Reklam
Bugun...
Kurunun yanında yaşı yakmak..


Selmi Yılmaz Kadınca
selminazo@hotmai.com
 
 

ABD, AB hatta Afrika ülkelerinin neden ‘Bu bir darbeydi.  Allah sizi Cunta’dan kurtardı. Halkın büyük bir direnci ile Demokrasi denildi. Geçmiş olsun Türkiye, Erdoğan, hükumet’ demiyorlar diye dertlenen ve bir taraftan yardımcısına kızdığı ABD Genel Kurmay Başkanını kabul etmeye hazırlanan hükumet Erdoğan’ın her konuşmasının kanun hükmünde kararnamelerle yasaya çevirdiği şu günlerde yaşın yanında kurunun da ateşe atıldığı iddiaları ayyuka çıkmış durumda..
Çünkü başta Ardahanlı Vali Yardımcısı Salih Altun olmak üzere sahipliğini Hanaklı İş adamlarımızdan olan Üzeyir Engin’in yaptığı ve ağırlıkta müzik programları yapan ve en önemlisi çoğunlukta Alevi kesime hitap eden Barış TV’nin de aralarında bulunduğu onca ulusal ve yerel tv, gazete, derginin, derneğin bir gecede kapatıldığını da görmekteyiz..
Evet, 15 Ağustos’tan bu yana değil, gazetecilik hayatımız boyunca karşı olduğumuz Cunta yönetimleri, antidemokratik uygulamalar, hukuk tanımaz yönetimlere hepimiz karşıyız..
Ve PKK’nın olduğu gibi Cemaatlerinde devlet içinde devlet oluşturmaya kalkışmasının yanlış, yasa dışı olduğunu belirtenleriz..
Ama bugün kü gibi yaşın yanında kuruları da yakanlarında karşısındayız..
Meclisin devre dışı bırakılmasına, ülkenin olağanüstü hal gibi sıkıyönetimlerle idare edilmesine de karşı olanlar olarak buradan bir kez daha sesleniyor ve mumla aranan ve bir türlü terazisi eşit tutulamayan Adaletin herkese lazım olduğunu herkesin bilmesini, unutmamasını isteriz..
Çünkü 15 Temmuz’da bu ülkeyi karanlığa götürmek için yola çıkanların dahil onların yarattığı atmosferin yarattığı belirsiz ortamı fırsat bilip, yaşın yanında kuruyu da yakmaya çalışmanın insan haklarıyla, hukukla, demokrasiyle alakalı olmadığını bir ben değil, yaratılan korku imparatorluğu dolaysıyla seslerini yükseltemeyen toplumun büyük kesimininde dediğini belirtmekte fayda var..
Kaldı ki bunu şu an kanun hükmünde kararnameler ile ülkeyi yönetenlerin içinde bulunanlarda sağından, solundan da olsa demeye başladılar..
Bu nedenle korkunun ecele faydası yok diyerek, hüküm etin ve cumhurbaşkanının da yanlış yapmaması için herkesin yüksek sesle ‘Demokrasi, insan hakları, hukuk herkese lazım’ demeli ve yaşın yanında kurununda yakmamak gerekir derim..Bu yazı 4817 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

YouTube ArdahanTV Kanalımızı İzliyor musunuz?


YUKARI