Reklam
Bugun...
Göle'den Önce Sudan'a Tigem..


Selmi Yılmaz Kadınca
selminazo@hotmai.com
 
 

50 Yaşıma geldim hala konuşulan ama bir türlü T'sni göremediğim Göle TİGEM için yeniden harekete geçtiklerini belirtenler Nasrettin Hoca'nın kazan doğurdu fıkrası gibi Yalanızçam Kayak Tesisinden doğurttukları kayak tesisi ile hizmet getirmeye devam ediyorlar..
Yani Göle'de bulunan ama bugün kadar bir türlü çalıştığına şahit olmadığımız Göle TİGEM için yeniden açıklamalar yapanların bununla kalmayıp yaklaşık bir yıldır bir türlü kuruamayan Öağrı Merkezi için de çalıştıklarını ima eden fotoğraflar vermeye devaö ediyorlar.
Ama gelin görün ki yıllardır açılacak denilen ama bugüne kadar bir türlü açılmayan TİGEM gibi Çağrı Merkezi için de kendileri yer bulamadıklarını da söyleyemiyorlar.
Yani suç hükümette yada bakanlıkta değil kendi beceriksizlikleri ve basiretsiliklerinden dolayı olduğunu kabul etmiyorlar.
Evet imdi gelelim Göle TİGEM'e..
Göle'ye yeniden kurulması beklenen TÜGEM'in Sudan'a gittiğini söylesem birileri ortaya çıkıp ne alaka diyecek..
Ama aşağıda ki açıklamayı okuduğumuzda görünen o ki adı Artvin-Ardahan Havaalanı olan ama sonra Rize-Artvin Havaalanı olan Ardahan Havaalanı gibi şimdide Göle Tigem Sudan TİEM olacak gibi..
İnanmıyorsanız alın okuyun, Göle'den önce Sudan'da kurulacak olan TİGEM'in hikayesini..

**SUDAN İLE TARIMDA İŞ BİRLİĞİ
Türkiye-Sudan İkili Tarımsal İşbirliği ve Ortaklığı Anlaşması, Sayın Bakanımız Mehmet Mehdi Eker, Sudan Tarım ve Sulama Bakanı Ibrahim Mahmoud Hamid ve Sudan Ulusal Ekonomi ve Maliye Bakanı Bader Eldin Mahmoud Abbas’ın katıldıkları törende imzalandı.

**TİGEM Sosyal Tesisleri Başak Toplantı Salonunda 28.04.2014 tarihinde düzenlenen toplantıda Sayın Bakanımız Mehmet Mehdi Eker ile Sudan Tarım ve Sulama Bakanı Ibrahim Mahmoud Hamid arasında imzalanan anlaşma ile Sudan’da toplam 12.500 hektar arazi üzerinde TİGEM eliyle pilot çiftlik kurması ve 5 farklı bölgede belirlenen 780.000 hektar arazide de Türk özel sektör girişimcilerinin yatırım yapmalarının önünün açılması hedefleniyor. Ayrıca TİGEM ve Sudan’dan temsilci bir kurumun kuracağı ortak şirket vasıtasıyla, Sudan’da uzun vadeli arazi kiralanabilmesi ve orada Türk özel sektörünün yatırım yapmasına imkan tanınıyor.
Yani Göle daha çok bekleyecek, Sudan'a Tigem kurulacak.
Hayırlı olsun..Bu yazı 3253 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

YouTube ArdahanTV Kanalımızı İzliyor musunuz?


YUKARI