Reklam
Bugun...
Ülkem Bir Yana Sevdam Bir Yana..


Şemsettin Şenel Bilbilan Esintisi
senelsemsettin@hotmail.com
 
 

Ülkemi de, Ardahan’ımı da, sevdamı da seviyorum. Ülkem varsa Ardahan’da var, içinde yaşayan sevdam da var. Bırakın bizi bize, dokunmayın sevdamıza! Ya var olun ya da terk edin ülkemizi. Bizim sevdamız da yeter bize, ülkemiz de…

Yok Ali’si yok Veli’si şikayetimiz yaratana. Ümmetlerin lideri ülkemde sessiz devrim yapan liderimiz de var. Yok artık ümmetine sığınan siyasi polinilerle adam harcamaya çalışan ne alimine ne de zalimine yer yok. Basit figürlerle siyasi arenalarda figür yapan zavallılara da yer yok! Eğer sevdan ise Ardahan; gelin kardeşçe, barış içerisinde paylaşalım sorunlarımızı. Sen oralı ben buralı, sen Kürt ben yerli o Azeri yok böyle bir şey! Hepimiz bir Ardahanlıyız bırakın küskünlükleri! Zor da olsa güçlü bir lobi oluşturup yolumuza bakalım.

Bakın Ardahan’lı hemşerilerim lider çok önemli. Bugün AKP’yi 15 yıldır zirveye taşıyan kim? Lider. Yok mu bu toplumun içinde yaşayan daha güçlü beyinler? Tabi ki var. Hepsine de saygı duyarım. Biz kimsenin görüşüne saygısızlık yapmak istemiyoruz. Dava Ardahan’sa, sevda halkımızsa, lider yetiştirmekte eksiklik varsa sorun bizde demektir. Neden Ardahanlı lider yetiştiremiyor? Çünkü herkes lider olmak istiyor da ondan… Eğer biz birbirimize saygılı olursak, şovenlik yapmazsak birçok lider üretiriz, ülke gündemine de oturturuz. Liderlik vasıf ister, zaman ister, iletişim ister, tanınmak ister. 12 yıldır sivil toplumların kuruculuğunda da yöneticiliğinde de yer aldım Ardahan memleketim ve de halkım için onca çabalar harcadım, yine de harcarım! Bugün de federasyon yönetiminde yer aldıysam sizleri birleştirmek sizlerden yönetici, idareci, siyasetçi oluşturmak ve de seçilebilmek arzusundan başka da bir amacımız yok.

Sizlere çağrım şudur; Ne kadar basını varsa, siyasetçisi varsa, ne kadar iş adamı ve bürokrat varsa ve ne kadar da dernekçiliğe emek vermiş kardeşimiz varsa biz de federasyon olarak hepsini toparlayacak, onure edecek birlikte güçlü bir Ardahan lobisi oluşturarak kardeşliğe davet ediyorum. Gelin birlik olalım. Kardeşçe omuz omuza güçlü Ardahan olalım. Saygılarımla…Bu yazı 2829 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

31 Mart'ta Kim Kazanır?


YUKARI