Reklam
Bugun...
Adaleti Aramak..


Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
 
 

HDP’li Milletvekillerinin yanı sıra on binin üzerinde siyasinin hapiste olduğu bir ülkede gazeteci meslektaşım olan CHP’li bir milletvekilinin de içeri alınması ardından CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu yollara düşürdü.

‘Adaleti arıyorum’ diyerek yola çıkan Kılıçdaroğlu’na bu süreçte ‘Kendin ettin, kendin buldun’ yada ‘Akılsız başın cezasını ayaklar çeker’ demenin zamanı mı bilmem ama bana sorarsanız ‘hatayı hata ile gidermenin zamanı değil’ diyerek, ‘Kayıp olduğu belirtilen adaleti, 'hep birlikte aramanın zamanıdır.’ derim.
Çünkü; 17/25 Aralık Yolsuzluk Operasyonu ile başlayan, 1 Kasım ve 7 Haziran Genel Seçim sonuçları ile devam eden ardından 15 Temmuz Darbe Girişimi ile bugüne gelinen aşamada Adalet gibi bir çok şeyin kayıp olduğunu, iktidarın temsilcilerinin de içinde bulunduğu toplumun büyük bir kesimi tarafından kabul görmeye başlamış durumda..
Tabi diğer bir önemli konuda bunca yaşananlara karşın HDP ve CHP’nin hala kırmızı koltuk sevdası içinde sine-i millete dönüşü düşünmemesi de düşündürcü bir durum olarak görmek ve sorgulamakta lazım derim..
Ama yine de gün, ‘Sen ettin, bende sana edeyim’ demenin zamanı değil, ülkemizin güzel, güçlü ve Adaleti başta olmak üzere her kurumunun insan haklarına, eşitliğe, kardeşliğe doğru yürüyüşüne katkı sunmalıyız..
İktidarın da bu konuda başını iki elin arasına alıp, düşünmesi gerektiğini de unutmadan, en önemlisi kırıp, dökmeden, güzelim ülkemizi de kayıp etmeden hareket etmek hepimizin asıl görevi olmalıdır..
Hak aramanın bir yolu olan yürümekle yolların aşıldığını da unutmadan dün yaşananların bugün başına gelmeyeceğini hesaplamadan okeyleyen CHP’nin adeleti aramasını ben olumlu buluyorum..
Çünkü dün bir şiir yüzünden tutuklanan bugünkü başkana ve bu güzelim ülkede yaşayan herkese adalet ekmek, sudan önce gelen şeydir..
Haydi o zaman gelin olan oldu, geride kaldı diyerek yeniden el ele verip, bu ülkenin güzel geleceğini hep birlikte inşa etmek, iktidarı, muhalefeti, basını, aydını, stk’sı ve en önemlisi her geçen gün kutuplaştığı ileri sürülen halkıyla adaleti olduğu gibi demokrasinin önünde ki taşları birlikte silelim..
Ha!.. Unutmadan Bizim Kura Nehrini kayıp etmemek için yola çıktığımız gün CHP’nin de kendi imzalarıyla kayıp ettiği Adaleti bulmak için yollara düşmesi demokrasi adına güzel bir şeydi..Bu yazı 1604 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

Başkanlık Ne Getirir?


YUKARI