Reklam
Bugun...
Darbe bitti mi?


Selmi Yılmaz Kadınca
selminazo@hotmai.com
 
 

Basın ve Halkın tanklara karşı duruşuyla gerçekleşmeyen darbenin hala bitmediğini belirtip, halkın sokakları terk etmemesini isteyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bunu söylerken hangi kaynak ve bilgiye dayandığı en çok merak edilen konuların başında gelmektedir.. 
Halkının kendisini ve tüm ülkeyi kurtaran demokrasiye sahip çıkma refleksine güvenen ve onların sokaklarda durmaya devamını isteyen Erdoğan’ın artık daha şeffaf, demokrat olmasını gerektiği halkından başka bildiği varsa onuda açıklamalı ki halık da olası yeni bir harekete karşı B planını hazırlasın..
Çünkü halk, devletin en başındaki, korkup, ‘Aman ha sakın sokaklarda çekilmeyin, tehlike devam ediyor’ diyorsa ciddi şeylerin olduğunu düşünüp, 15 Temmuz’da ortaya koyduğu refleksten uzaklaşması muhtemellerin başında gelir.. 
Bu nedenle arka kapılarda ne dönüyorsa onu da halka anlatacak olan 15 Temmuz’da halkına sığınan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi ve ekibidir..

**Basının önemi..

Önemli bir süreci yaşayan ülkede ortaya koyduğu dik duruşu ile demokrasi denen güzel yönetimin 4. kuvveti olduğunu bir kez daha ortaya koyan basının önemi 15 Temmuz Darbe Kalkışması ile bir kez daha teyit edilmiştir..
Türkiye'nin demokrasiye olan özlemini tüm yokluk ve sıkıntılara karşın öyle yada böyle sayfalarına, ekranlarına taşımayı ihmal etmeyen ası ve medyanın önünde ki engellerin mutlaka kaldırılması gereğinin de bir kez daha hatırlanılması gerekir derken, bunun ‘Ay sağolun, vay siz olmasaydınız, teşekkür ederiz’ lerle değil gerçek anlamda atılacak olan kanuni adımlarla olacağını da unutmamak gerekir..
Evet, 17 Aralık Operasyonunda küsülen ama 15 Temmuz’da teşekkür edilen basın ve medya sizden teşekkür değil, önünde ki engellerin kaldırılmasını bekliyor..
Çünkü bizimde içinde bulunduğumuz yerel medya başta olmak üzere tüm basının özellikle son yıllarda zor günler yaşadığı ve bugün basına teşekkür ederiz naraları ile işi geçiştirenlerin getirdiği onca engel ve baskı altında olduğunu o teşekkürü edenler bizlerden daha iyi biliyorlar..Bu yazı 4778 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

YouTube ArdahanTV Kanalımızı İzliyor musunuz?


YUKARI