Reklam
Bugun...
Esenyurt ve Gazfener Karakaş..


Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
 
 

Yaklaşan seçimler öncesi iyiden iyiye hareketlenen siyasi arena da boy göstermelerin bir hayli yoğunlaştığı şu günlerde siyasi partilerin ve onları temsil eden Ardahan ilgisi de artacağa benziyor..
İşte son bir ay içinde önce Beylikdüzü Belediye Başkanı ardından Maltepe Belediye Başkanının Ardahan ziyaretleri..
İşte AK Partililerin cemaat vakıfları ile Ardahan üzerinde kodlama hesapları..
İstanbul Büyükşehir adayı olacağı ileri sürülen şimdiki CHP'nin üst kurmaylarından Hamzaçebi'nin İstanbul'da ki dernekleri ziyaretleri..
Bir çoğu adam yokluğundan Ardahan kadrosundan tesadüfen seçilmişlerin yeniden Ardahancılık oynamaları ve kendilerine göre bölge derneklerine ayar çekme hesapları..
Ve bunların başında gelen en önemli sahalardan biri olan Esenyurt'ta kurulan paralel federasyonlar, cep dernekleri ile 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' çabası içinde olan Ardahan Dernekler Federasyonun aşma hesapları..
Evet 2019 seçimleri yaklaştıkça siyasi kimliklerin, siyaset hesabı içinde olanlarında heyecanı da artışa benziyor..
Öyle ki dün gecelerine, günlerine, toplantılarına gitmeyi kendilerine zulh sananlar bugünlerde bir hayli dernek seviciliğine girmiş durumdalar..
Hatta bir araya gelmeyi öyle böyle başarma çabası içinde olan dernekleri bölme, dağıtma hesapları içinde olanlar da yok değil..
Peki bunlar olurken bunların içinde samimi olanlar yok mu?
Tabi ki var..
Ve tabi ki bunu yaparlarken kendilerinin yanı sıra toplumun tüm taraflarıyla barışık olanlarda var..
Ve hak ettikleri siyasi alanda bir üste TIK yapması gerektiklerini de biliyor, takip ediyoruz..
Evet konumuzun içinde bulunan Esenyurt başta olmak üzere Sancaktepe, Darıca, Ensar Öğüt'ün belediye başkanlığı için nabız yokladığı Gebze, Kocaeli, Arnavutköy, Avcılar, Sarıyer, Beykoz, 'ARDAFED Futbol Turnuvası' ile ilk kez ciddi anlamda dokunduğumuz ve 'Biz Ardahanlılar burada da varız' dediğimiz Üsküdar'da ve stanbul'un diğer 39 ilçesin de güçlü olma hesapları yapan Ardahanlıların yakın takibe aldığı isimlerde yok değil..
Büyükşehir'e adı geçen Gürsel Tekin'in yanı sıra Esenyurt'ta Gazenfer Karakaş gibi isimleri dikkatle takip eden Ardahanlılar Bakırköy'de ki güçlerini Kadıköy'de, Maltepe'de, Beylikdüzü'nde, Kartal'da ve diğer ilçelerde daha da güçlendirme hesapları yaparlarken buna işaret edecek olan bir lobinin oluşumunda devam etmekteler..
Yeni isim ve simaların siyaset sahnesine çıkmasına inanan Ardahanlıların, Karslıların, Iğdırlıların bulunduğu alanlarda çıktığı her platformda yüreklice 'Biz de var olmalıyız, ama bunu nüfuzumu çok diye değil nüfus edecek lobilerimiz olmalı' diyen ve bunları söylerken birileri kızar, birileri gibi 'Aman aman birileri ile ters düşerim'i aklına getirmeyen şu anki Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı olan Gazenfer Karakuş'tur..
Günü kurtarma hesapları içinde olan bir çok Ardahanlı siyasiden daha yürekli ve bir o kadar da samimi olduğunu gözlemlediğim hemşehrimiz Gazenfer Karakaş gibi dik duruşlu siyasilere ihtiyaç duyulan Ardahan kamuoyunda mevcutta seçilmiş olanların da içinde bulunduğu bir kadronun bugünlerde daha sık sık bir araya gelmek için adım atması gerektiğinde dikkat çekmek isterim..
Çünkü biz Ardahanlıların bir birinin paçasında tutup, aşağıya çektiği şu günlerde Gazenfer Karakaş gibi Ardahanlılara samimi olanları da değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum..
Çünkü, Gürsel Tekin olmazsa şu anki Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu ve onun partisinin Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, hatta İstanbul İl Başkanı, MHP İstanbul İl Başkanı, AK Partiden tesadüfen seçilmişler değil, gerçek anlamda daha samimi Ardahanlı bir çok önemli isimler, HDP'ni İstanbul Örgütünde ki Ardahanlı etkisi yapana atılmamalı ve Ardahanlı olmazsa Gazenfer Karakuş gibi siyasilerle de kol kola girilmesi gerektiğini düşünenlerdenim..
Çünkü şu an ki Esenyurt'a olduğu gibi İstanbul'da ya Ardahanlı yada Ardahanlılara yakın isimlere ihtiyaç duyulduğu bir gerçek olarak karşımızda olduğu gibi durmakta..
Ha bu arada unutmadan..
Birde siyasi cambazları hesapta tutmak ve onların ayak oyunlarını da iyi düşünmek gerek ve bunların kimler olduğunu da açık yüreklikle toplumun her ferdine anlatmak gerek..
Gerekir ki Ardahan ve Ardahanlılar adına siyaset yapıp, seçildikleri an itibarı ile kendiler dışında kimseyi düşünmeyenleri de 2018 seçimlerinde saha dışına itmek lazım..
Bunun içinde daha yürekli ve samimi olunmalı ve bu samimiyeti ortaya koyacak siyaset üstü bir kadroya ihtiyaç var..
Onu da oluşturmak için hele zaman var demeden hemen adım atmak gerek..Bu yazı 1541 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

31 Mart'ta Kim Kazanır?


YUKARI