Reklam
Bugun...


YİNE KARS, YİNE KAI HÜSRANI!..
ETME,/BULMA DÜNYASI!.. Gazeteci Fakir Yılmaz'ın şiddetle karşı olduğu ve federasyon ve serhat spor başkanlığı yaptığı sürede hep bu konuyu gündeme getirirken ortalıkta olmayan ve tam aksine ARDAFED'i belediyenin köhne bir binada verdiği İst/Ataşehir'de ki KAI derneğine taşıyan KAI sevdalısı kesilenlerin türkücü ile sözde sahiplendiği Serhat Ardahan Spor yine Kars'ın engeline takıldı.

YİNE KARS,  YİNE KAI HÜSRANI!..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma YHılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her pazar günleri saat: 14.00'da TEMPO TV'de Sundukları Canlı Yayın Programı

Her Pazar günü saat:14.00'da 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

BU GOLLER ARDHAN'A DEĞİL, SİZ KAI'CILARA.. 

Ziraat Türkiye Kupası 1. Tur Eleme maçında Serhat Ardahan ve Kars 36 Spor karşı karşıya geldi.

İstanbul'da ki federasyon merkezine gitmeyip, KAI derneğinde sözde bir araya gelenlerin Şişli'de ki federasyonun genel merkezini unutup, Ardahan'da da şube açtıklarını belirttikleri günde yapılan maçta Serhat Ardahan Kars 36 Spor maçından turla atlayan Kars 36 Spor oldu. Kars 36 Spor, mücadeleden 4-2'lik galibiyetle ayrıldı. 

Mücadele daha önce de birçok kez engeline takılınılan Kars 36 Spor'un 4-2'lik üstünlüğü ile sonuçlandı ve Kars 36 Spor, mücadeleden 4-2'lik galibiyetle ayrıldı.

SERHAT ARDAHAN SPOR BUGÜN
ÖNEMLİ BİR MAÇA ÇIKIYOR..
Bölgesel Amatör Ligi öncesi Ziraat Türkiye Kupası 1. Tur karşılaşmasında Kars 36 Spor’la karşılaşacak olan temsilcimiz Serhat Ardahan Spor yeni ekibiyle sahaya çıkıyor.

12/09/2022 tarihli haber/yorum
Serhat Ardahan Spor, 13 Eylül 2022 Salı günü saat 13.00'de evinde oynayacağı Ziraat Türkiye Kupası 1. Tur karşılaşması öncesi hazırlıklarını 80. Yıl Şehir Stadyumunda tamamladı.
Ziraat Türkiye Kupası’nda Serhat Ardahan Spor ile Kars 36 Spor arasında Ardahan’da oynanacak kritik randevu kupanın yayıncısı olan A Spor’dan naklen yayınlanacak.

ANKARA NERESİ ARAKAN NERESİ?

Darbe'nin yapıldığı günü hatırlatan bir günde eğitim, öğretim yılını başlatan ülkemin başkentinde bulunanların hala cuntanın hazırlattığı bir Anayasa ile başta tam demokrasi olmak üzere insan hakları, sosyal hayat ve ekonomiyi düzelteceklerini iddia ederek, yeniden oy istemeye hazırlana dursunlar ben haftanın ilk yazısını Ankara'dan alıp, Arakan'a, hatta Türkistan'a kadar uzatacağım..
Bugünkü yazıma başlamadan önce durup, dururken önce Esad denip, sonra bir anda ne hikmetse Esed olan Suriye'nin ardından, TUR adlı uçakla gidilen komşuluk gereği güzel söylem ve imzalar atılan Yunanistan'la aniden niye gerildik diye merak eder, milyon dolarlar ödenip, alınan S-400'leri hangarda hurda olarak bekletilen ülkenin uçakları S-300'lere niye kilitlendi diye sormak isterim.


Bunun cevabını ellerine aldıkları cetvellerle çok bilmiş kesilen A haberci güvenlik uzmanlarına bırakırken, hangi karanlık elin karışıp, binlerce insanın ölümüne sebep olduğu hala tartışılan Suriye'de Amerika'lı komutanlar ile PYD pardon SDG ile bugünlerde kol kola fotoğraflar verdiğini izlerken biz rotayı bir tarafta Arakan'a diğer yandan Bosna'ya hatta gazeteci eritip, yok eden Sudilere, darbe destekçisi denen Katarlara katliamcı denilen Sırpların Sırbistan'ına çevirdiğimizi hatırlatmak isterim.
Her Kurban Bayramının kutsal atmosferi içinde kurban derilerini toplamak, adak paralarını paketlemek için Ankara'ya 5 bin 909 kilo metre uzaklıktaki Arakan'la alakası olup, olmadığı çokta bilinmeyen fotoğraf ve görüntüler ile kamuoyu oluşturanların, rotayı neden bu yöne çevirdiklerini anlamak için yine adına Kürt sorunu denen soruna bakmak gerek diye düşünüyorum.
Çünkü birileri Suriye'nin içişlerine karışmakla başlarına daha büyük bir iş aldıklarını, başta ABD'nin SDG, bizimse YPG dediğimiz, başta olmak üzere Yunanistan gibi devlet olmasalarda bölgede bulunan bir çok silahlı gücün ve ülkemizde bir çok akrabası, dostu bulunan Kürtlerin daha da güçlendiğini hatta devlet olmayı yüksek sesle dile getirmeye başladıklarını anladıklarını görenler, gündemi değiştirip, Suriye'nin eski haline razı olduklarını görmekteyiz.
Ancak kırılan vazonun eski haline gelmeyeceğini daha net görüldüğü bölgede, gelişmelerin nasıl ve nerede sonuçlanacağının kestirilemediği de diğer bir gerçek.
Şimdilik ben bu konuyu burada sonlandırıp, o bitti, tükendi, Esad'ın Esed olduğu Suriye'nin diğer bir yüzünü aşağıdaki haberle vermek istiyorum.

Çünkü başta havuz medyası olmak üzere iktidarlarını ayakta tutmak için bin bir perdeleme yaparak, ülkemizin toplumundan gerçek gündemi saklayanlar Arakan'da olduğu gibi Suriye'de, hatta Çin'in zulmü altında olduğu söylenen ama ses çıkarılmayan Doğu Türkistan’da da hayatın devam ettiğini aşağıdaki haberde görebilirler.
Yani bitti, tükendi, gidip, falan camisinde namaz kılacağını belirtenler şimdi de Arakan, Bosna sevdalısı kesilirken, Suriye'de ve dünyada hayat devam ediyor..
Soğumaya yüz tutan, doğalgazın gelip gelmeyeceği, gelirse faturalarının nasıl olacağı tartışılan ve suyu olmaya köyü, yaylası dolu başkent Ankara ve ülkemizde olduğu gibi...

arşiv haber 29/11/2015 tarihli haberler/yorum
Serhat Çay İçemedi!
Ardahan'ı Bölgesel Amatör Ligin de temsil eden Serhat Ardahan Spor evinde karşıladığı Çayeli Spor'la 1-1 berabere kaldı. Bugün Ardahan Halilefendi Mahallesinde yapılan karşılaşmada beklenen performansı ortaya koyamayan Serhat Ardahan Spor beraber kaldığı Çayeli Spor'a maçı ardından morali bozuk olarak saha da ayrılmak zorunda kaldı.

GÜRCİSTAN TÜRKİYE DEN GİDEN ÖĞRENCİLERİ KABUL ETMEDİ

Halil İbrahim ATAMAN-POSOF

Bizim Ahıska Kültür Derneği ile Ardahan Üniversitesinin birlikte hazırladığı bir gençlik programı Ahıska Üniversitesinde icra edilecekti. “Gürcü Gençleriyle Gürcistan’dan Sürgün Edilen Ailelerin Çocukları Dostluk Formu” adını taşıyan programa Ahıskalı 50 genç katılmak için gelen öğrenciler Gürcistan a alınmadılar. Ekip te Ahıska kökenli Türkiyeden 5, Ukrayna dan 1, Azerbaycanlı 20, Kazakistan lı 8, Rusya lı 6 ve Kırgızistan lı 4 öğrenci den oluşan ekip beraberce yola çıkarak Posof a geldiler.

Gürcistan Ahıska Üniversitesinin davetlisi olarak çağrılan öğrenciler Posof Türkgözü sınır kapısından Gürcistan’a geçmek için Türkiye deki işlemler yapıldıktan sonra Gürcistan gümrüğüne geçtiler. Saatler ce beklemelerine rağmen Gürcistan yetkilileri geçişlerine müsaade etmedi. Üniversitenin daveti bizi ilgilendirmez, milli eğitimin davet etmesi gerek denildi. İlçe kaymakamı Ufuk Özen ALİBEYOĞLU ve Belediye Başkanı Cahit ULGAR ın Türkiye de ki yetkililerle görüşerek meseleye çözüm aradılar. Bekleme süresi fazla olunca gümrük kapılarının kapanma saati geldiği için öğrenciler tekrar Türkiye ye giriş yaparak Posof a döndüler.
Kaynak: ardahan haber

Editör: posof haberleri

Bu haber 2463 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI