Reklam
Bugun...


VALİ: ARDAHAN BU HAFTA SONU 1. OLACAK!..
Ülke gündeminden düşürülmeye çalışılan Corona vakalarının yeniden artışa geçtiğinin belirtildiği şu günlerde Ardahan Valisinden dikkat çekici açıklama geldi. Başta eğitimde olmak üzere, birçok alanda, 81 vilayet içinde sonlarda bulunan kentin gelişmesi için büyük bir çaba gösterdiği görülen ve köy, köy gezerek vatandaşların aşı olmasını, sağlıklı bir ortamda bulunmalarını tavsiye eden Ardahan Vali Öner 'böyle giderse Ardahan'ın artan corona vakalarında 81 vilayet içinde 1. sıraya oturacak' dedi.

VALİ: ARDAHAN BU HAFTA SONU 1. OLACAK!..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz-Özlem Şeyma Yılmaz  Her Pazar Günleri ve Hafta İçi Özel Programlarla Saat:14.00-16.00'da TEMPO TV'de 

Her pazar günleri saat:14.00-16.00 arası ekranlarınızda..

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle..  

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

Ülke gündeminden düşürülmeye çalışılan Corona vakalarının yeniden artışa geçtiğinin belirtildiği şu günlerde Ardahan Valisinden dikkat çekici açıklama geldi. Başta eğitimde olmak üzere, birçok alanda, 81 vilayet içinde sonlarda bulunan kentin gelişmesi için büyük bir çaba gösterdiği görülen ve köy, köy gezerek vatandaşların aşı olmasını, sağlıklı bir ortamda bulunmalarını tavsiye eden Ardahan Valisi Hüseyin Öner böyle giderse Ardahan'ın artan corona vakalarında 81 vilayet içinde 1. sıraya oturacağını ve başta okullar olmak üzere iş alanlarının yeniden kapatılabileceğini belirtti.


Ardahan Valisi Hüseyin Öner, corona virüs önlemlerine uyulmadığını, bu nedenle vaka sayısında artış yaşandığını bildirdi.
Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Türkiye'de hastalığın en hızlı artış gösterdiği illerden birinin Ardahan olduğunu ve yeni tip corona virüs (Covid-19) tedbirlerine uyulmaması nedeniyle kentte Kovid-19 vaka sayısının artmaya başladığını bildirdi.
Son bir hafta içinde birçok köyü gezerek vatandaşı bizzat uyaran ve acil olarak topladığı İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısında yaşanan bu duruma bir kez daha dikkat çeken Ardahan Valisi Hüseyin Öner kent merkezinin yanı sıra Hanak, Damal, Posof ve Hoçvan bölgelerine yaptığı ziyaretlerde vatandaşları corona virüs tedbirleri kapsamında alınan tedbirlere uymaya davet etti.


Ardahan'ın Hanak ve Damal ilçelerinin eş kaymakamlarını ziyaret edip, hayırlı olsun ziyaretlerinde bulunan Ardahan Valisi Öner Hoçvan (XAS) Köprücük (XESKAR), Samanbeyli (SIXIRPET), Taşlıdere (PANGİS), Tazeköy (BEBEREG+DÖŞELİ), Gölgeli, Aşağıkurtoğlu, Yukarıkurtoğlu (KURDOĞLİYAJORİN), Çağlayık (ERDEMEL), Hasköy ,Otbiçen (KIMILİ),  #Binbaşar (MURKA), Tunçoluk (PANİK), Lehimli (LÊHÊNİYA), Nebioğlu (NEBİOĞLİ), Ömerağa (OMERAGA), Bayramoğlu (KORA), Çalabaş (ÇELEBAŞİ), Ağaçlı (ÇOBANLI), Hacıali, (HECİALİ) Dağcı (TİKOŞ) köylerini dolaşarak kurallara uyulmaması nedeniyle, son günlerde Ardahan'da Covid-19 vaka sayısının artış gösterdiğini söyledi.


 Vali Öner, "maalesef son dönemde Ardahan'da Kovid-19 salgın hastalığının en hızlı artış gösterdiği, en fazla günlük vaka ortalamaların olduğu illerden biri. Buda demek oluyor ki bir hafta içinde 81 vilayet arasında en çok coronanın yaşandığı birinci İl olacağız diye çekinirim” dedi.


Vali Öner “Bizde ilgili müdürlerimizle birlikte sahaya inerek denetleme çalışmaları yapıyoruz. Vatandaşlarımız başta olmak üzere, esnaflarımıza, işyeri sahipleri ve çalışanlarına hastalığın hali hazırda bugünlerde Ardahan'daki seyrini anlatıyoruz. Vaka sayılarının gelmiş olduğu bu nokta itibariyle işin ehemmiyetini kurallara uyma anlamında onlara anlatıyoruz. Hem de aşılama çalışmaları ile ilgili de maalesef iyi durumdayız ancak istediğimiz düzeyde değiliz. İkinci doz aşıda bugün itibariyle Mavi kategoriye geçiyoruz. Yüzde yetmiş dört oranımız bugün büyük bir ihtimalle Mavi oluyor. Mavi olmakla birlikte aşı olmayı da hızlandırmamız lazım. Ve kurallara uyma anlamında da vatandaşımızın hassasiyetini daha yukarılara taşımamız gerekiyor. Biz bunun gayretindeyiz." şeklinde konuştu.

FAŞİST BEYİNCİKLERDEN SIZANLAR!…

Bugün kaybolan Ardahan güllerinin açtığı dönemlerde, komünizmin sınırlardan girebileceği korkusuyla tutulan maaşlı ajanların torunları olanlar bir zamanlar sosyalizm adına bayrak çektikleri Kars'tan ayrılıp, geldikleri İstanbul metropolü ve diğer batı kentlerinde dişlerinin değdiği kapitalizm kanıyla besledikleri küçük ama faşist beyinleriyle ne olduklarını ortaya koymaktalar.

Aslında birer faşist ulusalcı olan bunların en son örneğini Antalya portakalında tattık... Ve orada ne gezdiği çok da anlaşılmayan ve bu güne kadar "çocuklar duymasın" derken aslında biz büyükler duymasın demek istediğini anladığımız Karslı Tamer Karadağlıyı  gecikmeli de olsa, tanımış olduk.

Ve bunların neden sıkıştıklarında mutfağa çağırdıklarını daha iyi anladık...

Zira bunların gizli, karanlık beyincikleri gibi kozmik odalardır sıkıştıklarında insanları çağırdıkları mutfakları…

Bu nedenledir ki bunların gerçek yüzlerini bilen Kürtler başta olmak üzere, demokratça, insanca, hak ve hukuk yönüyle dünyaya bakanlar, bu zihniyette olanlara oy vermektense, 20 yıldır iktidarda olan Tayyip Erdoğanlara, hatta yeri geldiğinde bunlardan daha açık yüzlü olan Türkeşlere oy vermenin daha caiz olduğunu düşünerek, yıllardır iktidar yapmaz bunları.

Yani, "Tek millet, iki devlet" derken kardeş dedikleri Türk kamyonculara yüksek vizeler uygulayıp, tır kuyruklarını uzatarak, Kıbrıs'ı tanımadıkları gibi, sahte Karabağ kardaşlarıdır bu sahtekarlar…

..ARŞİV HABER 22/04/2015 TARİHLİ HABER/YORUM/REKLAMLAR

Falan bu kadar oy alacak derken.. 

HESAPLAR TUTMAYACAK GİBİ!

7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler öncesi seçimi nasıl kazanacaklarını hesaplayan siyasi partiler ve milletvekili adaylarının hesapları tutmayacak gibi.

Tahminen 50 ile 55 bin oyun kullanılması beklenen 2015 Genel Seçimlerinde çeşitli hesaplar yaparak, seçimi kendilerinin kazanacağını tahmin eden siyasi partilerin bu yönde ki hesaplarını tutmayacağının ilk göstergesi milletvekili adaylarının ikinci sırasında bulunanların şimdiden havlu atmalarından görülüyor.
2. Sıra adaylarının kenara çekildiği görülen şu günlerde yapılan hesapların, ‘Evde yapılan hesap, çarşı da tutmayacak’ ata sözünü hatırlatmakta..
MHP’nin birinci ve ikinci sıra adaylarının yaptıkları hesapları tutmayınca seçim çalışmalarını olağanüstü bir şekilde ağırlaştırdıkları ve sanki seçime girmeyecekleri izlenimi verdikleri görülen şu günlerde Haziran seçimlerine bağımsız milletvekili adayı olarak giren Saffet Kaya’nın hesabının da tutmayacağı gün geçtikçe ortaya çıkıyor.
Bir çok siyasi parti ve adayının ‘Saffet Kaya bu kadar oy alırsa biz kazanırız’ hesapları içinde olduğu görülen Ardahan’da önemli bir çıkış yapması beklenen HDP’nin yine Ardahan merkez, Göle ve Hoçvan oyları ile kalacağı dikkatlerden kaçmıyor.
Posof’ta AK Parti-Saffet Kaya küçük bir oy ile CHP’nin yarışacağı görülürken bu ilçe de Saffet Kaya’nın oy alamaması halinde AK Partinin en avantajı parti olacağı belirtilirken, Göleli olan AK Parti Milletvekili ve Adayının, ‘Göle’de 10 Bin oy alacağım’ hesabını da CHP ve  HDP’nin bozacağı belirtilmektedir.
Çıldırlı olan CHP Milletvekil Ensar Öğüt’ün Damal’dan sonra en çok oyu almayı hedeflediği Çıldır’da kimin en çok oyu alacağı, bu yıl açılacak olan ve iktidar yanlısı Cumhurbaşkanı ile Başbakanın katılacağı Aktaş Gümrük Kapısının açılışı törenleri sonrası netleşmesi beklenirken CHP’nin bu seçimde yaptığı hesapların bozulacağını ortaya koyan diğer bir etken ise Çıldır’ın olduğu gibi Posof’un Belediye Başkanlarının AK Partili olmaları.
Hanak ve Damal’dan sonra Çıldır’da da parti binasını açmaya hazırlanan HDP’nin Saffet Kaya’nın Göle’de, Ardahan Merkez de alacağı oylar ile AKP’nin oylarını aşağı çekeceği hesaplarının Kaya’nın gün geçtikçe yalanız kalması dolaysıyla bozulacağa benzerken, CHP’nin küskünlerini ve solun oylarını alma hesaplarını yapan HDP Damallı seçmenin Ardahan’a gelecek olan Kılıçdaroğlu’nun mesajları ardından alacağı tavrı hesaba katmadığı dikkatlerden kaçmıyor.
AK Parti e CHP’nin geçtiğimiz yıllarda aldığı oyları bu seçimde alamayacağı da görülen Ardahan’da DSP, Vatan Partisi, Saadet Partisinin alacağı oylarında hesaba katılmadığı dikkat çeken diğer önemli bir gelişme olarak Ardahan siyasetinin yol haritasının bir hayli karışık olduğunu ortaya koymakta.
Kaynak: ardahan haber

Editör: ARDAHAN ardahan

Bu haber 4104 defa okunmuştur.

YORUMLAR

mert
26-04-2015 00:19:00

Sanada güven olmuyorki bir yıl boyunca yunus baydari yazdin zavallinin hali ortada.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI