Reklam
Bugun...
Ardahanlılar..


Selmi Yılmaz Kadınca
selminazo@hotmai.com
 
 

 

Türkiye’nın Kafkaslara açılan iki gümrük kapısına sahip Ardahan’ın gücünün farkına varmayanlar..

Botaş/BTC’nin petrol ve doğal gaz boru hatlarının geçtiği Ardahan’ın gücünü göremeyenler..
Kars-Tiflis-Bakü Demiryolunun geldiği Ardahan’ın geleceğini anlamayanlar..
İstanbul başta olmak üzere batı da ki Ardahanlıların birlikteliğinde ortaya çıkacak olan enerjiyi his edemeyenler..
Ve şu an harıl harıl batıya hayvan sevkiyatı yapan Kırmızı Et Deposu ve bin bir çiçekle donatılmış mera ve yaylalarında elde edilen kırmızı et ve ilaç balın üretildiği Ardahan’ın ekonomik potansiyelinin farkında olmayanlar..
Size saymakla bitiremeyeceğimiz Ardahan’ı küçük görüp, kendilerini bile büyütmekten aciz olduğunuzun farkında mısınız?
Evet size hatırlattığımız, sizin farkına varmanızı istediğim bu gücün enerjiye çevrilmesi için niye durur, neden Ardahanlıyım derken Ardahan’ın bu önemli adından faydalamazsınız?
Haydi bir adım atarak bunları yapabilir, ARDA/FED başta olmak üzere bu tür Ardahan kurumları ile el ele verip, ‘Evet biz Ardahanlılar yapabiliriz.. O çok istenen beraberliği sağlayabiliriz..

**IŞID Cehenneme mi Gitti?

5 Yıldan fazladır gündemden düşmeyen ve başta havuz medyası olmak üzere hükumetin kontrolünde ki basın ve medyanın adlarına ‘Cehenem Zebanileri’ koyduğu IŞID’ı bugünlerde ortalıkta gören var mı?
Bilmem ama yıllardır bölgede olan ve Türkiye, İran, Irak ve Suriye yetmedi Rusya ve ABD gibi devlerin bile baş edemedikleri hala orada olurlarken, daha dün gönderilen silahlar ile donatılan IŞID önce YPG’yı ardından bir iki Türk tankını görünce sanki yer yarıldı geldikleri cehenneme gitti!..
Halbuki bunlar değil miydi daha düne kadar bölgede İslam Devleti kuracağını iddia edip, Türkiye’nin içinde olduğu bir çok yerde korku salan bu sürü değil miydi?
Yüz binlerce insanın ölümüne, Irak ve Suriye’nin yıkılmasına maşa olarak kullanılan bunların nasıl olup, birden ortadan kayıp olduğunu sormayanların bölgeye giden Türk Askerinin nasıl olup, bir mermi atıp, bir IŞID’liyi öldürmeden yılardır bir türlü bitmeyen Ardahan Kars yolu kadar uzun bir alanda güvenliği sağladığını belirtirken, cehennemden geldikleri ileri sürülen IŞID sürüsünün nasıl olupta ortadan kayıp olduğunu merak etmezler?!
En iyisi sormamak mı?

*Ne bitmez bir durum..

40 Yıldır devam eden ve tüm barış çağrılarına karşın aralıksız devam eden iç çatışmaların yanı sıra şimdi de tankları Suriye’ye sürmekle içine girdiğimiz Ortadoğu’da ki çatışmalar neden bitmez..
Hemen, ‘Petrol var oldukça çatışmalarda bitmez’ deyip, cevaplayacakların çıkacağını bilerek bu çatışmaların sadece petrolden değil, bölgede ki ülke yöneticilerinin demokrasi anlayışlarının kıt oluşundan olduğunu da belirtirim..
Çünkü; Dünya kurulduğundan bu yana, demokrasinin önünü tıkayan ve ‘Ben’ anlayışının hüküm sürdüğü bölgede yıllarca tahtlarda, iktidarlarda kendilerini tutmak için dış güçlere halklarını ezdirenler var oldukça bu bölgede kan, göz yaşı ve ölümler zor biter.
İnanmıyorsanız açın bakın tarihin tozlu sayfalarına..
Bir Kral, yada Padişah..
Ve 7 değil 777 sülalesi hep o bölgede iktidar..
Ve bu iktidarlara karşı verilen halk savaşları..
Ve bundan yaşanan dış güçler..
Yani Tilki kaç, Tazı tut diyenlerin petrol dahil, bölgenin yer altı ve yer üstü kaynaklarını sömürenler..
Yani kısacası ‘Ne bitmez bir durum’ demek hayal..Bu yazı 4113 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

YouTube ArdahanTV Kanalımızı İzliyor musunuz?


YUKARI