Reklam
Bugun...
Ankara'ya gelmeyenler Ardahan'a Baro Kurabilirler mi?


Selmi Yılmaz Kadınca
selminazo@hotmai.com
 
 

Ardahan, Ardahanlıların hatta ülkenin gelişip, kalkınması konusunda toplumsal hareketliliğin gerektiğinin konuşulduğu an ikimizden birinin 'Bizden bir şey olmaz' dediği sanırım siz, yani 'Bizden bir şey olmaz' diyenlerin başında gelen sende iyi biliyorsun demi Ardahanlı..
Başta federasyon ve dernekleşme olmak üzere bir çok konuda bir araya geldiklerini sanıp, suçlunun başında kendisinin geldiğini unutup, 'Bizden bir şey olmaz' diyerek her geçen gün biraz daha ayrılan Ardahanlıların bir araya gelip, tek söz ile hareketinin çokta mümkün olmadığını bile bile ısrarla bu yönde mücadele verenlerin yinede yılmaması gerekir diyerek bir süre ziyaret ettiğimiz Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun Barosu olmayan Ardahanlılara yaptığı öneri ne zaman gerçekleşir bilinmez..
Çünkü bugün Ardahan'da olacak olan Metin Feyzioğlu'nun emekli olmuş Ardahanlı Avukatlara 'Eğer Ardahan'ın çok seviyorsanız diplomanızı alıp, Ardahan'a gönderin orada da baro kuralım' demesinin üzerinde aylar geçmesine karşın her konuda olduğu gibi bu konuda da duyarsız davranıldığını görmekteyiz..
Aydını, Avukatı, Profesörünün bile 'Bana ne' deyip üstüne 'Bizden bir şey olmaz' dediği bir sırada Ardahan'a gelen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun bir süre önce Ankara'ya gidip, kendisinden baro isteyen Ardahan Dernekler Federasyonunun bu yöndeki talebi bir kez de Ardahan'da dillendirilecek mi?
Bilmem ama Kars-Ardahan Baro Temsilcisinin bile Ankara'ya gelmediği ve bu yönde ki talebi sıkça seslendirmediği bir Ardahan'a sanırım yine Başkan Erdoğan kurar diyemeden geçemeyeceğim..
Çünkü konuşup, bir şey yapmayanların başında gelen ülkemin olduğu gibi Ardahanlı aydınlardan da ben bir hayır beklemiyorum ve selam..Bu yazı 3438 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

YouTube ArdahanTV Kanalımızı İzliyor musunuz?


YUKARI