Reklam
Bugun...
*KAOSU BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ VE AYDINLAR ENGELLER..


Selmi Yılmaz Kadınca
selminazo@hotmai.com
 
 

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in Ulusal Kanal'da, ' bugün yaşananlar ne ki asıl siz Mart'ta yaşanacakları bekleyin' şeklinde ki açıklamalarını duyunca bu ülkede yaşanan kaosun kapalı kapılar tarafından birilerince hazırlandığına ve bu birileri arasında Perinçek'in de olduğundan da şüphe etmeye başladım..
Çünkü başta HDP'liler olmak üzere demokrat, aydınlar, gazeteciler hatta CHP'liler, MHPliler böyle bir açıklama yapsaydı hemen göz altına alınıp, önce havuz medyası tarafından darbeye kalkıştı denilip, hain ilan edildikten sonra şu an hapishanelerde olan binlerce insan gibi hemen içeri atılırdı..
Evet, Ergenekon, Balyoz ve diğer onca ünlü, ünsüz davalardan yargılanıp, her ne hikmetse hepsinden yakayı cıran Doğu Periçek'in bu açıklamasına bakınca önümüzde ki günlerde yaşanacakların şimdiden belli olduğu, belki de insanların ölümü üzerinde oluşturulmak istenen kaosun oluşumu için adım adım gidildiğini de düşünmek mümkün..
Bilemiyoruz, ancak önümüzde ki baharın çokta huzurlu olmayacağının işareti olarakta algılanabilecek bu olumsuzlukların önüne geçmek ve yaşanması muhtemel ciddi olayların önünü kesmek için panzehirin yine demokrasi, basın özgürlüğü ve aydınlar olduğunu hemen belirtmekten fayda var derim..
Çünkü susturulmuş bir basın, içeri atılmış aydınlar, seçilmiş siyasileri içeri atan bir anlayışın ortadan kaldıran bir anlayışla yaşanacaklarına işaret edilenlerin önüne geçilemeyeceğini herkesin bilmesi gerekir..
Bu nedenle; Başta sanal ortamda savaş tam tamlığı yapan faşist beyinciklere sahipler olmak üzere herkesin tek haykıracağı bir şey var..
O da daha çok demokrasi ve basın özgürlüğüdür..
Çünkü bu ikisinin olmadığı bir ülkede asıl kaosu yaratanların kendi ellerinde tuttukları ve propagandaları için kullandıkları tek şey yandaş medya,aracılığı ile daha çok baskı ve demokrasiyi ortadan kaldırma çabaları yeni ve daha tehlikeli kaoslara neden olacağı da bilinmelidir..Bu yazı 3555 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

YouTube ArdahanTV Kanalımızı İzliyor musunuz?


YUKARI