Bursa Escort
Reklam
Bugun...
Ardahan Neden Gergin?


Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
 
 

Geçtiğimiz gün ele aldığım bir yazımın satır aralarında ülkem gibi Ardahan'ın da bir hayli gergin olduğunu yazdıysam da kent genelinde net görünen bu gerginliği birileri sanki kulak ardı eder gibiydi..
Ancak benim gibi bir çok Ardahanlının da rahatsız olduğu bu gerginliği büyük puntolarla manşetleyip, öne çıkarmamayı seçtim ve sabır ettim.
Ve kentimin huzuru bozulmasın diye hala yaşanan ve üniversite öğrencilerini karşı karşıya getiren bu gerginliği adeta saklamak için direnip, İstanbul'da adına tanıtım günü düzenlemeye çalıştığımız Ardahan'ın huzuru bozulmasın diye düşündüm..
Ancak kentte ciddi bir gerginlik var ve her an büyük olaylara neden olup, patlamasından da korkmuyor değilim..
Çünkü kentte yaşanan ve hala devam eden gerginliği neden manşete çekmediğimi anlayan bazı okurlarım bana telefon açarak, 'Geçen gün rdahan'daydım ve herkes gergindi, bunun nedeni nedir Fakir?' diye sorup, Ardahan kent merkezinde yaşanan gerginliği kendilerininde his edip, gördüklerini anlatıyordular.
Evet beyler, bayanlar!..
Kuzey Irak Referandumu öncesi ve sonrası yaşanan tartışmalar ardından doruk noktaya gelen Ardahan'da ki gerginliği iki üniversite öğrencisinin kavgası yada meyhane tartışması deyip geçemezsiniz..
Çünkü şu an orada olmazsam da gerek haber ekibim, gerekirse hemen her gün en az 10-20 kişiyle telefon görüşmesi yaptığım Ardahan'ı m da ciddi bir gerginlik yaşanıyor.
Güzel çalışmalarıyla halkın içinde olmaya çalışan valiyi de zor sokan bu gerginliğin nedenine baktığınıza da 'şimdilik' bende kalsın dediğim bazılarının bu kentin huzurunu sağlamaktansa huzursuzluğu neden olan hal, hareket ve sözlü tahriklere neden olan davranışlar içinde olduğunu ve başta hükumeti olmak üzere tüm Ardahan'ı zorda bırakma hesapları içinde olduğunu da duymuyor, görmüyor, izlemiyor değilim..
'Kim bu yada bunlar diye? sorulduğunda zaten var olan gerginliğe benzin dökmeme adına şimdilik yazmamayı tercih etme hakkını kullanıyorum..
Ama başta ARDAFED ekibi olarak görüşmeye gideceğimiz Ankara'da ki milletvekillerine olmak üzere yakından gideceğim Ardahan'da vali beye de olanları ve onları bizzat hemde anlatacağım..
Evet bu kentte birileri yaşanan huzuru kıskanırcasına hal ve hareket içinde olduğunu benim gibi bir çok Ardahanlı da iyi biliyor ve tanıyor da..
Ve bu kentte bir gencin ölümünde neden olan gerginliğin başta uyuşturucu belası olmak üzere yaşanması muhtemel olaylardan sorumlu kurum ve kuruluşların bulması, kendilerine de bir bakması ve en önemlisi bu kenti hiçte öyle sahipsiz olmadığını bilmesi gerekir derim..
Şimdilik yine satır aralarına sıkıştırmaya çalıştığım bu gerginliğin nedeni ve son bulması için içişleri bakanlığınca Ardahan'da yapılacak olan incelemeler ardından verilecek karara da bağlıdır diyorum..Bu yazı 1768 defa okunmuştur.

Reklam

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

Başkanlık Ne Getirir?


YUKARI