Reklam
Bugun...


Üye Sayısı 54'e Ulaşan ARDAFED'den Bir İlk Daha!..

Üye Sayısı 54'e Ulaşan ARDAFED'den Bir İlk Daha!..

23 Şubat'ta Bakırköy Botanikpark'ta Cuma günü akşamı saat 19.00'da düzenleyeceği yemekli bir gece ile Ardahan'ın Vatan Topraklarına Katılışının 97 Nci Yıl Dönümü kutlayacak olan Ardahan Dernekler Federasyonu bir ilke imza attı.

**15 Yaş Altı Gençler Futbol Turnuvasının Şampiyonu
Çataldere Köy Derneği Oldu..
Gazeteci Fakir Yılmaz'ın başkanlığında Efkan Demir'in Başkan Vekili, Cem Aynalı'nın Genel Sekreterliğini yaptığı, Yener Bayrakçı, Name Yılmaz Fidan, Erdinç Koçak, Hafız Kaya, Özcan Diğmeci, Şemsettin Şenel, Erdal Özdemir, Oktay İlbasmış, Esengül Yılmaz, Hüseyin Kaya, Hanisi Gültekin, Erdal Karasansar, Nürettin Doğruyol, Serhat Kotan, Alpay Kaya, Kenan Karabağ, Aytejin Akpınar, Nimet Çınar, Sezgin Kaya, Ekrem Tekçe, Erkan Sarıkaya'nın Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi oldukları Ardahan Dernekler Federasyonu bu yıl ilkini düzenlediği 'ARDAFED 15 Yaş Altı Futbol Turnuvası' İstanbul Pendik/Kurtköy'de düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.
Gürçayır-Çataldere Köy Dernekleri takımlarının final karşılaşması ile sona eren 'ARDAFED 15 Yaş Altı Futbol Turnuvası' nın şampiyonu rakibini penaltılarda yenen Çataldere Köyü Derneği Futbol takımı oldu.
Turnuvaya katılan takımlara kupalarını veren ARDAFED Genel Başkanı/Gazeteci Fakir Yılmaz ARDAFED'in kuruluşundan bu yana ilkler imza atmaya devam ettiklerini ve bu ilklerden olan 'ARDAFED 15 Yaş Altı Futbol Turnuvası' nı birlik beraberlik içinde sonlandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
23 Şubat'ta yapacakları kurtuluş gecesinde kura çekimlerinin yapılacağı Ardahan Dernekler Federasyonu Futbol Turnuvası öncesi gerçekleşen bu turnuvanın İstanbul başta olmak üzere batı kentlerinde bulunan Ardahanlıların çocukları, gençleri, kadınları, iş adamları, siyasetçileri, bürokratları ile bir arada olması gerektiğini anlattığını belirten ARDAFED Genel başkanı Fakir Yılmaz bu turnuvaya katlan, katkı sunan tüm Ardahanlılara teşekkür etti.
**ARDAFED'e Katılan 54. Dernek
Darıca Ardahan İl Derneği Oldu..
Ardahan'ın Tanıtılması, Ardahanlıların Güçlü Bir Lobi Çatısı altında bir araya gelmesi için olağanüstü bir çaba ortaya koyan ve bu çalışmalarının yanı sıra üye olmayan derneklerin bir arada toplanması ve hep birlikte güçlü bir Ardahan dernekçiliği çalışması yapması gerektiğinin altını çizen Ardahan Dernekler Federasyonuna Darıca Ardahan İl Derneği de katılma kararı aldı.
Nebi Çelik'in başkanlığını yaptığı Kocaeli İli Darıca İlçesi Ardahanlılar Derneğinin katılımı ile çatısı altına 54 Ardahan İl, İlçe, Köy Derneğinin bulunduğu Ardahan Dernekler Federasyonu , İstanbul'un Avrupa yakasında düzenleyeceği 2. Ardahan'ı Tanıtım Günlerine de ara vermeden devam ediyor.

**ARDAFED Büyüklerden Önce Küçüklere Kupa Verecek..

*13/02/2018 Tarihli Haber

23 Şubat'ta Ardahan'ın Vatan Topraklarına katılışının 97 nci Yıl Dönümünü kutlamaya hazırlanan Ardahan Dernekler Federasyonu bir ilke daha imza atıyor.

Bu yıl 7 nci ayda ikinci Ardahan'ı Tanıtma Günlerinin yapılacağı Bakırköy Botanikpark'ta gerçekleşecek olan Ardahan'ın Kurtuluş Günü Gecesinde bir çok futbol takımın başvuruda bulunduğu 3. ARDAFED Futbol Turnuvasının kura çekimini de gerçekleştirecek olan Ardahan Dernekler Federasyonu bu yıl 15 Yaş Altı Minikler Futbol Turnuvası da düzenledi.
**ARDAFED Miniklerin Kupası Pazar Günü Sahibini Buluyor..
Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen ve 4 günde 1,5 Milyon inanın katıldığı Ardahan'ı tanıtma Günleri öncesi ard arda düzenlediği toplantı ve ziyaretlerle Ardahan'ın adını ön plana çıkaran, Ardahan bilincini oturtup, İstanbul'un her tarafına Ardahan yazdıran Ardahan Dernekler Federasyonun, 'Ardahanlılar İstanbul'da Top Koşturuyor' parolası ile düzenlediği ve bu yıl 3 üncüsü gerçekleşecek olan ARDAFED Futbol Turnuvası öncesi bu pazar günü yapılacak olan final karşılaşması ile sahibini bulacak olan ARDAFED Minikler Futbol Turnuvası Ardahan Merkez köylerinden olan Çataldere ile Gürçayır Köylerinin takımları arasında gerçekleşecek.
18 Şubat Pazar günü Kurtköy'de gerçekleşecek olan turnuvanın kupasını ARDAFED Başkanı ve yönetimi verecek.
ARDAFED Spordan Sorumlu Başkan Yardımcısının organize ettiği turnuvaya tüm spor ve futbol sever Ardahanlılar davet edildi.

**ARDA/FED Futbol Turnuvası Komitesi Toplandı..

Ardahan'ın vatan topraklarına katılışının 95. yıl dönümü dolaysıyla Ardahan Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen,  ‘23 Şubat Futbol Turnuvası’ için bir komite oluşturuldu.

ARDA/FED Genel Başkanı Fakir Yılmaz'ın Başkanlığında bir araya gelen ARDA/FED Futbol Turnuvası Komitesi Başkanı Üyeleri Sezgin Kaya ve komite üyeleri Nimet Çınar ile Erkan Şenol turnuvaya başvuru tarihinin 1 Şubat olduğu ve bugüne kadar 9 takımın başvurduğu turnuvaya diğer derneklerin başvurularını beklendiği belirtildi

Turnuva İçin ARDA/FED'de Biraraya Geldiler..

**23 ŞUBAT TURNUVASI İÇİN ARDA/FED’DE BULUŞACAKLAR..
İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu tarafından organize edilen e son başvurunun 1 Şubat olduğu, ‘23 Şubat Futbol Turnuvası’ için bir araya gelen olan Ardahan Derneklerinin Spor Sorumluları önümüzde ki 17/01/2016 pazar günü, saat 11.00’da ARDA/FED’de bir araya geldiler.

**AMAÇ; RESMİ BİR FUTBOL KULÜBÜ KURMAK..

ARDA/FED Spor Sorumlusu Sezgin Kaya’nın başkanlığında bir araya gelen ARDA/FED Futbol Turnuvası Komitesi, Derneklerin başvurularını beklediklerini belirttiler.

ARdahan Dernekler Federasyonu Başkanı Gazetci Fakir Yılmaz'ın da katıldığı toplantıda amacın dernekleri sporda da bir araya getirmek ve imkan olunursa İstanbul'da resmi futbol kulüpleri arasında yer alacak bir Ardahan Spor Futbol Kulübünün kurulmasını sağlamak olduğu belirtildi.
Turnuaya katılmak isteyenler Sezgin Kaya'yı arayabilirler.. 05324255764

Nuri Vatan Yurt Yapmak İstedi, Rektör 'İstemem, Gerek Yok' dedi..
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
Başta, 23 Şubat'ta İstanbul'a Ardahan'ın Vatan Topraklarına Katılışının 97 nci Yıl Dönümü dolaysıyla kurtuluş gecesi düzenlemeye hazırlanan ARDAFED olmak üzere batıda ki dernek ve stk'ların Ardahan'a yönelik çabaların başında gelenin batıda ki Ardahanlı iş adamlarının yüzlerini Ardahan'a döndürmeye çalıştıklarını inkar edebilir misiniz?..
Tabi ki hayır..
Çünkü adının önünde Ardahan olan tüm federasyon ve derneklerin çabalarının Ardahan olduğunu kimse inkar etmesin.
İşte tam da burada sormak lazım o Ardahan'da bulunanların, başta ARDAFED'in olmak üzere batıda ki adı Ardahan olan federasyon ve derneklerin samimi çabalarını ne kadar anlıyorlar?..
Bilmem ama samimi çabalar ortaya koyanların önüne, korsan ve paralel federasyon ve dernekler kurma, algılama, ağırlama, gaz verme derdinde olanların dertleir Ardahan olan samimi dernek ve federasyonların çokta anlamadıkları gibi onların ikna ettiği iş adamlarının Ardahan'a yönelik yatırımlarının önünde set oldukları da bir gerçektir.
Çünkü federasyon ve derneklerin zar, zor ikna edip, yüzlerini Ardahan'a çevirdikleri bir çok iş adamının Ardahan yerelinde gerekli ilgi, alakayı görmediklerini de bilen bir federasyon başkanı, bir gazeteciyim.
Çünkü onların derdi Ardahan değil, kendi koltukları ve o koltukları koruma derdidir.
Ve batıda ki federasyon ve derneklerin yanı sıra yüzlerini Ardahan'a çeviren iş adamları, hatta siyasilerin bugün, yarın gelip o koltuklara oturacakları korkusudur..
İşte bunun en son örneği geçtiğimiz gün ziyaret edip, 23 Şubat Gecemize davet ettiğim Ardahanlı İş adamı, Vatan Bilgisayarın Sahibi Nuri Vatandır..
Kendisini ziyaret edip, yeniden Ardahan'ı anlattığım 80'ı geçen Nuri Vatan'ın, 'Fakirciğim güzel anlatıyorsun da, geçtiğmiz günlerde görüştüğüm rektörünüze, bir kız yurdu yapmak istediğimi belirttim. Oda bana yurda gerek yok. Biz yurtlarda kalacak öğrenci bulamıyoruz' dediğini diyordu..
Yani daha önce Ardahan'a bir okul yapan ve bu okulu yaparken de Göle'ye Sağlık Meslek Lisesi yaptıran Göleli İşadamı Nurettin Yılmaz gibi anasından emdiği sütün burnunda geldiği Nuri Vatan Ardahan'a bir Kız Yurdu yapmak istemiş, Rektör gerek yok demiş..
Evet bunu ben değil, Vatan Bilgisayarın sahibi Nuri Vatan bana değil herkese anlatıyor..
Olur mu böyle bir şey diyenlerin Ardahan çarşıya inmeyen, inse de kimsenin rektör diye tanıyıp, selam vermeyeceğini bildiğim rektörümüz görürlerse bir sorsunlar..
'-Sayın rektör sen kız yurdu yapmak isteyen iş adamına yurda gerek yok mu dedin?' diye bir sorsunlar..
Bakalım Nuri Vatan'ı mı, benimi yalanlayacak yoksa 'Evet Nuri vatan bir yurt yaptırmak istedi, ben gerek yok dedim, bir hata ettim af edin' mi diyecek..
Bilmem ama bildiğim tek şey var ki oda üniversiteye yeni öğrenci getirmeye çalışmaktansa, siyasilerin ardından koşturanlarla bu memleketin kalkınacağına, yeni yurtların yapılacağına, öğrenci sayısının artacağına artık bende inanmamaya başladım gibi..
Çünkü her gün biraz daha boşalan Ardahan'ı umutlandıracak, anlatacak, yatırım yapılmasını sağlayacak ne bir istek var nede bunları isteyen.
Sorunun asıl önemlisi de bu ve Ardahan'ın bu yönü de tartışılmalı, masaya yatırılmalı..

**ARDAHAN DERNEKLERİ FEDERASYONU 
FUTBOL TURNUVASI DÜZENLİYOR..

'Takımını Kur Gel, Ödüllü Kupayı Al'
Ardahan'ın vatan toraklarına katılışının yıl dönümü için hazırlıklarına devam eden İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu Ardahan'ın yeniden vatan topraklarına katılışının yıl dönümü hazırlıkları programına Dernekler Arası Halı Saha Futbol Turnuvasını da aldı.
Daha önce 'Yılın Ardahan Derneği' yarışmasını da başlatan ARDA/FED'in düzenlediği futbol turnuvasına, Ardahan Dernekler Federasyonuna üye olan derneklerin yanı sıra tüm Ardahan Dernekleri de katılabilecekler.

 

**Birinciye 2 Bin TL. Ödül ve Kupa!..
Bugünden itibaren başlayan ve başvuruların kabul edilmeye başlandığı, 'Ardahan Dernekler Federasyonu 23 Şubat Futbol Kupası' turnuvasına katılmak için 0532 267 80 15 (Fakir Yılmaz) yada 05324255764 (Turnuva Sorumlusu Sezgin Kaya) nolu telefonların aranabileceği belirtildi.
Konu hakkında bir açıklama yapan Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Gazeteci Fakir Yılmaz Ardahanlıları bir araya getirmeye çalıştıkları İstanbul metropolünde bulunan derneklerin kaynaşıp, buluşması ve bu büyük kentte yan yana çalışmalarına rağmen Ardahanlı olduğunu bilmeyen ve de gün geçtikçe Ardahanlı olduğunu unutan yeni nesil Ardahanlı gençlerin bir birlerini tanımalarını sağlamayı hedeflediklerini söyledi.
ARDA/FED Başkanı Yılmaz bugünden itibaren başvuruların yapılabileceği halı saha futbol turnuvasında birinci gelen takıma 2 Bin TL: para ödülünün yanı sıra 1. Kupası, 2. ve 3. olan takımlara da Biner lira ödül ve madalya ereceklerini de belirtti.

 

**Kaya: İstanbul'un 2 yakasında da oynatacağız..
ARDA/FED Spor Sorumlusu Sezgin Kaya ise turnuva hakkında yaptığı açıklamada düzenledikleri 'ARDAHAN DERNEKLER FEDERASYONU 23 ŞUBAT KUPASI' nı İstanbul'un iki yakasında organize ettikleri modern halı sahalarda gerçekleştireceklerini, turnuvaya katılanların saha, hakem ücretlerini oluşturulacak bütçeden ARD/FED'in ödeyeceğini belirtti.

 

**FİNAL MAÇINI TFF HAKEMİ YÖNETECEK, 
KUPAYI ARDAHAN İDARECİLERİ VERECEK..
FİNAL ULUSAL TV'DE YAYINLANACAK..

Düzenlemiş oldukları, 'ARDAHAN DERNEKLER FEDERASYONU 23 ŞUBAT KUPASI' final maçını, TFF Hakemi Doğu Yılmaz'ın yöneteceğini de belirten Sezgin Kaya turnuvada 1. elen akıma kupa ve ödüllerini de Ardahanlı idarecilerin vereceğini söyledi
**Son Başvuru: 1 Şubat..
Bugünden itibaren başlayan başvuruların 1 Şubat'a kadar Süreceğini belirten ARDA/FED Spor Sorumlusu Sezgin Kaya 1 Şubat'tan hemen sonra ilk maçı oynayacaklarını da sözlerine ekledi.
Turnuvaya katılmak için telefonlar: 0532 267 80 15 (Fakir Yılmaz) yada 05324255764 (Turnuva Sorumlusu Sezgin Kaya)
Kaynak: Ardahan Spor Haberleri

Editör: Ardahan spor servisi

Bu haber 4130 defa okunmuştur.

YORUMLAR

serkan baltaci
18-01-2016 02:20:00

Oncelikle byle bir organizasyon oldugu icin enegi gecenlere tesekur ederim turnuvaya derek baskanlarmi muracat edecek nerede yapilacak hangi gunler gibi bilgilendirme istiyoruz saygilarimizla,

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI