Reklam
Bugun...


VALİYE DE SORUŞTURMA AÇILMIŞ!..
**57 İŞÇİ 57 AVUKATIN BULUNDUĞU ARDAHAN'DAN DEĞİL, ERZURUM'DAN AVUKAT TUTTULAR!.. Ardahan eski İl Genel Sekreteri Anıl Aksel'in görevden el çektirilmesine neden olan Ardahan İl Özel İdare Soruşturmasında dönemin Ardahan Valisi hakkında da soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

VALİYE DE SORUŞTURMA AÇILMIŞ!..

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
Son olarak Ardahan İl Genel Sekreterliğine bağlı 57 Köy-Des işçisinin, 'Sizi yanlış ve kanunlara uygun olmayan şekilde işe almışlar' denilerek işlerinden çıkarılması ile gündeme gelen Ardahan İl Genel Sekreterliği hakkında süren soruşturmada zamanın Ardahan eski valisi, şimdiki Van Valisi ve Van belediyesinin kayyum Belediye Başkanı Vali/Mehmet Emin Bilmez hakkında da, Aksel hakkında da öne sürülen iddialarla soruşturma açıldığı ortaya çıktı.
Aksel'i görevinden ve 57 işçiyi işlerinden eden soruşturmanın akıbeti ve Vali Bilmez hakkında verilecek kararın ne olacağı ise merakla beklenmekte.
Bilindiği gibi şu an Amasya Valisi olan Ardahan'ın eski valisi Ardahan İl Genel Sekreterliğinde birçok yolsuzluk, usulsüzlük olduğunu iddia etmiş İçişleri Bakanlığından istediği müfettişlerin kente gelip, yaptıkları inceleme, soruşturma ardından Ardahan İl Genel Sekreteri Anıl Aksel'i görevinden uzaklaştıran raporlar hazırlamış, yerine vali yardımcıları atanmış ve eski vali ile AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay karşı, karşıya gelmiş birbirleriyle küsüp, iki yıl boyunca konuşmamış ve bu tartışmaların sonucu Ardahan'da yapılması gereken işlerin iki yıl boyunca yapılmadığı öne sürülmüştü.
**AKSEL ARU'DA İŞE BAŞLADI..
Öte yandan Ardahan İl Genel Sekreteri iken hakkında öne sürülen birçok iddia yüzünden açılan soruşturmalar ardından Genel Sekreterlikten alınan Anıl Aksel eşinin de çalıştığı Ardahan Üniversitesine uzman elaman diye işe alınması ardından ARU'ye gelip, kocasının daire başkanı olduğu üniversitede yeni görevine başladığı öğrenildi.
**Aksel Rektör Olur mu, Olur!..
Ardahanlı olmayan ve Ardahan İl Özel İdarede uzman olarak işe başlayıp, Ardahan İl Genel Sekreterlik Makamına kadar yükselen Anıl Aksel'in bu kez Ardahan Üniversitesinde yine uzman olarak işe başlaması dikkat çekerken 2021 yılında rektör atamasının yapılması beklenen Ardahan Üniversiteinde rektörlük dahil nereye kadar yükseleceğide şimdiden merak edilmeye başlandı.
**57 İŞÇİ 57 AVUKATIN BULUNDUĞU ARDAHAN'DAN DEĞİL, ERZURUM'DAN AVUKAT TUTTULAR!..
Bu arada geçtiğimiz günlerde işten çıkarılan ve gelen tepkiler ardından pandemi uygulamalarına sığınılarak bir aylıkta olsa  işe geri  alınan işçilerin yeni bir karar alınmaması halinde bir ay sonra işlerinden kesin olarak atılacakları da öğrenilirken bu işçilerin kaybettikleri haklarını geri almak için işten çıkarılmasına tepki koyan Ardahan'dan değil, Erzurum'dan Avukat tuttukları ortaya çıktı.
İşten çıkarıldıklarında yanlarında başta 57 Avukat üyesi bulunan Ardahan Barosu olmak üzere tüm Ardahanlıları gören ve Ardahanlının ortaya koyduğu tepkiler üzerine Ardahan Barosunun yol gösterdiği pandemi uygulamaları dolayısıyla 'bir aylıkta olsa' işe geri alınan 57 işçinin 57 Ardahanlı Avukattan birine değil de Erzurumlu Avukatlara davalarını vermeleri tepkilere neden oldu. Aynı işçilerin Yol-İş Sendikası Ardahan Temsilcisi Mehmet Özdemir ve Yardımcısı Bahattin Levent eylemlerine destek veren baroya, basına da teşekkür etmemiştiler.
PANDEMİ İŞE YARADI, 
İŞÇİLER İŞE DÖNDÜ!
arşiv haber 14/12/2020 tarihli haberler/yoru/reklamlar
Geçtiğimiz günlerde işten atılan ve bir anda ülke gündemine taşınan Ardahan İl Özel İdare Köydes'de çalışan 57 işçinin işten çıkarılması ardından oluşturulan tepkiler işe yaradı. Alınan bilgilere göre Ardahan İl Özel İdaresinde işe usulüz alındıkları ileri sürülerek iş akitleri feshedilerek işten çıkarılan 57 işçi pandemi önlemleri kapsamı gereği işlerine dönmeleri sağlandı. Bilindiği gibi Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca başta olmak üzere bir çok ileri gelen devreye girmiştiler.
KORKMAZ KARACA İŞÇİLER İÇİN DEVREDE..
arşiv haber 08/12/2020 tarihli haberler
Geçtiğimiz günlerde işten atılan ve bir anda ülke gündemine taşınan Ardahan İl Özel İdare Köydes'de çalışan 57 işçinin işten çıkarılması güncelliğini taşırken Ardahanlı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca'da işçilerin işlerine geri dönmesi için devreye girdi. Karaca konu hakkında başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile olmak üzere konuyla ilgili kişi ve kurumlarla yaptığı girişimler ardından şu açıklamayı yaptı:
Ardahan’da 57 hemşerimizin işten çıkarılması ile ilgili günlerdir devam eden süreci ben de, tüm taşıdığım sıfatların dışında bir Ardahanlı hemşeriniz olarak izledim ve gerekli temaslarda bulundum.
Süreç belli bir noktaya gelene kadar da konuşmak yazmak ve spekülasyona sebep olmak istemedim.  Ancak şunu herkes bilmeli ki, Ardahan AK Parti teşkilatının Sn. İl Başkanından Sn. Vekiline kadar tüm mensupları gerekli çabayı gösterdi gösteriyor.
Eğer Bir sonuç alınacaksa , ki sonuç alınacak Allah’ın izni ile burada benim bir katkım yoktur.
Ama hemşerilerimizi bilgilendirmek adına bu sabah Sn. Bakanımız ile yaptığımız görüşmeyi 4 madde ile size iletiyor. Bilgilendiriyorum.
1- Burada işe alım süreci başlangıcında ne yazık ki teknik hatalar olmuş.
2- Pandemi süreci dolayısı ile zaten 17 OCAK 2021 Tarihine kadar işten çıkarma yok. Bu nedenle bu 57 hemşerimizin 17 Ocak tarihine kadar olan hakları hukuken korunacak.
3-Başta Sn. Cumhurbaşkanımızın talimatları ile Sn. İçişleri Bakanımız konuyu hukuken nasıl çözüleceği noktasında büyük bir gayret ve emek ile takip ediyor.  
4- İçişleri Bakanımızın talimatı ile konuyu hukuken sonuca bağlama ve çözme iradesini gösterme adına bir üst düzey bakanlık yetkilisi birkaç gün içinde Ardahan’a gelecek ve meselenin çözümü için tüm tarafları dinleyecek.
Sabır. Sükûnet ve dayanışma ile çözülmeyecek mesele yoktur.  İnşallah mesele çözülecektir.
Bu süreçte katkı koyan herkese bir kardeşiniz olarak teşekkür ederim.
Korkmaz Karaca
Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi
**Yılmaz'da Sorunu Meclise Taşıdı..
Öte yandan Ardahan Bağımsız Milletvekili ve Yönelik Partisi Genel Başkanı, Büyükeliçi Öztürk Yılmaz'da mecliste yaptığı basın toplantısı ile yaşananların yanlışlığına dikkat çekerek, kar-lış günü yetmedi pandeminin yaşandığı şu günlerde işlerinden edinen işçilerin işlerine geri döndürülmesi gerektiğini belirtti.
İKTİDAR OLDUĞUNU UNUTTURAN AK PARTİLİLER SORUYOR: BU İŞÇİLER KİMİN  İKTİDARINDA İŞTEN ÇIKARILDI?!.
arşiv haber 04/12/2020 tarihli habr/yorumlar
BU HABERİ YOUTUBE ArdahanTV'de İzleyebilirsiniz! VALİLİKTEN AÇIKLAMA! ARDAHAN BOŞALDI!.. 3 Gümrük kapısı olmasına karşın Türkiye İhracatçılar Meclisi(TİM) Kasım ayı ihracat verilerinde yıl boyun ancak 3,4 milyonluk ihracat yapabilen Ardahan'ın İl Genel Sekreterlik KÖYDES kapsamında çalıştırılan 57 işçinin işten çıkarılmasına yönelik tepkiler ve tartışmalar devam ederken işçilerin çıkarılmasının kendi iktidarları ve bürokratları döneminde olduğunu atlayan AK Partililerin tepkileri dikkat çekiyor
Bir dedikleri iki olmayan ve 18 yıllık iktidarları hala devam eden ve işçilerin kendi iktidarlarınca işten çıkarıldığını göz ardı edercesine davranıp, buna yönelik tepkiler ortaya koyan AK Partililerin Ardahan İl Özel İdareden çıkarılan işçilerin sanki CHP ya da HDP iktidarı, siyasiler veya bürokratlar işten çıkarmış gibi sanal alanlarda tepki koymaları görenleri, okuyanları salak yerine koyar gibi.
**SAYIN AK PARTİLİLER O İŞÇİLER SİZİN TORPİLİNiZLE İŞE ALINDI, SİZİN EMRİNİZLE İŞTEN ÇIKARILDI, KİMİ KANDIRIYORSUNUZ?
Başta iktidarın AK Partili Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay olmak üzere eski AK Parti İl Başkanı Veteriner Hekim Yunus Baydar, şu an hala AK Parti Ardahan İl ve İlçe Teşkilatlarında olan eski/yeni AK Partili birçok ismin sanki CHP, HDP veya İYİ Partililer 57 işçiyi işten çıkarmış gibi sanal ortamlarda tepki koymaları tepkilere neden olurken bu tepkileri görenler 'SAYIN AK PARTİLİLER O İŞÇİLER SİZİN TORPİİNİZLE İŞE ALINDI, SİZİN EMRİNİZLE İŞTEN ÇIKARILDI, KİMİ KANDIRIYORSUNUZ?' diyerek sanal ortamda kendilerini salak yerine koyan AK Partililere ve onlar gibi davranan ortakları MHP'lilere tepki göstermekteler. İşte AK Parti İl Başkanı Hakan Aydın'ın sessizliğini koruyup ve kendi yönetmindekilerinin samimi olmayan mesajlarını okurken birçok AK Partili gibi AK Parti Ardahan Milletvekili Atalay'ın konuyla ilgili sanalda attığı mesajı.. 'Özel İdare işçilerimiz müsterih olsunlar, başından beri, yani 2019 Haziran’ından beri haklarını savunuyorum, sonuna kadar da yanlarında olacağım. Bu meseleyi dün Parti Genel Sekreteri, Sosyal Politikalardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Grup Başkan Vekili ve nihayetinde Başdanışmanı aracılığıyla Sn Cumhurbaşkanımıza kadar ilettim. Takip ediyorum. umarım kısa sürede çözülür.' Atalay'ın attığı bu mesajla Atalay'ın getirdiği Aksel'i alan eski Vali Masatlı döneminde kendisine karşı yapılanları da hatırlattığı ve bu darbenin de kendisine olduğunu anlatır gibi olması da dikkat çeken diğer bir konu olarak Ardahan Kamuoyunun yorumlarına bırakıldı. ÖTE YANDAN; ARDAHAN SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ.. Yasakların ve 57 İşçinin Kendi İktidarları Döneminde İşten Çıkarıldığını Unutup, Sanal Ortamda ŞOW yapan AK Parti İktidarının Corona Yasakları Göç Dolaysıyla Zaten Boşlan Ardahan'ı İyiden İyiye Boşaltıp, Sessizleştirdi..
BARO'DAN DA TEPKİ VAR.. 
Alınan fesih kararı hukuka ve hakkaniyete aykırıdır..
ARDAHAN İL ÖZEL İDARESİ BÜNYESİNDE ÇALIŞMAKTA İKEN 04/12/2020 TARİHİNDE İŞTEN ÇIKARILAN 57 İŞÇİYE İLİŞKİN BASIN AÇIKLAMASIDIR
Ardahan İl Özel İdaresi bünyesinde çeşitli pozisyonlarda görev yapan 57 işçinin iş akitlerine Ardahan İl Özel İdaresi Personel A.Ş Yönetim Kurulunca 03/12/2020 tarihinde son verilmiş, iş bu karar 04/12/2020 tarihinde işçilere tebliğ edilmiştir.
Özel Teftiş Raporundaki müfettiş kanaati gerekçe gösterilerek alınan fesih kararı hukuka ve hakkaniyete aykırıdır.
10/07/2017 tarih ve 3992 sayı ve Hizmet Alımı konulu Valilik Makamı Onayı ile, Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ihale edilen Ardahan İl Özel İdaresi için hizmet alımı İhale dokümanları incelendiğinde; İhale Onay Belgesinde söz konusu Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alım İşi kapsamında alınacak olan personellerin Ardahan İl Özel İdaresinde çalıştırılacağı, ödeneğinin Ardahan İl İdaresi bütçesinden karşılanacağı, maliyet ve muayene kabul komisyonlarının Ardahan İl Özel İdaresi personeli ile sağlanacağı açıkça belirtilmiştir. İlgili ihaleye dair tüm evraklar incelendiğinde işin adından başlanarak, işin tanımı, çalıştırılması planlanan pozisyon vb. pek çok ayrıntı ise söz konusu kişilerin Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Personeli olmadığını, Ardahan İl Özel İdaresi için Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı yöntemiyle çalıştırıldıkları ortadadır. Ayrıca personel çalışma listeleri incelendiğinde sadece Merkez İlçede değil Ardahan İl Özel İdaresinin görev alanında bulunan tüm ilçe ve köylerinde çalıştırıldığı görülmektedir.
Ardahan İl Özel İdaresi yaklaşık iki yıldır neşter altındadır. Pandemi şartları, memleket gerçekleri ve kurum gerekleri dikkate alınmaksızın, olağan dışı bir teftiş raporu sonucunda bir kısım operasyonlar İl özel İdaresinde yapılmaktadır. Bu operasyonların son kurbanı 57 günahsız işçi olmuştur. Hukuki güvenlik ilkesine ve iş güvencesi hükümlerine aykırı olarak yapılan söz konusu idari işlem zamanlama açısından da acı sonuçlar doğuracaktır. Çetin kış koşulları kapıda ve pandemi illeti gündemimizde iken işsiz kalan vatandaşlarımızın kendileri ile birlikte aileleri de ziyadesi ile mağduriyete terk edilmiştir.
Bu sebeplerle ilgililerin kararlarını bir kez daha gözden geçirmelerini ve hatadan dönmelerini bekliyor, Ardahan Barosu olarak 57 işçimizin yanında olduğumuzu kamuoyuna ilan ediyoruz. Saygılarımla..
Ardahan Baro Başkanı Av. Osman Yıldız
ANILI İŞTEN ATAN ÖNCEKİ VALİ 
57 İŞÇİNİN ÇIKARILMASINA DA
ONAY VERMİŞ!
DENİZİ OLMAYAN ARDAHAN'DA GEMİ KAPTANINI İŞE ALMIŞLAR!.. Belediyeden Üniversiteye kapak atan eşinin çalıştığı Ardahan Üniversitesinde çalıştırılacağı ileri sürülen Ardahan İl Özel İdarenin görevden el çektirilen Anıl Aksel'in Genel Sekreterlik yaptığı dönemde yapılan alım/işlem, savcılık olup, ileri sürülen yolsuzluklar dolayısıyla zarara uğratıldığı  Ardahan İl Özel İdaresinde usulsüz şekilde işe alındıkları için  57 KÖYDES işçisinin işine son verildi.
Alınan bilgilere göre Köy Alt Yapısını Destekleme Projesi'nde çalışan 57 kişinin işine eski Genel Sekreter Aksel'in görevden alınmasına neden olan soruşturmayı başlatan Ardahan eski valisi Mustafa Masatlı tarafından işlerine son verildiği ancak araya giren valiler kararnamesi ile bunun ötelenip yeni valiye bırakıldığı öğrenildi.
Ardahan'da Yol-İş Sendikasınca, Köy Alt Yapısını Destekleme Projesi'nde çalıştırılan 57 işçinin iş sözleşmesinin iptali nedeniyle basın açıklaması yapıldı.
**DENİZ OLMAYAN KENTTE GEMİ KAPTANI İŞE ALMIŞLAR!
İşçi statüsünü taşımadığı gerekçesiyle KÖYDES'te çalışan 57 işçinin iş sözleşmelerinin fes edildiği öğrenilirken işlerine son verilen şoför, operatör, atölyeci, gemi kaptanı, düz işçi oldukları öğrenildi.
Bilindiği gibi şu an Amasya Valisi olan eski Ardahan Valisi Mustafa Masatlı döneminde usulsüz işçi alımı başta olmak üzere bir çok usulsülük, yolsuzluk iddiasıya zamanın Genel Sekreteri Anıl Aksel hakkında soruşturma başlatılmış, Aksel'in yerine vali yardımcısı atanmış Valiler kararnamesi ardından Amasya'ya atanan Vali Masatlı gider ayak Aksel'i görevden el çektirmişti.
Çoban'dan Tepki..
Çoban'ın yaptığı açıklama şöyle; Bugün Ardahan'da Usulsüz İşe alım nedeni ile 57 işçi kış günü kapı önüne konuldu. Şimdi adama sormazlar mı? Usulsüz yere aldığın işçileri usulsüz yere kış günü kapının önüne koymak  revamıdır? 
Pandemi ile beraber Ardahanda artan işsizlik, yapılan yolsuzlukların faturasını şu zavallılara kesmek Allaha revamıdır bu memlekette açtığınız, yaptığınız herşey seçimi kazanamayınca  işinize gelmediği için ASİST' deki gibi hemen kapatacak mısınız? Ardahan'ın insanına yapılan bu haksızlıklara artık dur deyin.
Lütfen vicdani olan herkese sesleniyorum, şu fotoğrafa iyi bakın bunlar mülteci degil kendi insanımız. Vicdanınız rahat mı önce onu söyleyin. Bu insanları bu işlere girebilmek için peşinizde ne kadar dolandırdınız, bugün de Kış Günü kendi adamınızı üniversiteye alıp diğer zavallıları kapının önüne koydunuz...

KONUNUN TAKİPÇİSİ OLUP GEREKİRSE BU İNSANLARLA BERABER ANKARA'YA KADAR GİDECEĞİM..
Caner ÇOBAN
YENİDEN REFAH PARTİSİ ARDAHAN İL BAŞKANI
VALİLİK'TEN ÇIKARILMAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ..
İl Özel İdaresi Personel A.Ş. bünyesinde görev yapan 57 personelin görevine son verilmesine ilişkin kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla Ardahan Valiliği konu ile ilgili basın açıklaması yaptı. 
Ardahan Valiliğinden yapılan yazılı açıklama şöyle:  Kamuoyunda “Taşeron Yasası” olarak bilinen ve 20.11.2017 tarihinde 696 sayılı KHK ile 375 sayılı KHK’ya eklenen geçici maddelerle; kamu kurum ve kuruluşları ile mahalli idarelerde hizmet alım sözleşmeleri kapsamında yükleniciler tarafından çalıştırılmakta olanların işçi statüsüne geçirilmesine ilişkin düzenleme yapılmıştır.
375 sayılı KHK’nın geçici 24 üncü maddesinde mahalli idarelerle ilgili kapsam ve usul belirlenmiştir. Mezkur maddenin ilk fıkrasında;  İl Özel İdareleri ve belediyeler ile bağlı kuruluşlarında ve bunların üyesi olduğu mahalli idare birliklerinde, birlikte veya ayrı ayrı sermayesinin yarısından fazlası İl Özel İdareleri, belediyeler ve bağlı kuruluşlarına ait şirketlerde 4734 sayılı Kanun ve diğer mevzuat hükümleri uyarınca personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmeleri kapsamında yükleniciler tarafından 4/12/2017 tarihi itibariyle çalıştırılmakta olanlar” denilerek kapsam belirlenmiştir.
Bahse konu personel, 08.08.2017 tarihinde Ardahan Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliğine (KHGB) hizmet alım sözleşmesi ile işe ilk defa alınmışlardır. Ardahan KHGB’de işe başladıktan hemen sonra da 375 sayılı KHK’nın Geçici 24 üncü maddesi kapsamında değerlendirilerek 30.03.2018 tarihinde Ardahan İl Özel İdaresi Personel A.Ş.’ de işçi statüsünde istihdam edilmeye başlanmıştır.
51 İl Özel İdaresine yönelik yürütülen özel teftişler sırasında Ardahan Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından hizmet alım sözleşmesi kapsamında kapsamında çalıştırılan kişilerin İl Özel İdaresi Personel A.Ş. bünyesinde kadroya alınmasına ilişkin kararın şikayete konu olması üzerine Mülkiye Müfettişince düzenlenen Özel Teftiş Raporunda “üyelerin tamamı köylerden oluşan bir mahalli idare birliği olan Köylere Hizmet Götürme Birliğinin 375 sayılı KHK’nın ilgili hükümlerinin kapsamında olmadığı, bu nedenle Kanun Hükmünde Kararnamede belirtilen şartları taşımayan  ve hak sahibi olmayan kişilerin İl Özel İdaresi Personel A.Ş.’de istihdam edilmelerine ilişkin yapılan işlemin 375 sayılı KHK’nın geçici 23 üncü ve 24 üncü maddesine aykırı gerçekleştirildiği” yönünde tespitlere yer verilmiştir.
Durumun gerek ilgili mevzuat hükümleri gerekse Mülkiye Müfettişi tarafından düzenlenen özel teftiş raporu doğrultusunda değerlendirilmesi üzerine Ardahan İl Özel İdaresi Personel A.Ş. bünyesinde görev yapan personelden; 52 personelin Ardahan İl Özel İdaresinin üyesi olmadığı Ardahan Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliğinden geçiş yapılması nedeniyle ilgili Kanun Hükmünde Kararname kapsamında olmamaları, 5 personelin ise ilgili Kanun Hükmünde Kararnamede belirtilen 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin A/5 bendinde belirtilen şartları taşımamaları nedeniyle toplam 57 personelin hak sahibi olmadıkları değerlendirilmiş, 04.12.2020 tarihinde İl Özel İdaresi Personel A.Ş. Yönetim Kurulu tarafından söz konusu 57 personelin görevlerine son verilmiştir. Söz konusu karar hukuksal bir zorunluluktan kaynaklı olarak alınmış olup aksi durumun idari, mali ve cezai sorumluluklar doğuracağı ilgili mevzuatında ve mezkur Müfettiş raporunda açıkça belirtilmektedir.Öte yandan görevlerine son verilen personelin yaptığı itirazlar doğrultusunda Bakanlıklar düzeyinde konuya çözüm arayışı da devam etmektedir.
Son olarak Anayasamızın 125'inci maddesinde açıkça belirtilen “idarenin her türlü eylem ve işlemlerine karşı yargı yolu açıktır” hükmü doğrultusunda yetkili yargı makamlarınca alınacak her türlü karara da idaremiz gerekli iş ve işlemleri gecikmeksizin tesis edecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

TRT WORLD HABERLERİ!..

Özel ve en çok izlenen, reyting yapan, reklam alan televizyon kanalları 10 bilemedin 60-70 kişi ile en güzel işleri yaparken elektrik faturalarımızdan, vergilerimizden ve iktidarların emrinde olan kamu bankalarının reklamları ile milyon dolarlık bütçelerin yetmediği ve 17-25 bin arasında çalışanıyla başta iktidar yanlılarının ve "hamili kart yakınımdır" denenlerle kadrosu şişirilen TRT'nin 'WORLD' kanalı yani 'Dünya' isimli kanalında Başkan Erdoğan'ın "Ulusa Sesleniş'' konuşmasını izlerken verilen haberlerin tersine baktığımızda 2020'yi pandemi zararıyla kapatan ülkenin 2021'i başta batının olmak üzere okyanus ötesinden geleceği görünen dalgalarla mücadele edeceğini görmekteyiz.

 S-400 füzeleri, Suriye çıkışları, Libya girişleri, Akdeniz, Ege turları, Azerbaycan Sihaları, Arap Baharı kaçışları gibi bir çok konuda batının veya okyanus ötesinin hoşuna gitmeyen çıkışlarıyla eleştirilen ve Ayasofya başta olmak üzere bir çok konuda ters düşüp iyiden iyiye uzaklaştığı söylenen Avrupa Birliğinin motor güçlerinden Fransa ve Almanya'nın verdiği sinyallerle    bitimine bir aydan az bir zaman kalan 2020'nin ardından gelen 2021 yılının daha sıkıcı bir yıl olacağını ima ediyor. TRT WORLD haber diye adeta bir siyasi partinin sözcülüğünü yaparken.

Çünkü Başkan Erdoğan'ın ve tayfasının da katılıp kutladığı ve mazlumların sesi diye ad verdiği TRT'nin tüm haberleri batıdan ve okyanus ötesinden geleceği söylenen dalgalara karşı açılmaya çalışılan yelken ve şemsiyelere benziyor.
  Veya diğer adıyla şimdiden savunma mevzi oluşturuluyor denecek türde haber veren bol kadrolu bütçe yetmez, TRT WORLD ve diğer kanallarının verdiği haberler.
Bir gazeteci olarak haberlerini  izlerken yaşanacağını düşündüğüm olumsuzlukların TRT'nin verdiği haberlerle 2020 yılını bir çok sorunla ve duraklamayla geçiren ülkenin 2021 de de rahat olmayacağının özeti gibidir.
Bunu ABD'nin yeni iktidarının oluşturduğu ve Ocak ayında görevi  devralacak yeni yönetiminin verdiği mesajlarından da anlıyoruz dışişleri Bakanı Çavuşoğlu gibi..

Baraja Düşen

İşçiyi Bulmak İçin Suyu Açmıyorlar!
arşiv haber 10/11/2015 tarihli haber
Ardahan'ın Çıldır İlçesi sınırları için de bulunan Kotanlı Baraj inşaatında çalışan ve suya düşerek kaybolan 19 yaşındaki işçi baraj suyu boşaltılmadığı için bulunamıyor!

Yapımı devam eden Kotanlı (HES) Barajı'nda çalışan 19 yaşındaki işçi Metin Yıldız, suya düşerek kayboldu. 

Alınan bilgiye göre, 3 gün önce Ardahan'a bağlı Çıldır ilçesi sınırları içinde bulunan Kurtkale mevkisinde Kura Nehri üzerinde inşa edilen Kotanlı (HES) Barajı'nda işçi olarak çalışan Metin Yıldız, dengesini kaybederek baraj gövdesinin ters yönündeki su birikintisine düştü. 

Suda kaybolan Yıldız'ın bulunması için Ardahan'ın yanı sıra Rize ve Kars illeri Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerince arama kurtarmaçalışması başlatıldı. Arama kurtarma çalışmalarının su içinde görüş mesafesinin az olması nedeniyle güçlükle sürdürüldüğü belirtildi.

Kazanın duyulmasının ardından Yıldız'ın akrabaları da olay yerine gelerek, arama kurtarma çalışmalarını yakından takip ederken yakınlarının çıkarılması için önce dalgıçların gelmediğini sonrada barajın suyunun önü açılmadığı için boğulduğunu tahmin ettikleri yakınlarının cesedinin bulunmadığını ileri sürerlerken, suyun neden boşaltılmadığı ise yapımcı firmanın 'Zarar ederiz' diyerek engel olduğu ileri sürüldü.

HANAKLI KÜVET VE İÇ KAPLAMADA MARKA!

 
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 18273 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI