Reklam
Bugun...
Ne oldu çağrı merkezi?..


Selmi Yılmaz Kadınca
selminazo@hotmai.com
 
 

Karslı Bakanın Karslı hemşehrisi, meslektaşımız Hadi Özışık’a özel olarak verdiği röportajını okuyunca geçtiğimiz gün açılan ve Ardahanlı AKP’lilerinde katıldığı Kars’ta ki çağrı merkezi gibi Ardahan’a da açılacağı söylenen ve 190 kişiye iş istihdamı sağlayacağı ileri sürülen çağrı merkezi aklıma geldi..
Gerçi Bakan beyin verdiği röportaj da Ardahan’ın adının bir kaç yerde oda Kars’a yönelik projelerin geçtiği satırlar dolaysıyla zorunlu geçtiğinide görürken Kars’a hemen açılan ama Ardahan’a açılıp, açılmayacağı belli olmayan ama bu yönde söz ve vaadin olduğunu bildiğimiz çağrı merkezi nerede, ne oldu, açılacak mı, yapılacak mı?
Bilmem ama bu soruyu Ardahan ve Ardahnalıları KAI/KASİAD adı altında ki kurumlara ezdirip, gölgeletmeyin dedikçe bize inat işler yapan AK Partili Belediye Başkanına, Milletvekiline hatta Ardahan’dan çok Musul’u ağzında düşürmediği için Musul Vekili olarak adlandırılmaya başlanan CHP’nin Milletbvekiline sormak gerek..
Sayın bakan, Sayın başkan, Sayın vekilller..
Ne oldu çağrı merkezi?

**Ardahanlılar pişirdi, Karslı yedi..

Ardahan Dernekler Federasyonun son aylarda ortaya koyduğu çalışmalar ile dernekçiliğin nasıl yapılması gerektiğini algılamaya başlayan bölge dernekleri tarafından İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinde köprünün üzerinde düzenlediği etkinlikte dikkat çeken bir durum vardı..
Oda başta aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı da olan ARDA/FED Genel Başkanı, Gazeteci Fakir Yılmaz’ın sürekli dile getirdiği ama birilerinin anlamadığı KAI/KAISİAD adı altında ki derneklerin başta İstanbul’da olmak üzere tüm yurt genelinde Ardahan ve Ardahanlıları nasıl kullandığıydı..
Evet, Ardahan Hoçvanlı Başkanı ve yine kendisi gibi Hoçvamlı olan Başkan yardımcısının birlikte organize ettiği ve Esenyuırt’ta ki Göleli ağırlıklı diasporanın da yanından, kenarında tuttuğu etkinlikte görülen tek şeyİ ARDA/FED’in ret edip, Ardahanlıların uzak durun dediği ama bu görüşe katılıp, bu yönde açıklama yapan Ardahan Belediye Başkanı dahil etkinliğin hammallığını, marabalığını Ardahanlılar çekmiş, Ardahanlılar pişirdi, Karslı Bakan başta olmak üzere Karslılar yedi..

**Ardahan Derneklerine Çağrı..

Merkezi İstanbul Şişli’de bulunan Ardahan Dernekler Federasyonunun çalışmaları içinde takip ettiğimiz diğer Ardahan derneklerinin ARDA/FED’in oluşturmaya çalıştığı ‘Güçlü Bir Ardahan Birlikteliği’ çalışmalarına ‘neden daha çok katkı sunmaları gerekir?’ diye bir soruya verilecek tek cevap güçlü bir Ardahan Lobisisinin yolunun ARDA/FED gibi bir kurumdan geçtiği cevabı olur..
Çünkü Ardahan adını taşıyan bu federasyonun güçlülüğü vede iş yapmasının tek yolunun onunla birlikte ciddiye alınacak olan Ardahan İl Dernekleri, İlçe Dernekleri, Köy Dernekleridir..
Bu nedenle; ARDA/FED’in kim senin babasının malı olmadığını ve tüm Ardahanlıların olduğu bir çatı olması için hala federasyona katılmaktan çekinen her Ardahan Derneğinin bir an önce ARDA/FED’e üye olması ve yaklaşan kongresinde söz sahibi olmalıdır diye düşünüyorum.Bu yazı 3675 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

YouTube ArdahanTV Kanalımızı İzliyor musunuz?


YUKARI