Reklam
Bugun...
KARANLIĞIN AYDINLIK YÜZLERİNDEN ÜMİT KAFTANCIOĞLU


Aysel Guven
ayselguven@hotmail.com
 
 

11 Nisan 1981, bugün olduğu gibi ülkemde her şey kör düğüm olmuşken; siyasal ve ekonomik istikrasızlıklar, eğitimdeki çifte standartlar insan hakları ihlalleri, adalet sistemine olan güvensizlik, sağlık sektöründeki dalgalanmalar, kanunsuz ve usulsüz işler; yolsuzluklar, hırsızlıklar, cinayetler, çocuk ve kadına şiddet… ve daha bir dolu insani yaşamanın temel unsurları etkileyen ihanetlere uğramışken cesur ve etkili kalemi ve Köy Enstitüsünden gelen birikimiyle hep mücadele eden ellere ket vuruldu, kanlı ellerce…
Ama ne yazık ki ışığı karanlığa tercih eden zihniyetlerin zalim ve hayin kurşunları aydınlık nefesleri öldürdüler ancak düşünceleri beslediler. Çünkü bu halk geçmişten günümüze açılarla bilenerek bu günlere gelmiştir. Kalemini ve sesini kestiklerini düşündüklerİ Kaftancıoğlu her yıl anma yıldönümlerinde daha cesur daha yüksek sesler çıkartan yeni Ümittlerin doğmasını umutların yaşatılmasına vesile olmuştur.
Bu gününün Türkiye’si, bunca aydın birikimini adeta yok sayarak, adeta kendi varlığına ihanet ederek yapması gerekenleri yapmıyor, söylemesi gerekenleri söylemiyor. Doğudaki barışın, Batıdaki demokrasiden geçtiğini bilmesi gerekenler, ortaçağ zihniyeti ile Türkiye’nin hak ettiği barışın geleceği yanılgısı içerisindeler.
Hep karanlıklar içinde oldukları için karanlık işler peşinde olan gerici zihniyetin kör kurşunları aydınlığın yanında fazla dayanamayacaktır. Yeterki ışığa kör olmayalım.
Malesef geçmişte olduğu gibi bugün de bir şarkıda ifade edildiği gibi:
EN YİĞİTLERİMİZ,
EN ÖNDE YÜRÜYENLERİMİZ,
HEP EN ÖNCE ÖLENLERİMİZ OLDU. Saygıyla anıyorum. Dr.Aysel GÜVENBu yazı 2128 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

YouTube ArdahanTV Kanalımızı İzliyor musunuz?


YUKARI