Reklam
Bugun...


VALİ ÖNER: SALGIN GİTTİKÇE YAYILIYOR..
Vali; Dışarıdan gelen vatandaşların karantinada kalmalarının sağlanması, düğün, taziye ve asker uğurlaması gibi toplu organizasyonlarda ve toplu yaşam alanlarında sosyal mesafe ve maske kuralına muhakkak uyulması yönünde köy ve mahallelerde vatandaşlarımızı bilgilendirilmesinden muhtarlarımız birinci derece sorumludurlar. Kurallara uymayanları lütfen uyarın.

VALİ ÖNER: SALGIN GİTTİKÇE YAYILIYOR..

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

VALİ ÖNER UYARDI,
SALGIN GİTTİKÇE YAYILIYOR..
Ardahan Valisi Hüseyin Öner, merkeze bağlı köy ve mahalle muhtarlarıyla toplantıda bir araya gelerek salgın hakkında uyarılarda bulundu.  

Gençlik Merkezi Spor Salonunda düzenlenen toplantıya, Vali Yardımcıları Cem Gümrükçü, Mustafa Gürbüz, İl Jandarma Komutanı Ali Naci Aldemir, İl Emniyet Müdür Vekili Özgür Önder Karataş, Özel İdare, Sağlık, Milli Eğitim, Tarım, Çevre-Şehircilik, Karayolları, AFAD, Orman İşletme, SYD Vakfı ve İşkur yetkilileri de katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Öner, muhtarlarla tanışmak, köylerin sorunlarını birinci ağızdan dinlemek ve sorunların çözümü noktasında fikir alışverişinde bulunmak, Koronavirüs ile mücadele başta olmak üzere, sağlık, eğitim, tarım, hayvancılık, asayiş, güvenlik gibi konularda muhtarları bilgilendirmek amacıyla toplantı yaptığı söyledi.

Muhtarların köyün en yetkili kişisi olarak vatandaş ile devlet arasında köprü vazifesi gördüklerini, dolayısıyla köydeki her konudan birinci derece sorumlu olduklarını belirten Vali Öner, şunları konuştu: "Ardahan'da göreve başladıktan sonra ilçelerimizi tanımaya başladık. Bugün de köylerimizle ilgili her türlü sorun ve taleple alakalı kurum müdürlerimizle birlikte merkeze bağlı köy ve mahalle muhtarlarımızla bir arada olmak istedim. Sayın Cumhurbaşkanımızın da özellikle önem gösterdiği muhtarlar toplantısının ilkini yaparak hem sizlerle tanışmak, hem de varsa köylerimizin sorun ve sıkıntılarını dinlemek istedik. Önemli sorun ve ivedilik arz eden konuları birlikte çözmeye çalışacağız. Muhtarlarımız, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin bir parçası olarak, köylerimizde asayiş, güvenlik başta olmak üzere her türlü sorun ve sıkıntıyla birinci derece sorumludurlar. Görevleri bir yasaya dayandırılmakta ve devletin temsilcisi olarak görev yapmaktadırlar. Bu görevi yaparken de sürekli olarak bizlerle iletişim halinde olmaları gerekmektedir. Bizler elimizden geldiği ölçüde, Özel İdaremizin kaynaklarını verimli kullanarak köylerimize hizmet ulaştırıyoruz. Sizlerin ileteceği sorun ve talepleri de burada dinleyeceğiz ve inşallah imkanlarımız ölçüsünde hizmet vereceğiz." dedi.

Toplantının önemli gündem maddelerinden birisi olan Koronavirüs ile mücadele konusuna da değinen Vali Öner, "Ülkemiz ve dünyanın en büyük problemi haline gelen Koronavirüs pandemisi konusunda da yine muhtarlarımıza önemli görevler düşüyor. Sağlık Müdürlüğümüzün sunumunu hepiniz dinlediniz. Köylerimizde bu doğrultuda hareket etmelisiniz. Köylere başka illerden gelen vatandaşların kolluk birimlerine bildirilmesi çok önemli. Dışarıdan gelen vatandaşların karantinada kalmalarının sağlanması, düğün, taziye ve asker uğurlaması gibi toplu organizasyonlarda ve toplu yaşam alanlarında sosyal mesafe ve maske kuralına muhakkak uyulması yönünde köy ve mahallelerde vatandaşlarımızı bilgilendirilmesinden muhtarlarımız birinci derece sorumludurlar. Kurallara uymayanları lütfen uyarın. Özellikle köylerde yapılan düğün ve taziye organizasyonlarında olumsuz bir durum gördüğünüzde, toplum sağlığı için kolluk birimlerimize muhakkak bildirin. Salgın gittikçe yayılıyor. Bu konuda kesinlikle taviz vermemeliyiz" diye konuştu.


Vali Öner ayrıca, meralarının korunması ve bölge hayvancılığının desteklemesi, hayvan hastalıklarının önlenmesi çalışmaları için önceki yılarda alınan mera kararlarının, bundan sonraki süreçte de aynı şekilde uygulanacağını bildirdi. Konuşmasının ardından muhtarların sorun ve taleplerini dinleyen Vali Öner, not aldığı sorun ve taleplerle ilgilenilmesi için ilgili kurum müdürlerine talimatlarda bulundu.

Toplantıda ayrıca, İl Sağlık Müdürü Erkan Özdemir ve Halk Sağlığı Müdürü Ulaş Şentürk tarafından, Koronavirüs salgından etkilenmemek için alınması gereken tedbirler hakkında geniş anlatımlı sunumlar yapılarak, muhtarların bu bilgiler ışığında köy ve mahallelerinde vatandaşları bilgilendirmeleri istendi. İlgili kurum müdürleri de köy muhtarlarının belirttiği sorun ve talepler konusunda bilgilendirmelerde bulundu. 
ARDAHAN BELEDİYESİ CORONA OLDU!
Ardahan'da yaşanan haberleri günü birlik ve en hızlı şekilde bu sitede okuyabilir, reklamlarınız yine bu sitede yayınlatabilirsiniz.. Son günlerde yaşanan olağanüstü bir artış ile Ardahanlıları tedirgin etmeye devam eden Coronanın ilk günlerinde maske dağıtımı ile en başarılı belediye olduğunu belirten Ardahan Belediyesi'de Covit-19'a yakalandı. Yaşanan bu durum başta Belediye Başkanı ve başkanı ziyaret edenleri de tedirgin ederken, belediyeden bir açıklama yapıldı.
Ardahan Belediyesindeki bazı çalışanların yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıkması dolayısıyla belediyeye girişlere kısıtlama getirildi.

Alınan bilgilere göre geçtiğimiz günlerde yapılan bir nikah töreninde görev alan ve gelin ile damata dokunan Ardahan Belediyesi çalışanlarından Müdür Cengiz Demirci ile gekin ve damadın Covit-19 şühpesi ile tedavi altına alınması ardından belediyedende bir açıklama geldi.

Yapılan açıklamada, salgınla mücadele tedbirleri kapsamında yapılan testlerin, bazı çalışanlarda pozitif çıktığı belirtildi.

Çalışanlar ve vatandaşların sağlığı için belediyeye girişlere kısıtlama getirildiği aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Üzülerek belirtiyoruz ki belediyemizdeki bazı personellerimizin Kovid-19 testi pozitif çıkmıştır. Çalışma arkadaşlarımızın ve vatandaşlarımızın sağlığı için acil durum ve zorunlu iş görüşmeleri dışında ziyaretlere kısıtlama getirilmiştir. Anlayışınız ve dikkatiniz için teşekkür ederiz."

KOCAALİ, KOCAELİ..
Küçük olduğu söylenen ama insan ömrünün tümünü görmeye yetmediği Dünya'nın binbir ucunda nelerin olduğunu görmek için insanın en zengininden en yoksuluna kadar kimsenin ömrü yetmez dünyanın binlerce çilesi gibi onca güzelliklerini yaşamaya...
Bunu bir kez daha anladığım kızım Nazo ile birlikte kısa bir tatil için çıktığımız yolda gördüğümüz levhanın gösterdiği yönün hafızalarımızda olanların dışında bu dünyada bir çok yeni ve görülmeye değer yerlerin olduğunu gösteriyordu bize...
17 Ağustos depremini bizzat yaşadığım Kocaeli'nden sadece ülkenin sanayi bölgelerinden birisi olduğunu sandığımız ama adeta Adana'nın Çukurovası gibi binbir meyve ve sebzenin yetiştiğini görerek şaşırdığımız bir doğaya sahip yeni adıyla Sakarya eski adıyla Adapazarı olan kente doğru yol alırken karşımıza çıkan levhayı hafızamıza yerleşen Kocaeli sanıp Kocaali'ye doğru gittiğimizi denize girene kadar anlamamıştık, bu dünyada bir çok şeyin değerini anlıyamadığımız gibi.

Yıllar önce bilinen ama sanki yeni bulunmuş gibi lanse edilen doğalgazın olduğu söylenen ve 2. Başkanlık seçiminin yapılacağı 2023 de yer yüzüne çıkarılacağı müjdelenenen doğal gazın merkezi Karadeniz'e girmek, yüzmek ve sayılırsa bunca sorundan biraz olsun kaçmak ve tatil yapmak çin geldiğimiz Karasu'da hırçın dalgalanan denizi izlerken bu ülkede ve dünya da nice güzel ve ömür yeterse görülmesi gereken hazinelerin olduğunu bir kez daha anlıyordum şu küçük denen ama görülmesi için  insan ömrünün yetmediği Dünya da...
Memleketim Ardahan'ın denizi, Çıldır Gölü'nün sahilsiz denizi Çıldır ve Aktaş Gölleri kadar değerli olan Karadenizi izlerken Kocaali'de olduğu gibi Kocaeli'nde de hatta hemşerimin başkanlık yaptığı ve başında bulunduğum federasyon merkezimizin olduğu Şişli'deki  doğanın ve bu dünyanın değerini bilmediğimiz gibi önemini de çokta kavrayamadığımızı anlıyordum günübirlik kendi gündemimiz dışında başka dünya yokmuş gibicesine.
Halbuki betonlaşan Adapazarı'nın doğası gibi bu dünyada nice Kocaeli'ler değil Kocaali'lerinde olduğunu anlamak ve bu kısa ömrün bu büyük dünyayı gezmeye, tanımaya yetmediğini anlasak, birbirimizin başının etini yiyerek ömrünü tüketmekle değil uzatmakla meşgul oluruz...
Ben bilmiyordum Kocaeli dışında Kocaali'nin de olduğunu yani bu dünyada sadece sen yoksun nice insanların, doğanın güzelliklerin ve denizlerin olduğunu anlamak için çıkmak gerekir zaman zaman kendi dünyandan.

BELEDİYENİN ARACINA EL KOYDU
arşiv haber 09/07/2015 tarihli haberler
Ardahan'da yaşanan haberleri günü birlik ve en hızlı şekilde bu sitede okuyabilir, reklamlarınız yine bu sitede yayınlatabilirsiniz..

Aynı zaman da AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın ilçesi olan Ardahan'ın Göle ilçesinin suyunu karşılayan ana şebekesinin arızasını gidermeye giden Göle Belediyesi çalışanları Göle Belediyesine ait araçla su şebekesinin ana merkezi olan Ağ Yol/Şeref Yayla Mıntıkasında ki bölgeye gittiklerinde yanlarına gelen bir grup PKK'lının araca el koyarak, belediye çalışanlarını Göle'ye yaya olarak gönderdikleri öğrenildi.

 

**Başkanınız gelsin alsın..

 

Yaşan olay ardından yaya olarak Göle'ye gelen ve durumu başkanlarına anlatan belediye çalışanları, araca el koyan grubun kendilerine, 'Siz gidin belediye başkanınız gelsin aracı alsın' dedikleri öğrenilirken, işçiler su şebekesinin de bozulmadığı PKK'lılar tarafından kesildiğini AK Partili Göle Belediye Başkanına aktardıkları öğrenildi.

 

**Başkan Doğruladı..

 

Olay ardından görüştüğümüz Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu yaşanan olayı doğrularken, konuyla ilgilendiklerini söyledi.

**İmdat Tatar: Futbol’da Başarı Güvene ve Paraya Bağlıdır..

Ardahan’ın bu yıl Bölgesel Amatör Liginde temsil edilip, edilmeyeceği merak edilirken, bu yönde atılan adımların gerek güven gerek ise para dolaysıyla sonuç vermeyeceğine dikkat çekilmekte.
Geçtiğimiz günlerde bir iftar yemeğine katılmak için İstanbul’a gelen Ardahan alisinin görüştüğü iş adamlarından bu yönde yeni bir oluşum ve desteğe ihtiyaç olduğunu belirtmesi üzerine bir açıklama ypan TATAR GÜMRÜKLEME Firması yetkililerinin Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar futbol da başarıyı yakalamak için güven ve paranın şart olduğunu artık herkes anlamalı ve buna göre adım atılmalı.’ dedi.
Bunun diğer açık bir göstergesinin seçimlerde sonra ortada bulunan siyasi belirsizlik ve hükümet kurma konusunda ki güvensizliktendir diyen Tatar, ‘güven olmayınca para da olmuyor, piyasalar durup, gol üzerine gol yiyor. Futbolda da durum budur. Güven olmayınca parada olmaz. Bunun için yeni bir yapılanma ile yeniden bir güven ortamı sağlanmalı ki tanıtımda büyük etkisi olan futbolda Ardahan’da başarılı olsun’ dedi.

**Müşterilerine iftar verdi..

Ardahan’da yaşanan gelişmeler ile yakından ilgilenmesiyle tanınan Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar ramazan dolaysıyla firmasıla çalışan şirketlerin yönetici ve çalışanlarına iftar yemeği erdi.
Yaklaşık 200 kişinin katıldığı iftar yemeğinde de Ardahan’ı konuşan İmdat Tatar ve iş arkadaşları bu yönde atılacak olan güven dolu adımları yakından takip ettiklerinde belirtti.

**Kamuda Sıkıştırma Politikası..

7 Haziran Genel Seçimler ardından ortaya çıkan tablo karşısında şoka giren 13 yıllık iktidar partisinin bürokratları seçmeni ve vatandaşları cezalandırıyor.
Bir ay önce yapılan ve AK Partinin tek başına hükümet olmayacağının anlaşılması üzerine ilk haftalarda panikleyip, badem bıyıkların bile kesen AK Partili bürokratların kendilerini atayan hükümete onay vermeyen vatandaşı iş yapmamakla cezalandırdığı ileri sürülüyor.
**Ramazan ve Sıcaklar 
Mana Ediliyor, İşler Yürümüyor..

Seçimler sonrası devlet kurumlarında iş yaptıramadıklarını ileri süren bir çok vatandaş kamuda görev yapan bir çok bürokratın ‘Bugün git yarın gel’ diyerek adeta atandaşa eziyet ettiğini belirtiyorlar.
Bir imza için gittikleri her hangi bir kurumda sanki anlaşılmış gibi işler duraklanmaya alındığından yakınan vatandaşlar ramazan ve sıcak havaları mana edip, işlerini yapmayan, ağırlaştıran, bugün git yarın gel diyerek bıktırma yoluna giden kamu görevlilerinin asıl hesaplarının 7 Haziran’da yapılan seçimlerde kendilerini 13 yıldır koruyan AK Parti’ye oy vermeyen vatandaşı cezalandırmak ve vatandaşa, ‘Keşke yine AK Parti iktidar da olsaydı. İlerimiz durmazdı’ dedirterek olabilecek bir erken seçim öncesi ‘Seçim olsa AK Parti’ye oy veririm dedirtip, koalisyon çalışmalarına destek erilmesini önlemek olduğunu belirtmekteler.
Yaşanan bu durumu sorduklarında ise bir çok memurun imza yetkisini başka bir memura bırakmadan tatile çıktığı, geriye kalanların ise ramazan ve sıcakları mana ettiklerini belirten vatandaşlar görülmesi gereken işlerinin bir aydır görülemediğini, bir çok kamu kurumunda onaylanması gereken dosyaların toz tutmaya başladığını da ileri sürmekteler.

**Posof’ta toplu iftar, **HOÇAN’DA YOL KONTROLÜ..

ÇILDIR YOLU ASFALTLANIYOR..

Ramazan ayı başladığından beri kurum ve kuruluşların verdikleri iftar yemeklerinde bir araya gelen Posof halkı birlik ve beraberliğin tadını çıkarıyor.

Sürekli göç verdiği için nüfusun azalması ve hatta bazı evlerde tek kişinin kalması Posof halkını adeta yalnızlığa mahkûm etmişti. Ramazan münasebetiyle verilen iftar yemekleri halkı bir araya topladığı için mutluluklar da artmaya devam ediyor.
Posof kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığının beraber verdiği Şehit aileleri ve Gaziler için iftar yemeğine Ardahan valisi Ahmet Deniz ve tüm il yönetim i katıldılar. İl Belediye Başkanı, Vali yardımcıları, il genel sekreteri ve tüm mülki idare amirleriyle beraber Posof ilçesinde ki ilçe resmi kurum ve kuruluşların elemanları da katıldılar.
İlçe müftüsü Ali Çetin in okuduğu Kuran ile başlayan iftar yemeğinde Şehit aileleri ve gazilerle birlikte iftar edildi.
Gece ile ilgili bir konuşma yapan Ardahan Valisi Ahmet Deniz, “Ramazan ayı bizler için en önemli ay, güzelliklerin yaşandığı, bizi biz yapan değerlerin üst düzeyde yaşandığı bir aydır. Biz bu mutluluğu yaşarken maalesef İslam coğrafyasında kan gövde içerisinde üzülerek izliyoruz. İnşallah gelecek Ramazan da da o coğrafya içerisinde de huzur olur. Onun için biz Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Birlik ve beraberliğimiz için ne kadar şükretsek azdır. Bunun için Şehit ve gazilerimize teşekkür etsek azdır. Yüce Rabbimiz iftarımızı hayırlı eylesin.” dedi.
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Eminbey köyü iftarında ise kadın, erkek, çocuk ve yaşlılar da katıldılar. Hatta öyle ki 99 yaşında ki Şah İsmail IŞIK dahi yürüyerek iftar çadırına geldi.
Kuranı kerim tilavetiyle başlayan programda mevlit ve ilahiler okundu. Okunan ezanın ardından iftar edilerek dualar edildi.

**JANDARMA’DA DA İFTAR..

İl Jandarma Komutanlığı tarafından, Şehit yakınları ve Gaziler için iftar programı düzenlendi.

Programa Vali Ahmet Deniz ve eşi Olcay Deniz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın, Vali Yardımcısı Muharrem Coşgun, Adalet Komisyonu Başkanı Sait Özdemir, İl Jandarma Komutanı Osman Yeşilöz, İl Emniyet Müdürü Selami Hüner, kurum müdürleri, şehit yakınları, gaziler ve davetliler katıldı.

Programda konuşan Vali Ahmet Deniz, “Ramazan ayı, rahmetin, bereketin ve güzelliğin en güzel yaşandığı, bizi biz yapan değerleri hatırlandığı, kardeşliğin, fakirin, fukaranın gözetildiği önemli bir aydır. Bizi biz yapan değerler dediğimiz, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimiz ve onları yakınları ile gazilerimiz, bizim en büyük değerimizdir. Bir millet geçmişinde ki değerlere sahip çıktığı sürece vardır. Bu nedenle biz şehitlerimize, yakınlarına ve gazilerimize her zaman için minnettarız. Devlet olarak ne yapsak, haklarını hiçbir şekilde ödememiz mümkün değildir. Bu güzel ev sahipliği için İl Jandarma Komutanlığımıza teşekkür ediyorum. Hepinizin Ramazan ayını yürekten kutluyorum” dedi.

Programda Vali Deniz ve eşi Olcay Deniz, bütün masaları tek tek gezerek, şehit yakınları ve gazilerle yakından ilgilendiler. Vali Deniz, program sonunda gazilerle birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

**ÇILDIR YOLU ASFALTLANIYOR..

Vali Ahmet Deniz, Ardahan-Çıldır karayolunda devam eden duble yol sıcak asfalt çalışmasını denetledi.
Denetlemelerde bulunmak üzere yoğun çalışmaların yürütüldüğü Çıldır yoluna giden Vali Deniz, müteahhit firma yetkilisiyle görüşerek, çalışmaların gidişatı hakkında bilgi aldı.

**HOÇAN’DA YOL KONTROLÜ..

Vali Ahmet Deniz Hoçvan Bölgesinde ki köylerde ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere ilk olarak Hoçvan Hasköy’e giden Vali Deniz, köyde yapılacak olan okul için öngörülen yerle ilgili incelemede bulundu. Vali Deniz ayrıca, okulla ulaşımı sağlayan yolun da yapılacağını söyledi. Vali Deniz daha sonra Çalabaş-Ağaçlı gurup köy yolunda İl Özel İdare ekipleri tarafından sürdürülen ikinci kat asfalt altyapı hazırlık çalışmalarını denetledi.

Ziyaretlerini sürdüren Vali Deniz,  Çobanlı ve Döşeli köylerinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından “Benim de bir evim var” kampanyası kapsamında yaptırılan evleri ziyaret etti. Evlerde incelemelerde bulunan Vali Deniz, ailelerle görüşerek, sohbet etti.

**Afedersiniz Bir Ermeniyle Röportaj Yaptım!

Onun ayakkabısını giyerseniz aynısını yaparsınız..

Kars Ülkü Ocakları Başkanı Tolga Adıgüzel, Ermenistan'ın ünlü caz piyanisti Tigran Hamasyan'ın Ani Harabeleri'nde konser vermesine tepki göstermesinin normal bir durum olduğunu belirten Bakırköy Belediye Meclis Üyesi Nurhan Çetinkaya, bu normmalığın Kars Ülkü Ocakları Başkanının sistem tarafından 100 yıldır pompalanan ve de desteklenen Ermeni Düşmanlığından geldiğini ileri sürdü.

Her iki tarafın da acı olaylar yaşadığı olaylardan bugüne sürekli olarak pompalanan Ermeni düşmanlığının birilerinin iliklerine kadar işlendiğne dikkat çeken Çetinkaya 'eğer sizde Kars Ülkü Ocakları Başkanının ayakkabılarını giyerseniz  onun gibi düşmanca bir tutum içine girer, kin dolu davranışlarda bulunursunuz.' dedi.

Her dönemde değişmeyen 'düşman yaratma, düşman üretme' seneryolarının vizyona girmemesi için Barış'ı oynamak gerek diyen Nurhan Çetinkaya, ‘ben de bir Ermeniyim, Ermeniler, Türkler, Kürtler, Çerkezler ve bu ülkede yaşayan herkesin önce barış, önce kardeşlik, önce özgürlük demesi halinde insanların bir birine düşmanca değil, dostça bakacağını kısa sürede görüleceğini belirtiken, Kars Ülkü Ocakları Başkanının da o ayakkabılarını çıkarıp, bir de Ermeni ayakabısı giymesi halinde onunda değişeceğine inandığını söyledi.

Bir CHP’li olarak HDP’nin 7 Haziran seçimleri öncesi ve sonrası ortaya koyduğu siyaseti beğendiğini de belirten Çetinkaya HDP’nin önderliğni yaptığı CHP ve AK Parti’ninde bu ülkede yaşayanları unutmadan onlarında mecliste temsilini sağlamasının toplumlar arasında ki düşmanlığı değil barışı, hoş görüyü oarata koymasında büyük rol oynadığını belirttti.

Ülkücü başkanı

'Sokaklarda Ermeni avına mı çıkalım..' demişti..

Kars Ülkü Ocakları Başkanı Tolga Adıgüzel, Ermenistan'ın ünlü caz piyanisti Tigran Hamasyan'ın Ani Harabeleri'nde konser vermesine tepki göstermişti.

Adıgüzel, düzenlediği basın toplantısında, konserin papaz kıyafetleriyle yapıldığını ifade etti. Kars'ın her bir karış toprağında şehitkanı bulunduğunu belirten Adıgüzel, şunları kaydet etmişti.

"1915 olaylarında yüz binlerce Müslüman Türk soydaşımız bu Ermeniler tarafından soykırım ve katliamlara uğratılmadı mı? Fazla değil, daha bundan 23 yıl önce Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinin Hocalı köyünde yüzlerce soydaşımıza soykırım yapan bu Ermeniler değil miydi? Yaptıkları bu hareketle ne amaçlanmak isteniyor? Bunların içerideki destekçileri kimlerdir? Hangi satılmış basın mensupları bunlar ile ortaklaşa hareket ediyor? Herkes haddini bilecek ve bu saatten sonra ayağını denk alacaktır. İçeriden ve dışarıdan satılmış hain beyinler tarafından sabrımız zorlanmak mı isteniyor? Yoksa bizler de Kars caddelerinde Ermeni avına mı çıkalım?"

"YAPMAYACAĞIMIZ ANLAMINA GELMESİN"

Adıgüzel, Türkiye 'nin gösterdiği tutumun Ermenistan tarafından karşılık göremeyeceğini vurgulayarak, Ermenistan'a gidip Türk bayrağı açamadıklarını ifade etti. "Onların kutsal saydığı bir yerde konser verebilir miyiz ya da mehteran takımını yürütebilir miyiz? Bizler bunları belki şimdilik yapmıyoruz ama bu yapmayacağımız anlamına da gelmesin ve bunların hepsini not ettik" diyen Adıgüzel, bir daha buna benzer bir durum olduğunda gereğini yapacaklarını vurguladı. Hamasyan, birçok ülkede, toplam 100 kilisede vereceği konserleri kapsayan "Luys i Luso" projesi kapsamında Ani Harabeleri'nde sahne almıştı.

**ARDAHAN'DA FOTOĞRAF SAFARİSİ..

Fotoğraf çekmeyi çok seven Ardahan Belediye Başkanı, Orman Mühendisi Faruk Köksoy bu sevgisini yeni bir önemli etkinliğe yönlendrdi.

AK Partili Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy’un katkılarıyla düzenlenen, '1. Ardahan Fotoğraf Safarisi' başladı.

Safariye ülkemizin dört bir köşesinden profesyonel birçok fotoğrafçı da katıldı. Ardahan’ın tüm güzelliklerini fotoğraflamak, amacıyla (2) Cumartesi. Pazar.Günlük İl Genelinde, Doğası, İnsanı, Kültürü, Zengin bir Tarihe ve eşsiz doğal güzelliklere sahip Ardahan’ımızı Fotoğraflamak olduğu bildirildi.

**Ufuk Seferoğlu Öncülük yaptı, Başkan Destekledi..

Konu hakkında bir açıklama yapan Ardahanlı fotoğrafçı Ufuk Seferoğlu safari hakında şunları söyledi.

'İlki gerçekleşen ve 4-5 Temmuz'da Türkiye'de faaliyet gösteren 13 Fotoğraf Sanatı Derneğinin temsilcilerinden oluşan toplamda 44 kişiyi Ardahan Belediyesi ile ortak yürüttüğümüz proje kapsamında Ardahan'ı tanıtmak, ileride gerçekleşmesi muhtemel turistik gezilere vesile olması için 2 gün Ardahan'da misafir edeceğiz. Miafirlermiz tamamen akademisyenlerden oluşan entellektüel yapıya sahip, hiç bir siyasi amaç gütmeyen sadece fotoğraf çekmek ve değişik toplumları tanımak amacı güden bir topluluktur.'dedi.

**Arpaşen Derneği İftar verdi..

Her yıl üye ve hemşehrilerine İftar yemeği veren Ardahan İli Göle İlçesi Arpaşen Köyü Kültür ve Dayanışma Derneğinin düzenlediği geleneksel iftar yemeğine yoğun bir katılım oldu.
Arpaşen Köyü Dernek Başkanı Yusuf DÜZ ve Yönetim Kurulu üyeleri konuk ve köylülerini kapıda karşılayıp ilgi göstermeleri köylüleri tarafından taktirle karşılandı.
Katılım ve ilgiden dolayı hemşerilerine Arpaşen köylülerine teşekkür eden Ardahan ili Göle ilçesi Arpaşen Köyü Dernek Başkanı Yusuf DÜZ, Biz yönetim kurulu olarak Köyümüzün ve ilçemizin örf, adet, gelenek, görenek ve kültürlerinin yaşaması için bu tür etkinliklerimizi artırarak sürdüreceğiz. Dedi.
İftar Yemeğine Ardahan Kültürevi Başkan Yardımcısı Veysel Karatay, Göle Dernek Başkana Ertekin Baysan, Esenyurt Belediyesi Meclis Üyesi Engin Doğru, Göle Derneği eski Başkanı Günay Kaya, Sadetdere Mahle Muhtarı Yavuz Zilek, adını yazamadığımız çok sayıda işadamı, sivil toplum örgüt temsilcileri ve 1000 kişiye yakın Arpaşenli katıldı.
Mert HEVEŞ/İstanbul/Serhat Birikim

İşadamı Murat Kılıç Basın Emekçilerini Unutmadı 

Hoçvanlı İşadamı Murat Kılıç Esenyurt’ta bulunan basın emekçileri ile iftarda buluştu. İşadamı Murat Kılıç tarafından Esenyurt N Merkez'de Dürüm City'de verilen iftar yemeğine Esenyurt bölge gazetecilerinden yoğun ilgi oldu.
İftar öncesinde mekana gelen basın emekçileri  okunan akşam ezanı ile oruçlarını açtı.

 KILIÇ, ESENYURTLU BASIN EMEKÇİLERLE BİRARADA

Esenyurt’ta çalışan gazeteciler, İşadamı Murat Kılıç’ın düzenlediği iftar programında bir araya geldi. Bölge de aktif görev yapan basın emekçileri Murat Kılıç’ın daveti üzerine iftarda bir araya gelerek, hem iftarlarını açtılar hem de yoğun gündem üzerine hoş sohbet gerçekleştirdiler.

“BASIN MENSUPLARI YALNIZ BIRAKILMAMALIDIR”

Daveti gerçekleştiren Esenyurt Elitis Kuyumcuk Sahibi Murat Kılıç, davete katılan basın emekçilerine hitaben yaptığı konuşmada, “Bir ilki gerçekleştirerek sizi buraya davet ettik. Bunun için çok mutluyuz, teşekkürler. Bence basın hiçbir zaman yalnız bırakılmamalı ve her zaman hatırlatılmalı. Biz Elitis Kuyumculuk olarak da üzerimize düşen ne varsa hiçbir fedakarlıktan kaçınmayız. Bölge basını sağ olsunlar bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadılar. Bizde bunun bir fedakarlık olarak gördük ve üzerimize düşeni az da olsa gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Tekrardan davetimize ilgi gösterip geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

**KAI'NIN YENİ BAŞKANINA İFTAR ŞOKU!..

Merkezi istanbul'da bulunan ve adı Kars-Ardahan-Iğdır Vakfı olmasına karşın çalışmalarını Kars üzerinde yapması nedeniyle daha çok Karslılar Vakfı olarak adlandırılan Kars-Ardahan-Iğdır Vakfı İstanbul Dedeman'a bir iftar yemeği verdi.

KAI'ye yeni başkan olan Karslı İşadamı Selami Yiğit'in ilk etkinliği olarak değerlendirelen iftar yemeğine ilginin çok olmaması dikkat çekerken, yeni başkan yaşanan bu durumu gidermek için ekibiyle birlikte daha çok çalışacaklarını belirtti.

 

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 14326 defa okunmuştur.

YORUMLAR

aaa
14-07-2015 12:54:00

PKK Göle'nin aracına el koymuş bak sen, işte gazeteci senin gibi düşünen, o çok sevdiğin, o yere göre sığdıramadığın desteklediğin PKK terör örgütü yapıyor bunu niye tek kelime edemedin terörist bile diyemiyorsun korkudan hani gazeteci korkmazdı?? eğer cesaretin varsa yayınla sayfanda PKK terör örgütüdür diye...Ama yayınlayamazsın çünkü sende onlardansın, kandan yanasın, yakmaktan yanasın, yıkmaktan yanasın onlar bebek katili sende onları her platformda destekleyen eli kalemli teröristsin...

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI