Reklam
Bugun...
Ardahanlılara Sormak Gerek?


Selmi Yılmaz Kadınca
selminazo@hotmai.com
 
 

'Benim olsun, küçük olsun' anlayışı ile hareket eden Ardahanlılar bugün Ankara'da yenilecek olan bir KAI golü ile yine şamaroğlana dönecekler..
Çünkü elin oğlu olan valiyi yine elin bakanı olan adam arayınca ve en önemlisi metropollerde Ardahan'ı, Ardahanlıları temsil ettiklerini sanıp, Ardahan ve Ardahanlıları temsil ettiklerini sanıp, aslında bir birlerini yemekten öteye gitmeyen Ardahanlılar Kars ve Karslıların gölgesinde kalmaktan bir hayli zevk aldıklarını bir türlü anlatamadım..
Evet başında bulunduğu Ardahan Dernekler Federasyonu, Ankara'da ki Ardahan Dernekler Federasyonu hatta Ardahan Belediye Belediye Başkanı Faruk Köksoy bugün bir KAI golü daha yiyecekler..
Çünkü 'Ardahan'ın kendisinden ayrılıp kendi başına vilayet olmasını içine bir türlü sindiremeyen, Ardahan'ın 9 köyünü çalan, Çıldır gölünü ele geçiirmeye çalışan, bölgede ki siyasette hep kendisi ön planda olan Kars ve Karslılar, KAI'ler denen tabela ve çanta dernekler Ardahanlıların oluşturmak istediği güçlü bir lobi oluşumunun önünde en büyük engeldir' demelerine karşın Ardahanlı KAI sevicilerin katkısıyla bugün Ankara'da Ardahanlılar adı geçenlerle birlikte yeni bir gol yiyecekler..
Ve en önemlisi bu tezi kabul eden Ardahan İl Heyetinin de, 'KAI'leri bizde tanımıyoruz' resmi kararına karşın Karslı Bakan'dan zılgıt yiyen vekil ve valinin emriyle Ardahan Valiliği ve Ardahan Belediyesi logolarıyla da olsa bugün Ankara'da yapılacak olan ama afişinde Ardahan'ın A'sı olmayan etkinlik katılacaklar..
Hayırlı olsun..
Ama Ardahanlıların isteksiz oluşundan mı, haklarını helal etmediklerinden mi bilmem ama bu etkinlik için Ardahan'dan Ankara'ya gönderilen eşyalarına yolda yaşanan bir kazada heba olduğunu da öğreniyor, 'Allah'tan kimse ölmedi' diye sevinirken Karslı bir şovmenin Kars'ın, Ardahan'ın ve Iğdır'ın adını kullanıp, Ankara'da yapacağı siyasete Ardahanlının hakkı olan emek ve paralar çöpe atılacak diye de üzülüyoruz..
Peki bu durum neden yaşanıyor?
O çok istenen ama bir türlü gerçekleşmeyen 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' oluşumu neden gerçekleşemiyor?
Onuda hemen her 25 dakikada ülkede yaşanan gelişmelerden korkmayıp, bir yazı yazan ama bu konulara girmekten her ne hikmetse korkan Hoçvanlı Rodi Baz'a sormak gerekir..
Çünkü resmiyette Hoçvan diye bir yer olmayan ama Ardahan ve Ardahanlılardan kendisini ayıran, ayrıştıran, kapısı kırılıp, polis basınca da kendi federasyonlarına bir gidemeyen Hoçvan Diaspoarsına sormak gerekir..
Yetmezse ARDAFED'in başkanı iken istifa eden ama daha sonra bu düştüğü bu durumu içine sindiremeyip, Çıldır Federasyonun tüzüğünü, alt yapısını hazırlayıp, onunda başkanı olamayan Yaşar Geler'e sormak lazım..
Yetmez ise o dönem çoğunluğu Çıldırlı olan delegenin oy kullandığı ve benimle yarışıp, yenilen ve bunu hala içine sindiremeyen yani ARDAFED'in Başkanı olamadı diye Yaşar hocanın kurmak üzere olduğu ve hazırladığı Çıldır Federasyonunu Esenyurt'a kaçırıp, 'Bak bende başkan oldum' diyen Kemal Şimşir'e sormak gerek..
Yada 'Fakir Yılmaz ARDAFED'in başkanı oldu dernekçilikte ekmek kalmadı' deyip, yıllarca konuşulup, ancak bir türlü kurulamayan ve Fakir ARDAFED'in başına geçince derme, çatma bir hız ile Göle Federasyonun kurup, onuda ağız, gözlerine bulaştıran Esenyurt'ta ki Kadıoğlu ve Çapan tayfası Göleliler sormak gerekir..
Veya dün Maltepe Belediyesini ziyaret eden ARDAFED'in bu ve diğer çalışmasını içine sindiremediğini bir kez daha ortaya koyan ve yıllar önce yapılan bir boş ziyareti fotoğraflarının bulunduğu facebook linkini dernek başkanlarının bulunduğu WhatsApp grubuna atanlara sormakmı gerekir?
Belkide ARDAFED'in ortaya koyduğu çalışmalar ile gün geçtikçe diğerlerini olduğu gibi kendisini bitirdiği ama hala Fas'ta, Çad'a, Kongo'ya, Kore'ye, Miami'ye Kuzey Kutbuna bile bir birim Başkanı atayan devam eden Ahmet Demirbaş'a sormak gerek..
Yok yok en iyisi yönetiminde Rizelilerin, Kastamonuluların bulunduğu İlter beyin başkanı olduğu sözde Ardahan Eğitim Vakfına sormak lazım..
Veya Ardahan Federasyonu Başkanı olmayı beklerken mahalle derneği başkanı değil, siyaset yaptığı partisinden delege olamayanlarda sormak gerek..
Yada Kadıoğlu'nun emir subayları konumda olan çok kültürcülerin olanlara sorulmalı..
Belkide içinde bir tane Karslı, Iğdırlı olan ama çoğu ARDAFED'in ortaya çıkardığı Ardahanlıların oluşturduğu KAISİAD'ın Ardahanlı Başkanı Orhan Gökçe'ye yada içinde Karslı, Iğdırlı olmayan KAI denen tabela derneklerin başkanları olan Ardahanlılara sormak gerek..
Belkide bunları yazmayan ama bir kaç reklam için KAI'lere, KAI sevicilerine gaz veren dernekçilikte küpelerini dolduranlara sormak gerekir..
Yada 'Sen ARDAFED'in Başkanısın, bunları niye yazıyorsun kardeşim' diye suçlanan ama 'Güçlü Bir Ardahan Lobisinin Oluşmasının tek yolunun KAI, KAISİAD; KAIFİYATları ret eden Ardahanlıların birlikteliğinden geçer' diyen Gazeteci Fakir Yılmaz'a sormak gerekir, 'bu Ardahan ve Ardahanlılar neden bu kadar darmadağın, pürü, pürçük ve KAI'lerin gölgesinden neden kurtulamıyor' diye..Bu yazı 3897 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

YouTube ArdahanTV Kanalımızı İzliyor musunuz?


YUKARI