Bursa Escort
Reklam
Bugun...
AK Parti Ardahan'da Sürpriz Olur mu?


Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
 
 

Merkez İlçe Başkanı Sinan Onay’ın ipini çeken milletvekili ile arası çokta iyi olmayan CHP Ardahan İl Başkanının topun ağzında olduğu yönünde ki tartışma ve beklentiler süre dursun asıl sürpriz Başkan Erdoğan’ın son 3-4 aydır dile getirdiği metal yorgunluğu çeken AK Parti Ardahan İl ve İlçelerinde olabileceğini yazsam şaşırmayın..
Çünkü aldığım son duyumların birinde bende şaşırdım desem inanın..
Bunun nedeni de AK Partinin yanı sıra Başkan Erdoğan’ın bugüne kadar iktidar da kalmasının diğer bir sırrı olan sürprizleri sevmesi ve hayata geçirmesidir..
İşte aynı Erdoğan’ın Yusuf Demirci’nin yerine yeniden görece davet ettiği mevcut İl Başkanı olan Yunsu Baydar’ın istifasını istediği İl ve İlçe Başkanları listesine aldığı yönünde ki duyumum oldu.
Benimde önce inanmadığım ama bir iki telefon görüşmesi ardından ‘gazeteci dediğin aldığı duyumları en iyi değerlendiren ve bu duyumların her an gerçek olma ihtimalini de göz önüne alan analizini yapabilendir’ diyerek ‘AK Parti’de Sürpriz Olur mu?’ sorusunu soran bir yazı yazma gereği duydum..
Evet, AK Parti Ardahan’da beklenmeyen bir sürpriz yaşanırsa ‘Gazeteci Fakir Yılmaz bunu yazmıştı’ demeden önce geçmişe ve yaklaşan 2019 seçimlerine bakmak gerekir..
Geçmişe baktığınız da birinci ve 2. dönemlerde ki heyecanlı kadrodan yoksun olan AK Partinin şu anki İl Başkanı Yunus Baydar’ın istifa edip, milletvekili adayı olduğu gibi bu kez de AK Parti Genel Merkezince kendisine gelen bir telefonla, ‘sen yorgunsun, verdiğimiz şansı da çok iyi değerlendiremedin’ dendiği, dene bileceğini de hesaba katalım..
Kaldı ki Baydar’ı 3. kez göreve çağıran aynı AK Parti Genel Merkezinin Baydar’ın son il başkanlığından önce hiçte akıllara gelmeyen birini, Yaysat Ardahan Başbayii olan, Kırtasiyeci Evsal Nalbant’ın bu görevi yapabileceğine karar kıldığını ve son anda Baydar’a bir şans verdiğini de öğrenmiş bulunuyorum..
Yani Baydar direkten dönerek yeniden İl başkanı oluvermiş..
İşte tam bu sırada yaklaşan AK Parti İl Kongresi öncesinde de bu durumun değerlendirilmeye alındığını öğrenirken yeni Anayasaya göre %51’i alması zor olan başkan Erdoğan’ın gözünü kırlpmadan ve yeni bir görev daha verdiği milletvekili ile belediye başkanı ile araları limonlu olan Ardahan’da ki kadroları da yenilemekte bir hayli kararlı gibi..
Yani CHP’den önce AK Parti’de sürpriz olabilir haberiniz ola..


Bu yazı 2129 defa okunmuştur.

Reklam

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

Başkanlık Ne Getirir?


YUKARI