Reklam
Bugun...
YENİ YIL‏


Alper AKÇAM Doktor'ın Köşesi
alperakcam@gmail.com
 
 

Tam da burası, düğümün koptuğu yerdir.
Önemli bir zaman dönemecindeyiz… Her yılbaşı, ya da halk kültüründeki adıyla “kış yarılama dönencesi,” bize kendimizi ve yaşamımızla ilgili her şeyi bir kez daha düşünme olanağı verir.

Ayakları üzerinde sürüklenen bir gölge, sıradan bir şey yapılmak istenen hayatımızla, o sıradan bir şey olmanın izlerini kaçınılmazca üzerinde taşıdığı için kendinden utanan ruhumuzun dayanılmaz çelişkisini duyarız. İşte bu yakıcı çelişkinin ortasındayız şimdi... Köreltilmeye, küllenmeye çalışılan bir sapakta... Ya, içimizden birilerinin bize kurguladığı adaleti, doğayı, paylaşmayı unutmuş, göreli çıkar ve iktidar kurguları içindeki bir yaşamın sürü içinde bir parçası kılacağız kendimizi; önümüzden yürüyenin ayak izinde ve kuyruk sokumunda arayacağız mutluluğumuzu, ya da özgür bir birey olarak kendimizce varoluşun yollarını açacağız. Sorun, geleceğimiz için parlak bir yıldız yörüngesi, bir yöntem, boş zamanlarımız için haz duyacağımız bir uğraş aramanın çok ötesinde, olağanüstü güncel ve yaşamsaldır. Kendimizi sorgulamadan ve yargılamadan önce atılacak bir tek adım bile yok artık. Bize ayrıcalıklı yaşamı önerenlerin ayrıcalıklı yaşamlarına basamak olma körlüğüne son vermenin kutsal ânı geldi de geçiyor!

Bir kez ve kendimiz için son kez daha insan olduğumuzu anımsamaya çağırıyorum yeni bir yılı mutluluk arayışlarıyla karşılamak arzusunda olanları...

İnanın, bir boş yücelik yanılsaması olmayacak bu yolculuk… Her birimizin en yüksek makamlarda oturanlar kadar değeri olduğunu, geleceği belirlemekte katkımız olabileceğini hiç unutmayalım. 
2016 yılında Anadolu imecesini, insanca paylaşımı, kır çiçeklerinin güzelliğini, dağ rüzgârlarının özgür kokusunu, sevgiyi, aşkı, direnişi, kardeşliği, barışı unutmamış olanların sevinci, neşesi, umudu eksik olmasın. İnsanca hayallerimiz hayatımızın önünde koşsun.

2016 Kutlu Olsun!Bu yazı 3483 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER

ücretsiz iş ilanları

VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

Ardahan'da ki Seçim Sonuçlarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?


YUKARI