Reklam
Bugun...
Musul-Arabistan-Ardahan


Selmi Yılmaz Kadınca
selminazo@hotmai.com
 
 

İki gümrük kapısı olmasına karşı n Sınır Ticaret Merkezi olamayan Ardahan’ın iki milletvekilinin nerelerde olduğunu sorduğumuzda küsmelerin, kıyametlerin ve de inadımıza işlere kalkışıldığını bildiğimizden dolayı bu soruyu sormadan yine konuyu Ardahan ve Ardahanlıları gölgeleyen KAI/KAISİAD’lara getirmek isterim..
Çünkü konumuz Musul Milletvekili yada Arababistan üzerinden Islam ordusu kurmaya çalışanlar değil Ardahan’ı kendilerine kuyruk edenlerle..
1992 yılından bu yana vilayet olmasına karşın hala Kars’ın Ardahan ilçesi denilen Ardahan’ın bu ülkenin serhat, sınır kenti olduğunu anlatmaya devam etmektir..
Ardahan’ın adını KAI/KAISİAD denen içi boş, tabelaları bile olmayan ma Ardahan’ın adını ve Ardahanlılar bugüne kadar sömüren ve siyasette, ticarette hep önünde engel olan sözde dernekler aracılığı ile Ardahan’ı gölgeyenlerle olan kavgamıza bugünkü yazımızda da devam edeceğiz..
Çünkü başta bize sözde katılıp, özde eylemini ortaya koymayan ama bu konuda açıklamaları da olan Ardahan Belediye Başkanı dahil bir çok Ardahanlı anlak istemiyor bu kavgamızı..

**Diaspora Panikte..

Ardahan Dernekler Federasyonun son aylarda ortaya koyduğu çalışmaları görüp bugüne kadar ne yaptıkları ortaya çıkan İstanbul’da ki Ardahan Diasporası son bir çırpınışla Düşmedik, Ayaktayız’ demeye çalıştığını görmekteyiz..
Kökü Esenyurt’ta olan bu diasporanın diğer bir ayağı da merkezi şişlide görünen yerinin nerede olduğu bilinmeyen Kartal’da ki çetedir..
Bu diaspora ile çetenin İstanbul’da Ardahan adını kullanıp, ticarette olduğu gibi siyasette var olma çabalarının sözde etkinlikleri ile bugüne kadar sonuç vermediğinin anlaşılması ve Ardahanlıların ARDA/FED’e yönelmesi üzerine yeni yeni ve de ARDA/FED’in etkin olan çalışmalarını kopyalamaya kalkışması dikkat çekerken, panik içinde yine şaşırıp, KAI ve KAISİAD’lara sığınmaktalar..

**Bir Haber, Olmayan Tünel..

ARDAHAN ile Gürcistan'a açılan Türkgözü Sınır Kapısı arasında bulunan Ilgar Geçidi'nde kar yağışı ve meydana gelen buzlanma nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşandı. Posof'tan Bursa'ya yolcu taşıyan otobüs, Ilgar'da kayarak karayolunu 1 saat trafiğe kapattı.

Doğu Anadolu bölgesinde etkili olan kar yağışının ardından meydana gelen buzlanma, Posof ilçesi yakınlarında bulunan ve deniz seviyesinden 2550 metre yükseklikteki Ilgar Geçidi'nde ulaşımda aksamalara yol açtı. Posof'tan bugün sabah saatlerinde Bursa'ya gitmek için yola çıkan yolcu otobüsü, Ilgar Dağı Geçidi'nde yolun karlı ve kaygan olması nedeniyle kaydı. Otobüsün kayarak karayolunu trafiğe kapatması üzerine her iki tarafta araç kuyrukları oluştu. Yaklaşık 1 saat süren çaba sonucu, otobüs kurtarıldı ve karayolu trafiğe açıldı.
Yolda kalan kamyon, otobüs ve TIR sürücüleri, yeterli tuzlama yapılmadığından yakınırken, yolcular ise, Ilgar Dağı'ndaki karın temizlenmesi ve sürekli tuzlanması gerektiğini belirterek, yazlık lastiklerle yola çıkılmamasını istedi.
Bu haberi okuyanlar niye tünelden bahsetmemişler sizce..Bu yazı 3896 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

YouTube ArdahanTV Kanalımızı İzliyor musunuz?


YUKARI