Reklam
Bugun...


Yanlış Hesap Bağdat'tan Değil Esenyurt'tan Döner..
Bölgemizin iki tanınmış Mali Müşaviri Togay Çoban ile Ayhan Aydemir'den önemli açıklamalar. Aynı zamanda İstanbul Esenyurt Belediyesi Meclis Üyesi ve Esenyurt Hanaklılar Dernek Başkanı olan Mali Müşavir Togay Çoban ve Esenyuırt Ardahan Kültür Evi Yöneticisi Mali Müşavir Ayhan Aydemir, Gazeteci Fakir Yılmaz'a önemli açıklamalarda bulundular.

Yanlış Hesap Bağdat'tan Değil Esenyurt'tan Döner..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Yeniden TV Programcılığına Başlıyor..

'Gazeteci Fakir Yılmaz Île Îş Dünyası' Yaşam TV'de Cumartesi Günü Saat: 17.00~19.00'da Yeniden Başlıyor..

İZLEMEK iÇİN Yaşam TV Türksat 4A Uydusu Frekans: 12034 MHz Symbol Rate: 27500 Polarizasyom: V (Dikey) Fec: 5/6

Başta yerel yöneticilik olmak üzere stk yöneticiliğinin önemine dikkat çeken Ardahanlı Mali Müşavirler Çoban ve Aydemir yıllardır verilen mücadelenin son yıllarda her alanda olduğu gibi siyasi arenada da ürününü verdiğini belirtirlerken bu yönde yapılan hesapların yarın karşımıza hata olarak dönmemesi için herkesin dikkat etmesi gerekliliğine dikkat çektiler.


"Yanlış hesap Bağdat'tan döner" denilen dünyada biz Ardahanlılar içinde Esenyurt'ta döner haline çevrildiğini belirten Ardahanlı Mali Müşavirler Çoban ve Aydemir toplumun beklediği beklentilerin birkaç kişinin beklentisi olmadığını belirtirlerken başta yerel yöneticiler ve stk yöneticilerinin tüm topluma hakça, eşitçe bakılan bir bakışla bakması gerektiğine dikkat çektiler.

MUHALEFETE ZAMAN VERİN!..

Son mahalli seçimlerde yaşanan değişimle yeniden yeşeren umutların gün geçtikçe solmaya başladığı muhalefet kanadının iktidara çalıştığını söylersem "yok canım" demeyin.

Bugün yaşananları İstanbul'da tekrarlanan seçimlerle fark edip seçmeni 3.kez sandık başına göndermeyerek yormayan Erdoğan'ın da fark ettiği ve adeta "Bırakın ne yapacaklar bakalım? "dediğini daha iyi anlıyoruz. Çünkü aynı Erdoğan" Nasılsa 2023 e kadar ben buradayım"diyordu
Yerel yönetimleri birçok yerde kazanan ama iki yıl geçmesine rağmen incir çekirdeğini doldurmayan işleri dahi beceremeyen muhalefet kendisine yönelen seçmeni yeniden iktidara yönlendirdiğini "Ah elim kırılsaydı da vermeseydim" serzenişi içinde olan seçmenin isyanında da görüyoruz.
Çünkü aynı Erdoğan kendi partisine de gına getiren cemaatler başta olmak üzere kendi adıyla Belediye Başkanı olup yan gelip yatanların darmadağın ettiği bu belediyeleri yeniden toparlayıp derleyecek yeni bir anlayışa ihtiyaç olduğunu ve bu anlayışın da muhalefetin elinde olduğunu biliyordu. Ve öyle de oldu.


Yani büyük iddialarla seçim kazanıp yerel yönetimlerin başına geçenlerin kısa süre içinde kayış atmalarına neden olan içleri boşaltılmış, kurumsallıkları kaybolmuş resmi evraklar gibi demirbaşların bile darmadağın, toz duman olduğu şu geride kalan iki yıl içinde anlaşılamamış, şunun şurasında 3 yıl kalmıştı.
İki yılın 4-5 ayını "Hayırlı olsun" ziyaretleriyle geçiren 5-6 ayını da hükümet engelleriyle geride bırakan, kalan aylarında ise pandemiyi sıkıştırıp beceriksizliklerini de "Zaman verin" diyerek geçiştiren muhalefet Belediyeleri bu nedenle "iktidara çalışıyor" tezimizi güçlendiriyor.
Halbuki şu dünyaya yeni gelen insan oğlu doğumundan ölümüne kadar bin bir sorun ve engelle karşılaşmasına rağmen yaşamaya, engel ve sorunları aşmayı kendisine hedef etmiş değil mi? Ki bu durumu her insan gibi o insanları umutlandırdı, muhalefet kanadında toplayanlar da bunu bilmiyorlar mı? Demek bilmiyorlar ki "zaman verin" deyip duruyorlar. Boşa giden zamanı görmeden.

 

 

HANAKLI KÜVET VE İÇ KAPLAMADA MARKA!

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

Togay Çoban: Elimden Geleni Yapacağım..
arşiv haber 25/01/2018 tarihl haberler/yorum
'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' parolasıyla yoluna devam eden Ardahan Dernekler Federasyonundan bir günde 3 önemli ziyaret daha.
Başta İstanbul'da olmak üzere yurt genelinde 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' çalışmalarında devam eden ve bu hedefini oluşturmak için Ardahanlı hemşehrilerini sık sık ziyaret eden Ardahan Dernekler Federasyonu Ardahanlı olan Esenyurt Belediye Başkan Yardımcılarından Togay Çoban'ı makamında ziyaret ederek, kendisine başarılar diledi.
Damallı CHP'li Esenyurt Belediye Meclis Üyesi Safiye Yazıcı'nın da eşlik ettiği ve Gazeteci Fakir Yılmaz'ın Başkanlık ettiği, ARDAFED Başkan Yardımcılarından İşadamı/Sanayici Erdinç Koçak, Mali Müşavir Alpay Kaya, Emekli Maliyeci Name Yılmaz Fidan, İşçi Hüseyin Kaya, Küçük Sütlüce Köü Dernek Başkan yardımcısı Gürsel Kaya, Şişli Ardahan İl Dernek Başkanı Murat Özer, Göle Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcılarından, İşadamı Tarkan Kaya, Ardahanlı Gazeteciler Murat Abdullahoğlu, Reşat Geçmez ve Hanifi Çelik'inde aralarında bulunduğu ARDAFED Heyetini makamında kabul eden ve yaklaşık 40 dakika fiki alış/verişinde bulunan Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı, Mali Müşavir Togay Çoban 150 binine yakını Ardahan, Kars ve Iğdırlı olan ve 800 bine yakın insanın yaşadığı Esenyurt'ta hizmet verdikleri belediye de başta hemşehrilerimize olmak üzere tüm vatandaşlara en iyi hizmeti vermeye çalıştıklarını belirtti.
Esenyurt Belediye Başkanı Murat Alatepe başkanlığına ellerinden gelen tüm imkanları seferber ettikleri vatandaşlarına yaşanılır bir Esenyurt kenti oluşturmaya çalıştıklarını belirten Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı başta ARDAFED olmak üzere bölge insanımı temsil eden tüm stk'ların güçlü bir lobi çatısı altına bir arada olması gerektiğine de dikkat çekti.
Esenyurt Belediye Başkanı Murat Alatepe ve kendisinin de dernekçilikten gelen birer insan olduğunu ve derneklerin, federasyonların çabalarını en iyi bilenler olarak her zaman yanınızda olamaya çalışacağız diyen Çoban 2019 Genel seçimlerinde kadar bulunacakları bu makamlarda en iyi hizmeti vereceklerini de belirtti.
Kendisine Hanak'ın bir tablosunu ve ARDAFED Forması hediye edilen Togay Çoban ARDAFED'in Futbol Turnuvasına tam destek sunan Ardahan adına yapılan her türlü etkinliğin içinde olmaya da gayret edeceğini de sözlerine ekledi.

Anıl Hanım Bir Milyonu Ne Yapacak?..

  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
Ardahan'ın gerektiği gibi tanıtılması için verilen çabaların bugüne kadar nasıl bir sonuç verdiğini, ülkenin 3 gümrük kapısına sahip, Kafkaslara ve Karadeniz'e açılan kapısı, 75 plakalı şehri, kırmızı et deposu, Posof ve Çıldır ilçelerinin göller bölgesi, Göle'nin yeşil ve yanmaz çamlarla çevrildiğini, Damal ve Hanak'ın Türkmen kültürü ile yoğrulduğunu, Yalanızçam Uğurlu Dağ Kayak Tesisinin de içinde bulunduğu Meşe Ardahan'ın hala Kars'ın ilçesi olarak bilinmesi kadar kolay bir yol var mı?
Bilmem ama bu kentin parası peşin gönderilen EMİT'te de yine Kars'ın stadının gölgesinde olacağını şimdiden belirtsem Ardahan'ı Tanıtma sevdası içinde olanlar başta olmak üzere kimse üzülmesin..
Neyse bunları geçelim, kendimin olduğu gibi sizlerinde şekerini arttırmayalım..
Ancak, benim gibi bir çok önemli isimin kazaen, pardonla davet edilme gereği duyulmayan Ankara'da ki toplantıda tanıtıldığı sanılan ve 3 Şubat'ta 3 Bakan ile resmi açılışı yapılacak olan Yalanızçam Uğurludağ Kayak Tesislerinin tanıtılması projesine bakmadan da geçemeyeceğim..
Çünkü bana göre hava alanı isteyen, havaalanını getirecek olan Ardahan'a yapılan en önemli projelerden olan Yalanızçam Uğurludağ Kayak Tesislerine 6 Milyondan çok bir para harcayarak yaptıran Avrupa Birliği Fonlarından bu tesisi tanıtmak için ayrılan tanıtım masrafının bedeli 1 Milyon TL. olduğunu biliyorum..
Yani 'Ardahan Genel Sekreteri Anıl hanım al bu parayı, kayak tesisini tanıt' diye ayrılan para tamı tamına bir milyon lira ve bu para Ardahan Genel Sekreteri Anı Aksel'in başında bulunduğu Genel Sekterlik kasasındadır..
Ve bu parayı özel bir firma tutan Genel Sekreterlik 3 Şubat'a kadar harcayacak..
Yani bizi davet etmeyi kazaen unutan savunmasını da kem-kümle geçiren valiliğe bedavadan yüklenen Kayak Tesisinin tanıtım işi Anıl Aksel ve onun tuttuğu tanıtım firmasını işi..
Peki bu tanıtım işi adı üstünde Ardahan Genel Sekreterliği ve onun kiraladığı tanıtım firmasına ait olmasına karşın niye işi sevdiğimi Valilik çalışanlarına yükler ve niye bizlerle onları üzer?
Evet, Yalanızçam Uğurludağ Kayak Tesislerini tanıtmak için ayrılan bir milyonu kasasında tutan ve tanıtım firması aracılığı ile fatura eden Genel Sekreterlik, bu tanıtıma Ardahan'dan başlamaz.. 
Ve niye Ardahan gazetelerine tam sayfa ilanlar vermez, Ardahan haberler ile dolu internet sitelerinin açılış sayfalarına reklam vermez?..
Ve niye bu yönde Ardahan'da ki gazeteciler ile bir toplantı yapmaz..
En önemlisi başta Ardahanlı Doğan Şentürk gibi onca gazeteci, televizyoncunun olduğu ulusal gazete ve medya ile neden temasa geçip, onları Ardahan'a bizzat davet etmezler..
Halbuki bizim gibi Ardahan sevdalısı Ardahan Doğanların bu tanıtımı en iyi şekilde yapacakları da iyi bilinmekte..
Ve niye Ardahan'ın tanıtmak için yok imkanlarla çaba gösteren Ardahan adını taşıyan federasyonları, dernekleri bu işe paydaş etmezler?
Maddi sıkıntı içinde ikide bir morali bozulan ve 3. Lige çıkma mücadelesi veren Serhat Ardahan Spor'un ve diğer Amatör Futbol takımlarının formalarına, Ardahan'ı Tanıtı m Günlerinde ki gibi kayak logolo formalarla neden reklam verilmez?
Ardahan'ın olduğu gibi İstanbul ve diğer kentlerin bilbordları ve reklam panoları neden ARDAFED'in valilik, genel sekreterlik ve belediyelerden beş kuruş almadan gerçekleştirdiği Ardahan'ı Tanıtma Günlerinde ki gibi donatılmaz ki?
Bilmiyorum ama başta Ardahan Valisi olmak üzere Ardahan'da ki yetkiler ve bu tesis üzerinde siyaset yapan, oy devşirmeye çalışan siyasiler neden; Anıl Aksel bu iş başkasının değil, senin işin, bizim işimiz değil demezler?
Osman Yıldız adlı arkadaşımızın Ardahan'da ki organizasyon firması gibi bir çok yerel firmanı daha etkileyici yollar bulacağından bi haber bir Genel Sekreterlik o paraya bizleri paydaş eder mi, Ardahan sevdalılarına yedirir mi ki?.. 
Bilmem..
Ama bildiğim tek şey yedirmezler!..
Çünkü bir kaç renkli balonla bölgenin devasa kayak tesisi gibi Ardahan'ı tanıtacaklarını sananlar bizlerden daha akıllı ve iş bilenler..
Kısacası bir kar yağışında kapanan köy yollarını günler sonrası açan bir Genel Sekreterlikte bunları istemek büyük iş olduğunu da biliyorum ama başka yolda yok..
Çünkü bir milyon Anıl hanımın kasasında ve onu yeyip, fatura edip, bitirecek bir firma var..
Yani EMİT'i de üstlenen ve bol bol slayt ve broşür basıp, bizi olduğu gibi ilgilileri de kandıran SERKA'lar gibi yol izleyenler bu memleketi çok iyi tanıtır..
Neyse uzatmaya gerek yok ama bir milyonu kasasında tutan Anıl Aksel hanım eğer zahmet edip, beni veya Doğan Şentürk gibi bir kaç Ardahanlıyı ararsa, Ardahan'a davet edilirse o paranın nasıl olup, en iyi şekilde Yalanızçam Uğurludağ Kayak tesisini tanıtacağını kendisine anlatır, Ardahan adına kendilerine yardımcı oluruz..
Ama oda zor..
Çünkü onlar bizi, biz gazetecileri, iş adamlarını arayacak kadar alçak koltuklarda oturanlar değiller..
Hayırlı olsun şimdiden, umarız bir milyonun üzerinde su içmez, buz da bol bol kayarız..
 

**Ardahan Valisi ve Belediye Başkanı Esenyurt’taydı

*28/01/2016 Tarihli Haber

28-31 Ocak tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü, TÜYAP'ta yapılacak olan 20'nci Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) Ardahan İlinin tanıtımı için İstanbul'da bulunan Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Program öncesi Esenyurt Kaymakamlığı ziyareti ardından, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'nu ziyaret ettiler.

Ziyarette Ardahanlı Belediye Başkan Yardımcısı Gürbüz Süleymanoğlu, Hanak Dernek Başkanı ve Ak Parti Esenyurt belediye Meclis üyesi Togay Çoban 'da katıldı.

 

HANAKLI KÜVET VE İÇ KAPLAMADA MARKA!
Kaynak: Ardahan Haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 6558 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI