bu memlekette asıl diğer bir sorunun cahillik olduğunu anlatan 15 maddelik mesajı '16. Madde?!.' diyerek retwetleyerek sizin yorumunuza da bıraktım..
İşte benim kendimce anladığım ama sizin de son 15 yıldır, hatta 70 yıldır anlatılmak istenenin toplumun büyük bir kesimine anlatılamadığını anlatmak isteyen 15 maddelik O mesaj..
Şüphe Bırakmayacak Bir Şekilde "Cahil" Olmanın 15 İşareti:
1. Haberleri tek bir kaynaktan takip ediyorsan.
2. Desteklediğin siyasi görüşün her şeyi doğru, diğerlerinin her şeyinin yanlış olduğunu iddia ediyorsan.
3. Siyasilerin "senin iyiliğini" her şeyin üzerinde tuttuğuna inanıyorsan.
4. İnandığın şeyleri sorgulamaktan köşe bucak kaçıyorsan, (çünkü sen inanıyorsan doğrudur.
5. En son okuduğun kitap sorulduğunda uzun süre düşünmek zorunda kalıyorsan.
6. Senin inandığın şeylere dokunan her olayın ve sorunun altında mutlak komplolar, oyunlar, hilelerin var olduğunu düşünüyorsan.
7. Aynı görüşte olmadığın insanlarla, hakaret etmeden, bağırmadan adam akıllı sohbet etmeyi bir türlü beceremiyorsan.
8. Farklı dini inançları, cinsel kimlikleri, vb. sebebiyle insanları kolayca aşağılayabiliyorsan.
9. Siyasi tercihini belirlerken baz aldığın kriterler arasında özgürlükler, eşitlik, insan hakları, adaletli gelir dağılımı, eğitim, sağlık hizmetleri, vb. konular yoksa. Takım tutar gibi oy veriyorsan.
10. Toplumun ve yönetimlerin sana dayattığı ne varsa sorgusuz sualsiz boyun eğiyorsan.
11. Düşündüklerini tek başına dile getirmeye cesaretin yok ise sen ancak başkalarıyla paylaştığın düşüncelerin kadarsın.
12. Senin dünya görüşüne uymayan alternatif fikirler için kafa yormaya gerek yok, doğrular barındırsa bile senin karşında duran her şey tamamen reddedilmelidir.
13. Cinsiyetçi, homofobik, faşist, vs. olmamak gibi kaygıların yok. Saygıyı sadece sana, senin inanç ve düşüncelerine gösterilmesi gereken bir olgu olarak görüyorsan.
14. Senin bir defa inandığın birinin asla yalan söyleme, yanlış yapma imkanı yok diye kabul ediyorsan.
15. Sence, senin görüşlerin çok az yanlış ihtimali olan büyük doğrular, diğerlerinin görüşleri çok az doğru ihtimali barındıran kocaman yanlışlar ise.
15. Sence, senin görüşlerin çok az yanlış ihtimali olan büyük doğrular, diğerlerinin görüşleri çok az doğru ihtimali barındıran kocaman yanlışlar ise.
Evet 15 maddeye siz hangi maddeyi eklersiniz?!.

arşiv haberler 08/06/2015 tarihli haber/yorum

Saffet Kaya Siyasette Çekildi!
Yaklaşık 4 ay süren 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinin an an takip edip, an an okularına duyuran GAZETECİ ve ekibi, pazar günü gerçekleşen oy kullanımı ardından son noktayı koydu.

Sandıkların açılmasıyla birlikte ve seçim yasaklarının kalkması ardından Ardahan’da ki oy sayımını en kısa sürede okurlarına duyuran tek ekip olan çalışanlarımız Ardahan’da sonuçları en kısa sürede veren ekip oldu.

**Mücadelemiz Halkların ve Kardeşliğin Barışı İçindir..

Aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Gazeteci Fakir Yılmaz’ın başında bulunduğu ekibimizin Ardahan merkez ve ilçelerde an an aldığı bilgileri en kısa sürede okurlarına duyuran başarısıyla yine gazeteciliği ortaya koyduk.
Seçimler ardından bir açıklama yapan Gazeteci Fakir Yılmaz kazananın halklar olduğunu, kendilerinin de bu yönde mücadele vermekten öte bir şey yapmadıklarını, kazananın güzelim ülkemiz ve Ardahan’ı olduğunu belirtti.
Seçim süreci boyunca olağanüstü bir tempo ile çalıştıklarını, amaçlarının sadece yaşanan gelişmeleri haber olarak vermek olduğunu belirten Yılmaz ‘bu süreçte haber ve yorumlarımıza tepki koyanların da bu ülkenin barışı için mücadele ettiğimiz anlamalarını bekliyoruz.’ dedi.

**O KAYIP ETMEMİŞ!..

Üç dönemdir Ardahan'ı temsil eden Meclisin renkli isimlerinden Ensar Öğüt, seçimleri kaybetmesiyle ilgili "Ben kaybetmedim, Ardahan kaybetti" diyerek sitem etti.

Ardahan'ı 3 dönemdir TBMM'de temsil eden CHP'li Ensar Öğüt, bu seçimde kazanamadı. Ensar Öğüt, "Ben kaybetmedim, Ardahan kaybetti. Arayanlar 'Çiftçi öksüz kaldı' diye üzüntülerini dile getiriyor." dedi.

1905 SORU ÖNERGESİ VERMİŞTİ

CHP'nin Ardahan'dan birinci sırada aday gösterdiği Ensar Öğüt, resmi olmayan sonuçlara göre Meclis'e giremedi. Ardahan'ı Orhan Atalay (AK Parti), Taşkın Aktaş'ın (HDP) temsil etme yetkisini seçmenin verdiğine işaret eden Öğüt, Mecliste 22, 23 ve 24'üncü dönemlerde görev yaptığını anımsattı. 2002 yılından beri sadece Ardahan'ın değil, Kars ve Erzurum'un da sorunlarını TBMM'de dile getirdiğine işaret eden Öğüt, verdiği 1905 soru önergesi ile rekor kırdığını belirtti.

**MHP Adayı Ulutaş: Hakkımı Helal Etmiyorum..

HDP'nin bir milletvekili, AK Parti'nin bir milletvekilini kazandığı Ardahan'da beklenmedik bir yenilgi alan MHP Ardahan Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş yaptığı açıklamada, kendisine oy veren, seçim boyunca  kendisiyle çalışanlara teşekkür ederken, Ardahan siyasetini kirli paraları ile boğanlara ve seçime bir gün kala Ardahan'a gelen Cumhurbaşkanına tepki gösterdi.

Ardahan'da ki oyları kirli paraları ile alacaklarını sananlar bu seçimde halktan ve seçmenden sille yediğini belirten MHP Ardahan Milletekili Adayı Bülent Ulutaş herkesin cumhurbaşkanı olması beklenen ancak seçim boynca AKP'lilerin cumhurbaşkanı olduğunu ortaya koyan ve bir gün önce Ardahan'a gelerek AKP'ye oy isteyen cumhurbaşkanı kınıyorum dedi.

'Erdoğan'a hakkımı helal etmiyorum' diyen Bülent Ulutaş seçim boyunca verdiğimiz çabaları devletin imkanları ile geldiği Ardahan'da yok sayan ve seçime müdahale eder bir miting yapan Erdoğan'ı ve Ardahan siyasetini kirli paraları ile teslim alacaklarını sananları şiddetle kınıyorum' dedi.

**Saffet Kaya: Ardahan'da siyaset yapmaya nokta koydum..

Üç dönem Ardahan Milletvekiliği yaptıktan sonra geçtiğimiz hafta sonu yapılan 2015 Genel Seçimlerine Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya artık Ardahan'da siyaset yapmayacağını açıkladı.

Saffet Kaya kendiisine ait 'Saffet Kaya Destekçileri' adlı facebook sayfasında yapığı açıklamada şöyle dedi; 'Şereflice demokratik hakkımızı kullandık. 
Bize gönül veren dostlarıma minnettarım. 
Ardahan'daki siyasi hayatımı sonlandırdığımı bildiriyorum. 
Gönül dostlarımız her zaman başımın tacı idi her zaman başımın tacı olacaktır. Tekrar tekrar teşekkür ederim. 
Emeği gecen her kese şükranlarımı sunarım. 
Hanım kardeşlerime, genç kardeşlerime ve tüm gönül dostlarımıza teşekkür ederim.' dedi.
Kaynak: ardahan haberi

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 3961 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI