Reklam
Bugun...
**İşsizliği düşürmek..


Selmi Yılmaz Kadınca
selminazo@hotmai.com
 
 

Başkan olmak için mecliste çıkarılan yasayı hala imzalamayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TOBB'un düzenlediği toplantı da iş adamlarına her geçen gün biraz daha artan işsizliği düşürmek için iş adamı ve iş kadınlarının var olan kadrolarına yeni elamanlar alması gerektiğini hatırlatıyordu.

Cumhurbaşkanı TOBB'un topladığı iş adamlarıyla sıkı bir pazarlık yapan ve büyük patronların yaşanan şu dar günlerde ellerini taşın altına koyması gerektiğini belirten Erdoğan'ın iş adamları ile şaka karışık tartışmasını izlerken bizim yani o patronlar kadar zengin olmasakta yıllardır kazandığımızın %62'ne yakınını primleri diye ödediğimiz kaç sigortalının işine son verdiğimizi hesaplıyorum..
Çünkü bir çok esnaf gibi biz Arahan'da ki gazeteciler de yaşadığımız ekonomik sıkıntılar dolaysıyla birleşme adı altında bir araya geldiğinde mevcut işsilere yenilşer eklenmişti..
Yani Ardahanlı Gazetecilerin gazetelerini birleştirmeleri sonucu Ardahan gibi bir yerde işsizliğe en az 30-40 yeni işsiz eklendiğini biliyorum..
Şimdi gelin bir hesap yaparak işsizliğin nasıl düşürülebileceğini hep birlikte hesaplayalım mı?
Hemde hiç bir yatırımın olmadığı ama var olan yatırımların da kapandığı yada iş yapmadığı Ardahan üzerinden..
9 yerel gazetesinin bir araya getirilip, 2 gazeteye düşürülmesi ile 40 kişiye yakın işsiz kaldığı bir Ardahan'a baktığımız da geriye kalan 80 vilayette 4'er kişi üzerinden hesap yapsak demek ki son bir ay içinde sadece basın camiasında 300 kişi daha işsizler ordusuna eklenmiş demektir..
Yani cumhurbaşkanının iş adamlarına işçi alın, başbakanın iş adamlarına işinizin bir bölümünü doğu ve güenydoğu'ya götürün demesiyle işsilik düşmüyor var olan işsizlik artıyor..
Çünkü, 'İşçi al' diyen cumhurbaşkanı ve 'yatırımın bir bölümünü doğuya götürün' diyen başbakan esnafın sigorta, vergi ve diğer onca gerekleri olan enerji konusunda bir hayli zorda olduğunu da bilmeliler..Bu yazı 3323 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

YouTube ArdahanTV Kanalımızı İzliyor musunuz?


YUKARI