Reklam
Bugun...


TOKİ’DEN SONRA AHIR KENT!
GÖLE’DE AHIRLAR İLÇE DIŞINA TAŞINACAK.. Yeni 100 TOKİ konutunun yapılacağı Ardahan’ın Göle ilçesine yeni belediye binasının yanında birde Ahır kent yapılacak.

TOKİ’DEN SONRA AHIR KENT!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma YHılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her pazar günleri saat: 14.00'da TEMPO TV'de Sundukları Canlı Yayın Programı

Her Pazar günü saat:14.00'da 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
Alınan bilgilere göre Ardahan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Serhat Kalkınma Ajansına (SERKA) sunulan “Göle İlçesi Hayvan İşletmelerinin Taşıma“ Projesinin hayata geçirilmesi için sözleşme imzalandı.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2022 yılı Fizibilite Desteği (FZD) Programı kapsamında mali destek almaya hak kazanan “Göle İlçesi Hayvan İşletmelerinin Taşıma Projesi” başlıklı projenin sözleşmesi SERKA Genel Sekreteri V. Nurullah Karaca , Ardahan İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Fatih Cineviz ve Göle Belediye Başkanı  Ilhan Gültekin'in katılımları ile imzalandı.
Göle İlçesi Hayvan İşletmelerinin Taşıma Projesine Serka ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenecek.
Bu proje ile, Ardahan İli Göle İlçesinde bulunan 179 adet büyükbaş hayvancılık işletmelerinin yeni yerleşim alanına taşınmasına yönelik fizibilite çalışması yapılarak daha sonra yatırım projesiyle Göle İlçesi’nin hayvancılık üssü haline getirilmesi, mahallelerde bulunan hayvancılık işletmelerinden kaynaklı sorunların çözüme kavuşturulması ve sosyo-ekonomik yönden gelişim potansiyelinin ortaya çıkarılması ve artırılması amaçlanmaktadır.

Gazeteci Markalı Arabam..

Rahmetli babamın ünlü söz ve yönlendirmeleri arasında bulunan miras denecek değerde söylemlerinin başını çekiyordu “ Bir ev, bir araba, birde irili ufaklı işin olsun yeter” deyip ardından da “Bunların olabilmesi için erken kalkacaksın, işine sarılacaksın” dedikten sonra aklı kesenin bu büyük olmayan ama mutlu eden hedefine kitleniyordu.. 
Babamın gösterdiği bu hedefe yönelen birisi olarak, erken evliliğimden sonra rahmetli Amcam Abdulkadir’in şimdi kendisi olmayan ama adını verdiği derenin yanında, alabalık deresini kura nehrine bağlayan noktada bulunan toprak örtülü eve taşındım..
Bugün bana torunlar veren çocuklarımın ikisini kışları üzeri buz tabakasıyla kaplanan, bahar ayı itibariyle coşan derenin sularına kaptırmama adına demirden yapılmış bir ayağın anca sığdığı derme çatma köprüden götürüp getirirken nasıl araba alacağımın düşüncesi içinde önce ehliyetimin olması gerektiğini ama onuda beklemeden eşimin gelinlik bileziklerini katarak taksi renkli o zamanın ünlü arabalarından birisi olan serçe markalı arabayı alıp kapıma getirmiştim…
Evimden sonra arabamında olması gururuyla kapıya çektiğim arabamın taksitlerini ödeyemediğim arabamı geri iade etmek zorunda kalsamda araba hedefimden vazgeçmemiş bu kez yıllarca bana arkadaşlık eden ve adını GAZETECİ koyduğum 92 model kırmızı renkli Şahin’e sahip olmuştum..
Evet artık eşimde, işimde, evimde, arabamda olmuştu..
Hemde eşimi kaçırarak, evimi kiralayarak, arabamıda babamın parasıyla değil emeğimle alarak..
Şimdi sıra uyumamak çok çalışmak ve yaptığım işin karşılığını verip hakkımı almaktaydı..
Adını Gazeteci koyduğum ve üzerine büyük harflerle yazdığım arabamı durduran polisin Gazeteci yazısının polis araçlarının üzerine yazılan polis kelimesinden büyüktür diyerek ceza kesmeye kalkması ilk reklam yani tabela vergimide ruhsatıma eklettiğim Gazeteci ismiyle ödemiş oldum..
Ve bugün yasak getirilen sansürlenen sanal ortamın olmadığı bir dönemde elime aldığım kameramla, fotoğraf makinemi sırtlayıp memleketim Ardahan’ın ilçe ve köylerinin tümünü birkaç kez kentler arası hatta Ermenistan’a kadar Gazeteci’yle gezip 35 yıla yaklaşan gazetecilik hayatımda 20 yıl benimle olan Gazeteci markalı Ardahan’ın simgesi konumuna gelen arabamla maddi manevi çok yollar aldım…
Hayatımın belli bir kısmını anlattığım bu yaşıma kadar hayat mücadelesi verirken araba sahibi olmanın ne kadar önemli olduğunuda geçtiğimiz gün teşvik ettiği arabayı banttan indirdiği sırada program sunucusuna “Esra senin karın mı?” Sorusuyla gündeme bir kez daha gelen Erdoğan’ı izlerken o haklı gururu yıllar önce hissettiğim gibi hissediyordu..
Çünkü bana toprak örtülü eve girmişsin, derme toplama araba almışsın, diyerek sözüm ona şakayla dalga geçenlerin aynısının muhtar olamaz denilen, şimdiyse sarayı olan Erdoğan’ın lastiği başkasının, aküsü başkasının dedikleri arabası TOGG elindeydi, hemde Cumhurbaşkanı olarak…
Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

arşiv haber 04/01/2016btarihli haber/yorum

SINIR DA SİVİL DÜŞÜNSINIR DA SİVİL DÜŞÜN

ARDAHAN KENT KONSEYİ TARAFINDAN SİVİL DÜŞÜN AB PROGRAMINA SUNULAN ‘SINIRDA SİVİL DÜŞÜN ‘ PROJESİ ONAY GÖRDÜ.

Başta İstanbul'da olmak üzere bir çok derneğin art ard kaz geceleri yapıp, iş yapıyorum diye toplumu uyuşturmaya deam ederken Ardahan'da ki derneklerin yanı sıra kent konseyi projeler üretip, kabul ettiirip, hayata geçirmeye deam ediyorlar.

Son olarak Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Türkiye’ deki aktif bireylerin, sivil toplum örgütlerinin ve platformların desteklenmesi amacıyla 2012 yılı sonrasında uygulanmaya konulan Sivil Düşün AB Programı kapsamında Ardahan Kent Konseyi tarafından Ardahan Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosunun desteğiyle hazırlanmış olan Sınırda Sivil Düşün projesi onaylandı. Proje kapsamında Kent Konseyleri arası bilgi transferi ile bir model oluşturulması, Dünden Bu Güne STK Konferansı, kadın hakları, kadının bilgiye ulaşımı konularında seminerler düzenlenmesi ile İlimizdeki Sivil Toplum Kuruluşlarına STK Yönetimi Eğitimi, İnsan Kaynakları Eğitim ile İnsan hakları konularında eğitim verilerek farkındalık yaratılması hedeflenmektedir. İSİMLİ PROJE ONAY GÖRMÜŞTÜR.
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 2971 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI