Reklam
Bugun...


TŞOF Başkan Vekilliğine Ardahanlı Getirildi..
Bir çok alanda adlarından bahsettirmeye devam eden Ardahanlılar şimdide ülkenin en büyük federasyonlarından olan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkan Vekilliğine getirildi.

TŞOF Başkan Vekilliğine Ardahanlı Getirildi..

Uzun süre İstanbul Halkalı Kamyon, Kamyonet, Otobüs, Minibüs ve Şoförler Odası Başkanlığını yapan Ardahan Göleli İbrahim Yılmaz geçtiğimiz günlerde yapılan ve Ardahan Şoförler ve Otomobilciler Odasınında üyesi olduğu Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonun Başkan Vekilliğine getirildi.**Ardahanlı  Konsolos Yeniden Görev de

10/04/2015 Tarihli Haber

**KAÇIRILAN KONSOLOS TACAKİSTAN'A ATANDI..‏

Geçtiğimiz yıl görevi başındayken kendisiyle birlikte 40 kişinin İŞİD tarafından kaçırılan Ardahanlı Konsolos  Öztürk Yılmaz bu kez Tacikistan Başkonsolosu oldu.

 

KAI Değil, Ardahan!..

Ardahan Federasyonunda Tüm Ardahanlıyım Diyenlere Çağrıdır..

1992 Yılında Kars’tan ayrılıp, yeniden tek başına Vilayet olan Ardahan’ın hala Kars’ın ilçesi olarak sanıp, Ardahan adını kullanarak kurdukları derme çatma KAI’ler adı altında Ardahanlılar sömürenlere 2. kez nota çeken Ardahan Dernekler Federasyonu, KAI’ler içinde bulunan Ardahanlıların Ardahan’a değil, Ardahan, Kars ve Iğdır adları üzerinde siyaset, ticaret rantı elde edenler hizmet ettiklerini bilmelerini isteyerek, Ardahanlıların kendi Vilayetleri olan Ardahan’a, Ardahan Derneklerine yönelmelerini istedi.
Konu hakkında bir açıklama yapan İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Fakir Yılmaz, ‘Ardahan’ın tek başına vilayet olduğunu ve ülkenin iki gümrük kapısına sahip, önemli stratejik bi kenti olduğunu artık her Ardahanlı bilmeli ve Kars-Ardahan-Iğdır adında ki paravan dernekler değil Ardahan Derneklerine sahip çıkması gerektiğini daha önce bir kaç kez belirtmiş, ısrarla Ardahanlıların KAI denen bu bir kaç kişinin ego tatmin ettiği, üzerin de siyasi ve ticari rant elde ettiği paravana KAI’leri değil, tanınmaya, güçlü olmaya, bir ve diri olmaya muhtaç ülkemizin 75. Vilayeti olan Ardahan’a sahip çıkılmalıdır’ diyoruz.
Yılmaz, ‘Aklına esenin KAI deyip, derede, köşede, lokantada, büroda, çanta da KAI Derneği kurup, bulundukları bölgelerde kendilerini 3 Vilayetin temsilcisi diye yutturanlara yüz verilmemesi ve bunların daha fazla Ardahan adını sömürmemesini istiyoruz. Çünkü KAI denen ve sözde yöneticilerinin bir çoğu Ardahan nerede diye sorulursa Ardahan’ı görmeyen, Ardahan’ı bilmeyenlerden oluşuyor. Bunların amacı Ardahan yada Kars veya Iğdır olmadığını bü üç ilimizde yaşanan onca soruna, sıkıntıya karşı duyarsızlıklarından daha iyi anlaşılması gerekir. Bu nedenle burada bir kez daha tüm Ardahanlılara sesleniyorum. Gelin ya Ardahan-Samsun-Denizli Derneği de kuralım, yada gelin Ardahan Derneklerine ve bu derneklerin çatısı altında bir araya geldiği Ardahan Federasyonuna sahip çıkalım diyorum’ dedi.    

**Ardahan Belediye Başkanı Çağrı Yapmalı..

Kendisinin de bizim kadar KAI denen sözde kurumlardan rahatsız olduğunu bildiğimiz Ardahan Belediye Başkanına buradan bir çağrı davetimiz var..
Aslına bu çağrımız, Ardahan’ın Kars’ın gölgesinde kurtulma çabası içinde olan herkesedir..
Çünkü çok iyi biliyoruz ki; bizim kadar Ardahan Belediye Başkanı da, Ardahan’da ki stk’lar da, resmi kurum yöneticileri de Ardahan’ın tek başına bir vilayet olduğunu ve ülkenin 5 ilçesi 234 köyü, Üniversitesi, Yüksek Okulları, Kafkasya’ya açılan iki gümrük kapısı, yerel gazeteleri, güzel doğası, sınır, serhat kenti olduğunu tüm ülkeye, hatta dünyaya anlatma çabasındadır..
Ancak bu çabaların birilerinin gerek siyasi, gerek ise rantsal olarak kullanmaktan öteye götürmediği KAI denen sözde oluşumların gölgesinde bir türlü kurtulamadığıdır.. 
Bu nedenle; Buradan tüm Ardahanlılara yönelik yaptığımız bu çağrıyı önce Ardahan Belediye Başkanına, sonrada tüm Ardahanlılara tekrarlıyoruz.. Gelin Ardahan’ı KAI gölgesinden kurtaralım..      

   

**IRAK KADAR SORUNLU TACİKİSTAN!..
 
Alınan bilgilere göre Dışişler Bakanlığı tarafından Tacikistan'a görevlendirilen eski Musul Konsolosu Öztürk Yılmaz'ı önümüzde ki günlerde Irak kadar sorunlu olan e bir çok dinci örgütün bulunduğu Tacikistan'a giderek yeni görevine başlayacağı öğrenildi. Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 1200 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI