Reklam
Bugun...


Vali bey biz geldik..
Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen ve Mustafa Morkoç'un yönetimiyle birlikte başkanlığını kazandığı Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odasının yeni yönetimi Valiyi ziyaret ettiler. Konu hakkında yapılan yazılı açıklama şöyle;

Vali bey biz geldik..

**ESOB HEYETİNDEN VALİ BİLMEZ’E ZİYARET..
Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Morkoç ve yönetim kurulu üyeleri, Vali Mehmet Emin Bilmez’i ziyaret etti.
Bir süre önce genel kurulu yapılan ESOB’da seçimi kazanarak başkan olan Mustafa Morkoç, yeni yönetimiyle birlikte Vali Bilmez’i ziyaret etti. Valilik makamında gerçekleşen ziyarette Morkoç, yeni yönetimini Vali Bilmez’le tanıştırarak, çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten Vali Bilmez ise, ESOB Başkanı Morkoç ve yönetim kurulu üyelerine görevlerinde başarılar diledi.
Ardahan Son Başbakan'dan Ne İster?
 
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
Benden daha iyi Ardahan'ı tanıyan, sorunlarının tespitini yapabilen Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın yeniden İl Başkanı olacağına kesin göz ile bakılan AK Parti Ardahan İl Teşkilatının Kongresine gelecek olan Başbakan Binali Yıldırım'dan son başbakandan Ardahan ve Ardahanlı ne ister?
Bilmem ama benimde olmayacağım o ziyaret esnasında kim, hangi gazeteci yada hangi esnaf o cesareti ve imkanı bulursa mutlaka bir şey isteyeceği kesin olsa da ben de buradan kendisinden bir kaç istekte bulanacağım..
Öncelikle; 'Ardahan'a hoş geldin sayın başbakanım' diyeceğim son başbakanın 2019 seçimlerinde İstanbul'un belediye başkan adayları arasında imi ilk başlarda olduğunu da duyduğumu belirtmek isterim..
Sayın başbakanın Erzincanlı, aynı bölgenin insanı olması biz Ardahanlıların sorunlarına yabancı olmadığını da bilen bir olarak isteklerimi uzatmayacağım ve kendisini yormayacağım..
Ama ilk isteğimde biraz da kızarak ve sitem ederek hemen sorup, isteyeceğim..
Sayın Başbakan sizinle en son İstanbul'da Evet, Hayır kampanyası çalışmaları sırasına bir arya gelmiş ve kısada olsa sohbet etme imkanı bulup, size bir dosya sunmuş olduğumu hatırlar mısınız bilmem ama birlikte fotoğrafta çekmiştik..
Ve o dosyada sunduğum önerilerimin dağlara, taşlara atılan ama bugüne kadar net bir sonuç vermeyen bombalardan daha etkili olacağına inandığı dosyamın akıbeti ne oldu?
Yani başta Ardahan ve Erzinan'da olmak üzere yurt genelinde Amatör Futbolu cep harçlıkları ile sırtlayan gençlerin kazanılması için önerdiğim, 'Gençleri yeşil ve beyaz sahalarda tutalım, bunun içinde futbol yapmaya uygundur raporu alan her 13-14 ve 19 yaş arasında ki gençlerimizi bugün devlet memuru yapılmak istenen taşerenolar gibi maaşa en azında bağlayalım' dediğim dosyama baktınız mı?
Baktıysanız bu yöndeki düşüncenizi Ardahan'da açıklarsanız sevinirim..
Sayın Başbakanım;
1992 Yılında yeniden vilayet olan ve beklenen yatırımların gelmediği için hala devam eden göç dolaysıyla bugün nüfusu 100 binlere inen Ardahan'ın en önemli sorunlarının başında gelen konu iki gümrük kapısı olmasına karşın başta İl Sanayi Müdürlüğü olmak üzere gerekli yerlerin ilgisizliği dolaysıyla Ardahanlı bir türlü ithalat, ihracatçı olamamış ve sınır kapılarından ekmek yemeyi öğrenememiştir..
Ve teşvik, destekler konusunda 6 ncı bölgede olmasına karşın yeterince destek ve teşvik almayı beceremeyen Ardahanlıların en büyük sıkıntısı proje hazırlamak ve hazırlanan projelerinin önüne getirilen bürokratik engellerdir..
Sizden önce Ardahan'a gelen Tarım Bakanlığına bağlı olan İl tarım Müdürlüğü koltuğu aylardır boş olması hükümetinizin tarım ve hayvancılığa bakışını da ortaya koyarken, hala atadan/dededen kalma yöntemlerle sadece hayvan yetiştirmeyi beceren Ardahanlıların Hollanda, Almanya ve Angusların getirildiği ülke ve kentlerle yarışması sizce ne kadar kolaydır?
İki sezondur İl Milli Eğitim Müdürü olmadan eğitim/öğretim verilen bir kentte başta üniversite sınavları olmak üzere bir türlü oturtulamayan eğitim sisteminde Ardahanlı öğrenci nasıl başarılı olur ve eğitim/öğretimde 81 Vilayet içinde nasıl sonlarda sizce nasıl kurtulur?
En son benim başımda bulunduğum Ardahan Dernekler Federasyonun Ardahan yerelinde alamadığı desteklere karşın yok imkanlar ile tüm İstanbul'a anlatmaya, tanıtmaya çalıştığı Ardahan'ın 25 yıldır İl Turizm ve Kültür Müdürü olmadığından haberiniz var mı?
Ardahan-Göle Yolu üzerinde bulunan ve bu yoldan kılçık bir yol yapılması halinde daha çabuk ulaşılabilecek olan Yalanızçam Kayak Tesisleri bitmeden ilçelere kayak tesisi yapmak, Ardahan'da ki fakülteleri vekilin ilçesine kaydırmak ne kadar mantıklı?
Çıldır Aktaş Gümrük Kapısının da bulunduğu Çıldır'a yapılması planlanan ancak sona anda sizin uzun süre başında bulunduğunuz bakanlığın koltuğuna oturan Karslı bakanın kendi vilayeti sınırları içine çektiği Kars-Tiflis-Bakü Demiryolu üzerinde ki Antreopl Ardahan'da olmayınca KTB demir yolunun Ardahan'a faydası ne olabilir?
Posof Ulgar Dağına, Çıldır Mozoret Tepesine açmaya başladığınız tüneller için teşekkür ederken, aynı tünellerden birinin Ardahan'ı Karadeniz'e açacak olan Sahara dağına da yapılacak mı?
Hala içme suyu sorunun yaşayan köyler arasında bulunan Hoçvan'ın Kısır dağının boşa akan su kaynağı ne zaman hayata geçirilip, benim köyüm Küçük Sütlüce de içinde bulunan 18 Merkez köyü ne zaman iyi bir içme suyu kaynağına kavuşturulacaktır?
Bir bardak çayın fiyatına satılmaya devam eden sütün süt ürünlerine çevrilmesi için ne gibi bir plan ve projeniz var?
Kafkas Arısının bin bir çiçeğinden elde ettiği Ardahan Balının gerektiği gibi bir pazar bulabilmesi için hala paketlenemediğinden haberiniz var mı?
Göle TİGEM'i artık sormayacağım ma Ardahan Arıcılık Gen Merkezinin ne iş yaptığını neden güzelim yaylalarda yetişen çiçeklerde elde edilen Ardahan Balının değerini bulması için çalışmadığını sorgulayabilir misiniz?
Ve yıllardır bir tülü bitmeyen bölgede ki bölünmüş yollardan sorumluların kimler olduğunu sorup, gerekli işlemi yapacak mısınız?
Vallahi bilmem ama sayın başbakanım bölgenin gerçek anlamda kalkınması için ve saydığım sayamadığım onca sorunun çözümü için ayda yılda bir değil, her zaman Ardahan ve Erzincan gibi göçle kan kayıp den illere daha çok giip, gelmeliyiz diye düşünüyorum..
Çünkü gitmediğin yer senin olmadığını söyleyen Atalarımızın yadigarı olan memleketlerimizin başta belediyelerin sorumluluk alanında bulunan alt yapıdan yoksun olması, eğitim, sağlıktan yeterli desteği alamaması bugünkü sorunların başın da geldiğini hatırlatır, saygılar sunarım..
Ha unutmadan ulusal basının bölgeyle alakalı olmayan sorularına cevap olsun diye Ardahan'da ülke politikası, dünyaya sesleniş yapmanıza gerek yok..
Çünkü Ardahanlı sizden mevcut işlerin bitirilip, bitmeyeceğini, yeni müjdeler verip, vermeyeceğiniz bekliyor haberiniz ola..Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 2441 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI