Reklam
Bugun...
Ulaşılmayan Başkan!


Selmi Yılmaz Kadınca
selminazo@hotmai.com
 
 

AK Parti Milletvekilimiz Prof. Dr. Orhan Atalay’a yönelik ‘Telefonlara cevap vermiyor’ eleştirilerinin azalmaya başladığı şu günlerde telefonlara cevap vermeyen birde başkanımız oldu..
Ardahan’da yaptırdığı HES Barajının ve babasının ekonomik gücünün verdiği güvenle vali, başkan dahil bir çok kişiye cevap verme acizliği içinde olduğu yönünde ki eleştirilerin başını çeken ve ‘Telefona cevap vermiyor’ yarışında ilk sırayı almaya başlayan Serhat Ardahan Spor Başkanının bu tutumuyla ne kadar başarılı bir başkan ve yönetici olacağını Trabzonspor maçının sonucu ve ondan sonraki maçlarda görmek istemiyoruz..
Çünkü Ardahan ismi hatırı için dokunulmak istenmeyen ve şevkin kırılmaması adına bugüne kadar ses çıkarılmayan bu durumun düzelmesi için bizleri sık sık arayıp, ‘Ya bu başkan niye telefonlara cevap vermiyor, bu nasıl biri, bakanlara ulaşıyoruz, bu adama ulaşamıyoruz’ yönünde ki şikayetlerin Serhat Ardahan Spor’un son iki başarısının önüne geçtiği bir gerçektir.
Evet, yoğun olunabilinir, başını kaşıyacak zamanda olmaya bilir ama yıllar sonra kendi işi, doğayı alt üst edecek olan HES için Ardahan’a döndüğün gibi artık telefonlara da dönme zamanı geldiğini biri anlamalıdır.. 

**Çocuklarımız..

Oğlumdan sonra Şeyma kızımı da üniversiteye yollayan bir anne olarak bugün başlayacak olan 2016/2017 Eğitim/Öğretim dönemi öncesi yapılan çalışmalara baktığımızda bir tatil döneminin yine boşa geçtiğini görmek mümkün..
Başta etraflarını ot saran okullarımızın bakımsızlığı olmak üzere onca sorunla baş başa bulunan okul binalarının bir çoğunun bakımsızlığı olmak üzere onca sorunla yeni bir döneme merhaba diyecek olan eğitim/öğretimin orduları olan öğretmenler, askerleri olan öğrencilere şimdiden başarılar diliyorum..
Bir çok çocuğun çobanlık yaparak, geçirdiği yaz tatilinde mantı yapılan kütüphane kültürünün neredeyse rafa kalktığı ülkemde 18 Milyon öğrenci ve 900 bin öğretmenin Diyanetten daha az bir pay alan Milli Eğitim Bakanlığının ikide bir değiştirdiği sistemle tanışacak.. 
Ve başta çocuklarımız olmak üzere geleceğimiz dediğimiz gençlerimizin bunca sorun ve sıkıntı ile merhaba dediği 2016/2015 Eğitim/Öğretim Sezonun en alıcı sorunu öğretmensizlik ve sınıf sorunu olduğunu bile bir öğrenci annesi olarak geleceğimiz olan çocuklarımıza hepimizin sahip çıkması gerekir derim..

**Gençlere Sahip Çıkmak..

Ardahan’a havaalanı isterken birilerinin, 'uçuk proje, gerçekleşmez' dediği bir Ardahan’da Ardahan’ın nasıl olup vilayet olduğunu, ardından nasıl olup sınır kapılarının açıldığını, sonrada üniversiteye kavuştuğunu unutmuş gibi..
Çünkü istenirse olmayacak şeyin olmadığını bir kez daha ortaya koyan en son gelişme, daha dün bir mahalle takımı olarak kurulan ve bugün Trabzon Spor ile karşı karşıya gelmeye hazırlanan Serhat Ardahan Spor’u gösterebiliriz..
Evet, ‘Siz benden havaalanı istemeyin ben size protokol yolu yapacağım’ diyerek sıcak asfaltın yerine ısıtılmış asfalt ile Ardahanlıların ağzına bal çalanlara inat hava alanının da içinde bulunduğu isteklerimiz istemeye devam etmemiz gerektiğini bizlere yeniden hatırlatan Serhat Ardahan Spor Türkiye'nin yanı sıra dünyanın yakından takip ettiği Türkiye 1. Futbol Liginin önemli takımlarından Trabzon Spor’un konuğu olacak..
Ve her zaman dediğimiz gibi bugünde tekrarladığımız ‘Gençlere Sahip Çıkılsın’ sloganımızın sahiplenilmesi halinde ülke içinde ki çatışmalar dahil bir çok sorunun yine o gençlerin azmi ile değişeceğini 21 Eylül Çarşamba günü göreceğiz..Bu yazı 3846 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

YouTube ArdahanTV Kanalımızı İzliyor musunuz?


YUKARI