Reklam
Bugun...


Yeni Vali'den, Eski Valinin Uğramadığı Belediyeye İade-i Ziyaret..
Geçtiğimiz ay çıkan valiler kararnamesi ile Ardahan'a vali olarak atanan Ardahan'ın 16. Valisi Hüseyin Öner İade-i ziyaretlere Ardahan Belediyesinde başladı.

Yeni Vali'den, Eski Valinin Uğramadığı Belediyeye İade-i Ziyaret..

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

İlk ziyaretini şehit bir ailenin evine yapan ve bugüne kadar kendisini kutlamaya gelenleri kabul eden Ardahan Valisi Hüseyin Öner İade-İ ziyarete geldiği Ardahan Belediyesinde zabıtalarca karşılandı.

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir ile kısa bir görüşme yaptıktan sonra ayrılan Vali Öner'in ziyaret ettiği belediyeyi bir önceki vali hiç ziyaret etmemiş, gelmemişti.

Yeni valinin bu önemli adımını takdirle karşılayan Ardahanlılar, 'Bir ülkenin, bir kentin gelişiminde önemli olanın yöneticilerinin birlik içinde barışık olması ve valisi, başkanı, basını, stk'larının hepsinin birlikte hareketle vatandaşı da yanlarına alarak yol almasından geçer' diyerek 'yeni valinin ilk ziyaretini belediyeye yapması ve başkanla diyalog içinde olması önemli bir adımdır' diyerek valinin CHP'li Ardahan Belediyesini takdirle karşıladılar.

Bilindiği gibi bir önceki vali Ardahan'da görev yaptığı  süre içinde Ardahan Belediyesini ziyart etmemişti.

ATATÜRK ULUSAL BASIN DA!..

Ardahan'ın Damal ilçesi Karadağ sırtlarına yansıyan Mustafa Kemal Atatürk silüeti her yıl olduğu gibi bu yıl da görülmeye başladı. Ulusal basında geniş yer bulan silüeti ziyaret edenlerin sayısında da bir haykli artış olduğu dikkat çekmekte.

Bu haberi YouTube ArdahanTV de İleyebilirsiniz..

TIKLA

https://www.youtube.com/watch?v=sBjkImdNC1g&t=1s

En Büyük Devrimci Erdoğan!

Ve günlerdir tartışılan yasa tasarısı mecliste.. Ve bu yazının yayınlandığı ve okunduğu saatlerde çok ama çokk büyük bir olay olmazsa kabul edilmişte olabilir..

Yani AK Parti'nin hazırladığı ve bazı illerde birden fazla baronun kurulmasına olanak  tanıyan çoklu baro düzenlemesi bugün Meclis'e sunuldu.
Evet aylardır, günlerdir ve onca yürüyenler kervanına katılan Avukatların da yürümesine vesile olan yasa tasarısı AK Parti ve MHP ittifakının güç birliği yaptığı Mecliste.. 
Ve daha önceki Barış Süreci, Başkanlık Sistemi, Yargıtay, Danıştay hatta Askeri gibi birçok güç endeksli kuruluşların güçlerinin kırılması gibi birçok Anayasa değişikliği gibi konu ve yasa değişikliği ardından yeni baroların kurulmasına imkân tanıyacak olan yasa tasarısı meclisten geçer mi, geçmez mi bilmem ama 24 saat önce yapılan açıklamanın ardından hem de 24 saat dolmadan meclise gelmesini sağlayan ismin Erdoğan olduğunu hepimiz biliyoruz..
Yani dediğini yapan, zaman zaman bir adım ileri 2 adım geri atsa da dediğini er ya da geç yapan, yaptıran bir kişilik var..

Oda En büyük Devrimci Erdoğan'ın dik duran kişiliğidir...


Yani beğenirsiniz, beğenmessiniz ama düşüncesini hayata geçirmek için mücadele eden devrimci bir kişiliğe sahip bir Erdoğan var karşımızda..
20 Yıldan fazladır aynı yolda direnen hapis, ihtilal girişimi, adına halk kalkışması denen Taksim, Güneydoğu olayları ve en önemlisi bugün Trump'un kırmaya çalıştığı ama Erdoğan'ın çoktan dağıtıp, darmadağın ettiği sistem koruyucularının engelleri aşması devrimci ruhu değil de nedir..
Zaten Erbakan gibi asker karşısında terlemeyen, Ecevit gibi yüzüne Anayasa kitapçığı yemeyen, Demirel gibi '6 giderim 7 gelirim' demeyen, Özal gibi kapı açıp, devamını getiremeyen, Gül gibi 'ne şiş yansın, ne kebap yansın' Türkeş ve devamında ki parti gibi 'Vatan-Millet-Sakarya edebiyatı ile yanlık olayımda gerisi önemli değil', Çin meşeli Perinçek gibi 'Yanar-Dönerle işi götüreyim' diyen olmadığını ve peygamberimizden, Atatürk'e kadar gelen liderlerin de inandıklarına zaman zaman yaşanan engel ve sıkıntılar nedeniyle bir adım geri atsalar da o adımı zamana bırakıp geri atarken inandıkları yoldan dönmedikleri ve ondan bugüne hala yaşadıkları devrimcilik değil mi?
Ve asıl devrimciliğin onca engel ve direnişe karşın ve bazende daha kötü sonuçlar olabileceğini bile bile inandığından vazgeçmemek olduğunu biliyorsak bugün kü En Büyük Devrimci Erdoğandır..
Tabi inandığını yapmak devrimcilikse..

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.phpVali: Kardeşliğe zarar verdirmeyeceğiz..

arşiv haber 07/10/2015 tarihli haber
Makamında Gazeteci Fakir Yılmaz’ı kabul eden ve önemli açıklamalarda bulunan Ardahan Valisi Ahmet Deniz herkese yeter olan bu güzel ülkede huzuru bozmak isteyenlere izin verilmeyeceğini belirtti.

Kasım seçimlerinin huzur içinde yapılması için gerekli önlemleri aldıklarını belirten Ardahan Valsi Ahmet Deniz terörle mücadele de geri adım atmadan mücadeleye devam edeceklerini belirttiği açıklamasında, toplumun huzurunu bozmak isteyen ve kardeş kavgası çıkarmak isteyenlere müdahale de vatandaşın huzurunu bozamadan, kardeşliğe zarar vermeden hareket edeceklerini belirtti.

**1 KASIM İÇİN GÜVENLİK TOPLANTISI..

Vali Ahmet Deniz başkanlığında, 01 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak olan genel seçimlerle ilgili “Seçim güvenliği” toplantısı düzenlendi.
Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Vali yardımcısı Muharrem Coşgun, İl Emniyet Müdürü Selami Hüner, İl Jandarma Komutanı Osman Yeşilöz, İlçe Kaymakamları, İlçe Emniyet Amirleri, İlçe Jandarma Komutanları, kolluk birimleri ve ilgili kurum müdürleri katıldı. 
 
Seçimlerin huzur ve güven ortamında gerçekleştirilmesine yönelik alınacak olan tedbirler ile seçim süreci konusunda değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından sunumlar gerçekleştirildi.
 
Vali Ahmet Deniz, toplantıda yaptığı konuşmada, “1 Kasım’da yapılacak olan genel seçimde bizim görevimiz, önceden alacağımız tedbirler ile huzur ve güven ortamında bir seçim geçirmektir. Seçim süresince kolluk birimlerimiz ve ilgili birimlerimiz tarafından seçim güvenliği konusunda çalışmalar yapılacak ve vatandaşlarımızın iradesini sandığa yansıtacağı güven ortamı sağlanacak. Bu anlamda vatandaşlarımızın özgür iradesinin sandığa yansıması için her türlü tedbir alınacak.  Seçim süreci boyunca üzerimize düşen görevleri eksiksiz yaptığımız takdirde, ilimiz huzurlu bir seçim geçirecektir” dedi.

Vali Deniz başkanlığında “Okul Güvenliği” toplantısı yapıldı 
Okullarda güvenli ortamın sağlanmasına yönelik, koruyucu tedbirlerin alınması ve taşımalı eğitimle ilgili olarak Vali Ahmet Deniz başkanlığında toplantı yapıldı.

Valilik Toplantı Salonu’nda ki toplantıya, Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Vali Yardımcısı Muharrem Coşgun, İl Emniyet Müdürü Selami Hüner, İl Jandarma Komutanı Osman Yeşilöz ve ilgili birim müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Deniz, “Çocuklarımız bizim her şeyimiz. Okul bölgelerinde bazen çok ciddi sorunlar olabiliyor. Ardahan’da bu anlamda çok büyük sıkıntılar yok ama çocuklarımızın küçük yaşta edinebilecekleri olumsuz alışkanlıkların önüne geçebilmek için, okullarımız ve okul bölgelerinde her türlü güvenlik tedbirini önceden alarak, ileride oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmiş olacağız” dedi.
Taşımalı eğitim konusuna da değinen Vali Deniz, öğrencileri taşıyan araçların sürekli olarak trafik kontrollerinin yapılması ve okullarda öğrencilere verilen yemeklerin titizlikle denetlenmesi konusunda ilgili birimlere talimat verdi.
 
Vali Deniz ayrıca, okul çevresinde okulla ilgisi olmayan kişilerin bulunması halinde, bu kişilerin tespit edilerek gerekli cezai işlemlerin uygulanması yönünde talimatlar verdi.
 
Toplantıda, İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı şube müdürlükleri tarafından sunumlar gerçekleştirildi.                                 Ardahan Valiliği
Kaynak: ardahan haberi

Editör: Ardahan Haberler

Bu haber 6331 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI