Reklam
Bugun...
Demirtaş Gibi Düşünüyoruz..


Selmi Yılmaz Kadınca
selminazo@hotmai.com
 
 

Demirtaş'tan bir doğru tespit ve açıklama daha, önümüzdeki süreç umarım iyi anlaşılır ve doğru kararlar alınır.
Cemil Bayık’ın “Savaş şehirlerde yürütülecek” açıklamasını kabul etmediklerini açıklayan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, herkesin barış çağrısı yapması gerektiğini söyledi: “PKK’nin bu dönemde yapması gereken barış ihtimallerini büyütecek çabadır, çağrılardır. HDP olarak bunu istiyoruz. Bu dönemde metropollerde insan ölümlerine, sivil katliamlara yol açabilecek imalarda bulunmak bile çok tehlikelidir. Umut ediyorum herkes daha serinkanlı düşünerek çağrılar yapar.” diyor..
Evet, bizde Demirtaş’ın bu açıklamasının altına kalın çizgiler ile bir kez daha imza atarken, Kürtlerin başta olmak üzere kamuoyunun yani halkın iztem ve iradesi dışında kendisini halktan üstün görüp, kent merkezlerine hendekler açarak, barış sürecinin bozulmasına neden olan tarafların kendince karar alanları kınıyoruz..
Ve burada yüksek bir ses ile yeniden barış diyoruz..
Kan ve gözyaşının kimseye bir kazanç getirmediğini ve en önemli haklı olan davaların kayıp edilmesine vesile olduğunu bir kez daha haykırıyor, halkın sesi olan bu sesimizin Ardahan’dan Kandil’e kadar gideceğini umuyoruz..
Barıştan yana olması gerekenlerin ülkeyi iç savaşa, Suriye’ye benzetme çabalarını ve bu yönde ki beklentilere yardımcı olmaya çalışanları kınıyor, şiddetin bir an önce terk edilmesini bir anne, bir gazeteci, bir insan olarak istiyoruz..
Bu ülkede siyasete yer açacak olan baskı ve tutuklamaların durması gibi çatışmaları yoğunlaştıracak eylemler artık son bulsun diyoruz..Bu yazı 4557 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

YouTube ArdahanTV Kanalımızı İzliyor musunuz?


YUKARI