Reklam
Bugun...
Kudüs ve Kürtler..


Selmi Yılmaz Kadınca
selminazo@hotmai.com
 
 

Kürt lider, Kudüs'ün fatihi, örnek insan ve hükümdar Selâhaddin Eyyûbî'nin diz çöktürdüklerinin yüz yıllar sonra ellerinde bulundurdukları silah ve para gücü ile küçük Amerika yada İslam kamuoyunda şeytan olarak adlandırılan İsrail'in başkent ilan ettiği Kudüs yeniden gündemde..
Yeniden diyorum çünkü Kürt coğrafyası da olarak bilinen Oratadoğu'da ki akan kanın gölgesinde kalan Kudüs ve Filistin'de ki asıl hedefin orada ki insanları da ablukaya almak ve zaman içinde yok etmek olduğunu bir kez daha gördük..
Dünyanın kana bulmasında en büyük payı olan ABD'nin bu yeni oyununun aslında çok eskidir..
Yani bölgede ki 100 yıllık Büyük Ortadoğu Projesi yani BOP'u hayata geçirmek için önce Irak ardından diğer Ortadoğu ve Arap adasında ki ülkelerin karıştırılması gerekiyor ve Kürtlerin de içinde bulunduğu bölge toplumları böl, parçala yöntemiyle küçük dilimlerle yutarken büyük İsrail'i yaratmaktı..
Oda bugün Trump'un yaptığı açıklama ile açıkça ortaya çıkmıştır..
İşte tamda burada başında bulunduğum Ardahan Dernekler Federasyonun ısrarla üzerinde durduğu lobicilik gücü ortaya çıkmakta..
Yani dünyayı ekonomik, sosyal, hatta kültürel olarak etkileyen lobiciliğin, bir arada olmak, el ele vermek en önemlis samimi olmanında önemi de bir kez daha görülmüştür..
Evet, Yahudi lobisinin baskısı ve başarısı ile Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak ilan eden Trump'un Ortadoğuyu yeniden kana bulayacak olan bu faşistçe adımına karşı Kudüs'ü Yahudilere haram eden Selâhaddin Eyyûbî'nin torunları olan ve bölgenin önemli faktörü olan Berfo ananın çocukları Kürtlerin tutumu çok ama çok önemlidir.
O tutumun ne olduğuna baktığımızda Kürtlerle iç içe olan en önemli ülke olan Türkiye'nin bu büyük silahını yani kardeş dediği Kürtlerle olan ilişkilerini daha da güçlendirmeli ve müttefik denilen ama hep düşman olduğu unutulan ABD'ye kaptırmamak gerekir..
Kısacası; Barzani'yi satan, YPG'ye silah verip, pozlar verdikten sonra pardon diyen ardından beklenmedik anda bugün Kudüs'ü başken ilan eden ABD'nin yarında yeni bir çıkış yapacağı kesinlikle unutulmamalıdır..Bu yazı 3094 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

YouTube ArdahanTV Kanalımızı İzliyor musunuz?


YUKARI